BezpiecznaCiaza112023

Mamusie sierpniowe 2013

11 lata 1 tydzień temu #645100 przez klauduska89
tylko pozazdrościć takiego talentu, baletnica piękna :) Córeczka będzie miała z Tobą dobrze :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 tydzień temu #645116 przez agniesia1604
nom cudowne :)

Ewelinko , pomyśl jak zrobić autka:)))

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 tydzień temu #645147 przez agataxii
Z tym wcześniakiem to myślę, że jak najbardziej możliwe. A waga, którą podają aparaty USG puszczam mimo uszu. Usg oblicza przypuszczalną wagę na podstawie długości kości udowej, obwodu brzuszka, główki, a jako tako grubości tkanki tłuszczowej nie mierzy i nie bierze pod uwagę wagowo. Córa miała się urodzić 3400, a była 2600. U szwagierki miało być 3100, było 3500. Tak samo data porodu wg usg. Tym dwóm pomiarom nie zawierzam i już :)

A tu córa mi się rozśpiewała :P

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 tydzień temu - 11 lata 1 tydzień temu #645227 przez agniesia1604
heh :)
nio nio nio :P nio nio nio :))))

Weszłam na stronkę ARUŚ i zrobiłam sobie zestawienie czy opłaca się kupować Łóżeczko w komplecie z pościelą czy też kupować osobno...
Cóż różnie to bywa ...

Zależy od tego czy jest promocja na łóżeczko jak i inne promocje... bo gdy cokolwiek będącego w zestawie będzie w promocji to nie opłaca się kupować całego zestawu a osobno... widocznie przed kupnem trzeba będzie zrobić sobie kalkulację... jak już wybiorę sobie jakie łóżeczko to potem przeliczę:)


Znów dzwoniłam do ZUS i dziś trafiłam na Panią która nie chciała mi wyjawić informacji odnośnie kiedy zostały złożone dokumenty czyli od kiedy liczą się 30 dni na decyzję ...heheh ...
ale ja ostatnio dowiedziałam sie że 12 kwietnia więc pewnie do 12 maja mają czasu...

A tu Pani nie chciała powiedzieć ... zresztą poinformowała mnie ze moje L-4 przedstawione jest do dnia 26 marca a nie ma moich dwóch ostatnich! ... dziwne ... cos mi tu śmierdzi ...

WRR a ja nadal bez kasy

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 tydzień temu - 11 lata 1 tydzień temu #645236 przez patka1603
ewelinka piękna baletnica

agataxii to mnie uspokoiłaś z ta wagą bo nasz maluszek w 22 t.c. miał prawie 600g a w 24 t.c. 900g z hakiem

My z mężem na miesiąc miodowy wybraliśmy się do Grecji na wyspę Kretę- to była w sumie 1 podróż samolotem i w dodatku tak odległa bo na ogół to wakacje spędzamy w Polsce i powiem wam że to był naprawdę przecudowny okres, nigdy nie spędziłam tak wspaniałych wakacji.A było to w lipcu 2010.

Dziewczyny też macie tak strasznie owłosione brzuszki- to chyba przez ten męski testosteron bo ogólnie na całym ciele włoski zaczęły mi rosnąc jak szalone, a na brzuszku mam pojedyncze o długości ok 2 cm :-/
Co do rozstępów to narazie nie mam ani jednego- oby tak zostało :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 tydzień temu #645246 przez klauduska89
cudowną macie córeczkę :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 tydzień temu #645258 przez wunia1984
Hej Laseczki!
POwróciłam z eskapady! Byłam na USG, Zuzia rozwija się doskonale, wszystkie pomiary idealne :) Mała jak zwykle się wierciła, nie znosi tych badań, wg USG waży 1003g. Położna powiedziała, że za dwa tygodnie kolejne USG i jak wszystko będzie ok to kolejne dopiero w 32 tygodniu, bo nie jest to zdrowe ani dla mnie ani dla malutkiej.W środę na zwykłą kontrole do lekarza pierwszego kontaktu, zważy mnie więc dam znać ile przytyłam dokładnie :)

Góry także uwielbiam, tym bardziej, że moja mama urodziła się i wychowywała się w okolicach Zakopanego, babcia nadal żyje więc jak mieszkaliśmy w Polsce to często ją odwiedzaliśmy :) Doskonała opcja na długi weekand lub wakacje.

Ewelinko baletnica cudna :) Może zrobisz dla mnnie Hello Kitty? Moja siostrzenica ma świra na punkcie tej małej kurewki :P :)

Patka na moim brzuńku też przybył włosków.

Agniesia współczuje tych perypetii z urzędasami... Szkoda słów


Aaa i byłam dzisiaj w H&M :) Stałam się posiadaczką sukienesi, spodni alladynek, 2 bluzeczek, legginsów 3/4 i 3 parek gatek :)
Jestem zadowolona z dzisiejszego dnia :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 tydzień temu - 11 lata 1 tydzień temu #645310 przez ziii
Cześć kochane,

Ja też po kontrolnym USG dzisiaj - wiecie może jaka jest norma jeśli chodzi o wagę maluszka w 25t 3d? Mój maluch waży około 783,92g. Inne wymiary:
BPD 6,83
HC 24,57
OFD 8,60
AC 20,38
FL 4,49

Tętno 144/min. Tak, że wszystko w porządku :woohoo:
Synuś ułożony miednicowo, buzią w stronę kości krzyżowej, główka na wysokości pępka a pupka niżej (stąd tak mnie czasem brzuch pobolewa w dolnej części, bo tam koncentruje się aktywność maluszka).

PS. Natknęłam się na listę - może się przydać przy kompletowaniu wyprawki ;)
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 tydzień temu #645314 przez ziii
...i część druga listy (nie cierpię wrzucania tu plików grrr!)
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 tydzień temu #645326 przez wunia1984
zii moja ułozona główką w dół. Co do wymiarów to u mnie wrzuca do kompa i sprawdza czy się z wykresem pokrywa. Położna mi powiedziała,że zna przypaki gdzie dzieciaczki w 38 tygodniu zmieniały położenie, no zbyt ciekawe przeżycie dla mamy to raczej nie jest :P

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 tydzień temu #645331 przez ziii
Heh, póki co ułożeniem się jeszcze nie martwię - lekarz mówi, że w tym momencie dzieciaczki jeszcze będą zmieniać swoją pozycję, mają zresztą wciąż sporo miejsca na akrobacje.

Aaa właśnie - spotkałyście się z tym, że niewskazane jest głaskanie brzucha? Dzisiaj na wizycie mimowolnie pogłaskałam się bo brzuszku (dość często to robię) i lekarz zdecydowanie mi tego zabronił. Mówi, że takie głaskanie może stymulować macicę do skurczów, i że to jedna z technik stosowanych podczas porodu. Mowę mi odjęło. Kurde, lubię to robić! :ohmy:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 tydzień temu #645343 przez wunia1984
miejsca na fikołasy maja póki co dużo, niech korzystają! Tez o tym słyszałam ale nigdy od lekarza, póki co głaskam brzunio jak mała się rusza :) ale takie śladowe głaskanie chyba nic nie stymuluje ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 tydzień temu #645351 przez agniesia1604
ziii napisał:

Heh, póki co ułożeniem się jeszcze nie martwię - lekarz mówi, że w tym momencie dzieciaczki jeszcze będą zmieniać swoją pozycję, mają zresztą wciąż sporo miejsca na akrobacje.

Aaa właśnie - spotkałyście się z tym, że niewskazane jest głaskanie brzucha? Dzisiaj na wizycie mimowolnie pogłaskałam się bo brzuszku (dość często to robię) i lekarz zdecydowanie mi tego zabronił. Mówi, że takie głaskanie może stymulować macicę do skurczów, i że to jedna z technik stosowanych podczas porodu. Mowę mi odjęło. Kurde, lubię to robić! :ohmy:


Ja częściej kładę rękę na brzusiu aniżeli się głaszczę...:)


Byłam w końcu w ZUSie ... zarejestrowałam się i mam dostęp przez internet do swojego konta ...
Poza tym w ZUSie Pani powiedziała ze wg niej to powinnam do 12 maja otrzymać zasiłek skoro dokumenty zostały złożone 12 kwietnia...

I zasiłki płacone nie są tak jak emerytury...a wg daty akceptacji zasiłku:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 tydzień temu #645373 przez inez_lamcha
Ja jako fizjoterapeuta miałam sporo zajęć ze szkoły rodzenia i położne i lekarze mówili, że głaskać można ale nie za często powinno się unikać ciągłego miziania przez wszystkie koleżanki i ciocie bo a i owszem co za dużo to nie zdrowo. :)

http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=55275
http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=55288

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 tydzień temu #645386 przez agniesia1604
No i sprawdziłam konto i w sumie do 23 kwietnia mam info że są wnioskowane moje L-4 ...
ale dziwne ze za okres 3-4.04.2013 mam kwotę obniżenia 25%!!!!!!! Czyli ta ksiegowa to dupa bo nie zaznacza kiedy moje L-4 zostało złożone... ech ....

Jeszcze nie ma podanych kwot do wypłaty .. Fajny ten system ZUS przez internet :) ....
można składki zobaczyć i t d:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilonaQltoorka
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl