BezpiecznaCiaza112023

Grudnióweczki 2013 :)

9 lata 10 miesiąc temu #901126 przez anitka90
hej Dziewczyny!

Nie było mnie kilka dni na forum i już ciężko nadrobić wszystkie posty :)
Wróciliśmy z Kołobrzegu w środę w nocy. Jechaliśmy cały dzień niestety w deszczu. Ale jakoś przetrwaliśmy. Kamilek cały czas prawie spał, troszeczkę tylko pomarudził. Pogoda nam się udała na wakacjach jak nigdy. Było tak gorąco, że czasem musieliśmy w pokoju hotelowym zostać. Ale niestety Kamilek dostał tam katarek.I to pierwszy raz dostał katar. Myślałam, że już się świat kończy. Lekarka była wzywana dwa razy i jeszcze do swojego lekarza z 10 razy dzwoniłam. Ale szczęście w nieszczęściu, że to był biały katar. Jeszcze kupki takie luźniejsze się zrobiły ;/ A z nowych umiejętności mojego maluszka to ustawia się do raczkowania, ale nie umie skoordynować nóżek i rąk :) raz mu się udało zrobić z dwa kroki ale do tyłu :D
odnośnie jedzenia Kamilka to tak:
6/7 kaszka z glutenem 150ml
9/10 mm z kleikiem 180ml
12/13 obiadek ok.200ml
15/16 owoce albo sok owocowy ok.150 ml
18/19 mm z kleikiem 150ml
21 mm z kleikiem 90ml

Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.



Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.


Kristi ale fajnie, że mówi, mój to tylko bee i niee potrafi powiedzieć :)

monisia i mała silne te Wasze dzieciaczki

motylek to Cię Jaś załatwił z tym okiem :) skubaniec mały. CO do kupek to u nas też jest ich więcej, nawet 4 w ciągu doby się zdarzą. Kojec znajomy :D akrobata z Jasia :) gdzie kupiłaś te piłeczki co masz w kojcu? bo poluje na nie już od jakiegoś czasu

monisia to nie fajnie z taką lekarką. To niestety jest właśnie nfz.

Natala z tym siedzeniem to u nas z dnia na dzień zaczął siedzieć. Ocywiście sam nie siada, ale jak go posadze to siedzi, wiec to się nie liczy. Jka usiądzie sam to wtedy będę sie cieszyć :) a córcia piękna!

co do zabawek to u nas szczeniaczek uczniaczek nie ma sobie równych :)

mała ja podawałam codziennie. Obecie je już całą porcję kaszki z glutenem

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 10 miesiąc temu #901147 przez Iwona23
A ja dziś z bobovity taki o to przepis dostałam :

mleko modyfikowane - 6 miarek
woda 180 ml
mąka ziemniaczana 8 g
żółtko jaja
1/2 deser lub sok BoboVita, możesz wykorzystać także domowy sok

Sposób przygotowania:
Wodę zagotuj i ostudź. Mleko wymieszaj z połową wody. Do drugiej połowy dodaj mąkę oraz żółtko i ciągle mieszając zagotuj, a na koniec wlej mleko. Kisiel będzie jeszcze lepiej smakował, gdy polejesz go sokiem lub dodasz deser owocowy lub mus owocowy BoboVita.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 10 miesiąc temu #901307 przez motylek270
anitka ja kupiłam te piłeczki niegdyś w tesco. Były za połowę ceny czyli 25zł. Na allegro też takie widziałam. Wpisz piłeczki do basenu i Ci sie pojawi ich oferta.

A propo promocji: obecnie w tesco jest promocja na słoiczki z Bobovity 190ml 6 w cenie 4. Słoik za 3.33 wychodzi. Sezon wakacyjny a wiadomo, ze na wakacjach, na wyjeździe nikt raczej nie gotuje.

mała tu masz link do schematu żywienia. Ja postępuję wg tego schematu: www.bobovita.pl/assets/Uploads/schematka...nie-mlekiem-mod2.pdf Tyle że jest to schemat dla dzieci karmionych mm. A czy Ty przypadkiem nie karmiłaś głównie piersią? Jeżeli tak to tu masz schemat dla dzieci karmionych głównie piersią: www.bobovita.pl/assets/Uploads/schematkarmoenie-piersia.pdf . Przy piersi krócej trwa oswajanie z glutenem.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 10 miesiąc temu #901329 przez Brukselka
Dzięki za propozycje zabawkowe, na pewno coś sobie wybierzemy :)
monisia100100 - też bym zmieniła przychodnię
Natala - ślicznotka!
Asiula315 - 1,5 roku? Nie masz już gwarancji? W UE standardowo gwarancja jest na 2 lata.
mała82 - na wakacje tula świetnie się sprawdzi, ja mam tylko problem, że jak mam ją na sobie, to ciężko mi nieść na ramieniu torebkę, tylko tyle.

Jeśli chodzi o ubieranie, to my na upał zakładamy tylko bluzeczkę albo body - nie zapinamy w kroku, bo Olcię ściska w biodrach (tłuszczyk...). Jak jest po prostu ciepło, body plus spodnie/sukienka; jak chłodniej - dodajemy skarpetki. Kapelutek tylko, jak wieje albo jest duże słońce. A do jedzenia tylko w pieluszce :cheer:
Śpi w body z krótkim rękawem przykryta pieluszką, którą i tak rozkopuje.

Nefri - nosidła babybjorn są bardzo popularne, ale... warto poczytać w necie, dlaczego nie powinno się o nich mówić "ergonomiczne" i ogólnie dlaczego nie wolno nosić dzieci przodem do świata, nie chodzi tylko o kręgosłup. Nie chcę wyjść na ciotkę zrzędę...

To tyle nadrabiania odpisywania, padam.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 10 miesiąc temu #901365 przez Gosica
Hej :)
Motylek270 a to Ci mały szaleniec :) U nas z kupkami różnie,przeważnie 2 ale zdarza się że po 3 lub 4.Polecam smoczek i zmiennym przepływie(tak się chyba nazywa) taki z krzyżykiem.Sprawdza się przy zagęszczonym mleku.
Anitka90 heheh to męża postraszyłaś :laugh: ja mojemu ciągle mówię że się z nim rozwiodę,bo tak mnie niesamowicie wkurza

Tak na szybkiego napisze tyle że noc mieliśmy koszmarną.W dzień byliśmy na zakupach,mały był umęczony myślałam że będzie ładnie spał.A tu musiałam wstawać do niego niezliczoną ilość razy.Jak się 0 23 zaczęło tak do rana.A mój kochany mąż nic nie słyszał tylko sobie chrapał w najlepsze,dopiero jak go obudziłam to zauważył że coś się dzieje,polulal troche zrobił pić i poszedł spać dalej,A rano jak mały sie przebudzil,to go uspilam jeszcze to ten moj mąż go obudził bo nie potrafi toto się przekręcić z boku na bok jak normalny czlowiek,tylko hałasu robi przy tym mase.Tak że padam na twarz i idę coś odespać póki mały śpi.
Buziaki

[/url]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 10 miesiąc temu #901369 przez motylek270
Gosica ja mam taki smoczek to ten kaszka. No i jak Jan z niego pije to się dławi. Za mocno ciągnie. Ja cały czas Jaśka dokarmiam piersią. Tak przed snem się lubi przytulić i wiecie co, Kobiety?Chyba zaczyna mi się dopiero laktacja. Takie mam twarde, obolałe piersi ze szok.
Gosica już na fb składałam Ci życzenia, ale co tam raz jeszcze Sto lat!!!! No i grzecznego Szymka Ci życzę. Wiesz mój Jan tej nocy też słabo spał. przyjechaliśmy na wieś tu mnóstwo twarzy i chyba nadmiar wrażeń na niego tak wpłynął, bo nie płakał normalnie jak zwykle tylko sobie przez sen marudził i dopiero na rękach się uspokajał.

No i jeszcze jedna pozytywna wiadomość. W końcu waga drgnęła. Już tylko pół kg zostało mi do wagi sprzed ciąży. Tyle że jesteśmy u rodziców, 30lecie pożycia małżeńskiego czcimy i po weekendzie może ulec zmianie moja waga i dobry nastrój.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 10 miesiąc temu #901428 przez Gosica
Motylek270 nie nie ten z krzyżykiem jest już dla noworodków to działa na zasadzie że im bardziej dziecko ssie tym bardziej leci.Bo taki do kaszki też mam i niedawno kupiłam ten z krzyżykiem i jestem bardzo zadowolna.O taki ja mam allegro.pl/smoczek-krzyzyk-do-butelki-t-...-0m-i4354187342.html .A za życzenia dziękuję bardzo :kiss: Wagi zazdroszczę ja kończe te tabletki i rzucam je w cholere bo jak miałam przerwę to chudłam a jak je biorę to waga idzie w górę

[/url]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 10 miesiąc temu #901447 przez Natala
hej kobity

u nas płacze nocne i jęczenie przez sen ustało i ewidentnie to był skok, Marysia zaczęła pełzać do tyłu , do tego ciągle by na brzuszku leżała, nie możemy jej uspać bo co ja odłożymy do łóżeczka to ona się obraca na brzuszek i zadowolona się cieszy ;) teraz to się zacznie :D Chyba czas zniżyć poziom łóżeczka... Jak tam u Was? zniżałyście już?

dziękujemy za komplementy :)

ja z tych co ubierają bardzo cieńko, więc u nas w upały na wyjście tylko sukieneczka obowiązkowo gołe stópki :) a w domu na pampersie, jak troszkę zimniej to coś jej tam zarzucę jeszcze, ale body już pod spód nie ubieram. chyba , ze np samo body + leginsy .Kupka u nas raz dziennie :)

ważyłam ostatnio tą moją ociupinkę i ledow 8 kg ma, w piątek mam kontrolę ( kazali nam się wstawić jak mała skończy pół roku) to się zapytam czy ona aby nie za mało waży..

Gosica
100 LAT! pociechy z synka i mężusia ! zdrówka! kaski! to co dzisiaj balety ?:D

anitka90 może idz na badanie krwi? wiesz mi test w piątek pokazywał negatyw a w niedzielę już był pozytywny :P

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 10 miesiąc temu #901484 przez Gosica
Natala dziękuję :kiss: Taaa imprezka...W sali puchowej z poduszką i kołderką w roli głównej, w czasie błogosławionego czasu snu Szymona,dodam że krótkotrwałego :laugh: A na poważnie to lampka wina,kawałek ciasta i tyle z imprezy.Wolę się wyspać niż imprezować-kuźwaaaa chyba się starzeję jak takimi tekstami rzucam :laugh:

[/url]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 10 miesiąc temu - 9 lata 10 miesiąc temu #901531 przez piranetka
Witam Panie :)

Anitka fajnie że wakacje się udały :) U nas też walczymy z katarem, byłam w zeszłym tygodniu z Kubą u lekarki i się okazało że to zatokowe jest. Udało mi się go trochę podleczyć, a dzisiaj dalej leje się z noska i głos taki zachrypnięty ma.

Brukselka ja Kubę ubieram podobnie, tylko zamiast sukienki- spodenki ;)

Gosica Jeszcze raz wszystkiego najlepszego! :) Oj znam ten ból ze wstawaniem, u nas jak nic to był skok, bo którejś pięknej nocy Kuba obudził się dopiero o 4 na jedzenie bez wcześniejszych dziesięciu tysięcy pobudek :D Tylko cię zmartwię, u nas trwało to ponad miesiąc! Chyba sobie zamówię taki smoczek, bo teraz mam kilka (jedne do samego mleka, a drugie do mleka z kleikiem) . Ty jaki masz? na 0+ czy na 6 miesięcy?
Natala Jakbym czytała o moim Kubie i też się zastanawiam czy nie obniżyć już łóżeczka. Bo jak chce się przewrócić na brzuszek to łapie się za szczebelki, a jak już mu się uda to łapie za tą barierkę w poprzek co jest i się próbuje podciągać :unsure: Co do wagi, to też 8 kg mamy i lekarka nic nie mówiła że jest za mało.

U nas z nowości to Kuba zaczął dzisiaj pełzać. Czym sobie zasłużył na miano "naszej glizdki" hehe :D Mama taka dumna! A najlepsze, że żadna zabawka go wcześniej nie skusiła na tyle żeby chociaż spróbować, dopiero dzisiaj laptop :D Co do siadania, to chwilę wytrzyma i się przewraca na boli albo do tyłu. No i chyba idzie druga dolna jedynka, coś mi się wydaje :D

Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.


No i na koniec mój mały mężczyzna ♥












Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 10 miesiąc temu #901744 przez Brukselka
mała82 - ja staram się wprowadzać gluten codziennie, chyba że dużo się dzieje i przepada nam kaszka (podajemy w czasie naszego obiadu)

To wybudzanie się z płaczem to chyba rzeczywiście skok, u nas tez to trwało około miesiąca, teraz już tylko czasem.
piranetka - chyba zdjęcie się nie załączyło


Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.


A u nas dziś ciężka noc. Wygląda na to, że żeby Ola spała ładnie w nocy, w dzień nie może mieć ani jednej drzemki. Wczoraj ucięła sobie jedną o 15-16 i jak nam się wybudziła w nocy, to niczym się jej nie dało uśpić. I nie żeby płakała, po prostu sen się skończył, więc pora na zabawę :ohmy:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 10 miesiąc temu #901772 przez Iwona23
Brukselka nasz termin chrztu też nikomu nie pasował ale to nie innym ma pasować tylko wam jeśli komuś zależy żeby być to będzie wszystkim nie da się dogodzić zawsze ktoś powie że mu nie pasuje

mała82 my też gluten wprowadzamy codziennie a to kaszka a to kawałek chlebka chrupka czy biszkopta nic złego się nie dzieję Maciej jest zarłok i je wszystko oprócz mleka wmuszam w niego 2 razy dziennie butle

piranetka Jak ślicznie siedzi twój synek
Natala my już dawno obniżyliśmy łóżeczko nogi do góry jak brał opierał o ściankę też mamy noce płacze szczególnie o to że się przykręcił i nie może się z brzucha na plecy przekręcić do tego kładę go w jedną stronę a w nocy główka po drugiej stronie łóżeczka albo w ogóle w poprzek

Gosica ja przed ciążą przez tabletki zbobyłam 25 kg nadwagi w ciąży pieknie wróciłam do wagi po ciąży też schudłam teraz korzystam z krążków jestem mega zadowolona pół roku i pół kg więcej więc to wcale nie przez antykoncepcję tylko pewnie moje picie coca coli :)

my już niedługo jedziemy na wakacje pod namiot nad Solinę co prawda tylko na 4 dni bo pojebana za przeproszeniem praca mojego męża na więcej nie pozwala ale zawsze dobre i 4 dni co roku jeździliśmy pod namioty i pomimo tego że mamy teraz Maćka nie zmieniamy tej tradycji Maciej też ma swój mały śpiwór cały sprzęt jest więc zobaczymy teściowa dalej nie może tego przetrawić twierdzi że jest za mały Ja jak byłam mała też jeździłam z rodzicami i nie było takich sprzętów jak teraz i jakoś żyję i myślę że i on da radę
ogólnie raczkujemy do tyłu po całej podłodze mamy panele więc łatwo mu idzie w kółko kręci się bez problemu a najbardziej ciekawi Macieja mój stray 14 letni pies ehh jej spokojna starość jest bardzo zagrożona
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 10 miesiąc temu #901802 przez Gosica
Hej:)
Piranetka Kochany maluszek :) Powiem Ci że może to wybudzanie i miesiąc trwać ale jeśli jest nadzieja że minie to mnie to podnosi na duchu ;) Ja też miałam mase smoczków każdy do czego innego,w sumie dalej mam :laugh: Ten z krzyżykiem mam 0+ bo akurat innych nie było i do delikatnie zagęszczonego mleka jest super.Do takiego bardziej mam z własnoręcznie powiększoną dziurką no i do kaszki ten kaszkowy,a do herbatki zwykłą 2 nie kombinowaną :)
Brukselka jak komuś termin nie pasuje to niech nie przychodzi,to Wasza decyzja a nie żeby ktoś inny decydował :)
Iwona23 ja już od tych tabletek to 5 na plusie,plus słodycze (których miałam nie jeść,ale odstawie tabletki to i słodycze też) i są efekty.A tym co mówi teściowa to nawet się nie przejmuj,bo dziecko wie gdzie śpi,zy to namiot czy hotel 5 gwiazdkowy.Mojego męża nachodzi na szczeniaka ale mówię mu żebyśmy się wstrzymali z tym do następnego roku,jak Szymek będzie starszy,bo jednak dziecko się lepiej rozwija w towarzystwie zwierzaka :)

[/url]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 10 miesiąc temu #901821 przez Kristi
Hej dziewczyny

Ja tylko na chwilkę... ostatnio na nic nie mam czasu Martynka jakaś marudna cały czas coś jej nie pasuje...

Z oczkiem niestety poprawy nie widać... :angry:
Wszystkiego nie nadrobię ale chociaż ogólnie

U nas z jedzeniem wygląda to tak
8 Mleko
12 Kasza
15 Obiadek
17 Pół słoiczka owoca
18 Mleko
20 Mleko

Co do siedzenia to u nas jak się posadzi to siedzi ale sama nie chce wkurza się jak musi leżeć.
Wybudzanie ostatnio u nas też częściej przeważnie jak zaśnie już tak na noc to po godzinie się budzi z płaczem nie wiadomo dlaczego trochę ją utulę i śpi..
Gluten podajemy codziennie teraz już jako pełną porcję kaszki z początku też codziennie ale po 1 łyżeczce.
Jeśli chodzi o ubieranie to jak jest ciepło to body tylko z krótkim rękawem czasem cienkie spodenki a jak zimniej to z długim rękawem na noc przeważnie krótki rękaw i spodnie bo u nas cały czas jest ciepło nie ważne jaka pogoda to u nas w domu 27 stopni... Okna się nie otworzy bo pod blokiem dzieciaczki drą się niesamowicie...

Dzieciaczki piękne:)

Nie dam rady więcej napisać bo już się drze...

Miłego dnia:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 10 miesiąc temu - 9 lata 10 miesiąc temu #902028 przez monisia100100








Kristi chyba u większości z nas takieproblemy z marudzeniem i tym nocnym wstawaniem. Jakoś musimy dać radę.

Motylek niedawno pisałaś że miałaś wypadek z Jasiem z okiem dziś mnie Lili palec do oka włożyła przez dwie godz to wogóle otworzyć nie mogłam a teraz mam czerwone jakbym od kogoś dostałą i boli cały czas. Mam nadzieję że przejdzie szybko samo :(

Piszecie o smoczkach do butelek , ja to juz nie wiem jaki mam używać 2 są z za dużą dziurką do pica a do kaszki i kleiku za mała . 3 to leci że się mała krztusi. A i tak wiekszość smoczków i to nie tylko do butelek to jest przegryzionych i co chwilę wymieniam.Zbankrutować można. Co to są te smoczki z krzyżykiem?

Iwona23 podziwiam za odwagę wakacji pod namiotem. Ale najważniejsze abyście się dobrze bawili i czuli to i Maciej będzie zadowolony. Tylko chyba najgorsze te komary itp.

Brukselka musicie sami bez wtykanie się wszystkich wkoło ustalić szczegóły. Ja miałąm podobna sytuację narzucania bo wtedy nie ,bo milion ważniejszych rzeczy było. Długo by pisać . Trzymaj się i nie dawaj manipulować nikomu.To Ty i Ola jesteście najważniejsze a nie nikogo plany.

Pirenetka dajesz takie większe kawałki warzyw jak na zdj? Pilot najlepsza zabawka, wiemy coś o tym :laugh:
Mnie a raczej Lili można znaleźć na fb. Jak masz ochotę zapraszam

Gosica no coś nie teges bo zamiast imprezować to myślimy o kołderce i śnie. Ja tez tak miałam nawet nie pomyślałam że możnaby było dłużej posiedzieć nie mówiąc o drinku.


W końcu ciepło się robi , super bo mam juz dosyć tych swetrów, kurtek.. Doszła nam dziś paczuszka zamówiłam Lili nakolanniki do raczkowania. Wypróbujemy i zobaczymy czy się sprawdzą bo kolanka były czerwone od chodzenia.Uciekam bo Lilianka się budzi.
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl