BezpiecznaCiaza112023

Grudnióweczki 2013 :)

9 lata 10 miesiąc temu #893716 przez motylek270
Gosica zobaczysz jak zleci do 9 miesiąca. Aby sie obejrzysz...

Kristi współczuje wrażeń. Powiem Ci tak- na szczęście bedzie już zdrowa, a takie maluszki maja pamięć krótkotrwalą wiec na pewno szybko zapomni o przykrościach. Z Tobą oczywiscie gorzej. Nas czeka w środe wyjazd do stolicy i zabieg w znieczuleniu ogolnym u synka. Jednak to długa historia i nie bedę Was wdrazać. Natomiast ja tez juz panuje. Wrocimy dopiero w niedziele. Czeka nas 4 dni w szpitalu.

Jan podczas pobytu na wsi byl bardzo aktywny. Rodzice mają malutkiego pieska, który niezmiernie szaleje i tak zainteresowal tym synka, że ten cały czas wodził za psem wzrokiem. Piesek z kolei podbiegal do Jana i ciagał go za skarpetki. Na wsi syn zasmakowal w nowych owocach, mianowicie jagodach. Tak mu na przemianę materii wpływaly ze 3 razy robil kupke w ciagu doby.

My juz w domu. Zdążylam zrobic dzis dżemy truskawkowe. Nawet Janowi smakowały:-)

Pozdrawiam

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 10 miesiąc temu - 9 lata 10 miesiąc temu #893802 przez Brukselka
Kristi - dzieci na szczęście długo nie pamiętają takich rzeczy, zresztą podobno pamięć działa dopiero od 4-5 roku życia :)
moofka - eh, kiedy u nas było 7 kilo... już nie pamiętam

U nas wybudzanie z płaczem trwa nadal, zaczęło się jakieś 2 tygodnie temu. Teraz Ola zazwyczaj budzi się ok. 23 - ryk, aż serce boli, i 3-4 - też z płaczem, pierś pociesza w mig, ale odłożyć do łóżeczka już nie można, bo łzy leją się ciurkiem. Więc śpimy tak razem. Nie powiem, że bez przyjemności ;)

Agacior - Ola nie siedzi, gada, ale po swojemu, przestała się przekręcać. To super, że Iga na brzuszku woli, będzie miała silne mięśnie i szybciej zacznie chodzić.

Monisia - jak żyjecie? Co z chrztem???

Iwona - jod jest ważny (może dodaj do słoiczka zmiksowaną rybę?), ale uważaj, bo sól bardzo szkodzi maluchom (niedojrzałe nerki), nie powinny jeść więcej niż 1 g dziennie, czyli 400 mg sodu (mnożymy przez 2,5). Jeśli dajesz do ciumkania chleb, to dodatkowa sól w zupie może być już szkodliwa.

Powoli zaczynam wierzyć, że moje mleko uchroniło Olę przed ospą, na pojawienie się wysypki czekamy do czwartku.

Pogoda u nas jesienna, ale i tak lepiej niż w mieście. Na wsi nie jesteśmy na urlopie, oboje pracujemy w domu, więc po prostu się przenieśliśmy na lato. O urlopie na razie możemy pomarzyć...

Pozdrawiamy!!!


Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 10 miesiąc temu #893822 przez Kristi
Hej dziewczyny:)

Zaczynam mieć wątpliwości czy ten zabieg w ogóle pomógł... Bo niestety nadal leci z oka co prawda mniej już ropieje ale jednak miało przejść nicy po 2 dniach odczekamy tydzień i zobaczymy...

Dziewczyny jak was odwiedziła @ to już później regularnie była? Bo u mnie powinna być 3 dni temu i brak...

Anitka To ci Kamilek wędrowniś.. Ale stracha to faktycznie napędził...

Gosica Zamin się obejrzymy to już bęzie 9 miesięcy niedawno byłyśmy w ciąży a tu proszę moja Martynka za tydzień kończy 7 miesięcy...

motylek Mam nadzieję że to nic poważnego trzymamy kciuki za Was:**

Brukselka U nas też pogoda do kitu... A zdjęcie super:) Oleńska jaka uśmiechnięta:)

Miłego popołudnia

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 10 miesiąc temu #893835 przez anitka90
hej dziewczyny!

motylek trzymamy kciuki!

Kristi u mnie była @ nieregularnie, tzn kolejna odwiedziła mnie po 33 dniach... Mam nadzieję, że oczko zaraz przestanie ropieć. A może spróbuj jej masować to oczko?

Gosica do 9 mies przeleci momentalnie, u nas już jest 6,5 mies a pamiętam jak wczoraj kiedy dowiedziałam się o ciąży... a tak w ogóle to bardzo mi się podoba ten Twój tekst :)

monisia odezwij się do nas

Brukselka zdjęcie śliczne, Olcia taka drobniutka śliczna dziewczynka. A Mamusia promienieje

My za tydzień jedziemy do Kołobrzegu, tyle godzin jazdy samochodem, aż się boję jak Kamilek to zniesie. Pojedziemy ok 19-20 czyli w porze snu Małego i jak się obudzi w trakcie jazdy to się zatrzymam, mąż się prześpi a my pójdziemy na spacerek. A teraz czeka mnie pakowanie, powoli przygotowałam ubranka Kamilka to nie mam pojęcia jak się wszyscy pomieścimy

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 10 miesiąc temu #893863 przez Brukselka
Kristi - może coś było zablokowane, dlatego jeszcze leci, odczekaj jeszcze parę dni

anitka - Olcia drobniutka? - moje kochane 8500g :P

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 10 miesiąc temu #893907 przez Kristi
Anitka Właśnie staram się masować ie się da ale Martynka już chyba ma dość bo jak widzi mnie z gazikiem z ręce to zaczyna się płacz no ale cóż no muszę nie chcę powtarzać tego zabiegu... Co do wakacji to zazdroszczę my dopiero we wrześniu a dokładniej na kociec września jedziemy do Łeby a jak narazie to moj mąż nie ma urlopu.... :angry: :angry:

Brukselka obyś miała rację.. mój maż mówi że to też może być przez to że kanalik może być jeszcze spuchnięty i jak się zagoi to przejdzie mam taką nadzieję...

Dziewczyny te dzieciaczki co już siedzą to sadzałyście je wcześńiej czy jakoś tak same zaczęły bo moja też chce siedzieć ale sama nie usiądzie jak ją posadzę to siedzi przez jakiś czas a potem lecii... A i jak leży na brzuszku to robi ,,dzięcioła,, tak to nazywamy bo zaczyna głową walić w podłogę i oczywiście wszędzie jest najlepiej tylko nie na kołdrze zimne panele lepsze... Ehhh te nasze dzieciaczki:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 10 miesiąc temu #893911 przez Asiula315
Hej...
Kristi ...wierze ze ten zabieg sie udał i niedługo zobaczycie rezultaty.
Anitka90.... Nie dziwie sie ze zamarlas jak wróciłas a jego nie było tam gdzie powinien.. ale ruchliwy chłopak :) a co do urlopu to zazdroszczę byłam w tamtym roku w Kołobrzegu i mi sie tęskni.....uwielbiam morze :) a co do jazdy my jak jechaliśmy do polski 11 h jazdy samochodem tez sie bałam ale Lili spała budziła sie tylko na karmienie i nie było wcale zle... A i moja Lili tez robi "dzięcioła" i najcześciej kończy sie to płaczem!!!
Gosica...heh ja to juz nawet nie pamietam jak wyglada przespana nocka..... Ale jakoś sie juz przyzwyczaiłam :)
Brukselka....to nie fajnie z tym wybudzaniem....Czy to jakiś skok? A zdjecie super :)
My dzisiaj tez mieliśmy grila na ogródku...przelecialo...pogoda w miarę tak ok.23 stopnie troche wiaterku....nie za ciepło ale i nie za zimno w sam raz :) hehe a jutro jadę do dentysty wrrr.....i musze moja Lili zostawić u koleżanki troche sie boje czy da sobie rady....ale nie mam innego wyjścia niestety...:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 10 miesiąc temu #893936 przez moofka
Brukselka jakie fajne dwie uśmiechnięte buzie :)

Kristi ja jestem dopiero po pierwszej @, sama jestem ciekawa kiedy przyjdzie następna ale jeszcze ma sporo czasu. mam nadzieję, że jednak pomógł ten zabieg i lada dzień będzie zdecydowana poprawa!

Zośka dzięcioła nie robi ale za to robi wampira i próbuje się wgryzać w ramię jak ją noszę :evil:

dzisiaj u nas pogoda szalała - raz słońce raz zlewa, więc spaceru nie było za to były zakupy :woohoo: wyprzedaże się zaczęły więc ciutkę zaszalałam w zarze :blush: wybraliśmy też w końcu krzesełko do karmienia, tylko koloru nie jestem jeszcze pewna :pinch: we wtorek jedziemy kupić i muszę się zdecydować. i trochę przypadkiem upatrzyliśmy sobie przy okazji spacerówkę-parasolkę, jeszcze mamy czas na zakup więc muszę poczytać o niej opinie :) i chyba już zacznę zastanawiać się nad kolorem :silly:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 10 miesiąc temu #894008 przez monisia100100
Witam po dłuższej przerwie.

Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.

Wszytkie już chyba miałyście @ a u mnie ani widu ani słychu.

moofka Lilka też jest małym wampirem, wszystkich gryzie.Ja na poprawę humoru teżs poszalałam w zarze, ale pomogło na sekundę aby zapomnieć. Później powrót do szarej rzeczywistości.

kristi napewno jest ci ciężko jak widzisz Martynke płaczącą, ale to dla jej dobra. Współczuje tego zabiegu co musiałaś wtedy Ty przejść i mała, mogę sobie tylko wyobrażać. Zaczekaj jeszcze kilka dni pewnie wszystko się dobrze skończy. Innego wyjścia nie ma.
Moją Lili nie sadzałam wcześniej sama zaczęła posiadywać i w końcu prosto usiadła. Teraz to już tylko na nogi , ale też próbuję ograniczać , bo chciałąby aby ja cały czas prowadzać. Jak jej podam paluszki jak siedzi to odrazu wstaje, w łóżeczku to samo za szczebelki się podciąga. Zastanawiam się nad zakupem skoczka, abym mogła coś zrobić bo już wogóle mowy nie ma aby małą zostawić bez kontroli wzrokowej, wszędzie zadlądnie, dojdzie, pomaca. Ciekawe co będzie jak juz sama będzie chodziła, Strach się bać.

anitka daj znac jak Kamilek zniesie podróż. Bo też przed nami wyprawa a nie wiem jak to będzie z jazdą.

Brukselka ślicznie wyglądacie, buźki uśmiechnięte. Pięknie.

dziweczyny muszę uciekać bo Lilianka wstała, jak tylko będę miałą chwilkę to wpadnę.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 10 miesiąc temu #894114 przez motylek270
Od soboty u nas Jasiek sam siedzi. Tzn. z leżenia nie podnosi się sam, ale jak tylko jest w pozycji półleżącej to siada. Natomiast jak leży to jest krzyk i trzeba podać mu ręce aby się podniósł. Tak więc teraz ma dwie ulubione pozycje: na brzuchu i siedzenie. Nawet w bujaczku się podrywa do siedzenia mimo że ustawiłam mu już max. siedzącą pozycję.

Brukselka mój Jaś też miał dwie takie noce, ze się budził z płaczem i to po kilka razy. Jak brałam go na ręcę to się uspokajał. Być może to zęby albo koszmary. Ponoć dzieci zaczynają je mieć.

moofka Jan też robi wampira. Bardzo mu mój obojczyk smakuje.

Dziś była u nas malutka Zuzia- 3 miesiące. Bardzo pozytywnie na nią Jan zareagował. Głaskał, śmiał się do niej, obserwował. Ona nie pozostawała dłużna.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 10 miesiąc temu #894119 przez Gosica
Hej :)
My tak na szybkiego się meldujemy,bo oczywiście mój mały panicz wymaga co by go ciągle nosić a i tak niezadowolony.A mój bezczelny mąż mi powie że co Ty się przy nim narobisz,co Ty robisz że czasu nie masz itd kuźwa mądry bo go nie ma w domu cały dzień.Ogólnie wszystko ok,tylko tak jak pisałam Szymek daje trochę popalić i w dzień i w nocy.
Wiem że zleci do tego 9 mies i niech leci,może trochę da nam szkrab odsapnąć
Gotuję małemu na parze i jestem mega zadowolona,całkiem inny lepszy smak
Zmykam do złośnika mojego
Buziaczki dla Was :)

[/url]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 10 miesiąc temu #894134 przez Brukselka
A :woohoo: Dziś Ola od-nie-pamiętam-kiedy przespała noc, a od rana: mamababagumamubabamamamamam!
Podziękowania: moofka

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 10 miesiąc temu #894156 przez motylek270
Gosica a dodaj jeszcze potem do blendowanych warzyw jakieś zioło to zobaczysz że rewelacja. Aż sama bym jadła takie zupki. Wczoraj gotowałam ziemniaka, marchew, cukinię i wrzuciłam listek bazylii- smak obłędny. Dodajecie jakiś tłuszczyk do gotowanych warzyw. Ja od niedawna dodaję łyżkę oliwy z oliwek na 3 słoiczki.

Brukselka mój Jan dziś też dał mi pospać. Obudził sie o 4, a potem dopiero o 8. Bajka!!! Gdyby tak mogło być już zawsze...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 10 miesiąc temu #894249 przez moofka
czyli wampirowanie to norma :woohoo:

motylek uuu pierwsza randka Janka :whistle: Zośka też już była ;)

Gosica patelnią męża! gdzie z takimi tekstami :angry:

zamówiłam dzisiaj to krzesełko do karmienia ale do ostatniej chwili się wahałam z kolorem, teraz czekam niecierpliwie na kuriera :side: a jutro gotuję pierwszą domową zupkę dla Zośki, mam nadzieję że będzie wcinać :huh:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 10 miesiąc temu #894260 przez motylek270
Moofka i jakie krzesełko wybrałaś? Z baby design? I jaki kolor? Udanego pichcenia? Co zamierzasz ugotować?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl