BezpiecznaCiaza112023

Mamusie wrzesień 2013 =)

11 lata 3 miesiąc temu #534214 przez papi88
nefeli witaj skoro robiłaś beta hcg to już wiesz przynajmniej w którym TC jesteś, serduszko podobno dopiero w którymś tygodniu można usłyszeć ale na pewno się uspokoisz jak pójdziesz do gina i zrobi ci usg i zobaczysz maleństwo na ekranie;)

PAULINA

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #534223 przez papi88
Lolaaaaaaa88
badania są jak najbardziej bezpieczne są to badania nieinwazyjne polegające na zrobieniu usg przez doświadczonego lekarza który posiada certyfikat FMF i pobraniu krwi (test pappa-nie trzeba być na czczo do tego badania)jeżeli nie masz wskazania to badania są odpłatne u mnie w przychodni kosztują 600 zł jeżeli masz wskazanie to robisz je w ramach nfz na podstawie skierowania od ginekologa z wypisanym powodem a jest ich 5: wiek powyżej 35 lat,nieprawidłowy wynik usg w obecnej ciąży,wady w poprzedniej ciaży,poronienia,obciążony wywiad rodzinny.
ja wskazania nie mam do tych badań lecz zrobie je dla pewności czy z dzieciaczkiem jest wszystko ok

PAULINA

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #534226 przez papi88
a oto link jabyście chciały bardziej szczegółowo poczytać:
multimed.pl/badania-prenatalne.html

PAULINA

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #534232 przez Lolaaaaaaa88
Dziękuje Papi88 za odpowiedź, chciałabym takie badania wykonać dla pewności ale wskazań żadnych nie mam a 600 zł... eh to dla mnie strasznie dużo, hmm może coś się zmieni do tego czasu w moich funduszach:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #534240 przez papi88
Lolaaaaaaa88
poszukaj może gdzieś wykonują taniej u mnie w przychodni najtaniej nie jest choć wiem że te badania poprostu do tanich nie należą tylko na nie trzeba zawsze zapisywać się z wyprzedzeniem najlepiej porozmawiaj ze swoim ginekologiem mi mój zalecił mimo że nie mam wskazań

PAULINA

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #534334 przez Villemo
Dzięki dziewczyny za informacje mówi się ogólnie o badaniach prenatalnych a nie wiedziałam jak to wygląda w szczegółach. Ja w pierwszej ciąży pamiętam, że zapytałam lekarkę o badania prenatalne ale powiedziała, że nie mam ku temu wskazań bo raz, że jestem młoda a dwa, że obraz z usg jest prawidłowy i nie dzieje się nic takiego a dopiero nieprawidłowy obraz z usg powinien dawać wskazanie na konieczność pogłębienia badań o kolejne.

Zobaczymy jak podejdzie do tego tematu ten lekarz który teraz prowadzi moją ciążę. Na razie dał zlecenie od razu na większość badań czyli mocz, morfologię, OWA, HBS antygen, toxoplamozę i różyczkę. Tamta lekarka powiedziała w pierwszej ciąży, że jak sobie chcę zrobić toxo albo różyczkę to żebym to zrobiła prywatnie... a tu nagle się okazuje, że refundowane. Jak widać co lekarz to inne podejście. Mam też skierowanie na usg tv jak będę w 12 tc czyli na 19 lutego.

Co do płci to na najzwyklejszym sprzęcie moja lekarka w pierwszej ciąży oceniła płeć w 14 tc ale młody to siusiaka nie chował praktycznie na każdym zdjęciu z usg siusiak :-)

Ja nawet względnie się czuję ostatnio. Wymiotowałam dotychczas (albo lepiej napisać usiłowałam coś zwymiotować) 2 razy, mdłości raz są raz ich niema głównie ich nie ma. Mimo to i tak czekam z niecierpliwością na wiosnę i energię II trymestru.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #534410 przez nefeli
Papi dziekuje ze sie odezwalas. jestem w panice ze wzgledu na moje poprzednie ciaze i kazdy sygnal to moich tysiac obaw.jestem na poczatku 5 tygodnia wizyte mam w piatek wieczorem a jutro raz jeszcze bhcg ale juz bym chciala zeby byl 21 tydzien i najwazniejsze usgie mojego maluszka,zeby wszystko bylo w porzadku.Papi dlaczego musisz poddac sie tym badaniom? przzepraszam ale nie mialam jeszcze chwilki na przeczytanie calej dyskusji co na pewno jutro juz nadrobie.pozdrawiam Was wszystkie i wszystkim zycze zeby ciaze Nasze byly wspaniale,a maluszki zdrowe i szczesliwe!!!!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #534414 przez nefeli
Willemo ja tez czekam na energie 2trymestru :) poki co nie ma wymiotow ale jestem strasznie slaba,mam zle wyniki zelaza i ferrytyny co troche mnie niepokoi.A jesli chodzi o plec u mnie bylo tak samo moj synek od 12 tc pokazywal swoje wdzieki,podobno dziewczynki sie chowaja,na co tym razem licze :)trzymam kciuki za nasze maluszki ja tez w tym tygodniu mam wszystkie badania i raz jeszcze bhcg ...panikuje ze hej,a dzis mam jeszcze wieczorna impreze mojego synka.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #534417 przez nefeli
Mam pytanko jakos kiepsko idzie mi wstawienie suwaczka jesli mozecie jakos mnie oswiecic ;) z gory dzieki

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu - 11 lata 3 miesiąc temu #534443 przez niagara
Suwaczek wstawiamy wchodząc w zakładkę "Twój profil", następnie "Ustawienia forum"/"Mój profil", w miejscu na "Podpis" wklejamy link do suwaczka i klikamy wyślij :laugh: powodzenia :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #534541 przez papi88
nefeli tak na prawde to nie musze bo nie mam konkretnych wskazan ale skoro lekarz polecił te badania to wykonam przynajmiej wyklucze ewentualne wady i bede spac spokojnie:)

mi lekarz odrazu zalecił takie badania jak rózyczka czy toksoplazmoza i robiłam je w ramach nfz a pozatym mam kota w domu więc i tak bym musiała wykonac przynajmiej toksoplazmoze

tez chciałabym juz być w II trymestrze może przynajmiej te przeklete mdłości sie skoncza a przede wszystkim chciałabym lepiej się poczuc i wyjsc na jakis spacerek bo od poczatku miesiaca tylko leze jedyne moje wyjscie to do przychodni

PAULINA

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #534574 przez iwonta_kg
Ja tez czekam do II trymestru bo wtedy bedzie juz cieplo:) nie moge sie doczekac kiedy bede chodzić na spacerki w sukienkach z brzuszkiem:)



Na zawsze w moim sercu Krystianek 16.04.2012 [*]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #534602 przez agamo
Ale wam dobrze dziewczyny ze mozecie w domu poodpoczywac Ja pracuje na pelny etat i nie mam szans na zwolnienie lekarskie bo tu nie daja Zreszta w pracy jeszcze nikt nie wie moze za jakies dwa tygodnie powiem Na spacery juz chodze bo pokonujac trase do pracy i z pracy no i jeszcze w pracy caly dzien na nogach Na brak ruchu narzekac nie moge Ja to nie moge sie doczekac jak zacznie sie malenstwo ruszac ze bede czula jak mi tam w brzuszku plywa. Mysle ze to bedzie najlepsze uczucie ever! Papi ja jeszcze terminu nie mam ale tutaj wszystkim oferuja za darmo Jedyne co mnie zastanawia to termin bo wiem ze od 11 do 13 tygodnia ale liczac od okresu czy z usg? Bo ja z okresu to bede tuz tuz przed 11! a z usg to tak jak ponizej na suwaczku :)

Aga

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #534619 przez papi88
agamo dlatego najlepiej pojść pośrodku w 12tc ja tak robie jakby było cos źle obliczone to ewentualnie wypadnie 11 lub 13 tydzien i się zmieszcze

a leżeć w domu to jest fajnie przez tydzień póżniej idzie zwariować cały dzień leże w piżamie i oglądam tv bo co innego robić nawet nie moge nic ugotować ani ogarnąć w domu czasami to już nie chce mi się nawet włosów uczesać bo po co kto mnie widzi a tak jakbym pracowała to miałabym więcej energi,musiała zadbać o siebie poszła na jakieś zakupy i nie miałabym czasu myśleć co chwila i stresowac się czy z dzidzią wszystko ok

PAULINA

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #534645 przez iwonta_kg
Agamo a gdzie pracujesz jak mozna widziec?

A Ty papi bez pracy jestes?

Ja bylam dwa dni w pracy i czekam na telefon czy tam wrócę.



Na zawsze w moim sercu Krystianek 16.04.2012 [*]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilonaQltoorka
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl