BezpiecznaCiaza112023

ILE MLEKA SZTUCZNEGO PODAWAĆ?

14 lata 2 miesiąc temu #4827 przez MaDzIa
Mój synek urodził się w 38tc z wagą urodzeniową 2430. Cała sytuacja spowodowana była "przestarzałym" łożyskiem i Mały w pewnym momencie przestał rosnąć. Już w szpitalu był dokarmiany butelką bo na piersi nie przybierał na wadze. Od początku były problemy z laktacją. Walczyłam, żeby mimo wszystko karmić piersią ale szło nam coraz gorzej. W chwili obecnej każde karmienie zaczynamy od piersi mniej więcej co 2,5-3 godz. Mały ssie po 5 min pierś po czym dostaje butelkę z Bebiko 1. Pediatra jakoś nie bardzo umie doradzić czy zalecić sposób karmienia. Ile takie małe, miesięczne dziecko (we wtorek skończy 4 tygodnie) powinno wypijać mleczka, co ile godzin i czy powinnam wprowadzić mu herbatkę? Dodam, że czasami ssie pierś np po 1,5 godz od karmienia butelką po kilka minutek jak sie akurat przebudzi i chce sie poprzytulać.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #4834 przez kasiora
u mnie wygladalo podobnie bo po skonczeniu 1mc maly jadl mleko modyfikowanie. karmilam go co ok.2,5 - 3 godz. i zjadal ok.60-90mil. przynajmniej raz dziennie podawalam mu herbatke 50mil z kopru wloskiego bo mial problemy z kupa. postepowalam dokladnie wedlug zalecen poloznej. z tego co wiem to dzieci karmione sztucznie powinny byc dopajane.

dla innych jestes tylko dzieckiem a dla mnie jestes calym swiatem!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #4836 przez tysia178
jak podajesz mleko modyfikowane, to dawaj dziecku pić. Bo ono może się budzić po półtorej godziny do picia, a nie koniecznie do jedzenia.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #4844 przez _aga86_
Co do ilosci wypijanego mleka nie ma tak naprawde reguly- tez mialam z tym problem:/ Martwilam sie, bo na opakowaniu mleka, bylo napisane, ze dziecko powinno wypijac w 1-2 miesiacu jakies 90 co 3 h, a moja mala wypijala 60 z tym, ze co 2 h. Na opakowaniu powinna byc proporcja- tylko pamietaj kazde dziecko jest inne i jesli dobrze przybiera na wadze to jest wszystko ok. Ja rowniez dopajalam- na poczatku woda mineralna, a co ktorys dzien podawalam herbatke rumiankowa na przemian z koperkowa.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #4885 przez tysia178
koleżanka z mojego roku urodziła 16 grudnia synka, który od początku jest na butelce. najpierw zjadał 90 co godzinę a teraz je 170 co dwie godziny, a ma półtora miesiąca.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #4893 przez _aga86_
Tak jak pisalam- kazde dziecko jest inne... Mi polozna powiedziala, ze jesli prawidlowo przybiera na wadze to moze jesc tyle ile chce i tak czesto jak ma na to ochote...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #4986 przez Scholastyka21
mojego synka od początku dokarmiałam tak po 80ml z Hippa trzy razy dziennie, ale potem w ogóle już nie miałam pokarmu i musiałam zwiększyć tą ilość, teraz ma prawie 8 miesięcy i wypija w dzień trzy razy po 130-180ml, a w nocy dwa razy 210ml czasem jeszcze trzeci raz 130ml plus jedzonko :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #5034 przez tysia178
mój mały je 220ml co trzy godziny :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #9378 przez gonia.1985
właśnie podobnego wątku szukałam, chciałabym prosić o pomoc w następującym problemie, czy to prada,że jak sie karmi tylko mlekiem modyfikowanym to trzeba dopajać dziecko herbatkami? Jeżeli tak to jakimi? Słyszałam również że mleko Bebiko 1 jest badzo kaloryczne czy jest jakieś podobne które jest lepsze??

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #9380 przez _aga86_
Z tego co wiem to w Pl polecaja mleko BEBILON. Dobrze jest dopajac dziecko, ale niekoniecznie musi byc to herbatka- mozesz podawac wode zrodlana lub mineralna, ale wczesniej musisz ja zagotowac. Z herbatek polecam Hipp co do smakow to spojrz na opakowanie tam powinno byc napisane, od ktorego miesiaca mozna podawac. Od poczatku napewno mozesz podawac rumiankowa i z kopru... Z tylu opakowania masz napisane jakia jest dzienna dawka- jezeli sie nie myle to 100ml.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #9420 przez Madzia89862
kazde malenstwo jest inne mowia ze bebilon najlepsze..ale mam wiele przypadkow wsrod kolezanek ktorych maluchy tego mleka nietolerowaly wolały bebiko czy nan.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #9425 przez sara125
moim zdaniem i mojej poloznej najlepsze jest mleko nan teraz mamy juz nan2 maly je po 180 ml rano i okolo 15 a na wieczor 210 ml tylko 3 razy butle dostaje a tak to inne posilki juz je:)

jak sie karmi mm to trzeba dopajac. moj na dzien dzisiejszy pije na dobe okolo 300 ml i polozna twierdzi ze skoro chce to niech pije. 100 ml wq cviagu doby mozna podac jednego rodzaju herbatki...moj pije rozne i wode mineralna.tylko soczkow nie chce ale uczymy go tez picia soczkow

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #9426 przez Madzia89862
tak jak powiedziałam zalezy od dziecka.ja karmie piersia ale wprowadziłam zupki juz do diety z tego wzgledu ze do 6 miesiaca chce karmic tylko piersia

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #9431 przez sara125
madzia zartujesz????? ja gdybym mogla nadal bym karmila...:(ale zanikl mi jak mial 4 miesiace

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #9433 przez Madzia89862
nie nie zartuje.prawdopodobnie wroce do pracy.chyba ze pojdzie cosik nie tak i nie wroce to bede kamic ale tylko do 8 miesiaca maks.polozna srodowiskowa byla u nas pare tyg temu i przeprowadzial wywiad czy podaje cos malemu juz ze stalych pokarmow.jak toleruje i typ.daje mu zupke marchewkowa z ryzem badz sama marchewke zamieast jednego karmienia.wczesniej zanim zaczelam podawac zupke ciagle byl glodny i wisial na cycku.odrazu dwa oproznial a teraz przy obiedzie sie chociaz najada:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl