BezpiecznaCiaza112023

Dieta Maluszka

14 lata 2 miesiąc temu #5546 przez Moniq
_aga86_ napisał:

Chcialabym powoli wprowadzac pokarmy do diety mojej coreczki- skonczyla juz 4 m-ce. Co i jak wprowadzalyscie swoim pociechom no i od kiedy:) Dodam, ze nie karmie piersia. Pozdrawiam

tu znalazłam sporo informacji na temat wprowadzania pokarmów www.rodzinko.pl/viewtopic.php?t=2316

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #5553 przez moni_82

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #9574 przez iwonan12
Dziewczyny poradzcie mój syn ma 5,5miesiąca pani doktor stwierdziła że jest alergikiem,ciągle mu wyskakuje jakieś uczulenie dostaje Fenistill w kropelkach i jest na mleku Nutramigen
Zaczęłam mu wprowadzać dania ze słoiczków ale po każdym to samo czerwone policzki i uczulenie.Próbowałam sama mu coś przygotowywać ale z tym samym rezultatem.
Jak rozszerzyć dietę małemu skoro co mu podam to to samo :(



[url=http://w

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #9575 przez Madzia89862
hmm.a karmisz butla czy piersia?moze sprobuj inna firme sloiczka a lekarz co na to powiedzial?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #9577 przez iwonan12
Karmię butlą mleko Nutramigen mały miał skazę białkową a firm słoiczków próbowałam każdej z tym samym rezultatem :(
pani doktor stwierdziła że mały jest alergikiem, zastanawiam się czy nie iść z nim do dermatologa



[url=http://w

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #9580 przez sara125
a jaki mekarz to stwierdzilk?? idz do alergologa nie dermatologa.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #9616 przez Madzia89862
zrobia malemu testy alegiczne ale zalezy ile maly ma miesiecy

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #9688 przez Moniq
na testy za wcześnie do alergologa też; spróbuj pojedynczych pokarmów, czyli jednego dnia np jabłuszko marchewka, ziemniaczek, zrób mu sama kaszkę ryżową z płatków ryżowych błyskawicznych na wodzie albo na nutramigenie, potem przez dwa - trzy dni to samo, jeśli nić się nie będzie działo; a jeśli dostanie uczulenia odczekaj dwa0trzy dni przed podaniem innego pokarmu, bo tyle mniej więcej średnio utrzymywać się może nietolerancja lub odczyn alergiczny; jeszcze jedno z jakich warzywek, owoców robisz mu jedzoko, bo jeśli ze sklepów, a nie z własnego ogródka to może uczulać się na te świństwa, którymi faszerowane są żeby szybciej rosły

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #9690 przez Madzia89862
ale skoro nawet na jedzonko ze zloiczka jest uczulony gdzie jest bez konserwantow i sztucznych barwnikow tylko z naturalnych owocow to rezultat wydaje mi sie bedzie ten sam

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #9692 przez Moniq
nie koniecznie, w słoiczkach przeważnie są mieszanki owoców, warzyw, maluch może na razie ich nie tolerować;
może jego organizm jeszcze nie jest na nie gotowy, co nie znaczy że za parę tygodni nie okaże się że może już je jeść

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 3 miesiąc temu #52908 przez _aga86_
Mam prosbe do mam, ktore maja dzieci w wieku mojej Julci (rok, rok i pare miesiecy) moglybyscie napisac mi co i kiedy (nie chodzi o h tylko pore dnia) jedza wasze maluchy??

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 3 miesiąc temu #52972 przez Madzia89862
rano po przebudzeniu ciepla herbatka bulka lub chlebek z wedlina badz serkiem na 2 sniadanie kaszka i czasem kanapka :) na obiad zazwyczaj jedno danie choc jezeli maly ma packmana to i drugie zjada(zupki wszelkiuego rodzaju,barszczyk,rosol,pomidorowa,krupnik,jarzynowa itp na 2 ziemniaczki badz ryz jako baza do tego gotowana marchewka i miesko,piers z kurczaka,cielecina,wolowina itp)na deser owoc badz sloiczek deserowy badz jogurt,deser czekoladowy z nestle,kolacja przed kapiela kanapka z wedlina po kapieli kaszka.w miedzy czasie picie,chrupki lub paluszki juniorki

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 3 miesiąc temu #53126 przez jedynaczka
rano jakieś pół godziny po przebudzeniu jest kasza u nas, na drugie śniadanie jakieś 1.5 lub 2.5 godz po przebudzeniu mały zjada przeważnie jajecznice, lub omlet ( uwielbia jajko pod każdą postacią ) później jest soczek i drzemka około 13. po przebudzeniu czyli ok 14 lub 15 jest obiad, robie jedno daniowy, bo mały nie je dwóch dań :) więc albo jest zupka, albo mięsko z warzywami, jakieś 2 godzi później jest podwieczorek, przeważnie jakiś deser typu jogurt, serek, budyń lub kisiel, na noc kasza niestety z butli i w nocy jeszcze butla mleka.
Tak to mniej więcej wygląda u nas, ja nie daje małemu przekąsek, bo przez to nie chce zjadać obiadu, a u Was Aga jak to wygląda?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 3 miesiąc temu - 13 lata 3 miesiąc temu #53160 przez _aga86_
U nas jest tak : po przebudzeniu (jakies 30min.) sniadanko. U nas roznie ze sniadaniami jednego dnia kaszka, innego chlebek z wedlinka, platki (dla dzieci z mlekiem modyfikowanym), jajeczko... Potem przed popoludniowym spaniem daje Julce mleko. Po przebudzeni obiad: warzywa z ryzem i gotowane miesko, ziemniaczki z warzywami i ryba, zupki roznego rodzaju, kalafior z maselkiem... Potem deser: zazwyczaj mus owocowy, banan lub budyn... Na kolacje kaszka lub kanapka. W miedzy czasie je chrupki kukurydziane lub biszkopty

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 3 miesiąc temu #53171 przez jedynaczka
Mój Mikołaj własnie nie za bardzo chce jeść pieczywo, ani chleba, ani bułeczki, jedynie w jakiej postaci przyswaja chleb to tosty :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl