BezpiecznaCiaza112023

Mamusie luty 2013 !

11 lata 2 miesiąc temu #589451 przez Alina2408
pati niech bedzie kolega ale niech nie znika z twojego zycia...

princess dziekuje...

justyna moj przeszedl kolo kwiatka ale po moim przypomnieniu...

paula dziekuje a nataszka tez je na wieczor duzo w nocy malo i kupki raczej nie robi za to rano robi je hurtowo juz trzecie spiochy ma na sobie :P:P

jadzia oczy dzicka zmieniaja kolor do roku my tez mamy ciemno niebiesko szare a oboje mamy z natury brazowe :P znaczy ja piwne a marek brazowo szar...a ciuszki na szczescie wieksze ...

jadzia nataszka moze w przerwach spi po pol godzinki ale onoc powinna jesc i spac ale ona nie lubi...

chomiczka mam nadzieje ze daliscie radre musisz szukac srodka jakiegos a co maly je mm czy piers??? bo jak piers to moze sprobuj jesc lzejsze rzeczy...ja zeby mala nie miala problemow w nocy z brzuszkiem jem jeden epsumisan i wyciaga go troszke w mleku i jest fajnie...

madlen nataszka tez kocha jesc a ze mam sporo pokarmu to zakladam jej sliniak przed karmieniem zeby sie nie oplula no i nie widzialam jeszcze niemowlaka ktory tak sie cieszy na widok sliniaka :P:P

madlen jaka ty przgoto wana na marudzenie :):) a natadszka jak usypia i jest zmeczona i nie moze to tez najlepiej kiedy tylko lekko brzeczy tv a ja sie nie odzywam tylko czasem jej sie pokaze i tyle...

paulaa u nas przechodzace ciuchy kupa to norma z rana nawet do tego stopnia ze jak karmie z rana to mama pod nataszka podklad do przewijania bo czasem moje ciuchy ucierpia :P:P u nas tez kupa sniegu i pada i pada a my dzisiaj jedziemy w trase wiec pewnie bedziemy jechac bardzo powoli...

justyna moja nataszka to codziennie za kazdym razem sie budzi w ten sposob ze marudzi i czasem nawet zawyje i spi dalej wiesz to taki syndrom trzeba wstawac a ja nie chce :P:P tez wtedy juz nie spie :) a dzis zrobila nam prezent i spala prawie do 7 a nie wstala o 6 :):) az w szoku bylismy :):)

justynka dokladnie nie wiem jak to jest u nas z jedzeniem ale nataszka szamie ddduuuuzzzooo :) a wczoraj udalo mi sie odciagnac pokarm i m ja karmil i na raz wciagnela 110 ml to jedyny raz kiedy wiem ile zjadla wiec nie wiem czy twoj je duzo bo moja tez tyle je a w dzien potrafi praktycznie co godzinke szamac...




...nie oddam Cię nikomu...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu - 11 lata 2 miesiąc temu #589454 przez Alina2408
kasiu ja generalnie nie karmie z butelek ale wczoraj karmilismy z takiej zwyklej od laktatora i jak mala je sama to potrfi sie nachapac powietrza a z ta butelka sie nie nachapala nie odbila i bylo wszystko ok... moze sprobuj jednak z innymi butelkami canpola sa bardzo tanie wiec moze to jest rozwiazanie... sprobowalabym wszystkiego jakby nataszka miala takie problemy jak twoja tosia


dzis tez prosmy o glosiki :):) www.bobovita.pl/home/klub/galeria/15792




...nie oddam Cię nikomu...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #589468 przez kasia123m
Teraz niby spi a co chwilke steka.
Tesciowa bedzie miec operowana watrobe.byli u jakiegos prof i sie zdecydowal.to chyba dobrze.zawsze jest szansa ze cos jej pomoga niz jakby nic nie robili
Alinka zaglosowaane



Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu - 11 lata 2 miesiąc temu #589481 przez [email protected]
Hej,u nas nocka taka sobie,może da sie przespać w dzień bo wczoraj przy karmieniu głowa sama mi leciała

Dziewczyny karmicie w kapturkach :unsure: tak sie zastanawiam czy moge cały czas w nich karmić? mniej boli i tylko raz miałam odrobinke krwi,zaraz założyłam kapturek i szybko sie wygoiło ale czasem będę karmić bez nich jak będę poza domem i mam nadzieje że synek będzie chciał bez nich ssać,jak myślicie :unsure:

Alina głos oddanny

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #589492 przez Paulaaa
Kasia my mamy butelki z Tommee Tippee. Antykolkową i zwykłą. Ja mleko podaję w tej antykolkowej. Ona ma taką rurkę w środku i jak młoda ciągnie to widać w tej rurce jak powietrze ''chodzi''. (Ale nie zawsze widać jak to powietrze się przemieszcza.)
Może zapytaj pediatry czy możesz podać małej espumisan na wzdęcia. On niby od miesiaca ale starszej podawałam od skończonych dwóch tyg.

Alina głos oddany. :) :)


Amelinka nawaliła w pieluchę, zjadła 90 ml i śpi. Tak mogłoby być non stop. :blink:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #589509 przez princess
Justyna ja mam dość? Nie przypominam sobie, żebym coś takiego pisała :unsure:

Jadzia laktacja się rozkręciła, wczoraj Adaś wypił tylko jedną butlę MM a tak to się moim najadał :)

Ze spaniem u nas cienko, Adaś wstaje ok 8 rano i nie śpi do 12-13, potem śpi do 16 i nie śpi do 20-21. Nie wiem, czemu on tak długo czuwa. Dziś będę go szybciej usypiać na siłę, zobaczymy czy coś z tego wyjdzie :)

Chomiczka i Kasia, widziałyście mój post, wklejałam linki specjalnie dla Was o tych rureczkach na kolkę.

Alina nie ma sprawy tylko wklejaj link codziennie, przypominaj się:)

aganobla ja raz spróbowałam karmić przez kapturek bo miałam poranioną brodawkę i bolało tak samo, do tego odklejało się i ogólnie dla mnie bzdet. Sutki Ci się zaraz zagoją i nic Cię nie będzie bolało :)

Noc była spokojna, Adaś budził się na karmienie o 2 i 5 a wstaliśmy o 8 :) Dzwoniłam do przychodni, żeby umówic Adasia do pediatry na pierwszą wizytę po skończeniu miesiąca, chciałam na jutro bo mama ma wolne i byśmy razem pojechały to termin był tylko na piątek na 13.20 :angry: mama pracuje i musiałabym sama pojechać a Adaś w foteliku trochę waży i wątpię, że uda mi się wytrzymać. Jednak przydałby mi się ktoś do pomocy. Jakby nie napadało tyle śniegu to pojechalibyśmy do przychodni wózkiem ale oczywiście naszym służbom nie spieszno by poodśnieżać chociaż główne chodniki. A ja przez zaspy przebijać się nie dam rady. Adaś o 8 zjadł cyca, czuwał do tej pory a teraz sobie drzemie, za pół godziny dam mu drugiego cyca i ululam do snu.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu - 11 lata 2 miesiąc temu #589525 przez sylwia1986
Dzień dobry mamusie :kiss:

Kasiu nadziei nie wolno tracić nigdy, nie ufajcie tym lekarzom, jak mogli tak powiedzieć..

Alina czapeczka genialna i głos oddany ;)

Aga Gabryś słodziak :kiss: ja nie miałam problemu z krwawiącymi sutkami, więc w ogóle nie używam kapturków, ale skoro małemu to nie przeszkadza, a Tobie jest łatwiej i mniej boleśnie to myślę że jest ok.

Princess mojemu prawie po każdym posiłku się ulewa, ale tak że jakoś mnie to nie niepokoi, kilka razy nawet twarożkiem mu się ulało.

Ola, Paulaa ja od jutra też sama w domku, M od 8 do 16 w pracy, przyjeżdża na obiad i jedzie na budowę do 21. Nie wiem jak ja to zniosę.. Mam nadzieje że niedługo chociaż pogoda się poprawi, to zaczniemy się werandować z maluszkiem.

Paulaa ja po wczorajszym dniu, gdzie Bartek wisiał prawie 4 godziny na cycu postanowiłam przyzwyczajać go do cumelka, na początku wypluwa, później zassie ale znowu szybko mu wypada, jest płaski z aventu ze szpitalnej wyprawki. Koleżanka poleciła mi Nuka.

Madlen nam położna na pierwszej wizycie sprawdzała sutki i jest ok, podobno powiększone są przez hormony mamy i zanika to z czasem, ale nie wiem jak to jest, jak na początku było w porządku, a później się powiększają.

Jadziu mój mały zazwyczaj od rana tak gdzieś do 14 nie śpi, ale też nie płacze. Póżniej ma dwie dłuższe drzemki. Ogólnie wydaje mi się że za mało śpi.. Ale jak nie płacze, to uważam że tak mu dobrze.

Chomiczka współczuje, też bardzo boje się kolek, niby pojawiają się najczęściej po 3 tygodniu, ale bywa różnie, mojego bąbla cyc uspokaja, ale to dla mnie przerażająca myśl, że maluszka niczym nie da się uspokoić.

Kasiu u mnie od godziny Bartek się prężył i teraz poszła taka kupa że zrobiłam taki uśmiech, że też kupa może tak cieszyć :lol: :lol: :lol:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu - 11 lata 2 miesiąc temu #589529 przez [email protected]
Princess karmie przez kapturki od tyg a wczoraj spróbowałam bez i naprawdę mnie zdecydowanie mniej boli w kapturku,brodawki są wrażliwe ale nie zmacerowane i nie pękają,nie ma żadnych ran,dla mnie super :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #589533 przez Madlen
Paula no to super, bo właśnie chciałam zwiększyć dawkę z 70 na 80. Już jest głodny co 2 h. mam nadzieję, ze większa dawka na dłużej go nasyci.

U mnie z sutkami też był problem. Mleka nie było, ssał, wkurzał się i nie chciał dalej.
Stwierdzili , ze mleka nie mam, ale i tak kazali mi brać lek na zasuszenie- Bromergon. No i wściekłe były
Też to bierzesz?

Moja koleżanka pomimo, ze miała mleko, nie chciała karmić, to jej powiedzieli, ze jest wyrodną matką i nie dali sztucznego. A jej malutka córeczka miała 2500g a potem już dużo mniej. Robiła mm po kryjomu więc. Ustawowy obowiązek karmienia piersią jak widac.
No i nie dali jej Bromergonu oczywiście, a miała co zasuszać.

A z megakupą robię jak Princess- pod zlew, nawet mu się podobało..


Kasia wydaje mi się, ze te butelki są ok

Alina głosujemy

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #589560 przez dominia
Dzien dobry :)

Nocka nawet ok :)
Rano babcia przebrala w ubranka na caly dzien .. I juz musielismy zmienic komplet bo kupka wyszla bokiem :)
Moj zarlok dzisiaj dostal pierwszy raz herbatke koperkowa, jak sie zassal tak bylam w szoku, musi mu smakowac :)
Wasze maluszki tez lubia raczki ??? Ostatnio moj by siedzial u mnie i ogladal sufit, az sie zastanawiam co tam takiego interesujacego jest :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #589594 przez kasia123m
Paula no wlasnie kiedys w tej butelce rurce szlo powietrze. Teraz nie.nie wiem czy ja ja zle skladam choc przeciez inaczej sie nie daa.nie przesuwa sie to powietrze i nie wiem dlaczego...i nawet kupilam druga wieksza i tez nic.



Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #589604 przez Monia_T
Cześć

Kurcze, żeby nie ten koszmarny śnieg... :angry: tak chętnie poszłabym na spacer. Ale przez zaspy przebijać się nie zamierzam, więc kolejny dzień odpuszczamy wyjście. Trochę słońca na dobry humor by sie przydało :)

Princess uroczy Adaś :) I taki zalotny półuśmieszek ma :) Jeszcze chwila i Wsze maluszki będa się śmiały pełną gębką :) Moja Iga ćwiczy to już codziennie, chociaż aparatem też na razie trudno złapać...ja się nie poddaję i poluję :) Dziś całą serię na foto wyłapałam :laugh:
Ja rybki jem i małej nic nie jest. Jem smażone, pieczone, makrelę wędzoną.
Za to nie mogę czekolady, bo ją strasznie na buziaku po niej wysypało :dry: A mam taki straszny apetyt na słodkie! No cóż przerzucę się na krówki. A niedługo pewnie sama jak krowa będe wyglądać...

Alina Nataszka jak laleczka :lol: A ta czapusia cudna! Sama bym taka zamówiła dla mojej Myszki :)
Głosujemy na Nataszkę :)

Kasia współczuję sytuacji z teściową. Ale Ci lekarze jacyś empatii pozbawieni, żeby ostatnią nadzieje odbierac! Zreszta diagnoza bez dokładnych badań to dla mnie jakaś bzdura! Nie słuchajcie ich, może wszystko się jeszcze zmieni.
Biedna Twoja Tosia, tak się męczy. Może to kwestia mleka? Nie znam się na tym za bardzo, ale wiem, że czasami zmiana mleka czyni cuda. A espumisan możesz już podać. I wkrótce Twoja kruszynka też będzie się całą buziuchną śmiała :woohoo:

Ola głowa do góry :) To dopiero Wasze poczatki, jeszcze trochę czasu potrzeba żeby wszystko sie unormowało. Wkrótce będziesz wesołą, świetnie radzącą sobie mamusią :lol:

Aganobla Garbryś jaki słodki :kiss: I widać jak się zmienia na buźce :)
Moja znajoma karmiła przez kapturek prawie 3 miesiące. Tylko, że jak nie będziesz podawała samej brodawki do buźki to ona nigdy się nie zahartuje. Gwarantuję, że w końcu ból minie. Ja mam niestety jedną brodawkę poranioną, wygląda jak po meksykańskiej masakrze piłą mechaniczną, ale juz nie boli. W końcu się zagoi ;)

Madlen podobno te powiększone piersiki zdarzają się często przez hormony mamy. I samo przechodzi :) Rumianku bym maluchowi nie podała.
Fajna ta muzyka, pościagam sobie :)
Jakby słuchać tego co w szpitalach gadają, to głowa mała! U nas co prawda podawali mleko, jak dziewczyna ode mnie z sali chciała, ale też próbowali ją namówić do karmienia.

Marlena ładnie Ci Filipek śpi, super :)

Jadzia Iga się chyba synchronizuje temperamentem z Hubciem :blink: Budzi się, jemy, jak potrzeba to zmiana pampka, trochę się pobawimy, trwa to ok godziny i zasypia na jakies półtorej godzinki. I tak w kółko :) Na dłużej zasypia wieczorkiem, ok. 20-21, wtedy pierwsza pobudka na jedzenie jest po 3-4 godzinach, kolejna po 3 godzinach i następna po 2. A od rana ten sam cykl :)
Czasem w ciągu dnia jak jej coś nie pasuje to zasypia, a po 5 minutach pobudka...tak było np. przy katarku, wtedy obie jesteśmy zmęczone.

Chomiczka Madlen dobrze Ci radzi, spróbuj te kropelki, suszarkę, musicie znaleźć złoty środek, chociaż to nie jest łatwe.. Współczuję Kochana, taka niemoc jest wyczerpująca.

Sporo Wasze Maluszki jedzą :) Mi trudno ocenić bo jest tylko na piersi i karmię na żądanie, czyli póki co często :) Jak ściągam i zostawiam, to zjada zawsze po 60 ml i kolejne tyle po ok. półtorej godziny. Dba o linię, je mało ale często :silly:
Iga w nocy już rzadko robi kupy, za to w dzień to niestety czasami okuptana od pępka po plecy :) I ciuszki tez nie raz ucierpiały :) Za to często nad ranem pręży się na mega pruty. I uśmiech ulgi na buźce jak się wypruta :)

Jesoo mam taki niesamowity apetyt...nie panuję nad tym. Nie wiem czy to przez karmienie, ale jestem ciągle głodna. I spragniona, piję już po 3 litry dziennie, a nasycić się nie mogę.


Kupiłam wczoraj farbę do włosów, zobaczymy co z tego wyjdzie :)

Czy Wam też forum tak zamula?

http://www.rodzice.pl/suwaczki/showticker/13743

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #589663 przez kasia123m
wiecie co....dalam mlodej mleko w zwyklej tommy i malo powietrza...odbekala malo ladnie...jadla ladnie.cos w tych antykolowych jest nie tak.pedze zaraz do pepco bo moze maja tam jakies inne butelki.kupilabym na probe zeby nie uzywac tych antykolkoweych.czytalam na necie ze system odpoietrzania sie psuje i powoduja staszne napowietrzenie pokarmu i kolki..



Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu - 11 lata 2 miesiąc temu #589665 przez Satine0
Cześć dziewczyny :)

Mojej Marysi wczoraj popsuła się dupka :( Zaczęłam podcierać pupę chusteczkami huggies i może od tego. Tormentiol poszedł w ruch...mam nadzieje, że pomoże. A jak nie to próbujemy z mąką.

Dziś po 15 ma do nas przyjść położna z wagą. Małej mocno się ulewa i musimy sprawdzić czy dobrze przybiera na wadze. Kupiliśmy wczoraj mleko Enfamil A.R. ( antyrefluksowe ) i jest lepiej. Ulała raz wczoraj i raz dzisiaj tak więc póki co lepiej. W niedziele pojedziemy do szpitala bo pediatra chce ją obejrzeć.

Marzy mi się wyjście z domu. Miałam w weekend jechać do mamy, ale ciotka mnie bardzo prosiła żebym jeszcze zaczekała bo mała jest zdrowa a tam pewnie wszyscy się zejdą ją oglądać i żeby chora nie była. A teraz tyle gryp panuje. Powiem wam, że się podłamałam...tak chciałam jechać. Mama nie widziała jej od szpitala. Rodzice są po rozwodzie więc matka nie ma możliwości przyjechania do mnie :( Normalnie siedzę i wyje bo wszyscy na nią czekają a ja nie wiem jak powiedzieć, że nie przyjadę. I stwierdziłam, że skoro jest taka sytuacja to do teściowej na święta też nie pojadę. Bo przecież do świąt mała "dorosła" nie będzie. Po co ma się tam pół wsi złazić i tez na nią chuchać. Poza tym dla mnie to lepiej zostać w domu niż kisić się 3 godziny w samochodzie. Teściowa pewnie się obrazi na amen. Kurde...jak tak to żeby do niej jechać to nikt nic przeciwko nie ma a jak chce mamę odwiedzić to ehh.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #589707 przez mrufka
Hejka

Monia ja mam to samo tylko bym jadła co chwilę coś podjadam.

Princess potowki wyszły Aduli na buzce ale już śladu po nich nie ma kapalam ją w nadmanganianie i po dwóch dniach zeszło. Super że mleczko się leje :) A Adaś slodziak.

Kasia probuj karmić Tosie jak najbardziej pionowo a espumisan możesz podawać tylko w mniejszej dawce 15 kropel.

Chomiczka współczuję ci probuj różne sposoby i przedewszystkim nie denerwuj się bo dzieciaki wszystko odczuwają. Jak ma rzeczywiście kolki karm jak najbardziej pionowo często odbijaj no i spróbuj kropelek.

Alina czapka zajebista koniecznie pochwal się jak Nataszka będzie w niej wyglądać.

Ola jeszcze troszkę dojdziesz do wprawy i będziesz radosną mamusią

Aga jak wygodnie ci z kapturkami to tak karm ja kapturki stosowalam przez tydzień a teraz już bez i nic nie boli.

Domina ależ ten twój Igi ma ciśnienie :silly:

My dziś wyspane mała zjadła o 20 30 potem o 23 i do 5 spała szybka kupa i spanko do 8 no takie nocki to mi się podobają. Teraz Adula leży sobie na brzuszku i coś jej się oczka kleja i chyba usnie a ja z Kubusiem układam tor samochodowy.

Ile może stać odciagniete mleko w lodówce?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilonaInsomnia
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl