BezpiecznaCiaza112023

Mamusie wrzesień 2013 =)

10 lata 11 miesiąc temu #667743 przez zuzuzanta
SerekWaniliowy Co od kreacji weselnej, to znalazłam w szafie dwie sukienki, które jeszcze jestem w stanie założyć.
Ja glukozy też jeszcze nie miałam, a jestem już w 26 tygodniu, a wizytę mam 12 czerwca. Podobno ta glukoza to do 28 tygodnia powinna być zrobiona.
Villemoa czy w tym dodatku do Gazety są opisane tylko krakowskie szpitale, czy z całej małopolski (konkretnie chodzi mi o szpital w Wadowicach, bo tu mieszkam)?


Kasia

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #667744 przez zuzuzanta
SerekWaniliowy mnie się bardzo imię Bogna podoba.
A teraz hit: mój mąż chciał dać naszemu synowi Bolebor :silly:


Kasia

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu - 10 lata 11 miesiąc temu #667747 przez słonko
Iva, mnie też zaciekawiły te szparagi... :)

A ja zapomniałam o najciekawszej dla mnie relacji z mojego usg. Mały jest ułożony głową w dół! :lol: :lol: :lol: (choć lekarz powiedział, że na tym etapie to nieistotne, bo dziecko ma wciąż tyle miejsca, że może się obracać). Ale dla mnie to bardzo ciekawe, bo większość odczuć mam nisko, najwyżej na wysokości pępka. Teraz nie będę się już sugerować tym, gdzie czuję kopniaki. Może nóżki ma tak zwinięte, że wypadają na pępku, a reszta, którą czuję nad spojeniem łonowym lub, że tak powiem "na odbycie", to rączki i głowa? Ja mam w ogóle dość nisko brzuch, więc chyba to możliwe :)

Co do imion, rozumiem Wasze rozterki. My niby od początku mamy wybrane (i ulubione) imię: Piotr. Ale codziennie rozważamy kolejne z kalendarza - ja wolałabym mieć wybór i zdecydować, jak zobaczę synka :) I wiecie co ostatnio zaproponował mój mąż? Kazimierza! Co o tym sądzicie? Dla mnie spoko, bo tak ma na imię mój tata :) Ale by mu miło było, gdybyśmy tak Młodego nazwali :) Ale coś czuję, że może skończyć się na jeszcze innym imieniu, którego w ogóle nie bierzemy pod uwagę... Miałam tak raz w życiu, kiedy adoptowałam mojego najukochańszego kotka: kiedy go zobaczyłam, nagle wiedziałam, że to Kurczak, choć wcześniej takie imię chyba nie przyszłoby mi do głowy! :lol: Także nie martw się Akina, może olśni Cię po porodzie - wg mnie to fajne, kiedy imię inspirowane jest wrażeniem - czyli "na kogo wygląda" :)

Paulina i Piotruś

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #667748 przez SerekWaniliowy
zuzuzanta napisał:

SerekWaniliowy mnie się bardzo imię Bogna podoba.
A teraz hit: mój mąż chciał dać naszemu synowi Bolebor :silly:


Tylko jak do tej naszej małej Bogny mówić zdrobniale? :unsure:

Bolebor? I co Ty na to, dlaczego się nie zgodziłaś? hihi ja nie znam takiego imienia :)

A z ta glukoza to jeszcze do końca 28 tygodnia akurat zdążysz, a jak sie obawiasz że na styk to możesz zrobić kilka dni przed wizytą :)

Aga

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #667750 przez Monika23083
Cześć kobietki,

Ja właśnie zwlekłam się z łożka, tak mnie boli i ciągnie brzuch na dole, że masakra, dopiero przeszło, mam nadzieję że to tylko Jasiek buszuje i się rozciąga..

Monia ja też zostałam z glukozą, moge ją wykonać od tego poniedziałku i pewnie będę sobie to wydłużała..hehe, ale do 20 czyli do wizyty muszę mieć wynik...

Serek
nie martw się, ja jak jeszcze nie wiedziałam że jestem w ciąży brałam sporo tabletek na przeziebienie i bóle, w dodatku na cały tydzień wyjechałąm w delegację z wielkimi torbami, laptopem - jechałąm 15 godzin pociągiem i dodatkowo na dworcu spadłam ze schodów z tym wszystkim ( to był jakiś 4 tydzień). Miałąm siniaki na plechach. Nie mówiąc o tym, że nieźle się przeziebiłam wtedy w tych pociągach..no i jeszcze jak pomyślę o codziennych kolacyjkach z alkoholem to masakra...taki start zaoferowaam Jasiowi mojemu...jeszcze 4 miesiące wcześniej przestałam zażywać kwas foliowy, bo stwierdziliśmy że to chyba nie ma sensu...więc tak wyglądały moje początki o których się staram nie myśleć nawet...

Alivva ale narobiłaś mi smaka na zupę- krem ze szparagów...mniam :)

Iwonta - śliczna czapeczka, ja też wczoraj coś dorwałam po 2 zł za sweterek i czapeczki:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #667751 przez słonko
Bogna ładne :) A zdrobnienie nie musi być krótsze, skoro imię krótkie. Może być Bognia, Bogusia, Bogienka (jak Jagienka), Bodzia... Coś wymyślicie :)

Dobrze, że izula jakoś się trzyma i że już w domu.

Paulina i Piotruś

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #667755 przez iwonta_kg
Alivva napisał:

Noooo najlepiej!!!!!!!!!!!!
Od rana piekne słonko i cieplutko,o 16tej skończyłam pracę,na chwilę sie połozylam bo mlody pojechał juz do taty,wstaje bo mam jechac po 10kg szparagów a za oknem co?? ulewa i burza..... co jeszcze mnie dziś spootka??
Przeciez miał byc grill :(


Ha ha ha a u mnie wręcz odwrotnie :lol: chyba nad morze przyszla ta pogoda :) siedze na ogrodku i sie wygrzewam :lol:



Na zawsze w moim sercu Krystianek 16.04.2012 [*]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #667757 przez Ania31
hej dziewczyny! Mam do was pytanie czy któras z was robiła może sobie badanie usg 3D lub 4D? I w jakim tygodniu najlepeij je zrobić bo mi lekarka powiedziala z ew 22, 23 tydzien jest najlepszy,za to inne kolezanki mówia ze lepiej pózniej. Dzisiaj byłam na usg normalnym to robiła mi takie szczegółowe usg i wszystko co mogła zbadała i jest wszystko w porzadku.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #667759 przez Alivva
Kochane moje,ja tak uwielbiam szparagi,ze jutro sie ich doslownie NAZRE :D a reszta w sloiki :-) w calosci do ziemniaczkow z buleczka tarta a kawalki na zupke :-) te 10kg to dopiero pierwsza partia :-)

Debata na temat imion trwa widze :-)
Bogna-mi tez sie podoba i jest mega oryginalne :-) pamietam jak Fili sie urodzil to w pokoju obok dziewczyna dala na imie dziewczynce Dobrusia... tez ekstra :-)
Co do Kazika...mi zdecydowanie bardziej podoba siePiotr. Pewnie ze tata by sie ucieszyl ale ja np bym po moim tacie nie dala imienua Rysiek :P chyba,ze Roch :-)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #667763 przez zuzuzanta
Roch, to moje wymarzone imię dla chłopca, ale zupełnie nie pasuje do nazwiska. A Wojtek, to po moim pradziadku


Kasia

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #667765 przez niagara
Ania31 napisał:

hej dziewczyny! Mam do was pytanie czy któras z was robiła może sobie badanie usg 3D lub 4D? I w jakim tygodniu najlepeij je zrobić bo mi lekarka powiedziala z ew 22, 23 tydzien jest najlepszy,za to inne kolezanki mówia ze lepiej pózniej. Dzisiaj byłam na usg normalnym to robiła mi takie szczegółowe usg i wszystko co mogła zbadała i jest wszystko w porzadku.


Ja miałam robione 3d/4d na usg połówkowym w 21 tygodniu i dziecko było jeszcze bardzo drobniutkie, taki szczurek mały ;) Chcemy jeszcze na własną rękę jechać na badania 3d/4d z nagrywaniem na pamiątkę, ale to gdzieś koło 28 tygodnia :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu - 10 lata 11 miesiąc temu #667767 przez iwonta_kg
Piotr mi sie podoba :) Rysiu też fajne (mój teść ma tak na imię ;)) a co do Bolebola czy Bolebora to jest w rodzince.pl i mówią na niego Bolo :)

A jeszcze co do imion to ja nie jestem za tym żeby dawać po dziadku czy babci. Czy to pierwsze imię czy drugie. Bo dziadków ma sie z dwoch stron. A właściwie z czterech bo jeszcze dziadkowie męża. Kocham ich (ale już nie ma ich z nami :() i jednych i drugich i dlaczego mam wybierać ktore dać? Wole znaleźć jakies imię którego nie ma jeszcze w rodzinie.



Na zawsze w moim sercu Krystianek 16.04.2012 [*]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #667769 przez słonko
Hehe, a wiecie, że po szparagach można mieć dziwnie śmierdzące siki? Niektórzy tak je trawią, że do moczu trafia jakaś taka wonna substancja (nieszkodliwa). Wiem stąd, że kiedyś tak właśnie przedziwnie mi moje siki zajeżdżały i coś mnie natchnęło, żeby sprawdzić w necie szparagi, bo byłam po zupce ze szparagów, których zazwyczaj nie jadam... No i bingo :lol:

Paulina i Piotruś

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #667778 przez Nubi
Bogna to troche na maleństwo taka Gusia... A z tymi dziewczecymi imionami to ciezko, ostatnio stwierdzilam ze moze ta bianka bedzie a w miedzy czasie Irena a skonczy sie jak to P chce na Zosi w 2013 najczesciej nadawane imie... Zanim sie dowiedzialam ze bedzie cora mialam pomysl na Borysa albo Igora, imie taty odpadło -Ludwik :blink:
Chwile nie zagladalam dzis a tu 3strony do nadrobienia :laugh:

Jestem mamAsią

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #667779 przez Ania31
Dzieki Niagaro za odpowiedz, no własnie ja tez tak myslalam zeby isc gdzies tak w 28 tygodniu. A jak sie wogóle czujecie? bo ja ostatnio jakos nie najlepiej, czesto mi sie robi słabo i nawet dzisiaj zemdlalam w gabinecie na wizycie, ale to raczej nic groznego. okazalo sie tez ze mam podwyzszona glukoze ta po drugim badaniu. mam sobie kontrolowc cukier i bede musiala za miesiac jeszce raz isc na to badanie krzywej cukrowej i pic ta niedobra glukoze, no ale cóż nia mam wyjscia

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilonaQltoorka
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl