BezpiecznaCiaza112023

zywienie niemowlecia

11 lata 10 miesiąc temu #367581 przez tess103
Witam.Moja corka ma 3 miesiace.Od kiedy powinnam wprowadzac stale jedzenie?Karmie butelka??

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 10 miesiąc temu #367991 przez martela89
Karmiłam piersią i wprowadzałam inne jedzonko jak córka miała 3,5-4 miesiące.

[url=http://vanessa-.aguagu.pl][img]http://vanessa-.aguagu.pl/suwaczek/suwak2/a.png[/url]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 10 miesiąc temu #368245 przez Marti
Tess, wg standardów WHO dzieciom karmionym butlą wprowadza się stałe pokarmy po skończonym 4. miesiącu, karmionym piersią po 6. Ale podejścia są różne, jak widzisz martela wprowadzała dużo wcześniej i wszystko jest ok. Chyba najlepiej obserwować swoje dziecko, czy już jest gotowe, a w razie wątpliwości poradzić się lekarza :)

Ja karmię piersią i zamierzam wprowadzić nowości po skończonym 5. miesiącu.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 10 miesiąc temu #368269 przez sylka
Tak jak pisze Marti dla dzieci na butelce po skończonym 4 mies. Ja karmiłam piersią i pierwsze nowości podałam jak synek skończył 5,5 mies.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 10 miesiąc temu #368327 przez martela89
No ja to szybko podałam ale na początku tylko jabłuszko i kaszkę na moim mleku,ale jak córka maiła 6-7 msc to jadła już jedzonko w kawałeczkach ,nie mieliłam jej bo nie znosiła ciap :laugh:

[url=http://vanessa-.aguagu.pl][img]http://vanessa-.aguagu.pl/suwaczek/suwak2/a.png[/url]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 8 miesiąc temu #412430 przez anuskka
Dziewczyny mam pytanie. Milenka ma skonczone 6 miesiecy. nasza pediatra powiedziala zeby zaczac podawac jej kaszke uwaga na wywarze miesnym . dla mnie to dziwne troche bo z tego co czytam to taki wywar uczula i nawet do pierwszych obiadkow z mieskiem nie powiniemn byc dodawany.Mam mieszane uczucia i chyba powstrzymam sie jeszczwe z tym wywarem -sciagne troche mleka i dodam kaszke . Jak myslicie?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 8 miesiąc temu #412458 przez Mirella
Jak Duśka skończyla pól roku to zaczęłam podawać kaszkę mleczno-ryżową Bobovity ale nie butlą (nie karmiłam już wtedy) tylko łyżeczką, podobnie dawałam gotowanego ziemniaka, potem ziemniaka z marchewką, zanim do mięsa doszłam to się zeszło, ale jeszcze dlugo wywar z mięsa byl na zupę dla taty, dla Duśki była zupka na wywarze z warzyw.
Jak nie wprowadzałaś jeszcze innego jedzenia niż Twoje mleczko to wywar z mięsa wydaje mi się lekko ryzykowny ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 8 miesiąc temu #412466 przez anuskka
daje juz od miesiaca zupki,ale tez nie moge powiedziec ,ze to juz normalny posilek.Milenka w zaleznosci od sobie tylko znanych czynnikow raz zje jedna trzecia sloiczka ,a innym dwie lyzeczki... :P no i nie uznajemy butelki... to dla lobuzicy narzedzie be,niewiadomo po co. probuje przekonacdo picia z niekapka.A zupy tylko lyzeczka...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 8 miesiąc temu #412480 przez Mirella
No to jak je słoiczki to nie jest źle, ja bym się tego trzymała, jakoś nie mam przekonania do wywaru z mięsa tak wcześnie, nic na siłę.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 8 miesiąc temu #412533 przez emma
Nasza pediatra tez mowila, ze pierwsze zupki tylko na warxywach. Nawet pozniej przy wprowadzaniu mieska radzila gotowac je osobno i dodawac ugotowane kawalki do gotowej juz zupki na warzyeach. Tez podalabym kaszke z mlekiem, swoim lub modyfikowanym. :-)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 8 miesiąc temu #412537 przez slowiczek
od pierwszych zupek do wywaru to dosyć daleka droga, nie ma co się spieszyć, dziwne trochę zalecenia pediatry...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 8 miesiąc temu - 11 lata 8 miesiąc temu #412542 przez sylka
Zupkę na wywarze podałam chyba ok 8 mies. czy nawet 9 mies. Wcześniej gotowałąm wywar warzywny i do niego dodawałam gotowane oddzielnie miesko. Wiadomo zaczynałąm od samych warzywek. O pomyśle mieszania kaszki z wywarem pierwszy raz w życiu słyszę i bałabym się o żołądek dziecka po takiej miksturze a jak to ohydnie musi smakować :P Kaszkę dawałąm na swoim mlek a później na MM.

A wywar mięsny wcale nie jest tak zdrowy dla małych dzieci, dlatego wprowadza się go później i na początku mięsko gotuje oddzielnie.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 8 miesiąc temu #412546 przez anuskka
Dzieki dziewczyny. Utwierdzilyscie mnie w decyzji. jestesmy juz po kaszcze z mleczkiem .Dziecku smakowalo bardzo :unsure: Buziaczki dla wszystkich mamus i dzieciaczkow.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 8 miesiąc temu #412554 przez ewelinda83
moja corcia ma 4,5 miesiaca , karmie ja piersia.
jak skonczyla 4 miesiace to zaczelam jej wprowadzac sloiczki ( lekarz zalecil po 2-3 lyzeczek dziennie ) poki co wszystko smakuje i nie ma uczulen. jadla juz jablko, marchewke i jablko + dynia. przed nami zupka jarzynowa :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 10 miesiąc temu #984868 przez KarolineCZ
A co jeszcze wprowadzałaś już do diety dziecka ? Bo może warto było by przed tym poczytać trochę takich artykułów www.mojealergie.pl/czy-dieta-niemowlaka-moze-zawierac-gluten/ . Taka wiedza każdej z nas się przyda. W końcu uczulenie na gluten nie jest przyjemny.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl