BezpiecznaCiaza112023

Mamusie luty 2013 !

11 lata 2 miesiąc temu #588981 przez Madlen
Monia dzięki :)
Tak konkretny, małomówny, profesjonalista.
Tak, przyjmuje w Fordonie, no ale ja zapierdzielałam aż na Osową do Wasilewskiego..

Paula smoczki pewnie, działają. Ponoć dzieci karmione mm musze mieć smoka. No ale to mówili w szpitalu, tak jak tam kazali dawać glukozę....

Po 1 wizycie położnej. Bardzo młoda, miła dziewczyna. Obcieła mi końce szwów, niby się goję ładnie. Na cycki jak będą boleć kapustę przykładać.
Pytała czy mały miał takie gruczoły piersiowe od początku czy mu się powiększyły. Szczerze nie jestem pewna, może troszkę. Mam obserwować a jak będą się powiększać to do szpitala.
Wadze dzieciaczki mają coś takiego?

Przyjdzie w piątek, odwiedzi nas też wkrótce pediatra.

Co do herbatki położna mówiła, że najlepiej dać wodę albo rumianek do picia, nie słodzić. Nie jestem przekonana do tego rumianku jakoś...

A ten krem nivea na odparzenia super :)
Adaś przesuszony, to normalne niby..

A z poceniem- nie zauważyłam zwiększonego chyba..


Alina już widze jak ja będę się bała 1 kąpieli..

Chomiczka ja mam podgrzewacz Canpol. M. kupił wczoraj w Auchan za 75 zł.
W nocy był włączony cały czas na minimalnym grzaniu i woda w butelce gotowa do dodania mleka. Do tego jest miseczka i łyżeczki na później.
Mój je 70 ml co 3h.

Piękne maluszki, bez wyjątku.

Kasia współczuję nerwów zw. z chorobą teściowej..

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #589033 przez Alina2408
dominia na zewnatrz mialam 6 a w srodku nie wiem dokladnie ale pewnie tyle samo jak nie wiecej... jasne ze idz na nfz po cos placi sie skladki...


dziewczynki zglosilam nataszki zdjecie do konkursu trzeba glosowac pomozecie??? www.bobovita.pl/home/klub/galeria/15792

ola no tak to troche utrudnia sprawe ale powiem ci ze moja dzis poplakiwala cale popoludnie na cycu wisiala spac niemogla a zmeczona jak diabli... no na szczescie teraz usnela... i tez juz sie martwilam ale co zrobic sama jak palec ale dalam rade... tez mi brakuje m cale szczescie jutro i pojutrze ma wolne ale jutro do rodzinki no chociaz bedzie ciekawie bo pierwszy raz moja babcia zobaczy mala :):) i w koncu zakupy jakies zrobimy bo nawet mi sera i ketchupu dzis zabraklo...

aga noooo nataszka tez ma takie foto co sie raczka tak podpiera dosc czesto to robi :):)

madlen spokojnie dasz rade.. sutkow moje nie mialo powiekszonych chociaz moj brat mial wrodzona ginekomastie i chirurg plastyk jak juz byl dorosly mu to poprawil bo sie troche wstydzil ale to pewnie ni o to chodzi....




...nie oddam Cię nikomu...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #589050 przez Marlena1888
HELLO!:)
ola ja też mam wariacje hormonalne i często płaczę i czuje się zrozpaczona z byle błachych powodów.. to chyba pozostałości hormonów z ciąży tak położna mówiła. Pozostaje nam nic innego jak przez to przejść :) ok 3 tyg też miałam taki "kryzys laktacyjny" jak miałam to zapalenie i rany krwawiące na sutku i masakra miałam humor.. ale teraz już lepiej. Więc uszy do góry :) :P współczuje przeziębienia.. czym się kurujesz..? mnie gardło trochę boli mam nadzieję że nic nie złapałam :blink: ja Filipka usypiam przy cycu;P czasem to kilka razy czasem trzeba i minutka i zasypia ale czasem w łóżeczku już się budzi i jak nie śpi a smok nie usypia do dalej do cyca :laugh: aż wkońcu uśnie;P

Kasia ale śliczniutka Tosiulka:D ale masakra że tak bez ogródek potrafią Ci lekarze powiedzieć o braku nadzieii, ja nie wierzę w takie coś.. trzeba mieć nadzieję do końca.. współczuję Ci.

a my wyspani dziś jak nigdy!!!Filipek spał od 00.00 do 4.00 a potem do 7.00 godzinka przerwy na przewijanie karmienie i o 8.00 spał do 11.00 :lol: a my razem z nim hihi \
wiecie co, zauważyłam ,że najwięcej pokarmu mam w nocy i rankiem a wieczorem już tj mniej, ale wystarcza dla synka na szczęście tylko podaje mu dwie. czytałam że to od hormonów się tak dzieje. Wy też tak macie?
ja też pocę się bardzo.. najbardziej mięcy cycami hehe :woohoo:

Princess przystojniacha z Adasia!

Aganobla Gabryś cudowny, nie mogę się napatrzeć!

Satine jaka mała królewna się kąpie!jaka zadowolona hi

Jadzia
Hubuś piękny!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #589091 przez xpatiiix3
Princess Adaś śliczny :) takie fajne puculki ma :kiss:

Alina na razie kolega zostaje kolegą :) A Nataszka śliczna :) a ta czapeczka boska :D

Dominia ja mam i to jaką mi się zaczęło już tydzień po porodzie hahaha ale nie mam z kim, a z resztą jak myślę o tym to od razu mi myśli do głowy nachodzą, że jeszcze znowu bym pękła przy tym, że to jeszcze za świeża blizna jest i że będzie boleć heheh :P

Aganobla no grubsza :D

Córcia Livia tp 20.04.2015 <3
Córcia Nela 03.10.2014 <3
Synek Marcel 19.02.2013 <3
...
Aniołek [*]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #589092 przez princess
Dominia od porodu jadłam już nie raz ale gotowane i pieczone.

Ola a czemu nie możesz jeść glutenu?
Mam podobne odczucia do Ciebie. Całymi dniami jestem sama w domu, mogę sobie pogadać tylko do Adasia. Kocham go najmocniej na świecie ale czasem kurna chcę od niego odpocząć, wyjść do głupiego sklepu czy zająć się czymś innym na 2 godz. a nie mogę.

aganobla śliczny synuś :) widzę, że książeczki zdrowia dla dzieci chyba wszędzie takie same dają :)

Madlen tymi gruczołami się nie martw, [pd koniec Twoje hormony odpowiedzialne za laktację podziałały również na Adasia ale niedługo się to unormuje :)

Alina głos oddany :)

Ależ Adaś dziś po południu marudny, ciągle ryczy. Po karmieniu z cyca bardzo dużo mu się ulało, nie wiem czy to nawet wymioty nie były :( Teraz ciągle płacze jak na głód, ale cyca wypluwa. Dałam mu koperek, wypił 10 ml i zaraz przystawię go do piersi. Mam nadzieję, że ten mały szkodnik nie domaga się butli kosztem piersi :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #589149 przez justyna84
Princes moze adas nie umi sie wypurtac moj tak robil jak wlasnie mial gazy ktore nei chcialy sie uwolnic jak przystawialam to sie krecil i non stop mu cos nei pasowalo.Princess ty masz juz dosc a co zrobisz jak maly bedzie wiekszy i bedzie potrzebowal jeszcze wiecej uwagi :) :unsure:

Jejku jak mnie placy bola chyba jestem przeciazona ;) bylam na dniu kobiet z tesciowa i jej kolezankami dziewczyny mialy do 40 lat to nie bylo tak zle napilam sie piwka zjadlam cos poklachalam i 3 godz mnie nie bylo a maz zajmowal sie gromadka :P . Pomijajac fakt ze moj M w dniu kobiet nawed kolo kwiadka nie przeszedl ;)

U nas spadlo duzo sniegu a juz bylo tak fajnie teraz znowu mi sie nei chce z domu wychodzic bo sypie prosto na twarz ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #589265 przez Paulaaa
Kasia z Bebiko na Nan przeszłam od razu. Tzn. na karmienie o 11 było Bebiko, ale już na następne dostała 90ml Nam i na kolejne też już nan. U nas młoda nawet tego nie odczuła, a bardzo się bałam, że będą przeboje brzuszkowe.

Aganobla, Gabrys słooodziak!!

Madlen na mnie w szpitalu patrzyli jak na wariatkę, bo w drugiej dobie Amelka dostała smoka do buzi :) W ogóle ten kto wymyślił smoka powinien dostać jakąś nagrodę. Smok to moje zbawienie. Gdyby nie on to młoda non stop chciałaby być lulana na rękach albo co gorsze non stop by jadła. :blink:

Alina głos oddany.

Ola ja mam podobnie. Facet od 6 do 17 w pracy. Wróci to zje, pobawi się z Oli,później myjemy dziewczyny i kładziemy do snu. O 21 sami padamy jak kawki...

Wykąpaliśmy Amelkę o 18.30. Jaki był ryk. Chyba głodna była bo o 19 zjadła 90 ml mleka i domagała się jeszcze. Dorobiłam jej 30 ml to zjadła tak z 10 może 15 ml i śpi jak suseł. :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu - 11 lata 2 miesiąc temu #589304 przez jadziatopol
Hubus dziekuje za komplementy :kiss:
Aganobla ale ten Gabrys cudny :kiss:
Princess Adas slodki i widac jak sie usmiecha maly przystojniaczek :) a pupka u nas juz calkiem zagojona :) dobrze przeczytalam? laktacja u ciebie ruszyla? to swietnie :) :lol: ja tez miewam chwile,ze nie mam juz sily...ech ...nie te lata chyba ;) jestem tak zmeczona po calym dniu ,ze czasem to mi niedobrze ze zmeczenia..... ;)
Ola nie martw sie ...hormony w koncu wroca do normy :) u nas podobnie...mmoj wraca okolo 19-tej...cos zje pobawi sie z Hubkiem...kapiel i idziemy wszyscy spac okolo 21-22...nie mamy czasu dla siebie wogole...a ja juz chodze na rzesach ;) :P
Paulaa ale sie usmialam z Oliwki i z tego lozka :lol: i ze jej to nie przeszkodzilo pojsc spac dalej :lol: ale numer :)
Patii moj Hubek robi identycznego dziubka jak wjezdzamy do sklepu :lol:
Alina Nataszka cudna :kiss: czapka fajna i super masz sasiadow i uczniow :lol: pewnie Nataszka nie we wszystkim zdazy pochodzic ;) my tez niepotrzebnie tyle kupowalismy...dostalismy tutaj 2 wielkie wory ciuszkow od znajomych i Hubek juz z niektorych wyrosl i nawet nie zdazyl ponosic ;) Hubert ma niebiesko -szare oczy. Jestesmy nieco zdziwieni bo Radek ma ciemno brazowe...ale powiedzieli nam ,ze moga sie jeszcze zmienic. Radek chce zeby Hubcio mial niebieskie bo mu tu latwiej bedzie...a jak bedzie mial brazowe i ciemna karnacje to beda myslec ze jest meksykiem tak jak w przypadku Radka...on sie zawsze wkurza o to ;)
Justyna no to niezle pobalowalas w dzien kobiet :lol: maz dal sobie rade?
Madlen chyba cos slyszalam kiedys o tych powiekszonych gruczolach sutkowych u chlopcow ...ze to normalne ...ale na 100% nie jestem pewna ;)
Marlena moj tez zasypia najczesciej przy cycu i potem go odkladam :) juz niedlugo hormony wroca do normy i bedzie lepiej...poczatki sa zzawsze trudne ;)


Ja tez poce sie w nocy jak diabli...hormony ;)
Powiedzcie mi ile wasze maluszki spia w ciagu dnia...bo moj budzi sie na jedzenie...karmimy sie ...troche sie bawimy ...to w sumie trwa godzinke i spi jakies poltorej godziny i znowu godzinka przerwy w spaniu i znowu spanko....zastanawiam sie czy nie za duzo...ciekawa jestem jak jest u was :)
A u nas dzisiaj mgla z nad oceanu taka ,ze nic nie widze za oknem ;)

[/url]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #589327 przez chomiczka
Dziewczyny jestem załamana, mały płacze od 15 a jest już po północy a jemu nic nie pomaga, drze się jak opętany, robi tylko krótkie przerwy na złapanie oddechu i od nowa. Ja już nie mam siły, nosze, masuje, śpiewam, przytulam... Ta kurewska kolka, jak tak dalej pójdzie to w ciągu tygodnia się wykończe i on też :( :( :( :( :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu - 11 lata 2 miesiąc temu #589338 przez Madlen
Dziękujemy za odpowiedzi n/t cycuszków.

Paula w ogóle w szpitalu patrzą na matki jak na wariatki. Mówią, by karmić nonstop (bzdura), zabraniają kołysać, smoczki silikonowe niby złe ortodontycznie (lepsze żólte kauczukowe mówili)
Sami daliby glukozę, by się tylko dziecię zamknęło.
A jak widziałam jak kąpią mi syna to miałam ochotę im dać w mordę! Tak niedelikatnie, szybko, mój piesek ma lepsze warunki w kąpieli.
No to ładnie je Amelka. Zawsze robisz 90?
Myślę, że też już powinnam zwiększyć dawkę, bo coraz częściej chce jeść.

Jadzia Adaśko też dużo śpi. Taki rytm: Jedzenie, sen, pieluszka, sen, woda, pieluszka, jedzenie, sen itd.
Czasem marudzi dokuczliwie, zazwyczaj wtedy, gdy bardzo sama chcę się zająć czymś ...
Je co 2,5-3 h. W nocy zdarza się co 3,5h.

Kocha jeść. Jak się naje to osiąga stan nirwany :side:

Chomiczka a kropelki sam simplex lub Bobotic stosujesz?
Powtarzam się ale na problemy z brzuszkiem suszarka do włosów, trzymana z odpowiedniej odległości, z nawiewem na brzuszek może pomóc. Sam szum jest dla dziecka kojący.
Jak Adaś "wariuje" włączam mu np szum morza. Daję smoka, przykrywam pieluchą prawie cała twarz, kładę na boku w rożku i lekko bujam. Zauważyłam, ze lubi wtedy być schowany, a nadmiar bodźców ode mnie mu szkodzi.

Poczytaj o kołysankach prenatalnych (z biciem serca)
spokojny-sen.pl/index.php?option=com_con...t=blog&id=2&Itemid=2

chomikuj.pl/nosmoking_/MUZYKA

Szumy przypominają dziecku odgłosy z brzucha mamy.
Wpisz w google czy chomikuj "uspokajacze".

chomikuj.pl/fraise/uspokajacze

chomikuj.pl/sfinxik/!+Dobry+sen+dziecka*2c+uspokajacze

chomikuj.pl/orzel100/Uspokajacze+niemowl...ssage,1419779860.rar

allegro.pl/oryginalny-dobry-sen-cd-na-ko...nie-i3086913246.html

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #589355 przez kasia123m
Jaki slodki Gabrys :laugh:

Ja chyba zmienie mleko.Tosia po kapieli zrobila wielka kupe ale i tak pol nocy dalwj stekala.nie purka.nie wiem czy to mleko ja niezatyka.troche sie boje ze bedzie gorzej.m,zaraz idzie do sklepu i cos musi,kupic.a co do jedzenia to mala w nocy zjadla 120...30 mojego i 90mm.

Chomiczka bardzo Ci wspolczuje.moja wczoraj sie darla z pol godz moze dluzej a tez juz niewiedzialam jak ja uspokoic...a u ciebie tak dlugo.te wszystkie krople sa od mies czasu ale ktores dziewczyny juz podawaly.sama chcialabym ktores kupic



Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #589359 przez Paulaaa
Madlen u mnie w szpitalu było dokładnie tak jak piszesz. Nacisk na karmienie piersią był okropny. Dobę po cc dali mi dzieciaka do cyca a tam pusto. Amelka ryczała bo nic nie było, w dodatku miałam wklęsłe sutki i nie potrafiła złapać. Jak szłam na dokarmienie to słyszałam ''no dobrze, skoro Pani chce to nakarmimy''.
Smoka mamy silikonowego, w życiu bym nie dała tego gumiastego żółtego, fuuuj. :silly: :silly:
Co do jedzenia, zawsze robię 90 ml. Położna powiedziała, że od 9 doby dziecko powinno dostawać 90 ml. Młoda tyle zjada. Oczywiście nie zawsze ale najczęściej wtrąbia wszystko. A wczoraj po kąpieli zjadła 100. :silly:

chomiczka a moze kropelki Bio Gaia? U nas raz był taki dzień, że Amelka płakała od 15 do 20.30 non stop. Następnego dnia położna poleciła kupić te kropelki i podawać po 3 krople dziennie o stałej porze. Powiem Ci że ja widzę poprawę. Kropelki drogie bo za 10 ml zapłaciliśmy 60zł ale chyba warte swojej ceny.

Tak w ogóle Dzień Dobry. :)

Nocka bardzo znośna. Od 20 do 00 dziecko spało jak suseł. Później standardowo szamanko co 3 h i dalej kima do 7. O 7 była taaaaka kupa, że przeszło na ciuchy, baa nawet rożek ufajdała. Nie wiem jakim cudem. :unsure: Teraz śpi. :laugh:

W Warszawie oczywiście śnieg sypie. Mam dość tej zasranej zimy.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #589360 przez justyna84
Jadzia jak weszlam do domu to on siedzial i karmil Oliwiera a ten wiekszy lezal obok na kanapie i ze zmeczenia padl. Jak tylko sie rozebralam a maly pojadl to M ubral sie zwinol tylek i powiedzial ze teraz on idzie na balety i poszedl :ohmy: :) :) a Oliwier zasnol dopiero o 22.30 bo postanowil ze bedzie lezal w lozeczku i sie rozgladal :ohmy: :) A co do spania to moje dziecko ma czasami takei dni ze prawie wcale nei spi ,ja sie tym nei przejmuje wczoraj np. jak pojadl to spal i tak do wieczora ,za to nad ranem robi nam 2 godzinna pobudke dziennie mianowicie na spaniu sie przeciaga chwila ciszy i zas .... jak ja juz postanowie ze czas wstawac to on smacznie spi bez zajakniecia ,nei wiem czemu tak robi nawed nei wyglada to na bole brzuszkowe ;) a wszyscy wiemy ze jak takei male dziecko sie kreci to oka zmruzyc nei idzie bo to na uszy dziala... ;)

Do mnie dzisiaj goscie z Polski przyjezdzaja :)
A gdzie jest domi chcialam ja zapytac jak sie wozek jej sprawuje bo chcialam sobie taki podwojny taz kupic

Wogole to Oliwier wypija 120 ml mleka .Czy to nei duzo jak na takei dziecko :ohmy: albo mi sie wydaje jak jest u was ?

Madlen fajne masz te sposoby na brzuszek :) moze wytprobuje :) chociaz my nei mamy az takich problemow brzuszkowych

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #589419 przez ola85
Witajcie
Aga - śliczny Gabryś
Alina - zagłosowane :)
Marlena - dzięki, u mnie to chyba efekt niewyspania. Dzisiaj w nocy mała spała, a ja i tak nie mogłam... Cały czas myślałam o tym że zaraz się obudzi i nadsłuchiwałam co z tym katarkiem, co tylko chrząknęła, to ja od razu na równe nogi. Masakra jakaś. Potem w ciągu dnia chodzę jak zoombie. U mnie ostatnio 3h snu na dobę to standard.
Princess - jestem uczulona na gluten
Mojej małej też się rano ulało, chciała kaszlnąć i poleciało...
Madlen z tym kapaniem w szpitalu to święta racja

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #589439 przez kasia123m
Mm pytanie do mam ktorych dzieci maja problemu brzuzkowe.czy mcie butelki tommy teeppy?bo ja juz zaczynam podejrzewac ze w tych butelkach lezy problem.ona zawsze jak je to mimo iz cumel w buzi to sie tyle powietrza nalapie ze szok.odbilam ja po 50razy ale kurde syn mial zwykle butelki canpolaa i takich jaj nie bylo.
U nas odrana problem z gazami.znow nie purka .jak jej pojezdezilam nakremowanym palcem po odbycie to poszly gazy z duza sila ale teraz lezy w lozeczku i znow krzyk.jak ja nosze do odbicia to sie tak prrezy i wije.steka znow ale purkow brrak.zrrobiam jej herbaty koperkowej.wypila troche.wczoraj caly dzien pila wode.sorki za literowki alee pisze jedna reka na tel



Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilonaInsomnia
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl