BezpiecznaCiaza112023

MAMUSIE WRZESIEŃ 2012

8 lata 6 miesiąc temu #1011351 przez PolaL
Siteczko fanie że się odezwałaś :) Z tego co piszesz to Tymek ma podobnie jak i Gabi katar zatokowy - współczuję ale da się z nim walczyć :) Bardzo ładnie rozwija Wam sie Anielka mała bystrzaczka :D Powiem Ci szczerze że ja ostatnio też miałam przemyślenia nad kolejnym dzieckiem bo nie ukrywam że zawsze chciałam mieć trójkę :) ale to nie w tym roku może zdecyduję się w przyszłym ale to tylko może - niestety.


Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.


http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=51996

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 6 miesiąc temu #1011354 przez kasia7775
Pola
Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.


Siteczko widziałam Anielkę na FB, cudowna jest :* Co do porodów to na szczęście szybko zapominamy, bo inaczej to żadna z nas nie miała by drugiego dziecka. Ja po pierwszym mówiłam, że nigdy więcj, a tu jeszcze potem dwa były :P To, że niczego nie można zaplanować i przewidzieć to święta racja. Dlatego ja jestem przeciwniczką porodów w domu.

Oliwier chodzi drugi tydzień do żłobka. Rekord w nowym roku szkolnym :P Chyba zacznę od dzisiaj szczepionkę podawać, bo mogę dopiero jak dziecko super zrowe będzie. Poza tym ostatnio dostał zawiesinę na robaki i zaczął lepiej jeśc.Chyba w tym był problem.
Pogoda jest jaka jest i za bardzo nie nastraja optymistycznie do życia :( najlepiej bym spała cały dzień....

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 6 miesiąc temu #1011532 przez Ania14.09
Oj mamusie, dawno mnie nie było, ale też się nie wyrabiam. Zmieniam pracę po 10 latach,poza tym Magda chodzi na prawko i muszę czasami popilnować wnusia, Filip bardzo jest zazdrosny o Artura i rzuca wszystkim, przy nim i głośno krzyczy, więc też porażka wychowawcza, staram się tłumaczyć, ale dociera na moment, natomiast po.....mówi, że kocha Artura i Artur nic mu nie zabrał przecież.....tylko się chciał pobawić. Wychowanie to trudna sztuka, wiem, to po córce, i wypadkowa wielu rzeczy i sytuacji....nikt tak nie doprowadza nas do łez i bezsilności jak własne dzieci. Nie wiem mamy co doradzić, tłumaczyć, dawać dobry przykład i czekać cierpiliwie na efekty, po dorosłej córce mogę stwierdzić, że efekt jest, czasami bardzo długo na niego czekamy,

[link=http://www.suwaczki.com/] [/link]
www.suwaczki.com/tickers/ex2b3e5e76894cil.png

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 6 miesiąc temu #1011537 przez Ania14.09
chciałam się jeszcze wytłumaczyć, że jestem po remoncie kuchni. Cały miesiąc zycia w sajgonie ,ale warto było czekać B)


Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.

[link=http://www.suwaczki.com/] [/link]
www.suwaczki.com/tickers/ex2b3e5e76894cil.png
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 6 miesiąc temu #1011657 przez PolaL
Aniu bardzo fajna ta twoja nowa kuchnia :) mi też się marzy w jasnych kolorach ale ja na swoją poczekam jeszcze trochę :)

No właśnie dzieci to zagadka niby wszystko o nich wiesz ale na każdym kroku zaskakują. Wiem jak się powinny zachować a one odwracają cały świat do góry nogami. Dziś czekam mnie imprezka urodzinowa mojego Szymka (7) dla dzieci szkolnych a jutro mam w domu. Jesli chodzi o tą pierwszą imprezkę to ogarnęłam w 50% pozostało mi odebrać ciasto i potem torta. A no i wszystko wsadzić do auta, przebrać dzieci i zawieźć na salę wypakować itd. Najgorzej że robię to sama bo mąż ma dziś zebranie w pracy i wróci po 21. Jak zwykle matka polka :huh: Do tego po powrocie mam do upieczenia biszkopt na torta na jutro + babeczki na muffinki minionkowe. Jestem ciekawa czemu moja doba wynosi 36h ? :silly:


http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=51996

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 5 miesiąc temu #1012363 przez czajusiątko
Oj dziewczyny jak czytam o Waszych starszakach to zdaję sobie sprawę, że najgorsze dopiero przede mną :ohmy: a ja myślałam, że już teraz jest ciężki okres :)

Ania bardzo ładna ta Twoja nowa kuchnia. Zmieniłaś tylko firmę, czy w ogóle się przebranżowiłaś??

Siteczko pięknie się Anielka rozwija. Kochana jest :)

Agnesssa a Ty gdzie się podziewasz?? Jak się czujecie?? Kupiłaś już wózek?? bo mi się dziś śniło że kupiłaś :evil:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 5 miesiąc temu #1012863 przez PolaL
Czajusiątko jak tam z maleńką ? już ok ?

Ja dziś w pracy zasmarkana :angry: bez chęci do przerzucania papierków :( Gabi też podsmarkuje ale nie ma żadnej tragedii wiec buszuje juz w przedszkolu :silly:
We wtorek byliśmy z Szymkiem u Pani endokrynolog i nie jest za ciekawie :( ma za wysokie tsh czyli niedoczynność tarczycy. A ze do tego jest trochę za niski jak na swój wiem i nasze (moje i męża) wymiary to niestety będzie szedł do szpitala na dalsze badania. Tym razem od strony hormonu wzrostu... ale zapisani jesteśmy dopiero na koniec lutego :huh: jakbym nie miała za dużo na głowie :blink: do tego w piątek będziemy wiedzieli jak tak jego słuch czy jest poprawa. Nie tracę nadziei że ominie nas zabieg i nic tam mu nie będą nacinać. Ostatnio lekarka mówiła że jest poprawa więc ... zobaczymy .
Jeszcze mnie czeka w tym roku okulista, i 2x kardiolog. I Niechże się ten rok w końcu skończy :sick: ile można mieć pod górę....


http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=51996

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 5 miesiąc temu - 8 lata 5 miesiąc temu #1013114 przez czajusiątko
Polal z Anią na szczęście wszystko ok. Byłyśmy już na kontroli u neurologa i wszystkie odruchy prawidłowe. Dla pewności dostała też skierowanie na USG przezciemiączkowe i tam też wszystko w porządku... także dzięki Bogu wyszła z tego obronną ręką. Teraz pozostała tylko trauma i złe wspomnienia...
Współczuję problemów z Szymkiem, kurcze już problemy z tarczycą, ale dobrze jak pójdzie do szpitala, to chociaż go dokładnie przebadają. Dobrze Cię kochana rozumiem, dla nas ten rok też był meeega ciężki, cały czas coś niedobrego się działo :dry: na pewno kolejny przyniesie nam dużo więcej radości ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 5 miesiąc temu #1013443 przez czajusiątko
I co??? dalej głucha cisza?? szkoda :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 5 miesiąc temu #1013597 przez Ania14.09
dziękuję za pochwały kuchni. :)
widać forum zamiera . No, szkoda , szkoda, sama nie wyrabiam z czasem. Ja zawodu nie zmieniam, ale firmę, opowiem jak będę w nowej, na razie, jeszcze w starej na wypowiedzeniu
polal współczuję problemów zdrowotnych z Szymkiem.
Ja też dostałam skierowanie do kardiologa z Filipem, bo zmieniłam lekarz rodzinną, a ta powiedziała, że trzeba sprawdzić, bo Filip też ma szmery, niby u takich dzieci mogą, być,ale sprawdzić trzeba, wiadomo, że od takich wiadomości nogi się uginają
Poza tym ciągle walcze z tym pneunokokiem Filipa w nosie i on oddycha przez buzię przez co budzi się w nocy do picia, i dzięki temu muszę wstawać po 5-6 razy w nocy, to pić, to siku, a chłop nie bo on pracuje, więc jestem ciągle "podkur...a" i na chłopa, i na tego pneunokoka, i wszystko.
czajusiątko dobrze, że z Anią nic poważnego nie było.
koniec marudzenia!!!!! trzeba się pozytywnie nastawić, pewnie jesień przygnębia i brak słońca

[link=http://www.suwaczki.com/] [/link]
www.suwaczki.com/tickers/ex2b3e5e76894cil.png

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 5 miesiąc temu #1013843 przez PolaL
Siteczko no pusto, pusto...

Ja już nie chcę Wam marudzić o trudach rodzicielskich 7-mio i 3-latków bo same wiecie jak to jest w większości albo już to za wami albo przed ;)
Babcia poszła z Szymkiem na badanie słuchu. Po 30 minutach dzwonię do dziadka a on mi na to że Szymek z babcią dalej w gabinecie ?? Ostatnio badanie słuchu trwało 10 minut... no to ja w pracy juz sie podłamałam bo jak siedzą tam 30 minut to pewnie żle i niestety czeka go operacja. Ale jak sie okazało Pani poza zleconymi badaniami miała GEST :woohoo: i zrobiła mu dodatkowe badania coś od strony kości czy dobrze przewodzą - tak mniej więcej przekazała mi mama. No i niby wszystko ok, ma jakąś wagę na uchu środowym ale do wyleczenia. To tyle od pani co badała. 24.11 mamy wizytę u laryngologa to dowiem się juz na 100%.
Więc w miarę optymistycznie :lol:
Dziś idę na pierwsze spotkanie do poradni psychologiczno-pedagogiczej na wykłady pt. Chcę być dobrym rodzicem". mają tam być warsztaty jak sobie radzić z buntem u dzieci szkolnych, jak nakłaniać dzieci by robiły co my chcemy i jak słuchać dzieci. Mniej więcej :P Jutro zdam Wam relację co i jak.
Z optymistycznych wieści to moja szefowa ma tydzień urlopu i w końcu relaksuję się pracą :) a do tego jakbyście nie zauwazyły ŚRODA wolna :silly:


http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=51996

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 5 miesiąc temu #1013988 przez czajusiątko
U Was też pogoda taka totalnie do dupy??? U nas szaro, buro i ponuro... :sick:

W niedzielę mamy chrzciny Ani, już się nie mogę doczekać B)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 5 miesiąc temu #1014032 przez makrelcia
faktycznie cichutko u was :)

Ania fajna kuchnia. Też jestem na etapie szukania pomysłu na kuchnie :)

PolaL dobrze, że z słuchem ok. Też mieliśmy dość dokładne badania u Ewy ze względu na przyjmowane leki i pobyt na intensywnej terapii. Na szczęście wszystko ok.

U nas nic nowego. Mamy się dobrze :) Jurek aktualnie chory. Bez kaszlu kataru tylko temperatura. Oby szybko przeszło bo w sobotę chrzciny mamy.
Ewcia super. Ładnie je, przybiera na wadze. Już 4500 ma :D Mega dużo jak na 12 tyg dziecko :) Gaduła się zrobiła i już nawet przekręca się z brzuszka na plecy :)
A ja ogólnie nie mam czasu na nic :D:D:D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 5 miesiąc temu #1014199 przez czajusiątko
Makrelcia no Ewcia to drobinka przy mojej Ani no ale pięknie rośnie biorąc pod uwagę cięższy start :) ja się nie dziwię że Ty czasu nie masz jak jeszcze się w krawiectwo bawisz :P

My byłyśmy z Anią przedwczoraj u lekarza i waży już 6900, dziś jadę z nią na pobieranie krwi brrrrr.....

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 5 miesiąc temu #1014281 przez PolaL
Czajusiątko niezła ta Twoja "drobinka" bardzo szybko faktycznie przybiera :silly: tak sobie patrzę to przy mojej Gabi (13kg) to chyab niedługo ją scignie :lol: oczywiście żartuję bo przecież zaraz mała ci przystopuje i będziesz czekać na każde 100g więcej ;)

Poszłam na pierwsze spotkanie z Panią z poradni i czasami dobrze pójść żeby nabrać dystansu do siebie i swojego dziecka. Jak tak sobie posłuchałam innych mamuś to pocieszające jest że inni też mają podobne problemy (jak nie większe) i może wystarczy inna perspektywa a świat od razu robi sie "różowy". Ogólnie jestem zadowolona. Warsztaty są podzielone jeszcze na 4 spotkania: tematycznie mniej więcej czy znamy swoje dzieci i wiemy jak reagują, kary i nagrody, słuchanie dzieci i wyrażanie swoich odczuć, ostatnie spotkanie to szczęśliwy rodzic szczęśliwe dziecko. O ile dobrze zapamiętałam to tak miej więcej będzie to wyglądało.

Jak wam minął dodatkowy dzień wolny - oczywiście pisze do mam pracujących. Młode mamuśki poczekają jeszcze na swój "wolny" dzień :blush: Ja sie nabyczyłam u kosmetyczki, a potem na obiedzie u mamy ;) za to zakończenie dnia miałam nerwowe. Szymek bujał się na krześle i oczywiście rąbnął jak dłuuuugi. Rozwalił głowę całe szczęście nie jest to duża rana więc dziś jest tylko lekka opuchlizna (po guzie) i fioletowy strupek. Ale nie musze wam pisac ile było płaczu, krzyku i przed wszystkim strachu tylko nie wiem czy większym moim czy jego....


http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=51996

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl