BezpiecznaCiaza112023

Jak utrzymać LAKTACJĘ ?

12 lata 8 miesiąc temu #180067 przez angellika1
Proszę o radę w jaki sposób mogę utrzymac laktację. Niestety nie moge karmic synka jeszcze przez około 2 tygodnie, ponieważ mały ma zbyt krótkie wędzidelko pod języczkiem i nie potrafi ssać piersi (czekamy na mały zabieg po którym będzie mu duuużo łatwiej pić moje mleczko :) ) Odciągam pokarm laktatorem ale jest go mniej niż na początku i obawiam się że zaniknie zanim będę mogła karmić, kupiłam sobie herbatki wspomagające laktacje ale nie za bardzo działają. Prosze Was o pomoc.......

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 8 miesiąc temu #180072 przez boniucha
Ssanie to chyba najlepszy sposób na utrzymanie laktacji...laktator sam może nie dać rady...
ale herbatki, dużo wody itp...?

u nas pomogły nakładki...ale tylko te z LOVI prostokątne ( okrągłe były za małe) i choć do końca nie wiem czy to chodziło o to, że mały nie mógł zassać czy brodawki teraz mi się wyciągnęły, ale przez 4 miesiące tylko z nakładkami :) teraz też mamy skierowanie na podcięcie, mimo, że mały już załapał, to w przyszłości mógłby mieć problemy z poprawną wymową :)

Powodzenia! :kiss:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 8 miesiąc temu #180076 przez sylka
Mi pomagała herbatka z Hippa, częste przystawianie do piersi to podstawa. Kuba nie umiał ssać i uratowały nas nakładki z Aventu które później stopniowo ściągałam w czasie karmienia. Teraz super sobie radzi z jedzeniem. Nakładek używałam z 1,5-2 mies chyba.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 8 miesiąc temu #180133 przez bombel779
angelika a jaką pijasz herbatę?? Bo ja mam z Hippa i zawsze jak miałam wrażenie że w piersiach jest mniej mleka,wypijałam filiżankę i po iluś tam godz. ładnie się wypełniały.


Aniołek wrzesień 2013 [*]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 8 miesiąc temu - 12 lata 8 miesiąc temu #180320 przez angellika1
Dzięki dziewczyny za szybką reakcję :)
bombel właśnie piję ta HIPPA herbatkę .... już sama nie wiem co robić staram sie przystawiać małego do piersi ale on tylko sie denerwuje bo nic mu tam nie leci :( Czekam z niecierpliwoścą do wizyty u laryngologa
Słyszałam też źe przykładanie pieluchy (tylko nie wiem czy ciepłej czy zimnej) udrażnia kanaliki i mleko łatwiej wydostaje sie na zewnątrz tylko nie wiem czy to prawda???

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 8 miesiąc temu #180329 przez bombel779
angelika ja jak miałam zastoje pokarmu,to robiłam sobie ciepłe okłady,ciepłe kąpiele i wtedy przystawiałam małego,bądź sama odciągałam. Czasem jak leżałam w wannie to mleko samo zaczynało mi wyciekać :)


Aniołek wrzesień 2013 [*]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 8 miesiąc temu #180335 przez sylka
angelika przed karmienie malego połozna radziła mi wymasować piersi by udrożnić kanaliki i upuścić ręcznie deko pokarmu wtedy bedzie lepiej leciał. Wiem co przeżywasz bo miałą mto samo z Kubą. Im głośniej płakał i się denerwował że nie leci tym gorzej było mu się przyssać.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl