BezpiecznaCiaza112023

Mamusie luty 2013 !

11 lata 2 miesiąc temu #590105 przez dominia
Chomiczka mam nadzieję, że te kropelki z niemczech pomogą ! albo chociaż troszkę ulżą Olusiowi :kiss:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #590138 przez kasia123m
bartus sliczny:)0

Sylwia mam pytanko..odebralam wyniki krwi syna..i jestem w szoku..miesiac temu byly w normie..potem bylo to szczepienie i powiklania a teraz mamy taka krew..
WBC 10,8
RBC 3,89 norma 4,5-5,9
HGB 11,9 norma od 12 wzwyz
HCt 30,2 ...norma od 32
pozniej nie zgadza sie MCHC 39,4...norma od 31-37
i plytki mu spadly 157 a norma od 170-450

anemia jest>?a co oznacza podwyzszone mchc???i cholera czemu plytki niskie...miesac temu bylo ponad 240tys



Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #590173 przez sylwia1986
Kasiu Delikatna anemia, tylko to mchc mi nie pasuje do reszty wyników. A jak dużo pije Kacper płynów? Bo może ta krew jest delikatnie rozrzedzona.

Mój Bartek miał pierwszy atak bólu brzuszka :( na szczęście paniczny płacz trwał może z 5 minut, zaczął się cały prężyć, brzuszek jak kamień, na koniec zrobił olbrzymią kupkę, przebrałam go i zasnął, ale łka przez sen do tej pory :( serce mi się kraje, muszę zaopatrzyć się w jakieś kropelki na wszelki wypadek.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu - 11 lata 2 miesiąc temu #590190 przez kasia123m
on pije zazwyczaj bardzo duzo...ale wiesz co.pobierali mu ta krew chyba z 10min..z palca..kłula palec chyba z 5 raz i krew sie nie lala bo tak sie zdenerwoal..i wyciskala kropelki z palca i bardzo malo tej krwi bylo i nawet mowila ze moze niewytarczyc do badania..moze to ma zanaczenie..?

jakie kropelki kupic na te rewolucje brzuszkowe?tez jutro wysle M do apteki..narazie dawalam jej dzis herbatke hippa..nadal nie purka i kupy brak.ale wczoraj kupa byla po kapieli wiec dzis moze tez bedzie..zobaczymy..



Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu - 11 lata 2 miesiąc temu #590211 przez Pliszka
Kasiu, nam pomógł Bobotic, już dwa dni bez kolki :laugh: Trzymam kciuki żeby Twojej Tosi i chomiczkowemu Olciowi też ulżyło!

Oluś dziękuje wszystkim ciociom za komplementy :)

Wszystkie zdjęcia dzidziusiowe oglądam z ogromną przyjemnością :laugh: Ale nam się udały te dzieciaki! :laugh: Nie mogę uwierzyć, że jeszcze niedawno były w brzuszkach :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #590217 przez sylwia1986
Kasiu to ma znaczenie i to duże, szczególnie w przypadku płytek.

Pliszka a konsultowałaś z pediatrą te kropelki, czy na własną rękę podajesz? Może też spróbujemy jak się taki incydent powtórzy..

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #590237 przez Monia_T
Marlena robię się znowu na blond....ale co z tego wyjdzie? :laugh: Jutro sama sobie farbę położę. Fifi jaki słodziak :kiss:

Sylwia Bartuś jaki fajniutki :kiss:
Łapcie buziaki od cioci chłopcy :kiss: :kiss: :kiss:

Dziewczyny bardzo Wam współczuję tych bóli brzuszków. Najgorsze, że nie wiadomo jak pomóc a serce się kraja...

Muszę się też zabrać za to becikowe...ale nadal nie wiem gdzie u nas się o to składa. Madlen dowiadywałaś się może? I jeszcze zaświadczenie od gina musi chyba być?

Ja właśnie piekę drożdżówkę :) Pachnie nieziemsko w całym domu :lol: Do tego będzie inka karmelowa, ostatnio wyczaiłam w markecie, naprawdę pyyyyszna :woohoo:

A co z Majkon???? Urodziła, macie jakiś kontakt z nią?

http://www.rodzice.pl/suwaczki/showticker/13743

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu - 11 lata 2 miesiąc temu #590264 przez kasia123m
sluchajcie jaka jazda...Tosia przy kapieli mniej plakala bo godz ptrzed jadla ale juz przy ubieraniu i oliwkowaniu wrzask..wyjelam suszarke i wlaczylam i cisza...lezala grzecznie...naoliwkowalam,ubralam,biore butelke zeby karmic a ona spi jak zabita..uspila ja suszarka hhahaha...wlozylam do lozeczka..obudzi sie to dam jej jesc..ale jazda totalna

chomiczka probowalas szumiec suszarka jak maly placze?moze to jest sposob??

Pliszka dzieki kupie jutro..

Sylwia czyli co..mogly sie posklejac bo jej krzepla krew w tej rurce bo nielecialy krople i dlugo to trwalo...



Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #590280 przez Pliszka
Sylwia, konsultowałam z naszą położną. Ona niby polecała Espumissan (próbowaliśmy i troszkę ulżył, ale nie rozwiązał problemu), ale generalnie powiedziała, ze te kropelki, które są bez recepty można spokojnie podawać.
Jeśli chodzi o wizytę pediatry, to u nas niestety nie był, sami musieliśmy się wybrać do przychodni.

Michasia, pierwszą zabawkę Olusia zrobiłam sama :) Na kartce A5 narysowałam markerem czarne pasy,na białych paskach można jeszcze domalować np. czerwone kropki - to są trzy kolory, które takie maluchy widzą wyraźnie, a dodatkowo ponoć jakoś tak śmiesznie postrzegają paski jakby się ruszały czy falowały. Czytałam to gdzieś i rzeczywiście Olek nie może oderwac wzroku jak mu pokazuję tę kartkę :laugh: Poza tym mamy jeszcze grzechotkę: czerwonego słonika i też mu się przygląda. Lubi też jak mu włączam karuzelkę nad łóżeczkiem i teraz ten leżaczek z wiszącymi zabawkami mu się bardzo spodobał :)

Co do szczepionek, zdecydowaliśmy się na te skojarzone 5 w 1, dodatkowo pneumokoki i rotawirusy, ale chyba nie wszystko jednego dnia tylko po tej 5 w 1 odczekamy jakiś czas i dopiero te dodatkowe...

Alina, zagłosowane :) Czapeczka rewelacyjna :) Moja teściowa też umie takie cudeńka wyczarowywać. Jestem pełna podziwu, sama próbowałam szydełkować, niestety bez sukcesów :blink:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #590288 przez Pliszka
Kasia, na synka mojej koleżanki też suszarka tak działała i był to jedyny sposób na usypianie, więc kupili jakąś najtańszą suszarkę w tesco, wymontowali grzałkę żeby zużywała mniej energii i szumieli :laugh: Olek też ostatnio usnął jak odkurzałam :laugh: Przypomina im się brzuszek jak słyszą takie odgłosy :laugh: My czasem jak Oluś marudzi to włączamy radio- ten szum jaki się słyszy miedzy częstotliwością jednej stacji a drugiej :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #590291 przez princess
Monia udana ta Twoja córcia :) Mój Adaś też ostatnio siknął na moją kołdrę i srutnął mi na skarpetkę :)

Madlen mój też ma czkawki po każdym jedzeniu. Wtedy go jeszcze raz przystawiam i wystarczy parę łyczków i przechodzi.

Dziewczyny współczuję Wam kolek maluszków tylko nie rozumiem, czemu nie chcecie spróbować tych rureczek o których Wam już dwa razy pisałam. Czasem nie da się usunąć przyczyny kolki, żadne butelki, kropelki itp. nie pomagają i dziecko musi ją przejść więc czemu mu nie ułatwić pozbycia się gazów i kupki właśnie tą rureczką? Oprócz tego zginanie nóżek do brzuszka ułątwia wypróżnienie.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #590313 przez kasia123m
Princess niekupuje rureczek narazie bo to jednk nie jest problem z kupa.dzis to nawet z gazami nie byl.bo jezdzac szybko paalcem nakremowanym po odbycie otwieram go i o ile wczoraj gazy wychodzily zanim kupa poszla to dzis nic.a troszke kupki sama teraz zrobila na lezaczku przed kapaniem.dzis pila herbatke koperkowa i tylko troszke plakala po 18 ale to raczej z glodu bo jak zjadla 90 to potem na lezaczku lezala i sluchala muzyczek.noi butelka tez 100razy lepsza...nie laapie powietrza.

A z tym smarowaniu odbytu palcem to mi w szpitalu pokazywali jak syn byl maly.bardzo szybko sie przejezdza nakremowanym palcem po odbycie...i sie miesnie luzuja.a wogole polozna mowila mi ostatnio ze jak dziecko wrzeszczy to zaciska odbyt.naalezy mu cumla dac zeby buzia sie czyms zajela i wtedy miesnie odbytu poluzuja.tylko ze moja jak dzis krzyczala to gdzies miala cumla



Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #590325 przez JustynaNL
Przepraszam, ze się wtrace, Majkon Wam zapewne sama by napisała, ale może cieszy się pierwszymi chwilami macierzynstwa. W kazdym bądź razie 9.03, w sobotę, po wywoływaniu o którym Wam pisała urodziła Córkę Patrycje. Niestety nic więcej Wam nie napisze bo mi nie wiadomo :) sama się z Wami podzieli tymi informacjami

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #590327 przez xpatiiix3
Madlen ale oświadczenie ja pisałąm pewnie temu, że dochody zerowe mam.. A tak to chyba PITa trzeba ale nie jestem pewna albo zaświadczenie o dochodach z urzedu skarbowego już nie pamiętam.

Majkon gratulacje.! :kiss:

Córcia Livia tp 20.04.2015 <3
Córcia Nela 03.10.2014 <3
Synek Marcel 19.02.2013 <3
...
Aniołek [*]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #590335 przez dominia
Patii ja dostalam tych karteczek chyba 3 i na kazdej wpisywalam swoje zerowe dochody :dry: a M tez mial dla siebie takie karteczki i wpisywal swoje dochody ktore mial na rocznym rozliczeniu :)

gdzie Jadzia ??????????

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilonaInsomnia
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl