BezpiecznaCiaza112023

Mamusie kwiecień 2011:)

13 lata 3 miesiąc temu #51932 przez baby_55
Magdzia po zajęciach fajnie, trochę dużo ludzi jest bo ok. 30 par :ohmy: ale ogólnie OK, położne supperowe, jedna okazało się, że zna mnie z mojej pracy, fajnie byłoby na nią trafić przy porodzie, no ale zobaczymy, poznałam 3 i wszystkie są fajne, wiec będzie dobrze na porodówce, na razie nie mogę ćwiczyć więc na ćwiczenia mam przychodzić jako obserwator, ciekawe czy się czegoś z tego nauczę :unsure: Wykład był ciekawy, podali co trzeba mieć do szpitala, mówili o 3 trymestrze, o diecie ciężarnej i ogólnie o maluszku, żeby nawiązywać z nim więź itp. na 3 lub 4 zajeciach pójdziemy z położnymi zwiedzać porodówkę, przyjdzie też ordynator z neonatologii i opowie o pielęgnacji maluszka oraz opiece nad nim zaraz po porodzie w szpitalu, jakie badania, szczepienia itp
Kasiunia fajnie, że u dzidziulka wszystko ok, Ja nie idę na 4D, bo szkoda mi na to kasy, u nas to kosztuje ok. 300 zł więc żal mi, bo mogę za to kupić coś fajnego dla maluszka a medycznie nic to nie wnosi tak jak napisała Magdzia
Od przyszłego tygodnia miałam zacząć liczyć ruchy, ale postanowiłam, ze zacznę wcześniej, żeby mieć porównanie z dwóch tygodni na kolejną wizytę. Zrobiłam sobie tabelkę w excelu i zapisuję sobie. Jakby któraś chciała to piszcie wyślę Wam na maila. mój to: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Mam nadzieję Magdziu, że te Twoje bóle to nic poważnego, jak wrócisz jutro od lekarza to daj znać, mój Adrianek ma tak, że 1-2 dni szaleje, a potem jest spokojniejszy, jak chcę sprawdzic czy u niego OK to piję pół szkalnki coli zjadam coś złodkiego i kładę sie na lewym boku i po chwili zaczyna sie ruszać jak nie, to go budzę jakimiś zaczepkami (pukanie do brzuszka itp) i wtedy zaczyna kopać.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 3 miesiąc temu #51933 przez baby_55
Ależ mi elaborat wyszedł :silly:
Na pocieche zdjecie Adrianka z 27 tyg. czyli tydzień temu
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 3 miesiąc temu #51953 przez kasiunia89
Oto moj babelek malutki...! ;)
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 3 miesiąc temu #51954 przez kasiunia89
I jeszcze jedno tak z profilku ;);)
Kochane ja nic nie place za te zdjecia! Kurcze no szkoda troche ze w POLSCE tyle to kosztuje! Musicie do mnie chyba przyjechac na jakas malutka sesje!
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 3 miesiąc temu - 13 lata 3 miesiąc temu #51958 przez monisiulka
Baby_55 dopisz nas do listy:-)dzieki!

monisiulka- 25 kwietnia (Mikołaj)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 3 miesiąc temu #52001 przez baby_55
Już dopisałam Monisiulka do najaktualniejszej listy ze strony 46 :) Powiedz jak się czujecie?
Niunius1006 bardzo ładny komplecik mebelków, co do wózka to Ja sie zastanawiałam, ale jak go dokładnie obejrzałam w sklepie to zrezygnowałam, bo wydał mi się zbyt twardy, no i w x-landerze mozna ustawiać gondolę i spacerówkę tylko w jedną stronę, nie można zmieniać, ale to wszystko kwestia gustu tak jak pisałam wcześniej Kasiuni, zależy co jest dla Ciebie istotne:) co do pościeli to też kwestia gustu, kazdemu podoba sie co innego, trzeba sprawdzać czy pościel i ciuszki są ze 100% bawełny, a skoro są u Ciebie takie promocje to ruszaj na zakupy i mozesz coś mi przysłać :silly: hihihi
Kasiunia śliczne zdjęcia, Ja chodzę prywatnie i dlatego mam USG na kazdej wizycie, a w przypadku wizyt na NFZ czasem się doprosić nie można, moja koleżanka jest w 33 tyg i jej lekarka na NFZ jeszcze nie widziała żadnego wyniku USG maluszka, bo tak działają w jej przychodni :ohmy::unsure::angry: dobrze, że chodzi też prywatnie, bo mogłoby być ciężko B) niestety Polska to dziki kraj :silly:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 3 miesiąc temu #52004 przez Gosia_Krupa
baby,śliczny ma profil ten Twój mały mężczyzna :) Kasiunia,Twoje maleństwo też śliczne :) Wydaje się takie zgrabniutkie :)

Magdzia,opisz Twoje bóle i koniecznie napisz co powiedział lekarz. Ja mam też straszne bóle,jakbym miała zaraz pęknąć na linii kresy brązowej aż do rowka między pośladkami :( i strasznie mi strzelają kości między nogami.

Ja na wizytach mam tylko takie szybkie kilkusekundowe usg i ktg. A tak to usg mam encyklopedycznie. Teraz zapewne po 30 tyg.,czyli na następnej wizycie,bo teraz mam pojutrze.

A na usg 4d mimo kosztów się decyduję,bo to niemałe wrażenie. Dla Kasiuni to normalne,bo tak ogląda maluszka cały czas,no a my w czerni i bieli. W pierwszej ciąży fundowała mi siostra bo była bardzo ciekawa jak to wygląda. Pamiętam,że byłam baaardzo przejęta. Dlatego teraz też idę (kosztuje 200zł),w końcu nie robię tego co miesiąc,ani nawet co rok. Ja tam jestem przywiązana do takich spraw :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 3 miesiąc temu #52012 przez kasiunia89
Dziekuje dziewczyny :)
Naprwde to jest nie do uwierzenia ze az tyle kosztuje te zdjecie 4d w polsce!! Dlaczego tak jest?! Chociaz jedno powinno byc refundowane prawda?! A oni chca jeszcze tyle pieniedzy 200zl, to nie jest wcale tak malo,same powiedzcie :ohmy: Normalnie az sie zdenerwowalam!!
Mnie dali dzisiaj 3zdjecia z 4 d 1 kolorowe wlasnie i dwa takie czarno biale no i zaplacilam tylko 1 euro za ten kolor! :)
Baby ale bedziesz miala przystojniaka... jak bedzie u mnie dziewczynka to my sie kiedys do was zglosimy heh :):)
Dziewczyny!!!!!!!! Zamowilam ten wozek! :/ No nie wiem czy dobrze zrobilam no ale...coz!! Maz mowil do mnie chcesz to masz ale zebys nie zalowala pozniej :laugh: Nooo ale on mi sie podoba strasznie no!!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 3 miesiąc temu #52019 przez Nula
A ja mam taki problem . Mianowicie niestety ojciec mojego przyszłego dziecka jest hmm mało odpowiedzialny , i jakoś nie umie się zachować w tej sytuacji. Gdy urodzę chciała bym wyjechać do rodziców do Anglii , ale boje sie ze bede miała przez niego problemy . Jak myślicie jakie bede miała szanse by mi sie udało ?

[link=http://www.suwaczki.com/] [/link]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 3 miesiąc temu - 13 lata 3 miesiąc temu #52021 przez sylka
Jesli nie wpiszesz go w akcie urodzenia to nie będziesz miała problemów ale wtedy alimenty odpadają. Chyba że wyrazi pisemną zgodę na wyjazd dziecka poza terytorium PL. Jeśli dziecko będzie miało twoije nazwisko ) problemów, gdy ojca wymagana jest pisemne oświadczenie ojca. Wszystko zależy jak biegły jest w swoich uprawnieniach rodzicielskich.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 3 miesiąc temu #52023 przez Nula
Ale jeśli nie wpisze go w akcie urodzenia , to czy on np nie będzie mógł się starać o to w sądzie ? Bo wiem że jak go wpisze to on mi nie podpisze niczego ...

[link=http://www.suwaczki.com/] [/link]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 3 miesiąc temu - 13 lata 3 miesiąc temu #52025 przez sylka
Może dochodzić ojcostwa. Zawsze możesz go wpisać i dziecku dać swoje nazwisko. Odrębną kwestią jest natomiast zgoda obydwojga rodziców na wyjazd dziecka za granicę. Bez względu czy rodzice są małżeństwem, czy też nie, jeśli mają pełnię władz rodzicielskich, na wyjazd dziecka za granicę jest konieczna zgoda obojga. Nie ma znaczenia fakt, że oboje wyrazili zgodę na wydanie paszportu dla dziecka. W przypadku, gdy rodzice w tej kwestii nie mogą dojść do porozumienia, jedno z nich może wystąpić do sądu opiekuńczego o wyrażenie zgody na wyjazd dziecka, a wówczas orzeczenie sądu zastąpi zgodę drugiego.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 3 miesiąc temu #52038 przez Nula
Dzięki , krótko mówiąc juz moge zbierać kase na sprawę w sadzie ...

[link=http://www.suwaczki.com/] [/link]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 3 miesiąc temu #52067 przez Magdzia
Nula ja wogóle nie znam się na tych sprawach prawnych itp., więc zupełnie nie pomogę :)

No dziewuszki ale macie ładne dzidziusie :) Ja i tak jestem pod wrażeniem, że dzieci w brzuszku już można tak bez problemu podglądać. Zawsze łza się w oku kręci :D

Kasiu zobaczysz na pewno będziesz zadowolona z zakupu wymarzonego wózeczka :)

Ja ostatnio zakupiłam łóżeczko i pościele...na tym chciałam poprzestać na ten miesiąc. A tu mama do mnie dzwoni, że ktoś tam gdzieś tam (wiecie jak to jest) ma na sprzedaż taki wózek jak sobie upatrzyłam. Owszem jest używany, kolekcja z poprzedniego roku...ale ładny, zadbany, pachnący. Wiadomo ma ślady użytkowania, ale przecież nie kupujesz wózka i nie stawiasz w koncie, żeby ładnie wyglądał :) Nie chciałam jeszcze kupować (nie to żebym była przesądna), a tu popatrz już stoi w moim domku. Ale mam radochę :D Już nie mogę się doczekać, kiedy będę w nim Krzysia wozić :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 3 miesiąc temu #52103 przez kasiunia89
Super Magdzia! :woohoo: Ciesze sie z twojego szczescia :p ja powiem ci ze jestem bardzo zadowolona :) Tylko ino poczekac te 4 dni az do mnie dojedzie heh :) No ja mam wypatrzone mebelki,no ale za niedlugo je kupie tylko dokonczymy pokoik :kiss: :kiss: Juz sie doczekac nie moge kiedy bede miec przy sobie moje malenstwo tzn kiedy je wkoncu utule bo ono przy mnie to jest jest pilnuje mamuski :) hihi :side: :side: :side:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl