BezpiecznaCiaza112023

Grudnióweczki 2013 :)

10 lata 1 miesiąc temu - 10 lata 1 miesiąc temu #864404 przez anitka90
i jesteśmy po wizycie... Kamilek słabo na wadze jednak przybywa - tak jak myślałam. W ciągu miesiąca tylko 400g. Więc mm pójdzie znów w ruch...
Z oczka leją się łzy właśnie dlatego, że rzęsy wbijają się do oczka ale nie da się za bardzo ich wyciągnąć, bo są maleńkie. Musimy oczko w odwrotnym kierunku przemywać. a jak nie pomoże to okulista i wyrywanie ;/
Pytałam lekarza o zagęszczanie mleka to powiedział, że do odmierzonej wody dodajemy łyżkę mąki kukurydzianej i gotujemy przez 3-4 min i dodajemy proszek i gotowe :)
Teraz pozwolił nam dawać do jedzonka starte jabłuszko.



aaa... i pytałam o tą lewą rączkę, bo z tego co pamiętam to jeta miała podobny problem. Znów ochrzanił mnie że szukam nie wiadomo czego i jak lewa rączka bardzie mu odpowiada to dobrze, bo będzie bardziej inteligentny... to się właśnie dowiedziałam

Iwona ja dziś dostałam mały ochrzan za czyszczenie uszu patyczkiem.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #864436 przez Agacior
Dzięki dziewczynki :kiss: Szczerze polecam fotografa na chrzest, bardzo dużo fotek rodzinnych porobiliśmy także pamiątka fajna ;)

Becikowe- dzieliliśmy na 3 i zaświadczenie o zarobkach z urzędu skarbowego braliśmy. Na kase czekałam coś ok 3 tyg jak nie więcej. Z tego co ja się orientowałam to są2becikowejedne zależne od dochodów a drugie nie więc jedne powinno się każdemu należeć.

Chrzest u nas z góry było powiedziane, że 150zł.

Kristi - n widzisz au nas nic nie wspominali o tych dziewczęcych problemach. Mam nadzieję, że to jakoś się rozklei i że w przyszłości nie będzie z tego powodu żadnych konsekwencji.


motylek270 - U mnie smoczek też nie zdaje egzaminu, kciuk jednak najlepszy ;/

monisia100100 - no też mam nadzieję, że malutka w końcu odetchnie od tych lekarzy i nam też pomoże;) choć nie chcę zapeszać ale jest lepiej. Ja też trzymam kciuki żeby z Lilka było ok po tych szczepieniach. U mnie też nie mierzą dziecka ;/ widocznie im się poprostu nie chcę bo to na 3 części trzeba dzielić mierzenie.

mała82 - u mnie lekarz powiedział, żeby odstawić espuicon ale go nie posłuchałam i też podaję dodatkowo :) Mam nadzieję, że u nas skończy się na 1 butli bo w sumie już ponad 4 m-ce będzie miała więc miejmy nadzieję, że te problemy brzuszkowe w końcu nam wszystkim się skończą. Ja też mam zamiar dopiero wprowadzać dodatkowe produktu tak ok 5 m-ca. Iga u mnie też tylko na piersi i z wagą też szału nie ma, także się nie martw :)

paulainka - fajnie, że już z mężem lepiej i aby Antoś już do końca sam się usypiał bo mojej się odmieniło i zawsze potrzebuje do tego cyca albo kciuka;)

Iwona23 - jak dobrze, że skonsultowałaś to z laryngologiem ale kto by pomyślał, że od mleka coś takiego może być. To trzymam kciuki żeby było już wszystko ok. Ja tez w uszku nic nie gmeram u Swojej ale ją chyba swędzi już ucho od tej woskowiny bo strasznie sie po nich targa i lekarz zalecił mi czasami stosować otinum i on z kolei powiedział, żeby czasem tam pogmerać żeby się nie bać i bądź tu mądry ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #864444 przez jeta
anitka90 -dobrze pamiętasz ;) no to wychodzi że rosną nam mali inteligenci ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #864490 przez GOSIA82
Hej Dziewczyny!
Ja tak szybciutko przed spaniem...
Agacior-fotki super,ja rozglądam sie właśnie za dobra lustrzanka,a jak nie kupie to szwagier nam zrobi mała sesje(mam nadzieje)
Jeta,Anitka-czyżby lewusy Wam rosną? Ja i moja córka jesteśmy leworęczne,a Jasiek-to sie okaże,ale mam przeczucie,ze nie-widzę różnice już teraz. Martynka już w wieku 2 miesięcy sięgała po zabawki(podobno lewuski maja sprawniejsze rączki)i było widać,ze woli lewa rączka wszystko robić. Starałam jej nie narzucać nigdy do której ręki ma wziąć i nawet byłam na testach w poradni-ale to dopiero jak miała 6 lat. Teraz najlepiej o tym nie myślec,bo można tylko szkody narobić, moja koleżanka która jest leworęczna była przekonana,ze jej syn tez jest i w ten sposób dziecko które jest praworęczne robi wszystko lewa i w dodatku ma stwierdzona dysleksję -właśnie przez to przestawienie.


Mam pytanko Dziewczynki:
Jak Wasze pociechy śpią w dzień? Tzn jak długo,w jakich godzinach?
Nasz Jasiek śpi godzinke,dwie rano,jedna tak w południe i to właściwie wszystko,jak dla mnie to zdecydowanie za mało-moja mama mówi,ze to dlatego,iż w ciąży nie prawie w ogóle nie spałam hihihi

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #864491 przez GOSIA82
Hej Dziewczyny!
Ja tak szybciutko przed spaniem...
Agacior-fotki super,ja rozglądam sie właśnie za dobra lustrzanka,a jak nie kupie to szwagier nam zrobi mała sesje(mam nadzieje)
Jeta,Anitka-czyżby lewusy Wam rosną? Ja i moja córka jesteśmy leworęczne,a Jasiek-to sie okaże,ale mam przeczucie,ze nie-widzę różnice już teraz. Martynka już w wieku 2 miesięcy sięgała po zabawki(podobno lewuski maja sprawniejsze rączki)i było widać,ze woli lewa rączka wszystko robić. Starałam jej nie narzucać nigdy do której ręki ma wziąć i nawet byłam na testach w poradni-ale to dopiero jak miała 6 lat. Teraz najlepiej o tym nie myślec,bo można tylko szkody narobić, moja koleżanka która jest leworęczna była przekonana,ze jej syn tez jest i w ten sposób dziecko które jest praworęczne robi wszystko lewa i w dodatku ma stwierdzona dysleksję -właśnie przez to przestawienie.


Mam pytanko Dziewczynki:
Jak Wasze pociechy śpią w dzień? Tzn jak długo,w jakich godzinach?
Nasz Jasiek śpi godzinke,dwie rano,jedna tak w południe i to właściwie wszystko,jak dla mnie to zdecydowanie za mało-moja mama mówi,ze to dlatego,iż w ciąży nie prawie w ogóle nie spałam hihihi

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #864492 przez GOSIA82
Głupi telefon,sorki za dwa posty...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #864577 przez Natala
Hej hej

Kurcze ale mi teraz zamieszalyscie z tymi uszkami... Ostatnio jak byłam z mała w przychodni, to specjalnie się o to zapytalam pediatry i uzyskalam odpowiedz ,, SA takie specjalne patyczki dla dzieci, nimi delikatnie wyciągać woskowine'' i tak tez robilam...

Agacior czyli nie trzeba pit-u? Wystarczy do skarbowi podjechac ? Musimy wyciągnąć moje i męża zaświadczenie o zarobkach czy wystarczy tylko moje?

Gosia82 moja śpi do 7, drzemka ok 8 30, pol godzinki do godzinki, i tak przewaznie 3-4 razy w ciągu dnia . polttorej godziny zabawy , spanko. Chyba, ze SA takie dni jak wczoraj, pierwsza drzemka 3 h druga 2, 3 pol godzinki :-) średnia to ok 14 -15 h snu na dobę .

Anitka zwazylam właśnie swojego klopsa 6 kg, przez dwa tyg przybrała ok 400 g. Wiesz może jakie teraz są normy z przybiera niem naszych maluszkow? Biedny z tym oczkiem ten Twój synus...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #864668 przez anitka90
Witam!

Natala gdzieś słyszałam, że pół kg na miesiąc od 3 miesiąca, ale tego nie jestem pewna. Lekarz na to 400g na miesiąc powiedział, że nie jest źle ale nie jest też bardzo dobrze.Powiedział, że to minimum przybrał. Ale co z tego jak co drugi albo trzeci dzień dostawał mm.
W sumie mój Mały przesypia może z 13 h na dobę, ale w nocy śpi od 20.30-6.30 a później od 7-7.30 do 10. A ja się dziwię czemu w dzień nie chce spać. Na spacerze przeważnie pośpi tak z godzinkę.


Już wiem czemu Kamilek był taki marudny, myślałam, że leci coś z piersi a tu nie za wiele. Najważniejsze, że teraz dziecko pojedzone to od razu szczęśliwe. Więc zostanie tak, że zje z piersi to co tam jest a resztę mm.

Pytałam wczoraj lekarza o te zabawki, że nie bierze sam do rączek tylko trzeba mu podawać i tak samo z przewracaniem na bok, powiedział, że jak w tym wieku dziecko się uśmiecha, mówi coś do siebie głowę stawia wysoko to nie ma o co się martwić. Powiedział, że każde dziecko rozwija się swoim tempem. Tak więc Mamuśki nie martwmy się więcej :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #865023 przez jeta
Hej!
Dopadło mnie zapalenie piersi. Masakra! Wszystko boli,nawet skóra, 39 stopni gorączki - nie tak sobie to wyobrażałam.
Musiałam małemu dać sztuczne mleko. Zaskoczył mnie konkretnie - zjadł 270 ml!!!! Nie było mowy żeby mniej bo był wrzask.
Wasze dzieci chyba tyle nie jedzą, co?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #865032 przez paulainka
jeta moj je od 180-240ml ;) no i herbatka miedzy posilkami :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #865060 przez GOSIA82
Jeta-ja też przeszłam zapalenie piersi-antybiotyk pomógł. A czemu nie podajesz piersi? W czasie zapalenia trzeba nawet częściej niż normalnie.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu - 10 lata 1 miesiąc temu #865067 przez jeta
Powiedziała dr że jak powyżej 38 stopni gorączki to mam nie dawać tylko odciągać. Gorączka zaczęła spadać na szczęście, ale w nocy dam mu jeszcze butlę, tym razem ze swoim, miałam zamrożone. A z piersi ściągnę. Też mam antybiotyk ale nie brałam jeszcze- jak będzie się pogarszało to wezmę, narazie paracetamol i okłady z kapusty.

Paulainka - ufff myślałam, że tylko mój taki pasibrzuch ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #865109 przez GOSIA82
Jeta- u mnie paracetamol i okłady nie pomogły niestety,mam nadzieje,ze Tobie pomogą. Współczuje bólu i samopoczucia...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #865347 przez Gosica
Hej :)

Kristi nasze becikowe tez juz dawno wydane ;) Dochody dzieliliśmy na 3 osoby.Nam to panie w urzedzie same obliczyly. I jak zlozylismy na poczatku lutego,to dostalismy kase tak wlasnie pod koniec,oni wyplacaja to wtedy kiedy i inne swaidczenia np rodzinne,a to jet zawsze pod koniec miesiaca.

Agacior Szymek tez ciagle łapie katar i wlasnie wydaje mi sie ze to moze byc alergiczny,tym bardziej ze w wynikach z morfologi wyszlo ze prawdopodobnie jakąs alergie ma.Zdjęcia z chrzcin fantastycznie,córcia cudna,Wy piękni :) Az zal i mi ze nie mielismy profesjonalnego fotografa,takie te zdjecia macie ładne :)

Natala mysmy ksiedzu dali 100 zl i wiecej nie mial na co liczyc.Sakramenty powinny byc udzielane za darmo,sam papiez to mowi,a poza tym tez chcialabym miec robote gdze za 45 min niecale daja mi stówe

motylek270 mysmy brali zaswiadczenia i dochodzie z urzedu skarbowego

monisia100100 ja wypatruje jakichs zabkow u Szymka bo raczki ciagle ma w buzi,slini sie niesamowicie i juz nie wiem czy to taki etap czy faktycznie zaczyna żabkowac

Gosia82 Szymek wstaje ok 6 rano,potem gdzies kolo7-8 drzemka i tak przez caly dzien to nie spi duzo ani dlugo,zalezy z reszta,nie ma jakich strikte okreslonych godzin.Obudzi sie,sje,pobawi,znudzi,pomarudzi i spi i tak w koloko ;)

Jeta szybkiego powrotu do zdrowia :) Szymek je ok 130 ml ale czasem wsunie 180 jak ma gloda malego :)

U na ostatnio byly i sa problemy nrzuszkowe-Szymek ma problemy z baczkami.Teraz juz lepiej ale w czwartek tak go bolalo ze az sie zaniosl i przestal oddychac.I boli go ten brzuszek,ale wczoraj juz nie az tak.
Poza tym zeby go uspic to musi sie najpierw wydrzec,wyplakac i dopiero wtedy padnie.Uciazliwe to jest niesmaowicie.
Katar nie zamienil sie w chorobe na szczescie,ale ciagle cos tam w tym nosku ma,wiec odciagamy.
No i nie wiem kiedy sie na to szczepienie wybrac,jak on ten katar ma praktycznie caly czas.Co myslicie Kobietki?
Dzis funduje malemu dluuugi spacer,idziemy na zakupy i do tatusa do pracy i z nim wrocimy.
I znow meza nie bede miec calymi dniami-wspolpracownica sie zwolnila i po okresie wypowiedzenia Ł zostaje sam.Dziecko zapomni jak ojciec wyglada.
Ufff ale sie naprodukowalam :) Ale chyba nadrobilam wszytskie zalgegłosci :)

Milego dnia :)

[/url]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu - 10 lata 1 miesiąc temu #865417 przez motylek270
Paulainka to dużo je Twoje diecko, a co ile mu dajesz? Mój Jasiek zjada co 4 godziny max. 150ml, w nocy robię mu po 120 i nie zawsze zje. W dzień często też zostawia po 30. Ważyłam go w piątek i waży 6900g.

Mąż w końcu wybrał sie do MOPRu i przyniósł zaświadczenia do wypełnienia. Uporałam sie z nimi. Miałam pity z 2012roku i w oparciu o nie wpisałam dochody. Teraz musi tylko pojechać i złożyć. Wybiera sie 1 kwietnia;)

jeta współczuję Ci zapaleia piersi. Musiałaś sie podziębić.

Gosia82 nasz Jaś wstaje o 6, 5.30, a potem zasypia o 8 i śpi do 10. Szkoda ze za jednym razem nie pośpi choćby do 8. W ten sposób bym się nie rozbudzała. Jak on zasypia to ja już po śniadaniu nie mam ochoty spać. Na spacerach też śpi. Przynajmniej na razie. Jak przesądziemy sie do spacerówki to nie dam mu spać, niech obserwuje, a śpi w domu. Wczoraj w wózku spał 3 godziny. Jak wróciłam ze spaceru nie wygiągnęłam go z wózka tyko wystawiłam na balkon i dopóki sie nie obudzil pozwoliłam mu sie dotleniać.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl