BezpiecznaCiaza112023

chodzik?

13 lata 5 miesiąc temu - 13 lata 5 miesiąc temu #37505 przez kasiora
polaczylam ten temat juz z istniejacym :)
zapraszam do paczytania calego watku a dowiecie sie chyba wszystko o chodzikach :blink:

dla innych jestes tylko dzieckiem a dla mnie jestes calym swiatem!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 5 miesiąc temu #37517 przez _aga86_
Moja Julka zaczela raczkowac(ok. 8 miesiaca)- rownoczesnie zaczela chodzic przy meblach, potem kupilam "baby walker" www.mothercare.com/VTech-First-Steps-Bab...&n=77157031&mcb=core . Chodzikom mowie NIE

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 5 miesiąc temu #38036 przez Moniq
sloneczko napisał:

Laura dokladnie tez ma ten sam chodzik co Wiktorek i ja napewno niczego innego nie kupie.

a pozatym moja zaczyna raczkowac, nie chche sama siedziec, ale raczkowac tak.

taki chodzik pchacz jaki jest na linku co wstawiła ilona jest super, prawdziwym chodzikom mówimy NIE!!!

a to że Laura najpierw raczkuje to super, siedzenie jest zdobyczą po raczkowaniu :)))

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 9 miesiąc temu #145328 przez olka
Odświeżam temat, bo uważam, że chodziki są szkodliwe :dry: moja córka ma 6 lat i gdy była niemowlakiem od początku nie miałam w planach zakupu chodzika, nawet mi to przez myśl nie przeszło :ohmy: znalazłam dziś ciekawą opinię na ten temat:

**Kiedy do chodzika? Wcale... Oprócz skrzywienia stóp dziecko może mieć problemy z biodrami, kręgosłupem, płaskostopiem... Poza tym w chodziku zmuszone jest do utrzymywania jednej pozycji ciała, nie może odpocząć wtedy kiedy chce.... Chodzik wbrew pozorom wcale nie uczy chodzić, ba chodzić prawidłowo.... Dziecko nie ma możliwości wyczucia swojego ciała, wyuczenia się prawidłowego upadania, utrzymywania równowagi... Może mieć też problemy z rozpoznawaniem odległości, ponieważ chodzikiem może wjeżdżać we wszystko - ściany, meble itp... W wielu krajach chodziki są zakazane i/lub piętnowane. W Kanadzie nawet są nakładane na rodziców kary, jeśli mają chodziki... Owszem jest szczególnie u nas wielu zwolenników chodzików, argumentujących swoje zdanie tym, że ich dziecko, siostra, brat, ciotka etc. korzystali z chodzika i nic im nie jest a w szczególności ulubionym argumentem jest zdanie, że "skoro są takie szkodliwe to by ich nie produkowali" taaaa tylko, ze każdy wie, ze papierosy powodują raka płuc i w efekcie prowadzą do śmierci, a i tak są produkowane...Poza tym stwierdzenie nic im nie jest jest o tyle błędne, że nie można stwierdzić na dłuższą metę czy w przyszłości nie odezwą się problemy "pochodzikowe".... Ja jestem przeciwniczką chodzików, zwolenniczką umożliwiania dziecku swobodnego rozwoju we własnym tempie.... Poza tym zdrowie dziecka jest dla mnie najważniejsze, a powyższe argumenty mnie przekonują.... Radzę dobrze przemyśleć korzystanie z tego sprzętu.... Dodam jeszcze, że on jest głównie dla wygody rodzica, a nie dla dobra dziecka...

http://www.rodzice.pl/suwaczki/showticker/13548

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 9 miesiąc temu #145433 przez taakamama
Dla mie chodziki to najgorsze przeklenstwo :ohmy:
Moja kuzynka jest chodzikowym dzieckiem i nie dosc ze samodzielnie zaczela chodzic majac 2,5 roku to dzis a ma 12 lat leczy skutki uzywania tego ulatwiacza :(
Nie pamietam jak sie nazywa fachowo ta wada ale wyglada jakby jej ktos pilke miedzy nogi wlozyl :(
Jej brat (rownierz wychowany na chodziku) ma te sama wade( mniejsza) jednak u chlopca krzywe nogi nie sa takim koszmarem jak dla dziewczynki :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 9 miesiąc temu #145444 przez olka
no właśnie, dlaczego pomimo takiej wiedzy i apeli na temat szkodliwości chodzików, ludzie decydują się na ten zakup :unsure:
a skoro już mowa o przypadkach niebezpieczeństw związanych z chodzikiem to ja mam żywy przykład w postai mojej bratanicy: mała chciała przejechać bokiem próg w drzwiach o wys. około 2 cm i niestety chodzik się przewrócił pod jej naporem - w rezultacie malutka poobijała sobie główkę :( :(

http://www.rodzice.pl/suwaczki/showticker/13548

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 9 miesiąc temu #145447 przez kasiora
olka napisał:

Odświeżam temat, bo uważam, że chodziki są szkodliwe :dry: moja córka ma 6 lat i gdy była niemowlakiem od początku nie miałam w planach zakupu chodzika, nawet mi to przez myśl nie przeszło :ohmy: znalazłam dziś ciekawą opinię na ten temat:

**Kiedy do chodzika? Wcale... Oprócz skrzywienia stóp dziecko może mieć problemy z biodrami, kręgosłupem, płaskostopiem... Poza tym w chodziku zmuszone jest do utrzymywania jednej pozycji ciała, nie może odpocząć wtedy kiedy chce.... Chodzik wbrew pozorom wcale nie uczy chodzić, ba chodzić prawidłowo.... Dziecko nie ma możliwości wyczucia swojego ciała, wyuczenia się prawidłowego upadania, utrzymywania równowagi... Może mieć też problemy z rozpoznawaniem odległości, ponieważ chodzikiem może wjeżdżać we wszystko - ściany, meble itp... W wielu krajach chodziki są zakazane i/lub piętnowane. W Kanadzie nawet są nakładane na rodziców kary, jeśli mają chodziki... Owszem jest szczególnie u nas wielu zwolenników chodzików, argumentujących swoje zdanie tym, że ich dziecko, siostra, brat, ciotka etc. korzystali z chodzika i nic im nie jest a w szczególności ulubionym argumentem jest zdanie, że "skoro są takie szkodliwe to by ich nie produkowali" taaaa tylko, ze każdy wie, ze papierosy powodują raka płuc i w efekcie prowadzą do śmierci, a i tak są produkowane...Poza tym stwierdzenie nic im nie jest jest o tyle błędne, że nie można stwierdzić na dłuższą metę czy w przyszłości nie odezwą się problemy "pochodzikowe".... Ja jestem przeciwniczką chodzików, zwolenniczką umożliwiania dziecku swobodnego rozwoju we własnym tempie.... Poza tym zdrowie dziecka jest dla mnie najważniejsze, a powyższe argumenty mnie przekonują.... Radzę dobrze przemyśleć korzystanie z tego sprzętu.... Dodam jeszcze, że on jest głównie dla wygody rodzica, a nie dla dobra dziecka...


prosze o podanie zrodla tej informacji.
regulamin pkt.5 Jeśli dyskusja czy temat wymaga zacytowania jakiegoś artykułu prosimy o podawanie źródła (linku lub nazwy portalu/książki i autora)
.
dziekuje :)

dla innych jestes tylko dzieckiem a dla mnie jestes calym swiatem!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 9 miesiąc temu #145451 przez olka

http://www.rodzice.pl/suwaczki/showticker/13548

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 9 miesiąc temu #145464 przez taakamama
"Są tysiące fajniejszych zabaw dla dzieci niż na siłę uczenie chodzenia czy wkładania w dyby niech się poturla po mieszkaniu"
:laugh: :laugh:
dla wygody rodzicow. Wkladasz dzieciaka w chodzik i ... juz jest chwila spokoju zeby zrobic pranie, pozmywac naczynia czy pogapic w TV :ohmy:
Moja ciotka wolala ploteczki z sasiadkami niz zajmowanie sie dzieckiem i Monike od 6mca wkladala w chodzik a tera ma skutki :( :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 9 miesiąc temu #145468 przez olka
o matko, :ohmy: przecież dziecko w wieku sześciu miesięcy dopiero zaczyna samodzielnie siedzieć :ohmy: a już je w chodzik wkładała :unsure: :huh:

http://www.rodzice.pl/suwaczki/showticker/13548

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 9 miesiąc temu #145476 przez taakamama
no niestety :angry: moja mama tak sie z nia o to powadzila ze przez 3 lata sie do siebie nie odzywaly :huh:
dlatego teraz tyle komplikacji ortopedycznych :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 9 miesiąc temu #145520 przez madziaska
Zgadzam sie, ze chodzikom mowimy stanowcze NIE!!!!! I to nie tylko chodzi o skrzywienie kregoslupa, ale i inne sfery rozwoju malucha.... Ruchy naprzemienne (czyt. raczkowanie) bardzo pozytywnie wplywaja na rowoj dziecka... Sztuczne pionizowanie dzieci jest chore...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 9 miesiąc temu #145792 przez natmur11
kiedys zanim zaszlam w ciaze nawet szukalam chodzikow wypasionych dla przyszlych dzieci a teraz jak mam juz dziecko uwazam ze stanowczo da rade poradzic sobie bez tego szajsu. nie kupilam i nie zaluje bo nie czuje sie wcale "umeczona" przez uczace sie chodzic dziecko.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 9 miesiąc temu #145804 przez SISUNIA88
Ja także mówię NIE chodzikom i uważam je za głupotę !!!

"Poczęcie dziecka to cud, przed którym człowiek milknie, chyli czoło i klęka"




Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 9 miesiąc temu #145810 przez Asiersa
U nas chodzik leży głęboko w szafie i nie mam zamiaru wyciągać go na światło dzienne :ohmy:
Moja niedoszła teściowa zrobiła Tomkowi taki super prezent :angry:

Byłam na początku czerwca na wizycie kontrolnej z Tomkiem u neurologa i poruszyłam temat chodzików. Pomimo tego, że nie chcę go używać byłam ciekawa zdania lekarza.
Nie będę dosłownie przytaczać jego słów, ale ogólnie mogę powiedzieć jedno: N I E !!




Mój dzielny chłopczyk :*:*

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl