BezpiecznaCiaza112023

chodzik?

14 lata 2 miesiąc temu #3419 przez tysia178
to jest jego zdanie. Chodzik mają tysiące dzieci i nic im nie jest... :) jasna sprawa,że na jednych wpłynie on bardziej a na drugich mniej.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #3432 przez Agnieszka
na pewno, ja jeszcze się nie spotkałam z lekarze który by polecał, więc ile ludzi, tyle opinii



Alicja ma już 16 ząbków :))

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #3440 przez tysia178
no bo lekarze przeważnie odradzają tylko mamy mówią że świetna sprawa z tym chodzikiem:) lekarz patry na to z punktu medycznego a my nie:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #3454 przez Agnieszka
tak, i dlatego mój mąż tak uważa, bo on jakoś ma bzika na punkcie zdrowia
mam ciotkę której dziecko wąłsnie ma strasznie krzywe nogi i nie tylko bo mu poszło już nawet na kręgosłup, i też po swoich własnych doświadczeniach już mi tyle razy mówiła żebyśmy nie popełnili jej błędu



Alicja ma już 16 ząbków :))

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #3579 przez tysia178
no właśnie.. i jak teraz pomóc temu dziecku?? rehabilitacja nie wiele da..

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #3597 przez Agnieszka
no u nich juz nie ma pomocy, ma 18 lat i strasznie krzywe nogi, miał juz kilka operacji nawet, ale do końca życia już mu tak zostanie



Alicja ma już 16 ząbków :))

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #3835 przez tysia178
znalazłam co nie co ochodziku :
CZY KUPIĆ CHODZIK?
...pytają często rodzice. Przebywanie w chodziku jest dla dziecka dużą przyjemnością, a wyjęcie z niego wywołuje protest i łzy. Chodzik daje rodzicom poczucie, że dziecko jest zabezpieczone przed upadkiem. Jednak urządzenie to ma więcej wad niż zalet.

Przede wszystkim ogranicza zdobywanie umiejętności samodzielnego chodzenia. Kiedy dziecko chodzi w chodziku nie wszystkie mięśnie pracują. Najgorsze jednak, że wyeliminowany jest przy tym zmysł równowagi. Dziecko stale jest bezpieczne, ciągle podparte a przecież podczas swobodnego chodzenia tak nie będzie.

Niemowlę używające przez dłuższy czas chodzika, zacznie chodzić dużo później i będzie częściej upadać, przy czym upadki mogą być bardziej niebezpieczne, ponieważ dziecko przyzwyczaiło się do szybkiego poruszania. Po wyjęciu z chodzika - a kiedyś trzeba wreszcie to uczynić - maluchowi wydaje się, że może sobie pobiec.

Ale przecież nie umie utrzymać równowagi, więc upada co chwilę. Jeśli dzieci dla ich bezpieczeństwa są zbyt długo trzymane w łóżeczku lub kojcu, ich rozwój ruchowy, a co za tym idzie i psychiczny, będzie się opóźniał.

Szczęśliwie niemowlęta po kilku tygodniach przebywania w kojcu, głośnym krzykiem wyrażą swe niezadowolenie z ograniczenia swobody.

To co napisałam o chodziku, dotyczy również przebywania w majteczkach zawieszonych na sprężynach. Rodzice, by zyskać spokój, często kupują takie urządzenie. Dziecko bezmyślnie podskakuje do góry całymi godzinami, co ćwiczy mięśnie nóg, ale nie ma nic wspólnego z uczeniem się chodzenia, ze zdobywaniem doświadczeń, potrzebnych do normalnego przemieszczania się.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #3841 przez Agnieszka
no dobrze napisane, i dlatego ja jestem jednym z przeciwników chodzików, ja nie kupię osobiscie na pewno



Alicja ma już 16 ząbków :))

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #3861 przez Scholastyka21
no niby racja tysia, ale ja się winna nie czuję bo młody naprawdę po 15-30min w chodziku jeździ w ciągu dnia i to nie codziennie nawet bo ma go u dziadków

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #3870 przez tysia178
ale ja ten artykuł wkleiłam bo znalazłam, ale popieram chodziki. :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #3884 przez Agnieszka
no nie będziemy się kłócić o to czy jest szkodliwy czy nie :) każdy zrobi jak uważa



Alicja ma już 16 ząbków :))

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #4151 przez Moniq
tysia178 napisał:

to jest jego zdanie. Chodzik mają tysiące dzieci i nic im nie jest... :) jasna sprawa,że na jednych wpłynie on bardziej a na drugich mniej.


skąd wiesz, że nic i nie jest??? rodzicem po kilku latach nie kojarzą krzywych kolanek, płaskostopia, czy koślawych/szpotawych stóp, krzywego kręgosłupa z chodzikiem, bo chodziik był dawno. wiadomo, że jeśli masz super zdrowe dziecko to nic mu nie zaszkodzi :) tylko jak zbadać czy to dziecko jest super zdrowe?? chodziki nie są dobre i nie jest to kwestia gustu. ale wiadomi każdy zrobi jak uważa

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #4154 przez andziaa35
Moniq napisał:

skąd wiesz, że nic i nie jest??? rodzicem po kilku latach nie kojarzą krzywych kolanek, płaskostopia, czy koślawych/szpotawych stóp, krzywego kręgosłupa z chodzikiem, bo chodziik był dawno. wiadomo, że jeśli masz super zdrowe dziecko to nic mu nie zaszkodzi :) tylko jak zbadać czy to dziecko jest super zdrowe?? chodziki nie są dobre i nie jest to kwestia gustu. ale wiadomi każdy zrobi jak uważa

a no prawde jak bylam mala chodzilam w chodziku i co teraz troche krzywe nogi ( jakbym na koniu jezdzila) i krzywy kregoslup ktory z ciaza dal mi popalic, a teraz jak maly chodzi to juz calkiem, jak chodze troche nachylona to jak sie wyprostuje to az boli :(


"Wychowanie. Jeżeli dałeś komuś życie, daj mu również instrukcję użytkowania." Valeriu Butulescu

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #4203 przez Agnieszka
a to widzę, se same jesteście też dobrymi przykładami na to że chodziki jednak nie są godne polecenia?
czy w takim razie swoje dzieci będziecie sadzać do chodzików?



Alicja ma już 16 ząbków :))

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #4210 przez andziaa35
oczywiscie ze nie, kupilam malemu baby walker- taki pchacz do nauki chodzenia :)


"Wychowanie. Jeżeli dałeś komuś życie, daj mu również instrukcję użytkowania." Valeriu Butulescu

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl