BezpiecznaCiaza112023

Grudnióweczki 2013 :)

10 lata 1 miesiąc temu #868152 przez Gosica
Hej

Mala82 na wadze przybieral w miare dobrze,miesci sie w normie,teraz ma 6720g tzn mial we wtorek tyle,ale wlasnie meczace bylo to ze co 2-3godz chcial jesc,szczegolnie w nocy.A na tym kleiku wytrzymuje 4.Jak przejdziemy na normalne mm i bedzie mogl je jesc to jesli bedzie wytrzymywal na nim samym tyle to zrezygnujemy z kleiku.A co do slienienia sie itd to lekarka mowila ze taki etap,ale tez mogl juz wejsc w okres zabkowania i produkcja sliny sie zwiekszyla,ale na zabek pierwszy jeszcze trzeba bedzie poczekac :)

Szymek kolejlny dzien zasnal bez wiekszego krzyku.Nie chce sie cieszyc za wczesnie, ale moglo by tak zostac.W nocy tez w miare ok. I brzuszek juz 2 dni nie daje o sobe znac
Zeby jeszcze maly zwalczyl ta infekcje do konca i byloby cacy :)

[/url]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #868339 przez anitka90
hej Mamuśki!

My już w końcu po drugiej dawce szczepień. Jak na razie dziecko szczęśliwe. Mam nadzieję, że tak zostanie. Pięknie się uśmiechał do pani doktor i nawet pogadał z nią. Aż byłam z niego dumna :) Kolejne szczepienie 15 maja... Ważymy 6200 i mamy 62 cm wzrostu :)
Co mnie dziś bardzo zdziwiło to dostałąm schemat żywienia od pediatry. WIęc od wtorku zabieramy się za marcheweczkę :)
A gluten dopiero na następny miesiąc.

Wczoraj Kristi tak zaczarowała tym filmikiem na fb, że zamówiłam ten baby swimmer i już się nie mogę doczekać kiedy przyjdzie.

Gosica ja też małemu dodaje kleik. Tylko bardziej mi chodziło o ulewanie, ale na niewiele się to zdaję, za to małemu bardziej smakuje z kleikiem mleczko. Teraz z Szymiek to będzie tylko lepiej, więc uszy do góry :)

Motylek gratulacje dla Jasia. Mój to ani myśli o przewracaniu. Siadanie z naszą pomocą jak najbardziej, ale żeby się przewracać to nawet mowy nie ma. Leniuszek z niego :)

Co do tych rączek w buzi to mój tak głęboko wpycha do buzi, że odruch wymiotny ma. a uśliniony to jest cały.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #868461 przez paulainka
Anitks ja juz dawno mam ten baby swimmer ;) pisalam wam we wczesniejszych postach ;) no i im dziecku szybciej to dasz tym lepiej, bo starsze dzieci nie chca, tak samo z basenem, im szybciej tym lepiej ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #868614 przez Kristi
Hejka :lol:

My jutro na 3 turę szczepień aż się boje co to będzie po tym co było po 2... :dry:

monisia100100 u nas też był straszny płacz przez godzine puki nie daliśmy czopka i spuchnięta jedna nóżka i pielęgniarka powiedziała że być może trzeba będzie zmienić szczepionki z komórkowych na acelularne takimi też szczepią dzieci które mają jakieś problemy neurologiczne bo ich nie można szczepić komórkowymi my nie mamy problemów tych neurologicznych tylko widocznie jakieś uczulenie na któryś składnik jest...

anitka90 Ja się na początku bałam bo jak Marynce dawaliśmy to ona strasznie palce ssała i się bałam żeby właśnie nie wessała tej kapsułki.. na szczęście u Ciebie dobrze się to skończyło... a tego 200ml to zjada Twojego mleka czy mm?Cieszę się że filmik się spodobał i zainspirował :blink:

Gosica szkoda że nie udałą się zmiana pracy ale to dopiero chyba pierwsza rozmowa? Uszy do góry będzie dobrze :blink: Martynka też nam się ślini strasznie i pcha wszystko co jest pod ręką do buzi i też lekarka nam mówiła że w tym wieku to normalne.

mała82 no czas leci strasznie Martynka już zaczyna 5 miesiąc szok normalnie a jeszcze nie dawno pisałyśmy o fasolkach :blink:

Kurcze tak czytam że wy jakieś schematy od pediatry brałyście albo chociaż pytałyście o zgodę a ja sama sobie zdecydowałam i dałam jabuszko banana i marchewkę ciekawe czy opr dostanę :silly:

Uciekam spać bo dzisiaj cały dzień na dworze i u siostry a ona ma 2,5 letnią córeczkę która cały czas ciocia to ciocia tamto i padam z nóg.

Miłej nocy wszystkim życzę :kiss:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #868639 przez anitka90
Kristi już 3 tura? szybciutko. 200 ml mieszanego :) z 50 ml mojego w najgorszej sytuacji i 150 ml nan. Ale co z tego jak mi ulewa... szczególnie po piersi.....:(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu - 10 lata 1 miesiąc temu #868661 przez monisia100100
mała z tym glutenem to jest tak że nie każda kaszka odpowiada takiej samej ilości zawartej glutenu, trzeba to sobie przeliczyć. I tak kaszki glutenowe składają się z różnych składników np.. owoce , witaminy,itp gluten to tylko jakiś procent. 3 g. glutenu nie jest równy 3 g kaszki
Po 4 miesiącu można wprowadzać dzieciom karmionym piersią, lub dokarmianym mm ale w niewielkiej ilości, gdyż mleko mamy stanowi barierę ochronną w organiźmie na nowe białko. Zaś dzieci karmione wyłącznie mlekiem mm lub w niewielkiej ilości mlekiem mamy, powinny zostać eksponowane na gluten dopiero po 6 miesiącu.
u dzieci karmionych piersią etap wprowadzania glutenu powinien trwać około 2 miesiące, w tym czasie podaje się właśnie około 3g glutenu na 100 ml. pokarmu.
do mleka mamy, lub przecieru warzywnego dodajemy kaszkę.
Możesz dodać do ściągniętego podgrzanego, mleka 2-2,5 łyżeczki kaszki, lub do podgrzanego obiadku też 2-2,5 łyżeczki kaszki.
Piszę tu o kaszkach dla dzieci expresowych, nie mam pojęcia jak jest z tzw zwykłą kaszką manną.
Ale ona chyba się nie bardzo nadaję do takich maluszków.
Mam nadzieje że coś pomogłam, jak coś to pisz.

Kristi trzymam kciuki za jutrzejsze szczepienie aby wszystko przebiegło sprawnie i bezboleśnie. Daj znać jak poszło


Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #868690 przez Kristi
Anitka tak i nas już 3 tura bo zaczęliśmy jak Martynka miała 6 tyg. Teraz jeszcze 3 ukicia i następne 3 jak będzie miała 1.5 roku.

Monisia jak znajdę malutka napewno dolacze na fb. I dam znać co że szczepieniami.

Miłego dnia mamuski

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #868733 przez Natala
Hej dziewczyny

Mala82 i na stale juz zostajecie w Gdańsku ? Bo o ile dobrze pamiętam to z Poznania jesteś

Anitka90 i jak tam Kamilek po tej drugiej dawce ? My 14stego mamy druga dawkę...

Monisia dzięki za rozpiske o glutenie, na pewno się przyda, na FB nie mogę Cie znaleźć :(

Apropo FB, anitka, kristi, Was znalazłam wiec wysylam zaproszenie :-) reszty nie widze...

Mi się dziecię trochę popsulo , budzi się w nocy trochę wczesniej, mam nadzieje, ze to kwestia czasu jak wróci do przesłanych nocek...

Miłego dnia :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #868749 przez monisia100100
natala nie ma za co dopytałam pediatrę bo tez mało co wiedziałam. Wysłałam CI na pw wiadomosc.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #868792 przez Gosica
Hej.

Anitka90 a ile dajesz tego kleiku do mleka i czy przy kazdym posilku go podajesz? Bo ja daje pol lyzeczki za kazdym razem i nie wiem czy nie przeginam

Kristi tak,pierwsza tak ze wszytsko jeszcze przed nim,szukamy dalej :)

U nas remonty-w koncu zabrali sie za panele na sciane,tak ze my z Szymkiem niedlugo wybywamy z domu,wrocimy na gotowe :)

[/url]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #868950 przez anitka90
Hej!

Natala mam Cię :) Kamilek bardzo spokojny po szczepionce, jedyna zmiana to to, że długo spał :)

Gosica ja do 150ml daje jedną łyżkę kleiku kukurydzianego

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #869019 przez Gosica
Anitka90ja do 120 ml wody daje 4 miarki mleka i pół łyżeczki/łyżeczkę bo nie byłam pewna czy nie dam mu za dużo

[/url]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #869056 przez anitka90
Gosica myślę, że to nie jest dużo. Teraz zamiast kleiku daje mu nutriton i mu sie w końcu po tym nie ulewa.

Dziewczyny co można podać maluchom do picia? mój to wodą i herbatką na trawienie pluje strasznie, a pić coś musi...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #869080 przez motylek270
anitka90 ja kupiłam Jaśkowi do picia herbatke z bobovity jabłko melisa, taka orzeźwijąca. Polecam. Poza tym daję mu tę ułatwiającą trawienie - bez szału, nie mam efektu kupki, ale Jaś ją chętnie pije. No i mam koper. Ta z jabłkiem jest po 4 miesięcu.

Natala, monisia100100 wysłałam Wam prywatne wiadomości ze swoimi danymi, czekam na zaproszenie. Do zobaczenia na facebooku :)Jeśli któraś z Was jeszcze ma konto to szukajcie mnie, albo piszcie prywatne wiadomości tu na forum i Was zaproszę;) Wysyłałam też zaproszenie Agacior...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #869365 przez monisia100100
Witamy z rana
Troszkę sie pochwalę Lilka dzisiejszą noc spała jak suseł. zasnęła o 21 a obudziła sie rano o 6,40 więc wyspłam się i to bardzo, gdyby nie budzik zadzwonił to może i dłużej by jeszcze pospała. Ale jak wstałam rano to myślałam że piersi to mi zaraz eksplodują, tyle mleka się nazbierało.
Nie wiem co się dzieje bo nie mieliśmy problemu od początku z ulewaniem a teraz od jakiegoś tyg. zdarza się to notorycznie, nie bardzo wiem co robić.
Dziewczyny czy Wasze maluszki pobawią się same w ciągu dnia bo ten mój łobuz to musi mieć cały czas towarzystwo, nawet na chwilkę nie można jej zostawić.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl