BezpiecznaCiaza112023

Mamusie luty 2013 !

11 lata 2 miesiąc temu #589918 przez dominia
Monia ja też daję troche jeść przed kąpielą bo Igor wtedy się budzi i nie dość, że by się darł przy kąpieli to jeszcze by Go brzuś bolał .. stary głodny to najpierw zapitala coś zjeść a później zabiera się za robote :)

Kasia dżem spróbuj :) ja wcinam codziennie ze świeżym chlebkiem :) pycha :cheer:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #589947 przez chomiczka
kasia ja też mam tommee tippiee i strasznie nabieraja powietrza, podczas karmienia widze bąbelki w środku i słysze bulgotanie powietrza. Wczoraj M pojechał po inną butelkę i kupił Dr. Browns i musze powiedzieć że widać różnicę, nie ma żadnego powietrza, mały wciąga tylko mleko. Butelka dość droga bo prawie 40zł, ale chyba warto.

Satine mój tez po chusteczkach huggies miał czerwony tyłek a potem nawet krostki mu wyszły. Po odstawieniu jak ręką odjął. Za to pampersy go uczulają i dady, a huggies nie :)

Powiem wam że wczoraj wszystko poszło w ruch, kropelki bobotic, masaże, odbijanie, kupkanie, suszarka do włosów też była, ciepłe okłady na brzuszek, przytulanie kołysanie, śpiewanie, cyckanie... wszystko wszystko, nowa butelka antykolkowa i NIC zupełnie nic nie pomagało, po 9 godz krzyku padł o 1 w nocy :dry: a ja razem z nim.

Byliśmy dziś u pediatry, bo stwierdziłam że nie wytrzymam powtórki z rozrywki. Pani go zważyła i zbadała i wszystko ok. Jeśli chodzi o kolkę, powiedziała że najczęściej dotyka chłopców. Dostaliśmy receptę na mleko bebilon pepti. Kupiliśmy w aptece i już dostał pierwszą dawkę, ale potem tak samo się prężył i płakał :dry: tracę nadzieję że cokolwiek jest w stanie pomóc, liczę jeszcze na ten bebilon pepti ale jak do jutra nie będzie poprawy to nie wiem co dalej :dry:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #589950 przez Marlena1888
witajcie mamki!

Monia no właśnie ja też kupiłam sobie farbę do włosów ale nie ma mi narazie kto pomalować. a Ty sama będziesz? jaki masz kolorek?

Aganobla ja od początku karmię przez kapturki :lol: i super :)

Alina zagłosowane:) Nataszka słodziutka :)

ola 3godz. snu!!!??? podziwiam :unsure: przeagentka:) :woohoo:

Jadzia u nas Filipek mało śpi w dzień ;P ogólnie to takie pół godz. drzemki od południa lecą;)

jak Wam mija dzionek? pozdrawiam gorąco :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #589954 przez Satine0
My po wizycie położnej. Mała ślicznie przybiera na wadze. Waży 4500 czyli ulewanie jej nie szkodzi. Powiem wam, że te mleko A.R. to super sprawa dla ulewających maluchów ;)

Chomiczka Mojej to się pupal normalnie odparzył :( Dziś już mniej czerwony, ale nadal. Wietrzymy tyłek ile możemy i smaruje ją tormentiolem.

Położna na odparzenia poleciła również puder Alantan :) i dziś kupię. Mam nadzieje, że pomoże.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #589956 przez Marlena1888

a to mój Filipek :lol:
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu - 11 lata 2 miesiąc temu #589961 przez Madlen
Satine najważniejsze jesteście WY, a cała reszta świata niech się w tej sytuacji dopasuje.
A tak w ogóle słuchaj swojej intuicji, serce matki wie najlepiej..

Kasia używacie Bebilon 1 tak? Może zmienicie na Bebilon 1 Comfort dla niemowląt z tendencją do kolek i zaparć?

Princess no strasznie ściskały te położne za cycki. brrr. Spytałam ich w pewnym momencie ile jeszcze razy będą to robić i czy nie mogą sobie napisać nad moim łóżkiem że nie ma mleka? I zapowiedziałam basta.

Adaś zasypia po jedzeniu zazwyczaj natychmiastowo. I zawsze ma czkawkę biedny :(

Pliszka fajnie, że ten Bobotic działa :)
Co do butelek smoczki zasysają się, bo są o wolnym przepływie.
Ja jestem zadowolona zamówiłam kolejną i antykolkową większą.

allegro.pl/butelka-260-ml-tommee-tippee-...nik-i3065053454.html


i taki wynalazak na mleko mm

allegro.pl/pojemnik-pojemniki-na-mleko-t...szt-i3067872113.html

Ale śliczny leżaczek :)

Paula no szóstym zmysłem czułam, ze u mnie będzie tak samo z mlekiem, więc....


Co do czujnika temperatury w Tomee Tipee ja ustawiam tak by bylo fioletowe, wtedy woda ma 37 stopni i jest ok. Sprawdzałam termometrem, a kolor różowy za ciepły faktycznie.

Michasia chodzi o grupowe PZU? Ile leżałaś w szitalu? Ja przyjechałam do szpitala w pn wieczorem, a wyszłam w piątek. To tez bym dostała, ale myślę, że u mnie będą robić problem bo to porodowe świadczenie.
Dzwoniłam właśnie do PZU, nikt nic nie wie. Zależy to od warunków ubezpieczenia. Musze w pracy sprawdzić.

Dominia ale fajny szkrabek :)

Kobietki jak to jest w końcu z tym becikowym? Zaświadczenie z US za 2011?
Wliczamy dziecko jako osobę do dzielenia dochodu?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu - 11 lata 2 miesiąc temu #589974 przez Satine0
MAdlen Też mam te pojemniczki na mleko :)

A butelkę antykolkową mam taka

Dla mnie super ;-) Mała najbardziej z niej lubi jeść i nie je tak łapczywie :)
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #589997 przez kasia123m
Filipek sliczny :laugh:

J zaluje ze nie kupilm aventu zamiast tt.ale teraz w sklepei kupilam lovi...podobna do tej z aventu tzn cumel ma taki sm i jest bez rurek i wiecie co...niebo a ziemia...Tosia najpierw szok bo co to za cumel ale potem zjadla 60mojego pokarmu trybem ciaglym ladnie spokojnie bez lapania powietrza,nielapczywie i co najwazniejsze ladnie sie babelki w butelce pojawialy.nie bylo buczenia w brzuszku...ekstra.nigdy wiecej butelek z rurkami.musze jeszcze jedna kupic bo kupilam jedna na probe choc od razu duza taka 250 zeb na dluzej starczyla...teraz mala spi na moim brzuchu.najedzona.zjadla 50mojego i 50mm



Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu - 11 lata 2 miesiąc temu #590003 przez sylwia1986
Dominia u nas Bartek też podobnie wygląda w naszym łóżku, taki gość z niego :lol:

Madlen jeżeli będziesz to załatwiać w najbliższym czasie to zaświadczenie za 2011, jeśli później, już po rozliczeniu pitów za 2012, to zaświadczenie za 2012 i na 3osoby wpisujesz.

Marlena buziaki dla Filipka od cioci forumowej :kiss: :kiss: :kiss:

Kasiu też najchętniej ciągle bym jadła :)

Ja z laktatora korzystałam raz,jakoś nie jestem do niego na razie przekonana i do butelek, wolę jak Bartek tankuje prosto z cyca.
Oto Bartek

Dziś ma na sobie różowy polarowy pajac, nie będę robić mu zdjęć :lol: :lol: :lol:
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #590018 przez Madlen
Sylwia dzięki zaświadczenie z urzędu skarbowego tak?
Bez względu za który rok zaświadczenie to wypisuję na 3 osoby tak?

Piękne to zdjęcie

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu - 11 lata 2 miesiąc temu #590023 przez sylwia1986
Madlen tak z Urzędu Skarbowego i tak na 3 osoby :)

Ach dziewczyny jeszcze miałam pytać, czy zawsze na wizytę domową przychodzi pediatra? Bo mi położna nic nie wspominała na pierwszej wizycie.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #590046 przez xpatiiix3
Marlena Filipek słodziak :kiss:

Sylwia śliczny Bartuś :) u mnie była doktorka w domu :P

A co do becikowego ja tylko wypełniłam oświadczenie o dochodzie czyli 0.00 :P ksero dowodu, aktu ur i wypełniłam wniosek i to wszystko :)

Córcia Livia tp 20.04.2015 <3
Córcia Nela 03.10.2014 <3
Synek Marcel 19.02.2013 <3
...
Aniołek [*]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #590080 przez dominia
Patii ja tez to wypelnialam :P moj M musial ogarniac sie z tym rozliczeniem ;)
Madlen tak teraz juz na 3 osoby dzielisz :)

Usnelam .. Mama wrocila z miasta i sie Igim zajela, obudzilam sie i nie spal glodny :)

Wszystkie Nasze dzieciaczki bez wyjatku sa ŚLICZNE, WSPANIAŁE, CUDOWNE, JEDYNE, DO SCHRUPANIA :*:*:*:*

Kasia dobrze, ze kupilas ta inna butelke :) mam nadzieje, ze Tosi w koncu ulzy ten brzuszek :)

Chomiczka jestem z Wami i trzymam kciuki zeby malutkiego przestala meczyc ta beznadziejna kolka :*

Od kiedy sie kolki zaczynaja ? Ja slyszalam wlasnie, ze niewiele na to pomaga i trzeba je przeczekac :/ ale mimo tego jakby moj Igi mial to tez bym szukala wszystkiego co mogloby mu ulzyc, te kropelki z niemczech ludzie strasznie chwala :) ja mialam prosic ciocie zeby mi je na wszelki wypadek kupila ale druga ciocia powiedziala, ze szkoda wydawac kasy bo jak cos to ona je ma i mi da jakby malego bolal brzus :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #590096 przez Madlen
Marlena śliczny bobasek :) :kiss:

Sylwia u mnie będzie pediatra

Oświadczenie o dochodach powiadacie..

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #590101 przez chomiczka
Dominia niby takie są opinie że trzeba przeczekać, ale niektórym dzieciom "coś" czasami pomaga. My czekamy na te kropelki z Niemiec bo kolega ma nam przywieść w tym tygodniu, nasz rodzimy bobotic nic nie pomógł. Kolki zaczynają się w teori ok. 3 tygodnia życia, mój ma dziś równe 2 tygodnie i od jakiegoś tygodnia ma kolki. Na początku słabe a teraz już mega. Moi znajomi których dzieci miały kolki potwierdzają że tylko czas pomaga, kilka miesięcy.... nie wyobrazam sobie tego. Swoją drogą mamy XXI wiek, ludzie latająna księżyc a lekarstwa na kolkę dla dzieci nie ma... :ohmy: no nic będziemy walczyć i dziękujemy za kciuki :kiss:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilonaInsomnia
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl