BezpiecznaCiaza112023

Grudnióweczki 2013 :)

9 lata 9 miesiąc temu #905166 przez Brukselka
O! A mogę zapytać, gdzie się przeprowadzacie? Taki mąż to skarb, ja na swojego też nie mam co narzekać, zakochany w córce, ale o kolejnym dziecku na razie bardzo niechętnie mówi, mimo że ja też nie najmłodsza :blush: ...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 9 miesiąc temu #905185 przez Iwona23
Mój mąż powiedział że następne dziecko nie prędko ale nie dla tego ze nie chce tylko twierdzi że nie będzie nas na to stać złe nie jest ale rewelacji też nie ma twierdzi że lepiej mieć jedno dziecko a szczęśliwe po części go rozumiem jest z biedniejszej rodziny była ich czworo nie jeździli na zielone szkoły problemy z rzeczami zabawkami itp ciągle na coś brakowało a on tak bardzo kocha Maćka ze robi wszystko aby dziecko miało to co najlepsze myślę że za parę lat będzie Maciej miał rodzeństwo.

My właśnie na spacerze pogoda w Warszawie piękna mam nadzieję że będzie też łaskawa w czasie naszego wyjazdu i ze synek da odpocząć i zmiana klimatu z warszawskiego na bieszczadzki mu nie zaszkodzi

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 9 miesiąc temu - 9 lata 9 miesiąc temu #905187 przez monisia100100
cześć
Wczoraj byliśmy na szczepieniu, Lilcia dostała ostatnią dawkę żółtaczki, spokój na kolejne miesiące, następne szczepienie pod koniec grudnia. Doktor który badał Lilcię był w szoku jakie w niej pokłady energii spoczywają. Powiedział i tu cytuję nie widziałem jeszcze tak małego dziecka aby było tak energetyczne. Co ona wyprawiała w gabinecie to szok. Wygłupy , śmiechy, łapała się jak małpka i nie chciałą puścić do tego chichrała jak opętana. Dziecko szatan rośnie.
Dziś zauważyłam kolejną jedynkę , mam tylko nadzieję że jak wyskoczyły dwa ząbki na raz tak jak wcześniej te dolne, to będzie trochę spokoju. Może te płacze w nocy i marudzenie podczas posiłków były związane z bólem dziąsełek.

Dziewczyny które przestały karmić piersią, pytanie do Was. W jaki sposób przestałyście karmić. Tak z dania na dzień, czy mleko samo przestało lecieć. Chciałabym już chyba definitywnie skończyć z karmieniem piersią, bo strasznie Lilka gryzie. wydawało mi się że już mleka prawie wcale nie mam, a tu wczoraj jak jej nie przystawiłam cały dzień ,to tyle naszło że stanika założyć nie mogłam.
Chciałam karmić jak najdłużej ale tak jak pisze gryzie mnie , a boli strasznie, do tego mam już dosyc tych staników do karmienia, mleka mało więc i tak muszę dokarmiać w ciągu posiłku innym daniem więc musiałabym tylko z cycem stać , lub jedzenie szykować. Już sama nie wiem

Nefri no powiem Ci że zazdroszczę jak piszesz o tym jak masz tyle czasu na odpoczynek. Ja jeszcze ani jednej nocy nie przespałam, ani też rano czy w ciągu dnia nikt nie wyręczył mnie w obowiązkach z Lili aby na chwilę się położyć, odpocząć :(
Okna w domu to ja otwieram ale w trochę innym celu jak Wy, :laugh: a konkretniej, Zimno u nas jak w lodówce, więc jak otworze okna w te gorączki to trochę ciepła wpadnie. Strasznie mamy zimno. Ale tak czy inaczek wiatr powiewa i nic się nie dzieje,

Gosica ale Szymuś ma fajnego tygryska. Slicznie rośnie.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 9 miesiąc temu #905192 przez Asiula315
Hejka.. Jest i u nas pierwsza dolna jedynka po prawej...:) ostra jak nie wiem :) hehe
Pozatym byłyśmy na zakupach znów Lilcia a to nowy sweterek a to spodenki....a mama nic...:) hehe teraz słodko śpi ...ciekawe jak długo... W nocy tez częste pobudki...i śpi coraz częściej ze mną w łóżku...ale może jak wyszedł ząbek to może się troszkę uspokoi....no będziemy widzieć :)
U nas w domu tez okna zawsze otwarte....chyba byśmy się podusili jakby były zamknięte....
Monisia100100 super kolejny ząbek...a Lilka to naprawdę wulkan energii hehe
Gosica....super zdjęcia :) piesek...tez bym chciała :) ale niestety nie mamy warunków... W Polsce mieliśmy pieska bokserka był taki kochany...
Co do kolejnego dzidziusia to my narazie tez robimy przerwę....ale jak długo nie wiem....się zobaczy heh :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 9 miesiąc temu #905193 przez monisia100100
Moj atez właśnie zasnła , ciekawę na jak długo. Obudzi się to mleczko dostanie i na spacerek spadamy
Zakupy zawsze dla Lilki, jak u mnie, chyba już tak zostanie

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 9 miesiąc temu #905199 przez monisia100100
i jeszcze zapomniałam zapytać , kto pisał że wybiera się z maluszkiem za granicę bodajrze rozmowa była o Grecji Turcji. Czy te plany nadal aktualne. Bo wybieram się z Lilką ale wątpliwości tez mam sporo

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 9 miesiąc temu #905242 przez Kristi
Hejka:)

Wow Jak się rozszalałyście że czytać nie nadążam a co dopiero odpisać;p

Ponawiam pytanie z fb czy jak gotujecie obiadki to dajecie mięso do nich? Jeśli tak to czy to pasteryzujecie? Bo mój mąż wyczytał że mięsa domową metodą się nie da zapasteryzować tylko mrozić..I nie wiem co o tym myśleć... Część z Was już mi odpisała ale nie wszystkie jesteście na fb.

Natala My za 2 tygonie idziemy na wesele i też zostawiamy mała tylko że z moja babcia już się boję na szczęście tylko na noc jaki już ją uśpię to dopiero wracamy z powrotem się bawić ale pewnie też będę wydzwaniać...

Brukselka A ja już myślałam że tylko moja to taka ,,kruszynka,, U nas tez już 9 na liczniku:)

anitka90 A testy robiłaś? Teściową się nie przejmuj.. Ja ostatnio tez z moim miałam wojnę że dużo nie brakowało a dostałby torbę przed drzwi;p

Asiula315 Widziałam zdjęcia z jeziora na fb super:) a co do karmienia to ja już sobie chyba 2 miesiąc mówię że do końca miesiąca i konicec bo jeszcze zapasy z zamrażarki zużyć trzeba ale jakoś nie moge skończyć a chciałabym już bo męczy mnie to ściąganie strasznie... jeszcze teraz w te upały jak nic się nie chce robić...Gratulacje ząbka:)

Gosica Pożycz męża na trochę:) Też by mi się trochę pomocy przydało... Szymuś cudny:) A chcecie zwykłego kundelka czy jakaś specjalna rasa?

Nefri Podziwiam cię naprawdę ja nie wiem czy będę chciała mieć drugie dziecko jeśli nie będę miała nkogo do pomocy bliżej do rodziców mamy 170 km i ciężko samemu trochę... Co do jogurtów to ja jeszcze nie podałam ale mam już zakupione takie z bobovity myślę że takich zwykłych chyba nie można bo one są na krowim mleku a tego nie można jeszcze chyba dzieciaczkom dawać... Bidzkopty ja daję bez cukru ,,wrocławskie,, chyba się nazywają:p U nas ,,odpukać,, ząbki jakoś łagodnie wyszły...Pozazdrościć męża:)

piranetka My mamy okna od zachodu więc możemy je otworzyć tylko z rana bo później jak słońce świeci to wytrzymać nie idzie taki gorąc... Ale Martynka jest w pokoju wtedy i nic się nie dzieje...

Iwona23 może dopakuj coś na komary ....

moofka ehhh ... sąsiedzi wiem cos o tym moi to lubią wieczorem karaoke sobie zrobić.... oszaleć można... A z gadaniem też czasem to już mam dośc i mam jej ochotę powiedzieć ,, zamilcz w końcu,,:p

mała82 Dobrze że z serduszkiem wszystko ok:)

monisia100100 Na zakończenie laktacji podobno dobrze miętę pić ..

Uciekam kąpać moją terrorystkę:)

Pozdrawiam

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 9 miesiąc temu - 9 lata 9 miesiąc temu #905277 przez Gosica
Moofka Szymek ogólnie lubi wodę i kąpiele więc była radocha ;) U nas jak Mały zacznie się chichrać albo piszczeć to też wszyscy wokół się śmieją z niego :)
Mała82 super że wszystko w porządku
Iwona23 u nas ta sama sytuacja,mąż chciałby drugie(ja z kolei nie przynajmniej przez najbliższe 2-3 lata) ale właśnie nie stać nas na to,tylko on pracuje,sami się utrzymujemy a chcemy żeby Szymek miał to,czego my nie mieliśmy,bo obydwoje nie pochodzimy z zamożnych rodzin.
Monisia100100 Lilka to moja idolka :cheer:
Kristi a bierz chętnie się podzielę :laugh: a piesek rasowy kundelek ;) Zwykła psina ,Prababka była pekińczykiem ale się puściła na lewo i babka była mieszańcem pekińczyka z nie wiadomo czym,matka to już w ogóle a Loluś to też nie wiadomo po jakim ojcu ;) W każdym razie będzie dość małym pieskiem,prawie towarzysz dla Szymka

[/url]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 9 miesiąc temu #905285 przez mała82
monisia100100 my się wybieramy wrzesień/pażdziernik za granicę na wakacje, ale jeszcze nie wiemy dokładnie dokąd, teraz po głowie chodzi nam Cypr |:) Ale jeszcze nie zdecydowaliśmy dokładnie. A masz paszport lub dowód dla małej?

Mały z tatą na spacerze, w końcu mogę sobie poleżeć i poodpoczywać. Potem tata zrobi kąpiel małemu i go uśpi, ostatnio tak wygląda nasz każdy wieczór, a ja mogę trochę w domu ogarnąć.

Mój mąż to cały czas mówi, że chce jeszcze jedno conajmniej dziecko, że Filip musi mieć rodzeństwo, ale ja jeszcze trochę czasu chyba potrzebuję. Całą rodzinę mamy 300km stąd i też żadnej pomocy nie mamy na co dzień. Jutro moja mam przyjeżdża na tydzień bo stęskniła się za małym.

Wczoraj dostałam pierwszy raz @, a tak dobrze mi było bez niej :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 9 miesiąc temu #905325 przez Nefri
Brukselka planujemy przeprowadzkę za jakieś dwa lata jak się uda, najpierw trzeba ten dom zbudować:) miejscowość Władysławów, ok 30 km od Wawy.
Monisa my wybieramy się do Chorwacji w połowie września, wyjazd organizowany przez męża, nie przez żadne biuro, lecimy na 2 tygodnie, wniosek o dowód dla małego już złożyłam
Kristi mi też nikt oprócz męża nie pomaga w opiece nad dzieckiem, chociaż mam mamę i teściową całkiem niedaleko. Ale też przyznam, że chyba bym nie chciała, żeby ktoś mi pomagał, bo mi się wydaje, że ja się najlepiej zajmę swoim dzieckiem ;) zresztą, jak się nasz plan powiedzie to mały będzie miał 2 lata jak się drugie urodzi, więc przynajmniej może nie będzie już miał tych skoków, będzie miał zęby, będzie chodził i może będzie potrafił sam się trochę pobawić:) zobaczymy jak to będzie. Kristi, a gdzie Ty mieszkasz? też mam sąsiada co często karaoke sobie urządza a dzieciaki drą japy na placu zabaw pod moimi oknami ;)
Ja pasteryzuję z mięsem, tylko jak teraz są takie upały to przechowuję te słoiki w lodówce i póki co żaden mi się nie popsuł, ale wcześniej, jak nie wkładałam do lodowki to te mięsne też się nie psuły, ryba mi się zepsuła, więc teraz zrobiłam też kilka słoików samych warzyw a rybę będę dodawać na świeżo.
Gosica fajnie, że macie pieska. Też myślałam, że mój synek będzie się od urodzenia wychowywał z pieskiem, ale niestety nasz ukochany piesek zmarł niecały miesiąc przed porodem i na razie nie jesteśmy gotowi na nowego, jutro minie 8 miesięcy, a nadal jest to dla nas świeża sprawa. Kiedyś się pewnie zdecydujemy, bo dzieci się fajnie wychowują jak są zwierzęta w domu.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 9 miesiąc temu #905326 przez Nefri
Kristi nie wiedziałam, że są takie biszkopty, muszę koniecznie poszukać, dzięki

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 9 miesiąc temu #905425 przez monisia100100
Gosica mówisz idolka, zapraszamy do nas zobaczysz na żywo to zmienisz zdanie.

Mała wczoraj złożyliśmy wniosek o paszport trochę zwlekaliśmy, wciąż było jutro się pójdzie. Wstępnie tak koło 4 sierpnia mamy do odbioru. Jak na sezon to szybko. W sumie to ja też się zbieram z moim paszportem bo mam na swoje stare nazwisko i adres, ale jak coś to jeszcze ważny polecę na nim. Poczuję się jak za dawnych lat ;) Strasznie potrzebuję tych wakacji ale tez bardzo się obawiam, jak zniesie podróż Lilka, czy coś czasem nie złapie, jak zniesie ciepło, zmianę otoczenia, no i jak ja sobie dam z nią radę bo jeszcze kwestia tego że obawiam się jak pojedziemy że to tylko ja będę się nią zajmować więc to tez żaden wypoczynek. Planowałam początek września lub końcówkę sierpnia lecieć.

Nefri to samochodem jedziecie . Ja myślałam nad Grecją lub Turcją ale tam to trochę jest za mała, przynajmniej moim zdaniem, o widziałam jak rodziny i do Egiptu mniejsze dzieci zabierali

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 9 miesiąc temu #905460 przez mała82
Nefri U nas też wyjazd organizowany na własną rękę tylko, że przeze mnie :) Zresztą jak zawsze, ale ja to lubię :)

monisia100100 my tez jakoś na początku sierpnia mamy do odbioru paszport, tylko że 300km musimy po niego jechać :) Ale i tak na roczek mojego bratanka jedziemy na 9 sierpnia więc odpykamy to razem :) Ja tam bym się nie przejmowała za bardzo , w Polsce też może coś złapać, też mamy gorąco. A co do opieki to może warto z mężem porozmawiać, żeby dla Ciebie to też był wakacje a nie tylko opieka nad małą a dla niego relaks. U nas na szczęście nie muszę o tym mężowi mówić, sam wie że będzie się małym zajmował i da mi sporo odpocząć. Nas to cały czas kusi jakaś dalsza podróż, np Azja ale mały chyba jest jeszcze za mały na taką podróż. Więc w tym roku Europa, ale gdzie dokładnie się wybierzemy to zdecydujemy bliżej wyjazdu :) Do Grecji to wogóle bym się nie bała :) Turcja może mniej bezpieczna teraz, nie wiem dokładnie bo nie śledziłam. A dokąd chcecie się wybrać?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 9 miesiąc temu #905551 przez anitka90
Hej Dziewczyny.

Ostatnio pisałam, że Kamil mi już sam siada a teraz już sam staje w łóżeczku.. a jak się chichra przy tym :D już nie usiedzi tylko w komandosa się bawi a najlepiej znów jak stoi na nóżkach.

Co do podawania biszkoptów to podaje mu taie zwykłe z cukrem, ale też nie codzienie, chrupki uwielkbia wcinać i wafelki ryżowe z hippa też bardzo mu smakują :)
Jogurty to podaje takie z nestle - uwielbia je jeść

Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.


Kristi teraz dopiero doczytałam posty i miałaś przygodę z tym robakiem. Ale ja miałam podobną sytuację, tyle, że założyłam na spacer śliskie buty i idąc z górki zaliczyłam glebę i wózek mi wyleciał ale na całe szczęście szybciutko się pozbierałam i złapałam go. Obiadki wszystkie pasteryzuje. Choć ostatnio nawet wlewałam gotujące się zupki do słoiczków i obracałam do góry dnem i się nic nie popsuło

piranetka u mnie cały czas są pootwierane okna i dziecko do tej pory tylko jeden jedyny raz miało katar i to jeszcze nie w domu :)

Gosica zdjęcia cudne! widać jak te dzieciaczki nam rosną

mała najważniejsze, że jest wszystko dobrze!

monisia gratuluję kolejnych ząbków! co do karmienia to u nas tak było, że na noc tylko raz karmiłam później, w dzień bardzo rzadko a później jak go chciałam przystawić do piersi to był wrzask i się skończyło, choć czasem do tej pory czuję, że tam coś jeszcze jest. Na wakacje mieliśmy lecieć na Rodos we wrześniu, ale jednak troszke się obawiałam. CIeszę się też że skończyło się nad polskim morzem, bo i tak ja musiałąm się sama zajmować małym więc odpoczynku nie było prawie w ogóle. A poza tym spakowanie małego i pomieszczenie się do samochodu to było dopiero wyzwanie. DO 20 kg na pewno się nie zmieścił :)

Asiula Tobie a raczej Lilce też gratuluje ząbka!
A co do nocek nie przespanych to te nasze dzieci chyba się zmówiły, że dadzą swoim mamusiom trochę popalić :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 9 miesiąc temu #905631 przez monisia100100
mała ja przez to że z tymi urzędami takie problemy , trzeba jeździć tyle km do swojego jakby nie można było wniosku złożyć i odebrać w najbliższym to nie zmieniłam mojego paszportu. Byłam po ślubie długi okres jeszcze zameldowana u mamy i tak ponad 350km jest więc nie uśmiehało mi się tracić urlopu bo tylko urzedy od pon do pt. i jakie koszta dojazdu.
Chciałabym do Grecji z racji tego że to jednak euroa, chociaż z wysp np z Rodos jest tylko kawałek promem aby dostać się do Turcji więc można tez jakieś świństwa złapać.

Anitka powiem Ci że nawet wyjście na spacer przy teraźniejszej pododzie to całą wyprawa z pakowaniem. Długie krótkie ubrania, zabawki, picie, ciasteczka, pampers, chusteczki, itp, więc wyobrażam sobie co ja bym tam popakowała na wakacje. Powiedz mi jak kąpałaś na wakacjach Kamilka , bo chyba wanienki nie brałaś,

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl