BezpiecznaCiaza112023

Wanienka - anatomiczna czy zwykła?

10 lata 6 miesiąc temu #759633 przez Bombka
Ja miałam zwykłą. Nie kładłam nic na dno, bo bałam się, że dziecko się ze zwykłej pieluszki ześlizgnie. Jak kąpaliśmy razem z mężem to było ok. Mąż trzymał dziecko w wannie, ja mu podawałam mydło, potem ręczniczek itp. Ale jak miałam sama kąpać dziecko, to musiałam się niezle nagimnastykować, żeby jedna reka trzymac dziecko w wannience (stala na stelazu w pokoju, w lazience nie zmiescilibysmy sie z tym wszystkim), druga siegac za swoje plecy na komode po mydlo..
W zeszłym roku zobaczylam u kolezanki wanienke z taka wyprofilowana wkladka jako część wanienki i sie zachwyciłam. Koleżanka mówi, że spokojnie kładzie w niej dziecko, nie musi go trzymać, ma 2 wolne ręce, dziecko zadowolone - jednym słowem rewelka, choć ponoć jak położna do nich przyszła i to zobaczyła, to się wydarła, że taka wanienka jest zła i że muszą kupić zwykłą! :)
I teraz przy drugim dziecku też zamierzam taką kupić. Bo tyle ile się namęczyłam przy samodzielnej kąpieli, że teraz wolę dopłacić parę złotych i mieć wygodę.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #837988 przez kruczek11
Ja kiedyś kładłam pieluszkę, ale przy drugim dziecku stwierdziłam, że spróbuję czegoś innego i kupiłam wanienkę beaba camele'o razem z wkładką. Póki co jestem bardzo zadowolona, tak jak pisała koleżanka powyżej, 2 wolne ręce to chyba największa zaleta. No i brak obawy o to, że dziecku moze sie coś stac czy coś :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #839538 przez alisek
hejka ciekawy pomysł z tym wiaderkiem, myślę że to dobre rozwiązanie gdy dziecko jest trochę starsze ciekawe do jakiego wieku można kąpać dziecko w takim waiaderku ja mam w łazience tylko prysznic więc to byłoby dobre jak dziecko trochę podrośnie.Jestem w pierwszej ciąży więc nie mam porównania ale dzidzusia będziemy kąpać w normalnej wanience :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #856203 przez emilia1410
mam prysznic taki z funkcja wanny czy jest dobry dla noworodka?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 9 miesiąc temu #903679 przez k.szym
Ja zdecydowałam się na fotelik anatomiczny firmy OKT kids. Postanowiłam, że zaryzykuję i okazał się to strzal w 10. Kładłam małą z fotelikiem do duzej wanny, nalewałam potrzebna ilość wody i kąpiel przebiegała sprawnie :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 9 miesiąc temu #903736 przez Anabelle
Tylko Tummy Tub, nie wiem po co męczyć się z wanienką :P Miałam Tummy ale teściowa twierdziła że lepiej w wanience więc przez kilka pierwszych dni męczyłam się z wanienka i porażka. Teraz Tummy czeka na kolejne maleństwo :) Przynajmniej kąpiel przyjemna dla rodzica i dziecka, dziecko tak zrelaksowane, że czasami zasypiało, a jak miało gazy w brzuszku to pod wpływem pozycji płodowej, rozluźnienia od ciepła gazy się uwalniały. Kilka razy zrobił nam kupkę do wiaderka z zamknietymi oczami, ale później pięknie spał bez żadnych boleści :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 8 miesiąc temu #904594 przez masala
mnie to wiaderko troche przeraza ;p jeśli chodzi o rodzaj wanienki to ja uzywalam anatomicznej, tej samej firmy - okt kids i bylam zadowolona. Dużo wygodniejsza niż zwykla, nie martwilam się, ze maly zsunie mi się z rak. Grzecznie sobie lezal, a jak trzeba było umyć mu plecki, to wystarczylo go lekko uniesc.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 8 miesiąc temu - 9 lata 8 miesiąc temu #905033 przez franklin
A ja bym stawiła na anatomiczną. W końcu jest specjalnie zaprojektowana z myślą o bezpieczeństwie dziecka.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

5 lata 6 miesiąc temu #1067949 przez antosia
Patrzcie tutaj - www.empik.com/fisher-price-wanienka-wiel...1142902616,dziecko-p Dzieci powinny mieć jakościowe rozwiązania, które będą trwałe i niezawodne. Nie stawiajcie na byle co, bo z tego wam nic nie wyjdzie. Zawsze największe znaczenie będzie mieć jakość rozwiązań i tego powinniście się pilnować.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

5 lata 3 miesiąc temu #1068265 przez Karola12
Ja nie miałam takiego problemu, bo kupiłam gotową komodę kąpielową z przewijakiem i wanienką ( kochamczytac.pl/komoda-kapielowa-czy-war...pieczna-dla-dziecka/ ) Dodatkowo wanienka miała taki specjalny odpływ, przez który wypuszczałam wodę. Więc nie musiałam wanny za każdym razem zdejmować.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

3 lata 11 miesiąc temu - 3 lata 11 miesiąc temu #1069388 przez nebula
Ja postawiłam na wanienkę aluminiową, która jest niezwykle wytrzymała. To zakup na lata - osobiście wolę zainwestować gotówkę raz, a dobrze. Mój model był dedykowany starszym dzieciom, które już samodzielnie siedzą, jednak dokupiłam wkład dla noworodków. Moim zdaniem nie istnieje wanienka, w której można zostawić maluszka samego. Ja bym nie spuściła go z oczu nawet na sekundę, a wszystkie potrzebne rzeczy zawsze przygotowuję wcześniej. Wolę ustawić wanienkę na podłodze, gdyż wtedy jest stabilniej. Osoby, które dopiero planują zakup powinny zapoznać się z artykułem: zabawkaiwyprawka.pl/blog/jaka-wanienka-d...odka-niemowlaka.html

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

2 lata 3 tygodni temu #1070740 przez Olciax12
U mnie to samo, zwykła wanienka i pieluszka :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl