BezpiecznaCiaza112023

Mamy w UK

14 lata 1 miesiąc temu - 14 lata 1 miesiąc temu #7559 przez andziaa35
Mozemy tutaj popisac o roznych ciekawostkach, benefitach, przedszkolach.... Oczywiscie przyszle mamusie tez niech pisza :)
Moze Was zainteresuje www.mojawyspa.co.uk/artykuly/25953/Jak-wydac-mniej-na-dziecko
ja zapisalam sie do Boots Parenting Club i bounty club zawsze cos dostaniesz np. torbe do przewijania dziecka albo kupony znizkowe ( do tej pory dostaje) :) warto skorzystac.
A moze ktoras z Was zna cos innego?
Ja teraz zastanawiam sie nad przedszkolem dla Krystianka- dopiero jak skonczy 2 latka chce zeby poszedl chociaz na 1 dzien w tygodniu- niech sie przyzwyczaja :)


"Wychowanie. Jeżeli dałeś komuś życie, daj mu również instrukcję użytkowania." Valeriu Butulescu

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #7834 przez Aga
Witaj Andzia :)
Jestem w 29 tygodniu ciazy i mieszkam w UK. Dopiero sie tutaj zalogowalam .
Na pewno bede zagladac i pisac o tym co juz wiem . Ale ja sama jeszcze duzo rzeczy chyba tutaj nie wiem ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu - 14 lata 1 miesiąc temu #7861 przez _aga86_
Ja rowniez jestem tam zapisana:) O benefitach nie moge nic napisac, bo niestety nie przysluguja mi- ze wzgledu na zarobki. Jedyne co bede dostawac to to na dziecko child benefit tj. 80 funtow miesiecznie- z tego co wiem kazdy to dostaje. Do maja mam jeszcze macierzynskie, a co potem zobaczymy- moze znajde cos na wieczory, zeby coreczka byla z tatusiem, bo nie chce Jej zostawiac z kims obcym!!! WITAJ AGA :blink:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #8000 przez andziaa35
Czesc Aga:) mam nadzieje ze bedziesz czesciej do nas zagladac.
Ja tez dostaje tylko CHB, moim znajomi zarabiaja wiecej a i tak dostaja 45 tygodniowo CHTC- nie wnikam jak to zrobili ale niech pozniej nie placza ze beda musieli pare tysiecy oddac. Ja teraz pracuje wieczorami przez 2,5 godz w tym czasie tatus jest z synusiem, czasami synus daje m tak w kosc ze nie mam sily isc do pracy ;) Aga86 a ty kiedy planujesz swoja coreczke wyslac do szkoly?


"Wychowanie. Jeżeli dałeś komuś życie, daj mu również instrukcję użytkowania." Valeriu Butulescu

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu - 14 lata 1 miesiąc temu #8028 przez _aga86_
Andzia nie mam pojecia:/ Wszystko zalezy od tego jak sie potoczy sprawa z moja praca... Ale nie chcialabym Jej oddawac wczesniej niz w 3 roku zycia- tak na pare godzin. A co do Twoich znajomych to rowniez nie wiem jka to sie moglo stac:/ Najprawdopodobniej beda musieli zwrocic chociaz czesc. Co do ChTC to podobno tez latwo go dostac, ale wysokosc zalezy od zarobkow. Jak pisalam wczesniej- najpierw zalatwie ChB a potem zobacze co z tym ChTC( podobno przysluguje on kazdemy kto nie przekracza rocznie 50000 z tym, ze im wiecej zarabiasz tym jest mniej- mi tak srednio kiedys ksiegowa obliczyla jakies 20 funtow miesiecznie:/)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #8168 przez andziaa35
ja mialam na poczatku ChTC 5£ na tydzien a nie przekroczylam 40tys a potem mi zabrali, dobrze ze mialam na bo dzieki temu dostalam becikowe. A na CHB czekalam 10 m-cy. Ja malego chce wczesniej wyslac do szkoly niech sie przyzwyczaja- na poczatek 1 dzien w tygodniu wystarczy. Jak mu sie spodoba bedzie chodzil jak nie poczekam pare m-cy.


"Wychowanie. Jeżeli dałeś komuś życie, daj mu również instrukcję użytkowania." Valeriu Butulescu

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #8180 przez _aga86_
Ja nawet becikowego nie dostalam:(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #8192 przez andziaa35
a staralas sie? ja zaczelam o wszystko sie starac zaraz po urodzeniu, fakt nie wszyscy dostaja wiecej info na anglia.interia.pl/poradniki/news/polki-w...kie-becikowe,1039573


"Wychowanie. Jeżeli dałeś komuś życie, daj mu również instrukcję użytkowania." Valeriu Butulescu

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #8204 przez _aga86_
Bylam u ksiegowej i ona sie dowiadywala- dostalismy odmowe:/ Z tego co mi wiadomo wzamian za to moge starac sie o becikowe w Pl, gdyz zarejestrowala mala i dostalam formularz do wypelnienia- mam na to rok czasu- zobacze jak to bedzie jak latem polecimy...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #8238 przez andziaa35
ja to wole sama sobie zalatwiac :) Napewno mozesz wziasc z PL, nie raz slyszalam ze co niektore osoby braly tutaj i w pl. Tylko tak mnie ciekawi jak ci urzednicy sprawdzali i nie zauwazyli ze bylo juz brane w pl bo jak ja sie staralam to 2 razy musialam wysylac im swoj i meza nip, pesel i adres zameldowania w pl. Pewnie balagan w papierach. Zakladasz konto swojej coreczce?


"Wychowanie. Jeżeli dałeś komuś życie, daj mu również instrukcję użytkowania." Valeriu Butulescu

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #8777 przez Aga
Czesc Dziewczyny !!!

Ja narazie nie staralam sie jeszcze o becikowe. Wiem ze mozna zaczac sie starac nie wczesniej jak 11 tygodni do porodu i nie pozniej jak do 3 miesiecy po porodzie.
Z tego co wzielam to Health in Pregnancy Grant.To jest jednorazowe £190.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #8822 przez andziaa35
Czesc ;) Qrcze a ja tego nie dostalam bo dopiero weszlo jak urodzilam, zawsze cos wiecej dla dzidzi :) a o benefity to sie staraj od razu jak bedzie mozna bo czasem jak odmowia to mozesz jeszcze raz zlozyc i moze akurat dostaniesz. Aga jesli mozna wiedziec to kolo jakiego duzego miasta mieszkasz?


"Wychowanie. Jeżeli dałeś komuś życie, daj mu również instrukcję użytkowania." Valeriu Butulescu

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu - 14 lata 1 miesiąc temu #8828 przez _aga86_
andzia ja mieszkam kolo Londynu a jeszcze blizej mam do Windsoru. Ja tez dostalam jednorazowo 190 - zapomnialam o tym ;) A co do zalatwiania np. Chb to ja juz 5 m-cy czekam- zlozylismy jak tylko mala sie urodzila i ciagle im cos nie pasuje i musimy poprawiac :angry:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #8832 przez andziaa35
dla pocieszenia ja musialam 3 razy wypelniac ten sam formularz bo zawsze twierzdzili ze nie maja wszystkich danych... tak wiec normalka.


"Wychowanie. Jeżeli dałeś komuś życie, daj mu również instrukcję użytkowania." Valeriu Butulescu

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #8854 przez Aga
Andzia a ja mieszkam na poludniu.Blisko Sounthamton Portsmouth.
Pozdrawiam cieplutko !!!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl