BezpiecznaCiaza112023

Grudnióweczki 2013 :)

10 lata 11 miesiąc temu #651951 przez GOSIA82
Hej Dziewczyny! Melduję się po weekendzie-ja pracowałam niestety,wczoraj wróciłam dopiero o 22:00,bo mieliśmy imprezę firmową(wyjscie do restauracji)-wsunęłam wielką pizzę z krewetkami-mniam.
Poszłam spać o 23:00, a 4:00 rano obudziło mnie ssanie w żołądku,przekąsiłam Monte i wróciłam do łóżka,ale dalej nie mogłam zasnąć,w końcu o 5:00 wstałam i zaczęłam gotować zupę,w międzyczasie zjadłam porządne śniadanie i przed wyjsciem do pracy miseczkę zupy-obyło się bez wymiotów.W pracy kanapki i lunch o 12:00 i tak co chwilę.Stanęłam na wadze, a tu 46 kg(startowa 42),jestem z siebie dumna!!!
Marta M- takie zdjęcia to super pamiątka! Nie mogę się doczekać swoich...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #651968 przez moofka
hej dziewczynki :)

ja dzisiaj zaliczyłam wizytę u gina, ale byłam tylko po skierowania na badania te wszystkie co tam trzeba zrobić, za 2 tyg następna wizyta i usg :) i zamierzam podpytać go o L4 bo chciałabym pójść na początku czwartego miesiąca.

Gosia gratuluję dodatkowych kg :) ja niedługo dobiję do 60 :angry:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #651983 przez Pyśkaaaa
witam i ja :)
i ja sie wybieram na l4 29 maja mam wizyte i badanie genetyczne i chyba juz bym chciala isc!

We wczesniejszej ciazy od 4tc nie praciwalam...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #652625 przez Milady_de_Winter
Witajcie!

Właśnie odebrałam wyniki morfologii. Niestety Toksoplazmoza Igm i IgG dodatnie :/ Koleżanka mówi że miała podobnie w pierwszej ciąży i jeśli takie wyniki będą się utrzymywać to nie mam się czym martwić. Czekam niecierpliwie na czwartkową wizytę.

Poza tym czuję się rewelacyjnie wręcz. Wg moich obliczeń zaczyna się 11 tc i rzeczywiście różne objawy powoli ustępują: ból piersi się zmniejsza, mdłości już nie mam w ogóle. Martwi mnie trochę niewielki przyrost wagi: niby apetyt mi dopisuje ale przytyłam zaledwie niecały kg. Także Gosiu ssanie jest całkiem normalne tak samo jak apetyt na różne dziwne produkty :)

Co do pracy to jak dam radę zamierzam dość długo popracować. Nikt tak nie "dopieści" moich klientów jak ja ;) Zresztą prorokować mogę sobie do woli. wszystko wyjdzie w praniu.

Trzymajcie się cieplutko :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #652803 przez monisia100100
Hej
Mam pytanie odnośnie Waszych badań zleconych przez ginekologa od początku ciąży zaczynając od tych podstawowych tj. mofologia, mocz po jakieś rozszerzone. Ja do tej pory nie robiłam nic poza gr. krwi. Kolejną wizytę mam w poniedziałek więc chyba będzie się trzeba przypomnieć o skierowanie.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #652834 przez Pyśkaaaa
hej:)
Monisia 100100 co do badan to chyba zależy od lekarza w pierwszej ciąży co miesiąc miałam krew i mocz teraz inny lekarz i powiedział że jak krew i mocz ok to co 2 wizyte ale dostałam na jakieś inne badania więc co kraj to obyczj

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #652847 przez monisia100100
Pyśkaaaa tylko dziwi mnie że nic nie jest mu potrzebne z badań. Ja pierwszą ciążę poroniłam :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #652868 przez Pyśkaaaa
monisia100100 napisał:

Pyśkaaaa tylko dziwi mnie że nic nie jest mu potrzebne z badań. Ja pierwszą ciążę poroniłam :(


Przykro mi :( może porozmawiaj z nim upomnij się....a jak nie bedzie pasował to zmien :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #652887 przez jeta
Milady_de_Winter - nie martw się wagą. Ostatnio gdzieś czytałam, że w pierwszym trymestrze na wadze przybiera się najmniej. Dopiero w drugim waga porządnie idzie w górę. Tak więc spokojnie :)

monisia100100 - ja na pierwszej wizycie dostałam skierowanie na: mocz, morfologię, glukozę, TSH, toksoplazmozę i gr krwi. Czy coś dalej będzie zobaczymy. Zastanawiam się trochę nad tym, że ciągle każe mi brać luteinę dowcipną. Teoretycznie nic się nie dzieje. Spotkałyście się z czymś takim? :unsure:

Ach i jeszcze jedno - znacie jakiś lek / sposób na biegunkę? Od kilku dni mi dokucza. :pinch:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #652892 przez jeta
monisia100100 - i tak jak mówi Pyśkaaaa, zapytaj go o to, w razie czego możesz zmienić lekarza.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #652902 przez mefiana
Witam dziewczyny:)
U mnie nadal remont pokoju syna. Wydawałoby się t dziwne, że tak długo, ale mieszkanie ogólnie nietykane przez chyba 30 lat :ohmy: Bardzo dużo roboty.

Nutka- fajna ta nasza tabeleczka :kiss:

Marta M- śliczne masz te zdjęcia :lol: Ja robiłam połówkowe usg w 3d z nagraniem na płytę ( płyty nie oglądałam z 4 lata ponad :laugh: ) Zdjęc z kolei nie mam i teraz bardzo bym chciała mieć :)

Gosia82- gratuluje przybyłych kilogramów :)

Milady- Toxo w ciąży jest bardzo niebezpieczne dla płodu. IgG dodatnie świadczy, że przebyło się chorobę i ma się przeciwciała, IgM dodatnie świadczy o aktualnym zakażeniu i z tego co się orientuje trzeba brać zastrzyki jakieś, jeśli się myle to przepraszam. Ja mam obydwa ujemne a szczerze powiem, że liczyłam na to, że mam jednak te przeciwciała IgG :angry:
Kilogramami się nie martw, wiele kobiet chudnie w pierwszym trymestrze :blink:

monisia100100- jeśli chodzi o badania to na skierowaniu mam morfologie, mocz, glukze, CRP, grupe krwi, HbsAg, WR, HIV. Część z nich zrobiłam na własną ręke, bo ze skierowania z nfz mam zrobić na 2 dni przed wizytą czyli 21maja :ohmy: Nie miałam skierowania na toxo i też sama sobie zrobiłam. Myśle, że morfologia jest ważna(anemia etc) i mocz :)

Byłam dziś u lekarza i krwiaka już nie mam, infekcji też nie, wyniki te co na własną rękę ok, dzidzia ma juz 4,02cm czyli w tydzień urosła 1cm :lol: serduszko pika piękne, nóżki długaśne, rączki śliczne. Oby tak dalej zdrowo rosło :kiss: Zapytałam lekarza o bóle głowy, bo mam chyba już szczyty hormonów (i ogólnie jakaś taka zołza ze mnie się zrobiła, że nawet babcia nazwała mnie starą zołzą :ohmy:)i ogólnie jestem niskociśnieniowcem np.92/57 to mówi, że jak lubie to by kawe pić lepsze to niż tabletki, a takie ciśnenie jest powodem omdleń, a to mi sie w sumie przytrafiło 2x w ciąży z synem. Tak to muli mnie dalej wieczrami, żadnych wymiotów nie było jak do tej pory. Waga z 49kg skoczyła na 51,6. Cyce duże i bolą, ale mniej. Brzucha pod pępkiem zapomniałam zmierzyć, ale jutro to zrobie rano i myśle, że już można pierwsze zdjęcie pstryknąć brzusia :woohoo:

Spokojnej reszty dnia mamusie :kiss:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu - 10 lata 11 miesiąc temu #652910 przez Nutka
Hej.
Trochę mnie nie było.. :) obiecuję dzisiaj uzupełnie tabelkę i opublikuję.

Milady co to Toxoplazmozy, jeżeli wyniki (parametry) masz w normie, to "dodatnia" Toxoplazmoza nie powinna martwić. Wynik dodatni oznacza że już ją przechodziłaś. Najważniejsze są wartości. Moja przyjaciółka jest w ciąży i też Toxoplazmoze ma dodatnia. Tak przekazał jej lekarz. Ale wiadomo co lekarz to inna opinia.

Jeta ja Luteine zaczęłam brać od 4 tygodnia. I moja gin juz mnie poinformowała że będę ja brać do 16 tygodnia. A też się nic nie dzieje. Tak widocznie musi być. Chociaż nie ukrywam Luteina mnie dobija. Ja biorę tą pod językową która jest mega obrzydliwa. Dzięki niej między innymi uskuteczniam poranne biegi do łazienki...

Tak niestety zaczęły mi się objawy. Dzisiaj pierwszy raz pojawił się u mnie odruch a raczej odruchy na ...... Aż kociak mój biedny się wystraszył bo nie wiedział co się dzieje. Z pozostałych objawów to mega zgaga, zmęczenie. Dodatkowo zauważyłam że w biodrach mi przybyło. Nie wiem ile bo nie mierzę, ale różnica jest. A na wadze +2 kg :/

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #652998 przez aniusiabzyk87
Jestem po wizycie u lekarza. Moja fasolka ma 17mm i bije jej serduszko. Super!!! Nie dodam zdjęcia na razie bo mi błąd na stronie wyskakuje. Wyniki mam wszystkie ok, z fasolką też ok. Już jestem trochę spokojniejsza. Na wymioty mam stosować herbatkę z imbirem i jeść na przekąskę np. banany. Może Wam to pomoże bo ja już próbowałam i nic.
No i dzisiaj nastąpił pewien fenomen. Oczywiście od rana wymioty. Poszłam do lekarza ledwo wysiedziałam. Ale poszłam sobie kupić pączka a tam były takie pizzerki i bułki z kapustą. Kupiłam wszystko podwójnie bo oczywiście też dla mojego męża. Przyszłam do domu. Zjadłam jedną pizzerkę i tak miałam apetyt na drugą... wzięłam pączka żeby mój mąż nie ucierpiał ale oczywiście po pączku nie wytrzymałam i zjadłam jego pizzerkę. I o dziwo nie wymiotowałam. Ale to było pyszne. No i to moja pierwsza zachcianka ciążowa.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #653063 przez monisia100100
Pyśkaaaa dopytam w poniedziałek na wizycie, zobaczymy co powie.

Jeta ja od początku ciąży biorę Duphaston

Mefiana Super że już krwiaka nie ma. Co miałaś przepisane na infekcje? Bo mi po Pimafucordzie nic nie przechodzi. Chętnie zobaczymy zdjęcia z usg i zdjęcia brzusia :)

Anusiabzyk87 super wiadomości z wizyty, czekamy na zdj. Spróbuj na mdłości herbatki miętowej mnie pomaga dodaję trochę cytryny jeszcze do niej.

Nutka piszesz że masz kota, nie obawiasz się chorób m.in toxo? Ja mam kota i bardzo się mocno zastanawiam nad poszukaniem mu nowego domu tym bardziej że tylko ja się nim zajmuje, kąpię czyszczę kuwetę itp

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #653068 przez moofka
monisia ja dostałam skierowanie na: morfo, mocz, grupa krwi, hiv, hcv, toxo, różyczka, wr.

jeta na biegunkę weź sobie smectę.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl