BezpiecznaCiaza112023

Grudnióweczki 2013 :)

10 lata 11 miesiąc temu #654782 przez Milady_de_Winter
Dziewczyny!
Ja jestem właśnie świeżo po wizycie. Bąbelek rośnie - ma już 40 mm!
Niestety mam toksoplazmozę: IgG i IgM dodatnie :/ Muszę ponowić wyniki i skonsultować z innym lekarzem. Jak się potwierdzi to antybiotyk. Powtarzam sobie, ze bedzie dobrze bo nie ma innej opcji - musi być dobrze.

Ja swojego męża nie zabieram z sobą na porodówkę. Uważam że to dla niego niepotrzebny stres - chyba się po prostu nie nadaje. Zastanawiam się za to nad moją mamą.

Nutka - zazdroszczę zdjęcia. Mój NFZetowy Gin ma tak słaby sprzęt ze nawet zdjęć nie robi i trzeba nie lada wyobraźni żeby coś dojrzeć :) Zrobiłam zdjęcie telefonem ale niewiele widać. Może u prywatnego coś więcej zobaczę :)

Co do kotów to w poprzednim wcieleniu musiałam być myszą. Inaczej nie da się wytłumaczyć mojej ogromnej niechęci do nich. Może to głupie ale wręcz się ich brzydzę. Co nie uchroniło mnie przed toxo.

Pozdrawiam wszystkie ciężarówki :*

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #654938 przez Marta M
Milady dobrze, że wiesz o tym, że masz toxo i wierzę że teraz szybko się temu zaradzi :kiss: :kiss: Ja jeszcze nie robiłam żadnych badań :dry: :dry: choć w kalendarium ciąży jest napisane że pierwsze badaniaw 10tc, a ja tu jedna z młodszych ciąż więc chyba mam jeszcze czas...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #654980 przez jeta
Nutka - super zdjęcie! Słodki bobas! :laugh:

Milady_de_Winter - to już masz sporego bobasa! Z toxo na pewno sobie poradzisz. Tak jak piszesz - musi być dobrze! I będzie! :kiss:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #655111 przez rudages
Cześć :) ja również będę miała grudniowego maluszka. Obecnie w 7 tygodniu ciąży już za mną badania teraz czekam na wyniki aż do poniedziałku, w poniedziałek tylko te podstawowe zrobię. Mój Maluszek już ma 6 mm :) Trzymam kciuki za Was dziewczyny. Milady na pewno będzie dobrze skoro już wiesz to się temu zaradzi:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #655120 przez jeta
Cześć rudages! Witamy Cię miło! Napisz coś więcej o sobie :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #655164 przez Nutka
Witaj rudages :)
Miło Cę powitać w naszym gronie.
Napisz nam skąd jesteś, ile masz lat, na kiedy masz planowany termin i która o juz ciąza :)
Podpytuję bo chciałabym Cię umieścić w naszej tabelce :)

Milady wszystko będzie dobrze :) zobaczysz :) a te 4 cm radości :) super :)
Co do USG ja też chodzę na NFZ i sama byłam zaskoczona jakością zdjęcia.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu - 10 lata 11 miesiąc temu #655237 przez Winka_
O kremie na rozstępy jeszcze nawet nie myślałam chociaż mam duże skłonności i przez nastoletnie głupoty czyli ciągłe wahania wagi niestety mam już sporo blizn po rozstępach na udach.
Chociaż szerze mówiąc jakoś mi rozstępy nie spędzają snu z powiek chyba już sie do swoich przyzwyczaiłam. Pamiętam jak intensywnie wsmarowywałam kremy i używałam takie specjalnej gąbki ale jakoś rewelacji nie było.
Ale dzięki wam chyba zdecyduje się na mustele. Chociaż cudów się nie spodziewam :P

Milady masz dużo szczęścia że masz szybko wykrytą i na pewno szybko się jej pozbędziesz. Jak spytałam swojego lekarza czy miałam pobieranie krwi pod kątem tokso to mi wmawia że to niepotrzebne bo w ogóle się nie zdarza. Ja już nie wiem co sądzić bo dla mnie to ignorancja.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #655494 przez Kaś_O
Milady_de_Winter nie jestem pewna co miałam w pierwszej ciąży czy dodatnią toxo czy cytomegalia. Ale kazano mi powtórzyć badanie chyba po tygodniu czy jakoś tak. Okazało się że mimo dodatniego wyniku to stara infekcja i nic się nie działo nic złego dziecku się nie stało. Trzymam kciuki żeby u Ciebie też się okazało to tak łagodne.

Widzę że rozmawiacie o porodzie i obecności, ja wiem że bez męża bym nie urodziła. Naprawdę dał mi dużo siły i tylko dzięki niemu dałam radę się spiąć i tylko jego słuchałam jak mi podpowiadał co położna mówiła. Wiem że bez niego też bym sie strasznie bała bo to on chodził rozmawiał z lekarzem i konsultował sytuację przy porodzie. Czy dam radę urodzić czy nie. Ważne żeby zabrać osobę która jest silna i wykłóci się ewentualnie o wasze prawa czy da wam wsparcie. Nie chcę tutaj siać fermentu ale wiemy że różnie bywa a piękny plan z TV to nie jest prawdziwy poród. Nasz plan też idzie do śmieci jak przyjdzie ból i niemoc. Znam wiele przykładów że szybka interwencja bliskich mogła inaczej zakończyć poród. Zresztą sama jak czekałam na sale to widziałam jak niektórzy mężowie dzielnie walczą o swoje cierpiące żony.

Jeśli chodzi o kremy to ja stosowałam zwykłą nivea tłustą i tą białą i ani jedna kreseczka mi się nie pojawiła. Zaczęłam stosować dopiero w połowie 2 trymestry. Ale każdy organizm jest inny. Słyszałam też opinie że jak ktoś ma to w genach to nawet jakby się moczył całe dnie to rozstępy i tak będą. Mi nivea krem poleciła szczuplutka znajoma z pracy u niej też się sprawdził w 100% Szczerze ja nie wierzę specyfiką.

a nie podałam daty porodu do tabelki, tak się zakręciłam 30 listopada. ale Czarka przenosiłam tydzień i jeden dzień więc zobaczymy co to będzie. Zazdroszczę fotek z USG ja maluszki nie widziałam od 8tc a tutaj wpisali mnie na USG dopiero na 1 lipca :(


http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=64867http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=54914

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #655604 przez Dorciaition
Dzień Dobry.

Gosia 82 no śpiochy jak malowane. Super wyglądają. :)

Monisia ten sam balsam używałam w ciąży, tzn już pod koniec, a na początku oliwka i rozstępów brak.

Co do porodu to teraz jeszcze nie myślimy, ale ogólnie mój mąż nie jest chętny. Przy Lence miał być, ale dlatego, że ja bardzo chciałam. Jak postanowili, że cesarka i kazali mu wyjść to był cały zadowolony. B)

Paradise
przykro mi i przytulam mocno. Będzie dobrze. Odpoczywaj, a my będziemy trzymać kciuki.

Nutka
ale piękny maluszek. Cudne zdjęcie. Super, że wszystko dobrze :)

Milady masz rację- musi być dobrze i tak będzie.

Rudages
gratuluję fasolki.



Pozdrawiam Was mocno. Piękna pogoda wiec zmykamy na spacer


Alanek[*] :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #655679 przez alutka
Witam. :)
Ja natomiast jestem w 11 tc. :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #655766 przez Pyśkaaaa
witam wszystkie nowe mamy coraz więcej nas :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #655772 przez Nutka
Alutka witaj :) napisz nam o sobie coś wiecej :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #655809 przez Milady_de_Winter
Dzięki kobietki za mile słowa. Dziś powtórzyłam badanie a w poniedziałek konsultacja u gina prywatnego :)

Alutka - jesteśmy w tym samym tygodniu. Na którego masz termin. Mi lekarz po ostatnim USG zmienił na 8 grudnia więc proszę Nutkę aby przy okazji poprawiła dane. Swoją drogą ciekawe ilu z nas sprawdza się te prognozy ;)

Pozdrawiam piątkowo :) czuję weekend.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #655834 przez rudages
Hey. Mam na imię Agata już 32 wiosny za mną :) i to wielkich staraniach w końcu pierwsza ciążą. :) Jestem ze Skarżyska to w świętokrzyskim. Lekarz mniej więcej powiedział 20-29 grudzień. Ale to zależy od maluszka czy za szaleje :) U mnie to 7/8 tydzień. Ja chodzę do prywatnego ginekologa bo u nas ciężko o dobrego na fundusz niestety a i w szpitalu inaczej traktują gdy jest się od prywatnego. Mała mieścina niestety. A oprócz tego jestem bezglutenowcem czy są przyszłe mamy bezglutenowe? Pozdrawiam serdecznie dziewczyny

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #655856 przez alutka
na 11grudnia. ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl