BezpiecznaCiaza112023

Mamusie czerwiec 2012

12 lata 2 miesiąc temu #308061 przez chłopek
martynka ruchliwe teraz a późiej jak sie urodzi bedzie spokojnitkie, mój Ksawcio był ruchliwy w brzuszku ale na usg w 19 tyg to rozłożył nóżki zeby pokazac mamie co tam ma:) ciekawe jak teraz bedzie maluszek nie jest taki ruchliwy bardziej sobie odpoczywa w nocy szaleje jak mama spac idzie :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 2 miesiąc temu - 12 lata 2 miesiąc temu #308072 przez martynka9996
Naprawdę ja pamietam z Patrysią było całkiem inaczej ona tylko co jakis czas tak sie poruszyła czy kopneła a to małe od momentu jak otworze oczy do samego usniecia caly czas daje o sobie znać.
chłopek mam nadzieje że jak sie urodzi to bedzie spokojne bo z Patrysia było na odwrót w brzuszku grzeczna a na świecie mała demonica :laugh:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 2 miesiąc temu #308372 przez sister.anna
Czesc Dziewczyny !

Dawno juz nie pisalam bo i czas byl dla mnie mega nerwowy i malo przyjemny.

Tydzien temu tak mi kosc ogonowa dala w kosc ze nie moglam na tylku usiedziec i zwolnilam sie na pol dnia z pracy, cale szczescie bo bylam akurat obecna by odebrac telefon domowy...
Dzwonila babka ze szpitala ze czemu sie na usg nie pojawilam... jakie usg sie pytam???
Wiec poinformowala mnie 10tyg po badaniach krwi z 13tyg ze moj test PAPP-A wyszedl bardzo marnie i mam wskaznik 0.18MoM gdzie norma jest 2.5-0.5 Mom.
Wykluczyla choroby genetyczne, Down'a itd ale mowi ze jest ryzyko ze lozysko nie funkcjonuje dobrze i ze dzidzia po 20tyg moze zaczac wolniej rosnac. Moze byc tez koniecznosc wczesniejszej interwencji i bedziemy rodzic wczesniej. Wzrasta tez ryzyko rzucawki ciazowej i innych niemilych spraw, takze beda monitowac mnie dokladniej a nastepne usg w 28tyg.. bo skoro ominelam to teraz (wyslali list na zly adres) to nastepne sie nalezy dopiero w 28, fuck!!!!!!

Za tydz w Polsce to mnie na szczescie moj gin zmonitoruje, dzidzia sie rusza pieknie i czuje ze jest wieksza i ma mase energii, takze na kazdym usg do tej pory byla wieksza niz wg miesiaczki wiec po kilku dniach powtarzania sobie logicznych argumentow w koncu sie uspokoilam. Ale co sie naplakalam to tez moje. Moj maz jest zmartwiony ale dobrej mysli.

Jutro widze sie z polozna i zrobie wszystko by ustawic ten burdel na kolkach i sie w koncu czegos dowiedziec, ja nawet nie mam swojego lekarza/poloznej tylko za kazdym razem widze kogo innego. Nienawidze tej Anglii czasem. Nawet moje badania i wyniki sa w 3 roznych miejscach i nikt tego nie koordynuje, masakra jakas.

Gumis obserwuj bacznie to cisnienie bo nie powinno byc takie wysokie, takze niech Ci sprawdza czy nie ma bialkomoczu bo to moze byc wlasnie wskazanie na ryzyko rzucawki ciazowej.. na biezaco jestem teraz.. zamowilam aparat zeby sobie samej mierzyc codziennie.

Chlopek powodzenia na usg jutro, bo sie chyba najwiecej z nas wszystkich naczekalas :) Ciekawa jestem czy synus czy coreczka. Oby wszystko dobrze bylo!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 2 miesiąc temu #308386 przez gumis24
poszlam jednak dzis do lekarza stwierdzilam ze lepiej to sprawdzic...cisnienie mi mierzyli kilka razy i spadalo choc na poczatku bylo wysokie,moczu mi nie badali dopiero mam skierowanie za 3 tyg ,zmierzyli malenstwu tetno i wszystko ok kazali kontrolowac cisnienie,zdrowo sie odzywiac i duzo odpoczywac...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 2 miesiąc temu #308782 przez rybka19834
hej dziewczynki;)dawno mnie tu nie bylo patrze ze troszke sie dzieje u was:)
u mnie jakos tez leci,,malenstwo zaczelo sie ruszac od dwoch tygodni przewaznie rano i wieczorem jak jestem w spoczynku:)w niedziele troche sie zeschizowalam bo prawie wcale sie nie ruszalo,ale w poniedzialek bylo juz ok wiec odetchnelam...zreszta czytalam na internecie ze na tym etapie ciazy ruchy nie sa regularne...jak tam u was walentynki???zostalyscie zaskoczone przez swoich mezow heh??moj jeszcze z pracy nie wrocil zobaczymy czy ma dla mnie jakas niespodzianke;)
sister.annawiem jak to jest zagranica doskonale cie rozumiem,bo u mnie jest to samo za kazdym razem jak pojde to bada mnie polozna lekarza widzialam tylko raz na oczy...porabane to tutaj..wogole mam wrazenie ze nie jestem dobadana do konca ze oni robia to powierzchownie..mam porownanie bo dawidka rodzialam w polsce...nie martw sie kochana napewno wszystko jest ok;)
chlopekale ci kurcze fajnie juz jutro dowiesz sie co sie kryje miedzy nozkami malenstwa:)ja musze czekac z was najdluzej bo az od tego czwartku za tydzien mam usg:/ Przydalaby sie nam teraz coreczka:)ale co bedzie to bedzie oby zdrowe;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 2 miesiąc temu - 12 lata 2 miesiąc temu #308824 przez Koni
Hej mamuśki :) My już też po USG i na pewno jest synuś :P Tym razem mamy dowody :D Niestety 3D mi nie zrobił bo mały wiercipięta nie dał sobie nawet zrobić zdjęcia bo się obracał co chwila :P Mały waży 479g i według USG wciąż jest o 5 dni większy. Gin miał nawet problem z pomierzeniem go ale udało się i wszystko jest w normie :)

sister.anna nie przejmuj się, niekoniecznie musi się coś dziać! Dobrze że jedziesz do PL to chociaż Cię przebadają i będziesz wiedzieć co i jak! Bądź dobrej myśli i nie denerwuj się bo stres szkodzi dzidzi!
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 2 miesiąc temu #309006 przez asia886
Hej dziewczyny:) w poniedziałek jak się dowiedziałam że dziewczynka to kupiłam śliczne śpioszki:) a teraz leże w łóżku bo chora:( a jak tam u was? Amelka jest bardzo ruchliwą w brzuszku a jak mocno kopie od 5rana do samego wieczora:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 2 miesiąc temu #309386 przez MamaHaniulki
Witam wszystkie przyszłe Mamy
Chciałabym Was poprosić o wypełnienie ankiety dotyczącej samoleczenie kobiet w ciąży. Ankieta jest anonimowa a zebrane dane posłużą mi jedynie w celach naukowych. Z góry dziękuję.
Pozdrawiam i życzę zdrówka dla Dzieciaczków.

Tu znajduje się ankieta
www.ankietka.pl/ankieta/69589/samoleczenie-kobiet-w-ciazy.html

pod pojęciem leku należy również rozumieć tzw "domowe sposoby".

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 2 miesiąc temu #309462 przez rybka19834
asia886 bardzo ladne imie tez mi sie podoba amelka;) no nie dziwie sie ze kupilas spioszki bo ciezko sie powstrzymac szczegolnie dla dziewczynki wszystko takie kolorowe i sliczne;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 2 miesiąc temu #309468 przez asia886
Tylko że ją jakoś od początku ciąży czułam że chłopak a jak mi powiedział że dziewczynka troszkę zdziwienie miałam:) ale się cieszę:) już mi dużo znajomych proponowało ciuszki dla chłopca a teraz będę szukać osób które będą chciały oddać ciuszki dla dziewczynki:):) planujemy remont mieszkania byśmy mogli być na swoim trochę nas to wyniesie remont i kupno mebli wszystkich oj ciężko ciężko:(:*ale będziemy na swoim może już w czerwcu:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 2 miesiąc temu #309519 przez chłopek
hej ja po usg jestem nie znam płci zdjecia tez nie dostałam :( ale dzidzia zdrowa i to najważniejsze

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 2 miesiąc temu #309537 przez sister.anna
Czesc Chlopek ! Tyle czekania i nic?? Nawet nozki dzieciatko nie podnioslo? Ale super ze wszystko dobrze, to najwazniejsze.

Ja wlasnie zaliczylam dzis polozna nr 6 :angry:
Nie zamierzaja mi nikogo przyznac do "opieki" ze wzgledu na ciaze zagrozona tylko po raz kolejny mi podkreslili nr telefonow gdzie sobie moge na infolinie zadzwonic jakby cos sie dzialo.. chwala opatrznosci ze za tydz bede w PL, a potem to tu do przychodni polskiej do ginekologa i niech mnie pocaluja.
Osiagnieciem roku poki co jest zapisanie mnie tu w UK na wizyte do pani doktor ginekolog-poloznej, ale to tylko ze wzgledu na tarczyce ktora wykryl moj polski gin, inaczej nikt by nawet nic nie wiedzial :lol:

Dzieki dziewczyny za slowa otuchy, napewno bedzie dobrze, wszystko na to wskazuje, serduszko dzis tak pieknie bilo i mocno, niech sie kruszynka dobrze chowa.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 2 miesiąc temu - 12 lata 2 miesiąc temu #309562 przez chłopek
sister lekarz powiedział ze siusiaka nie widać powiedział ze widzi coś okrągłego ale na 100% nie mówi okaze sie na nastepnym usg,

chyba mogę sie wpisać na listę :)

Aktualna lista

01. 01.06.2012 - natalia^^ / Synek
02. 02.06.2012 - sister.anna / Córeczka
03. 05.06.2012 - Jolcia / Córeczk
04. 06.06.2012 - Hea / Synek
05. 08.06.2012 - martynka9996 /???
06. 08.06.2012 - Monia889 / Córeczka
07. 13.06.2012 - asia886 /???
08. 16.06.2012 - zuzek144 /???
09. 18.06.2012 - chłopek /Córeczka ?
10. 18.06.2012 - gumis24 / Synek
11. 18.06.2012 - Kasiulka / Córeczka (Zuzia)
12. 21.06.2012 - blue01 /???
13. 22.06.2012 - madeline /Synek
14. 27.06.2012 - Koni /Synek
15. 30.06.2012 - rybka19834 /???

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 2 miesiąc temu #309648 przez Koni
chłopek dobrze że wszystko ok i to jest najważniejsze :) Może później dzidzia pokaże co ma ;)


A ja jeszcze raz aktualizuje liste i dopisuje asi córcie :

01. 01.06.2012 - natalia^^ / Synek
02. 02.06.2012 - sister.anna / Córeczka
03. 05.06.2012 - Jolcia / Córeczka
04. 06.06.2012 - Hea / Synek
05. 08.06.2012 - martynka9996 /???
06. 08.06.2012 - Monia889 / Córeczka
07. 13.06.2012 - asia886 / Córeczka (Amelka)
08. 16.06.2012 - zuzek144 /???
09. 18.06.2012 - chłopek /Córeczka ?
10. 18.06.2012 - gumis24 / Synek
11. 18.06.2012 - Kasiulka / Córeczka (Zuzia)
12. 21.06.2012 - blue01 /???
13. 22.06.2012 - madeline /Synek
14. 27.06.2012 - Koni /Synek
15. 30.06.2012 - rybka19834 /???

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 2 miesiąc temu #309690 przez gumis24
Chlopek cos mi sie wydaje ze u Ciebie to corcia bedzie :) ale najwazniejsze ze malenstwo zdrowe a reszta sie okaze z czasem na pewno...
Koni jeszcze raz gratuluje syna..
asia886 gratuluje coreczki:)rzeczywiscie dla dziewczynek te rzeczy takie sliczne ze ciezko sie oprzec! amelka to sliczne imie...my syna nazwiemy Ryan ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl