BezpiecznaCiaza112023

Mamusie sierpniowe 2013

11 lata 1 miesiąc temu - 11 lata 1 miesiąc temu #635932 przez cukierecek27
Hmmm no cięzej ciezej po niedzielnych zakupach ju zpo dkoniec tez mnie juz ciagnal brzuch jak sie rozlozylam u ciotki wstac mi sie nie chcialo wogole heheh,

a co do tych mysli ktoregos dnia sie poryczalam mojemu z boje sie ze nie dam rady sobie z obowiazkami dom uczelnia dzidzia... poszlo jak z wodospadu... czasem mnie nachodza takie mysli ale zaraz wpada mysl ze nie jestem sama wogol tyle ludzi ktorzy nas kochaja wiec te straszne mysli odpuszczaja:D
Dziekuje kochane mam nadzieje ze wszytsko bedzie ladnie do siebie pasowac tak jak chce:D

a wlasnie szukalam czegos takiego by pozniej wykorzystac bo niepotrzebne mi kolejne rzeczy na raz :dry:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 miesiąc temu #635942 przez katarzynaxxx89
Śliczne te ubranka. A co do tego to narazie nie czuję jeszcze że mi tak ciężko ale jak gdzieś dłużej postoję(1h) to mnie strasznie nogi bolą i trochę puchną

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 miesiąc temu #635950 przez patka1603
ale się rozpisałyście dopiero przebrnęłam

cukiereczek ślicznie wyglądasz i te buty ;)

co do wózków mi się podoba bardziej turkusowy

odnośnie wizyt to mam same dobre wieści:
1. otrzymałam w końcu dzisiaj wyniki badan pren. wszystko ok. wynika z nich ze w 22 tyg. Kacperek był w 23 i jego masa wynosiła 574. 82 g

2. zapisałam się do szkoły rodzenia tej darmowej w dodatku udało się to załatwić na czerwiec (6 spotkań więc pewnie skończymy koło 36 t.c.)

3. Byłam dzisiaj na tej nieszczęsnej glukozie 75 g powiem wam że nie było tak źle poza tym że ta słodycz gryzła strasznie w gardło. była rozcieńczona z cytryną i ciepła wodą- glukozę musiałam przynieść swoja. Czułam się całkiem dobrze po wypiciu napiłam się 2 łyki wody aby przepłukać gardło bo to gryzienie było naprawdę bardzo uciążliwe. Starałam się nie chodzić aby się nie przemęczać- i gorzej się nie poczuć, przez te 2h 2 razy wstałam się rozprostować. myślę że kwestia reakcji jest sprawą indywidualną ja mimo ze strasznie się obawiałam -ponieważ jak w przeciągu godziny od wstania nie zjem śniadania to robi mi się duszno, gorąco to nic mi praktyczne nie było. Więc głowa do góry!
4. Po wczorajszym badaniu gin dokładnie zmierzył Kacperka- ponieważ nie miałam jeszcze wyników z badań pren. Powiedział że wszystko jest w normie i że waży 930g więc duży z niego chłopak tym bardziej że 2 tygodnie temu ważył niecałe 600g
Zalecił mi odstawienie duphastonu w przeciągu najbliższych 3 tygodni. Co do mojego przybierania na wadze powiedział że wszystko jest w normie. Rozmawialiśmy z lekarzem o kwestii porodu i odradzał nam poród w szpitalu w którym pracujenajlepszy szpital w Poznaniu- tam jest masówa, za dużo cięzarnch i on proponował by szpital gdzie jest odbieranych mniej porodów.

Zastanawiamy się z mężem czy po 28 tygodniu ciąży (u lekarza prowadzącego własne w 28t. mam wizyte czyli 22 maja) nie zmienić lekarza skoro ciąża rozwija się normalnie i nie będziemy raczej rodzic w szpitalu gdzie jest mój lekarz tym bardziej że on nie odbiera porodów, a po 3-cie te dojazdy a u nas w Luboniu jest tez bardzo fajny lekarz- ten który skierował nas do tej poradni do mojego gina. Co o tym myślicie?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 miesiąc temu #635951 przez olivka
Teraz drogie mamusie szukam po necie rankingu pieluszek jednorazowych, bo w ogóle się na tym nie znam, a co do kosmetyków to na pewno kupię te z rossmanna babydream, bo porównałam skład i chyba są najbardziej bezpieczne no i cena jest oki, rezygnuję z johnsona, bo niestety uczula aha no i hipp jest podobno dobry. Jeszcze nie wiem jakie chusteczki nawilżające :)
Ubranka chyba będę prała w płatkach mydlanych, bo proszki jakoś wydają mi się za bardzo agresywne

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 miesiąc temu - 11 lata 1 miesiąc temu #635962 przez patka1603
oliwka w mamo to ja jest ranking najlepszych produktów roku 2012 i w kategori pieluszek zostały wybrane pieluszki dada premium z biedronki
co do kolekcji rosmanowskeje babydream to ja mogę polecić emulsje przeciw rozstępom z kolekcji fur mama dla ciężearnych

edit co do chusteczek wybrali nivea baby soft&cream

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 miesiąc temu #635978 przez olivka
patka1603 napisał:

oliwka w mamo to ja jest ranking najlepszych produktów roku 2012 i w kategori pieluszek zostały wybrane pieluszki dada premium z biedronki
co do kolekcji rosmanowskeje babydream to ja mogę polecić emulsje przeciw rozstępom z kolekcji fur mama dla ciężearnych

edit co do chusteczek wybrali nivea baby soft&cream


No właśnie dużo mam chwali sobie pieluszki dada lub pampers premium care, co do firmy babydream ja właśnie używam tej emulsji przeciw rozstępom i jestem bardzo zadowolona :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 miesiąc temu #635987 przez MamaBąbelka
Ale śliczne ubranka dziewczyny, nie mogę się napatrzeć na takie śliczności, mogłabym je tonami kupować, ja to się już boję do sklepów chodzić ;).

Co do prania, to kolorowe rzeczy, zwłaszcza z nadrukami, lepiej prać tak, jak jest na metce, jeśli martwisz się, że jedno pranie nie wystarczy, możesz przeprać dwa, czy nawet trzy razy, choć ja myślę, że dwa razy wystarczy :). 90 stopni czy nawet wygotowywanie, było kiedyś konieczne, żeby zabijać bakterie i wirusy, chemia niestety uwalnia się powoli i żeby pozbyć się jej całkowicie i tak potrzeba kilku prań, ale temperatura nie ma na to wpływu. To jest zaleta ubranek po kimś lub kupowanych w lumpeksie, że one już były prane kilka/kilkanaście razy.

Jeśli o chusteczki chodzi, ja po przejrzeniu tej strony: www.srokao.pl/p/moje-analizy.html zdecydowałam się na 3: Huggies Natural Care, Tami Cotton Natural Care lub Toujours Sensitive.
Nad pieluszkami ciągle się zastanawiam tymi wielorazowymi, ale nie mam w mężu wsparcia i chyba wolałabym stosować je łącznie z zakładanymi na noc lub wyjścia jednorazówkami. Na razie jednak chyba bardziej zapowiada się, że będziemy korzystać z jednorazówek i myślę, że będzie to Dada lub Babydream. Na sam początek dla noworodka Pampers lub Happy Bella, bo Huggisy mi wszystkie koleżanki odradzają. Pamiętajcie, że zarówno pieluch, jak i chusteczek, nie ma co robić na początek zapasu, bo dziecko może mieć uczulenie.
Do prania jeszcze nie zdecydowałam, myślę jednak, że wolałabym żel/płyn do prania niż proszek, bo lepiej się wypłukuje, szwagierka używa Białego Jelenia i ja też biorę go pod uwagę.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 miesiąc temu #636031 przez agniesia1604
patka1603 napisał:
Zalecił mi odstawienie duphastonu w przeciągu najbliższych 3 tygodni.

Ja Duphaston brałam do 16 tygodnia 3 razy na dobę... ale odstawiałam stopniowo...
to znaczy ... zeszłam do 2 tabletek ( cały tydzień) ...i następnie do 1 tabletki ( cały tydzień...) ... więc również proponuje zrobic to pomału - zwróc uwagę ile masz tabletek w opakowaniu... no chyba że bierzesz po 1 tabletce... to już w sumie na raz przerywasz:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 miesiąc temu #636034 przez agniesia1604
Dobra zawiozłam L-4 pracodawcy...
a teraz zabieram się za ścieranie kurzu... i odkurzanie...:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 miesiąc temu #636043 przez EwelinaB87
Z pieluchami bywa roznie, moje kuzynki polecaja pampers na poczatek gdy kupka jest rzadka i czesta bo sie najlepiej wchlaniaja, nie uczula, jednak sa drogie i jesli dziecko nie odczuwa roznicy uzywaly dady musimy same sprobowac, odradzaja tez kupowania malych rozmiarow na zapas bo potem nie da sie ich wykorzystac, bo jak sie karmi dziecko piersia kupka czesto jak butla rzadko, dlatego ciezko wyczuc.

Ja juz jestem raczej zdecydowana na kosmetyki z rossmana dla dzieci
Co do prania, chyba wybiore bardziej mleczko czy zel niz proszek, ale chcialabym uniknac platków mydlanych zostawiaja twarde nieladne ubranka:/ ale jak dziecko bedzie uczulone to nie mam wyjscia.

z tego rankingu wynika, ze wiekszosc tych plynow do prania jest polecanych, mysle poprstu o dosc tanim bo moj tryb dla dziecka ma mozliwosc modyfikacji temepratury i pierze sie 2h wiec mysle ze spokojnie wypiore za jednym razem.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 miesiąc temu - 11 lata 1 miesiąc temu #636048 przez Niesia
Lista (mam nadzieję, że się doda, bo próbuję już jakiś czas i coś nie mogę :( )
Oczywiście lista do szpitala jest robiona wg tego, co u nas w szpitalu jest wymagane.
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 miesiąc temu #636052 przez iwonta_kg
Fajnie że dodałaś taką listę Niesia :) Na pewno się przyda :)



Na zawsze w moim sercu Krystianek 16.04.2012 [*]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 miesiąc temu #636055 przez patka1603
agniesia1604 napisał:

patka1603 napisał:
Zalecił mi odstawienie duphastonu w przeciągu najbliższych 3 tygodni.

Ja Duphaston brałam do 16 tygodnia 3 razy na dobę... ale odstawiałam stopniowo...
to znaczy ... zeszłam do 2 tabletek ( cały tydzień) ...i następnie do 1 tabletki ( cały tydzień...) ... więc również proponuje zrobic to pomału - zwróc uwagę ile masz tabletek w opakowaniu... no chyba że bierzesz po 1 tabletce... to już w sumie na raz przerywasz:)

słyszałam od ciebie juz w cześniej że trzeba stopniowo odstawiac więc wziełam to pod uwage.. ja do przed wczoraj brałam 3 razy dziennie, od wczoraj po 2 razy przez 6 dni a później po 1 raz dzienie przez 8 dni tak mam to mniejwiecej rozlanowane bo na tyle mam tabletek a kolejnej recepty nie dostałam

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 miesiąc temu - 11 lata 1 miesiąc temu #636062 przez patka1603
niesia fajna lista może wrzuć na FB?! do tych poprzednich list najbardziej podoba mi się pkt rzeczy dla taty :P

dziewczyny -te które zapisywałyście się do szkoły rodzenia przydzielono wam położną która będzie do was przychodzić po porodzie???Bo mi tak- moja okazała się ciocią mojej koleżanki- to tak na marginesie.

a co sądzicie o tej zmianie lekarza prowadzącego?!
wydaje mi się że jak już odstawie leki i po następnej wizycie nadal będzie wszystko o.k. to chyba to nie jest głupi pomysł, chociaż sama na 100% nie jestem pewna

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 miesiąc temu #636064 przez EwelinaB87
Dziekujemy Niesia, dziewne ze juz zakladaja najdrozsze kosmetyki do kapieli, ostatecznie emalium.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilonaQltoorka
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl