BezpiecznaCiaza112023

smutne zakończenie konkursu nr 5

13 lata 11 miesiąc temu #15936 przez Manga
Jest mi bardzo przykro, że są wśród nas nieuczciwe osoby, które nie mają żadnych skrupułów by wziąć udział w konkursie zamieszczając teksty (w tym przypadku bajkę) cudzego autorstwa.

Jest mi przykro, że Pani Katarzyna zignorowała sugestie forumowiczek dotyczących podejrzenia o plagiat i pozwoliła aby na tę bajkę głosować.

A teraz konkrety – basia12 zwyciężczyni konkursu nr 5 nie jest autorką zamieszczonej przez nią bajki na dobranoc. Wiersz został opublikowany w Internecie w 2005 roku, autorką jest Natalia lat 17. Ponieważ bardzo nie lubię kłamstwa i nieuczciwości, ta sprawa nie dawała mi spokoju i nawiązałam kontakt z prawdziwą autorką bajki, która bardzo się zdziwiła, że wiersz, który napisała wiele lat temu znów zaistniał w Internecie i w dodatku tak bardzo się Wam dziewczyny podobał, tak bardzo że wygrał w naszym konkursie.

Podaję linka, gdzie można znaleźć wiersz w oryginale papuzki.webd.pl/forum/index.php?topic=794.15

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 11 miesiąc temu #15944 przez anetkafed
to faktycznie mało przyjemne. Ciekawe jak Basia12 się wytłumaczy. Czy nagrody zostały już wysłane? Jakie będzie ostatnie słowo naszej Komisji Konkursowej w tej sprawie?

Ja proponuję głowną nagrodę oddać rzeczywistej autorce wiersza, jeśli wyrazi na to swoją zgodę. W końcu ta bajka najbardziej się podobała, więc dlaczego miałaby nie zostać nagrodzona.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 11 miesiąc temu - 13 lata 11 miesiąc temu #15945 przez justa123
Moim zdaniem to jest nie do wyjaśnienia Manga a ty w jaki sposób dotarłaś do autorki zdjęcia?
Jeśli do niej napisałaś to czemu nie wejdzie na forum i nie napisze że jest autorką i skąd mamy gwarancję że to ona.
Skąd wiesz że Pani Katarzyna zignorowała sugestie forumowiczek?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 11 miesiąc temu #15947 przez Madzia89862
byl post P.kasia napisala ze jest zgloszenie o kolejnej nieuczciwosci ale nic dalej nie bylo powiedziane co w tej sprawie i nagle to umilklo.ja przyznam sie szczerze mialam zamiar posprawdzac bajki ktore wydawaly mi sie podejrzane.ale jak ktos kto jest uczciwy nie posunal by sie do tego.wejdz sobie na link jaki podala manga widnieje tam wszystko.ze dziewczyna nie wstyd ida na latwizne byle sie polakomic o jakas nagrode.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 11 miesiąc temu #15949 przez iwonan12
Niestety niektórzy nie posiadają żadnych granic, zamiast samemu pomyśleć to idą na łatwiznę bo tak łatwiej.

Powiem wam dziewczyny że na stronie National Geographic też organizowane są konkursy i ostatnio wygrały osoby które nie były autorami zdjęć (nagroda jedna były droga bo aparat),ale prawowici autorzy zgłosili się i sprawa została wyjaśniona zobaczymy jak będzie u nas na forum



[url=http://w

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 11 miesiąc temu #15955 przez Madzia89862
:(to naprawde przykre i czekamy na rozwiazanie problemu

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 11 miesiąc temu - 13 lata 11 miesiąc temu #15957 przez Manga
anetkafed napisał:

Ja proponuję głowną nagrodę oddać rzeczywistej autorce wiersza, jeśli wyrazi na to swoją zgodę. W końcu ta bajka najbardziej się podobała, więc dlaczego miałaby nie zostać nagrodzona.

Dokładnie tak samo pomyślałam! :)

justa123 napisał:

Manga a ty w jaki sposób dotarłaś do autorki zdjęcia? .


To akurat nie było trudne! Weszłam na jej profil na forum , gdzie zamieściła 5 lat temu wiersz. Następnie skorzystałam z podanych przez nią namiarów (nr gg) i odezwałam się do niej za pomocą komunikatora.

justa123 napisał:

skąd mamy gwarancję że to ona. .

Bo potwierdziła, że napisała kiedyś taki wiersz i zaprzeczyła, iż brała udział w jakimkolwiek konkursie i że nie używa nicka basia12.

justa123 napisał:

Skąd wiesz że Pani Katarzyna zignorowała sugestie forumowiczek?

Bo sama zgłaszałam prośbę o sprawdzenie, czy basia12 publikowała kiedyś swoją bajkę na innym forum, a Pani Katarzyna odpisała mi, że już dostali o tym informację i że będą sprawdzać. Niestety gdy pytałam na forum, jak ta sprawa została wyjaśniona, nie otrzymałam odpowiedzi :(
A ja nie lubię niewyjaśnionych kwestii, więc postanowiłam sama zbadać sprawę ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 11 miesiąc temu #15958 przez Madzia89862
i bardzo dobrze manga zareagowałas:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 11 miesiąc temu #15960 przez sylwus136
rzeczywiscie przykra sprawa...
szkoda ze takee osoby bez skrupułów publikują nie swoje prace...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 11 miesiąc temu #15963 przez Mirella
To może żeby na przyszłość nie było takich sytuacji dorzućmy do regulaminu punkt że publikujemy tylko prace nigdzie wcześniej nie publikowane?

Przyznam się że to ja pozwoliłam sobie donieść na Basię i jeszcze dwie inne osoby. W przypadku Basi pani Kasia odpisała ze skontaktowała się z nią i otrzymała taką odpowiedź:

"Otrzymałam od państwa informację że ktoś napisał że mój wiersz jest
plagiatem.Jestem zalogowana na kilku forach i pod różnymi nickami i
publikuję wiersze i zdjęcia więc stąd to nieporozumienie.Pozdrawiam :)"

Wyjaśnienia pozostałych osób również zostały przyjęte za wiarygodne.

No cóż... Niełatwo organizować konkursy w internecie....
Cieszmy się że nasi Admini chcą to robić mimo że ciągle są zawirowania wokół konkursów :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 11 miesiąc temu #15971 przez Manga
Cieszę się Mirella, że tak dokładnie wypowiedziałaś się na temat z Twojego punktu widzenia.
Cieszę się, że się myliłam co do reakcji Pani Katarzyny - mogę jedynie żałować, że i mnie nie poinformowała o podjętych przez siebie krokach.

A co do reszty tego co napisałaś - aż nie chce się komentować! Niektórym osobom się wydaje, że w sieci można kłamać i oszukiwać. Ciekawi mnie tylko, czy sumienie pozwala się cieszyć z wygranej w taki sposób...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 11 miesiąc temu #15978 przez Mirella
Manga, co więcej, niektórzy uważają, że w sieci można bezkarnie oszukiwać i to jest w porządku bo to tylko sieć nie real....
Nasze forum funkcjonuje na bazie wzajemnego zaufania, a ze pojawiają się osoby które na to zaufanie nie zasługują to już inna sprawa.

Podoba mi się że potrafisz otwarcie powiedzieć, że się myliłaś, masz klasę dziewczyno :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 11 miesiąc temu #15991 przez Scholastyka21
wow czytam i jestem w szoku,
podejrzewałam, że raczej nie każdemu będzie się chciało napisać bajkę samemu, ale żeby jeszcze plagiat zwyciężył to się nie mieści w głowie
Manga super, że zareagowałaś i Mirelli też wielki szacun się należy
oby w przyszłości nie było więcej takich problemów, bo w końcu żadnego konkursu przez to już nie będzie

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 11 miesiąc temu #16005 przez jedynaczka
też mam nadzieje jak i Scholastyka, że już się to więcej nie powtórzy.. a w nowym konkursie znów dosyć łatwo o plagiat ;/
mam nadzieje że to nie wpłynie na kolejne konkursy.. które są na prawde ciekawe i bardzo częste :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 11 miesiąc temu #16027 przez kasiora
w tym konkursie bylo wiele plagiatow , wszystkie bajki sprawdzalam osobiscie, te na ktore mialam dowod (np. kopia z innej str. ) zostaly automatycznie wycofane z konkursu :( widocznie nie wszystkie plagiaty udalo mi sie odnalezc :dry:
Katarzyna jest teraz na urlopie, po jej powrocie sprawa zostanie wyjasniona do konca...

dla innych jestes tylko dzieckiem a dla mnie jestes calym swiatem!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl