BezpiecznaCiaza112023

Mamusie luty 2013 !

10 lata 10 miesiąc temu - 10 lata 10 miesiąc temu #706150 przez Satine0
Dzięki dziewczyny:)

Monia Polecam fotelik :) Mary zadowolona jechała :) no i jest skórzany (welur), bardzo przyjemny :)

Moja Maryś też chce stawać. Nogi ma tak sztywne, że nawet jej się nie ugną. Oczywiście ją trzymam :P Ja chodziłam jak miałam 9 miesięcy :) a czy raczkowałam nie wiem, ale słyszałam też nie raz, że dziecko pominęło raczkowanie i poszło na nogi.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #706161 przez Monia_T
Satine a nie poci się na tym welurku? Ślicznie wygląda na tej fotce ze spineczką :laugh:

Iga uwielbia podskakiwać na nóżkach :) Sama pokazuje, że chce. Kinia tez tak robiła i prosta wyrosła, więc zabraniac nie będę... :P

http://www.rodzice.pl/suwaczki/showticker/13743

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #706171 przez jadziatopol
Satine to prawda. Moj Bartek nie raczkowal wogole...stanal na nogi ale za to pozno bo mial skonczony roczek i chyba miesiac albo dwa.
Dominia Monia ma racje. Ja tez nie zrezygnowalabym z karmienia piersia. My jemy woeczor kaszke bo nam pediatra zalecil dawac rano i wieczor. Ale oprocz tego oczywiscie "idzie" piers. :)

Monia ale ci dobrze,ze ma M. Ja mialam na 2 dni i tez pelny relaks. Tak dobrze mi bylo...ale niestety dzisiaj juz pojechal do pracy ;)

[/url]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu - 10 lata 10 miesiąc temu #706175 przez dominia
Monia dodaję mu kaszkę do mojego mleka, nie wiem czy tak wolno ale ja tak robię ;) i budzi się i tak o tej samej porze, sama nie wiem może jakby dostał wode przed 2,3 dni jak się obudzi koło pólnocy to prześpi sobie do tej 3 i wtedy mu dam jeść :) bo nie chcę zrezygnować z karmienia :( dzisiaj jak mu dałam mm w południe to mnie serce bolało ;)
Myślę, że Asia dobrze mówi, przyzwyczaił się do cycania o tej porze i dlatego się budzi :)

Satine Mary ekstra :kiss:

Jeżeli chodzi o raczkowanie i stawianie na nóżki .. moja przyjaciółka mnie trochę tym denerwuje .. bo mówi, że jej Syn musi raczkować zanim zacznie chodzić bo to jest dobre dla kręgosłupa ... no może i dobre ale co ja mam dziecku zrobić jak zaczyna chodzić omijając raczki :unsure: ja będę się cieszyć i z tego, że będzie raczkował i z tego, że będzie chodził :) a nie żeby przymuszać do czegoś

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #706196 przez Monia_T
Dominia może rzeczywiście się przyzwyczaił...Iga ok północy jest głodna, ssie bardzo aktywnie, jak ją biorę na ręce to przez koszulkę próbuje na śpiku złapać cycka :laugh: . Później koło 3 je mniej, ale nie daje sie oszukać więc po prostu ją przystawiam...jedno dziecko tak wykarmiłam to i do drugiego będę wstawać :)
Nikt nie mówił, że karmienie piersią to sielanka i przespane nocki...ale pomyśl ile dajesz Igusiowi od siebie...wszystko co najlepsze, zdrowie, poczucie bezpieczeństwa. Kiedyś będziesz mogła być z siebie dumna :)
Jeśli chcesz karmić nie poddawaj się :)
Wkrótce i tak to się zmieni...jak Kinia miała chyba 8 miesięcy, jadła już sporo innych pokarmów w dzień to cycusiowanie rzadsze było.

Każdy ma swoją teorię o raczkowaniu...ja wiem, że wcale nie musi być...Kinia owszem czasami zasuwała na czterech, ale jak poczuła, że może na nóżkach przy meblach lub za rączkę chodzić to przeszczęśliwa była :)

http://www.rodzice.pl/suwaczki/showticker/13743

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu - 10 lata 10 miesiąc temu #706225 przez anet-a-1401
Natalka tylko z hippo je obiadki i deserki żadna inna firma nie wchodzi w grę nawet soczki z hippo pije. W końcu jutro krzesełko dostaniemy do karmienia bo tak to na leżaczku ale moje dziecko się wygina we wszystkie strony żeby zobaczyć rysunki na nim i nie da się jej tak na karmić.
A co do raczkowanie ja nie raczkowałam w ogóle chodaczek i nóżki od razu chyba kolo roczku miałam :) moja mala jak ja trzymam żeby stała to piszczy aż z radości i skacze sobie

19 sierpnia mała będzie miała kolczyki robione rożne opinie słyszała na ten temat i nie wiem już sama ale mój m podjął już decyzje i dobrze bo ja z dzisiaj przełożyłam na 19 i z góry jest zapłacone. Moja siostrzenica miała nie cale 6 miesięcy i było wszystko ok

buziaczki dla cioć
a to z serii śmiesznych minek
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #706229 przez princess
Martyna trzymam kciuki za bratanicę, mam nadzieję, że jednak wszystko dobrze się skończy.

Jadzia cieszę się, że z plecami lepiej. Musisz wróci do ćwiczeń, mi gimnastyka też bardzo pomaga na chory kręgosłup. Kiedyś chodziłam na masaże i też sobie bardzo chwalę. Musisz Radka zatrudnić, oliwka w dłoń i niech żonkę trochę pogniecie :)

Monia tak samo jak nie wolno dzieci niesiedzących sadzać, tak samo niechodzących stawiać. Chodziki weszły na rynek bez jakichkolwiek badań, dopiero po czasie okazało się, że mają negatywny wpływ na kręgosłupy niemowląt. Nie wolno przyspieszać rozwoju dziecka, każdy lekarz Ci to powie :)

Ortopeda mówił mi, że słyszał o niejednym takim przypadku, w którym dziecko pomija raczkowanie, rodzice zapierali się, że dziecka nie stawiali a potem okazywało się, że dziadkowie albo inne ciocie zachęcały dziecko do stawania. Właśnie to stawianie i zachęcanie do chodzenia dziecka niechodzącego powoduje, że nie chce ono raczkować tylko od razu chodzić.

Niedawno wróciłam z fitness klubu. Ale był dziś wycisk. Godzinny aerobik a później godzinny streching. W końcu poczułam zmęczenie. A na strechingu odczułam boleśnie brak ruchu. Moje mięśnie i ścięgna zastały się i skurczyły totalnie. Mój małż też teraz jest na urlopie, mogłoby tak już zostać ;) Mam czas na siłownię, czytanie i w nocy nie muszę wstawać bo M pełni wartę ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #706239 przez Monia_T
Chodziki funkcjonowały przez kilkadziesiąt lat i ludzie prości chodzili...a teraz wymyślają, nie sadzać, nie stawiać na nóżki, nie używać chodzika, wymuszać raczkowanie...każda mama robi po swojemu.

Nie wiem czy Iguni kupię chodzik, może nie, ale na nóżkach już podskakuje jak jej starsza siostra kiedyś i nie odbiorę jej radości tym bardziej, że wiem, że szkody tym nie wyrządzę. Skoro jedna mi prosta wyrosła, tak samo robili moi rodzice ze mną i bratem i nie mamy problemów z kręgosłupem to i Igunia będzie teraz miała frajdę ze skakania i proste plecki w przyszłości.

Aneta śliczna Natalka, pięknie w tej opasce wygląda :)

http://www.rodzice.pl/suwaczki/showticker/13743

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #706246 przez Alina2408
dominia nie ma co siedenerwowac i tak dlugo karmilas....

aneta 2??? jejku :)

monia igula nie dosc ze madra sliczna to i sprytna....

banana no coz przynajmniej w gorace dni mozesz sobie strzelic browarka :) a przytulanie to przytulanie nie ma nic piekniejszego...

dominia gratki dla igorka :):) a co do sukienki to ja mam problem z tegoscia ogolnie :P:P:P

satine to niezle u nas bylo duzo tych pampkow i nie bylo tak zeby kto kupil az tyle ale swoja droga moglas zwrocic uwage jak wziely tak duzo nieraz sklepy nie pozwalaja...

satine fotelik ekstra!!! a drogi???

michasia powalilo was na grunwaldzie heheh dobrze ze zdrowi :):) ale przygod mieliscie :)

marlena olej ... szkoda nerwow to jedna z tych co leczy swoje kompleksy ponizajac i denerwujac innych...

princess nieco spokojniej ale nie idealnie zobaczymy jak bedzie dzis na razie spi jak zwykle od 19... a skad takie majteczki??? to nie wystarcza same pieluszki??? a pieluszki babydream to te fun&fit czy premium bo ja zauwazylam ze te pierwsze sa tanse ale wydaja sie jakby mniejsze...jejku coz za rewelacja cudownie... tez sie cieszymy z wami tak bardzo z bioderek... a czy to zle jak dziecko nie chce raczkowac??? czy tylko w waszym wypadku to moze troche zaszkodzic???

matryna dalej trzymamy kciuki aby wszystko bylo dobrze :):) a dzieci teraz mniej tyja my dzis jak wazylysmy mala to wyszlo ok 7.100 na domowej wadze...

satine tez myslalam o malenkiej spineczce na wloski ale nie ma takich malutkich tu nigdzie a duza nie zlapie tych kilku dluzszych wloskow malej...

anneta ja bym sie bala ze bede mala zaczepiec przy ubieraniu i tylko dlatego nie decyduje sie na kolczyki ale jak ktos chce to prosze bardzo... ja mialam robione przed komunia :)

aneta a te smieszne minki to u kogo ?? :P:P

a nam sie udalo kupic pampki paczke 3 i 4 paczki 4 bo dwie kupilismy za babcine :):) myzle ze bedzie oki trojki sa idealne wielkoscia ale mysle ze zmeczymy te paczke i spokojnie przejdziemy na 4 oby kupy nie przelatywaly :):)




...nie oddam Cię nikomu...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #706262 przez Satine0
Alina W sklepie był Szymek bo ma po drodze do pracy. Za fotelik daliśmy 344zł z przesyłką :) a spineczkę znalazłam najmniejszą za całe 1,80 :) Wysłała bym Ci, ale chyba się nie opłaca :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #706277 przez michasia
Satine cudna Maryś , fotelik super. My dostaniemy po kuzynki córce, bo wujek już kilka razy mówił, że mamy nie kupować, bo w garażu stoi.Ale póki co w nosidełku jeszcze z wkładką jeździ.

Jadzia dobrze, że choć trochę lepiej. Biedna.

Monia moja Ania właśnie do mniejszości należy, bo śpi tak 8 godzin. Albo budzi się raz ok.4.:)Ale przeważnie zasypia ok 21, później 5-6 cyc, 8-9 cyc. I tak od 8.30-9 to już nie śpi do ok.11.
A na fb to nie Ania. Choć może w ten weekend uda się jej jakieś ładne foto na turnieju zrobić:)

Słoiczkowe mamy, dostałam dziś taki kartonik z hippa z łyżeczką i książeczkami o żywieniu i mleku, i jest też kartka na 20%rabatu na zakup słoiczków, kosmetyków i herbatki w rossmannie.

dominia racja, skoro dziecko samo zaczyna coś robić, to co? koleżanka zabroni chodzić i na czworaka postawi?

Aneta widziałam kilka takich małych dzieci z przebitymi uszami. Sama miałam 5 lat, ale swojej córce pewnie po Komunii przebiję.

Dziś bratowa była z wynikami badań robionych w Warszawie u lekarza, i mały będzie musiał mieć zabieg i będzie miał wyprowadzany mocz na zewnątrz taką przetoką. Biedny ciągle po lekarzach lata. Kolegi syn też tak miał, teraz ma rok i ma mieć usuwaną nerkę...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #706297 przez Satine0
Michasia A wypełniałaś coś żeby to dostać? :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #706301 przez anet-a-1401
alina te minki to Nataleczka robi do taty u mnie na kolanach:)
wiem jestem wielka ale taka juz jestem zadne diety i ćwiczenia nie pomagają a kiedyś ważyłam może z 50 kilo a teraz 75 przy wzroście 165cm ale to wszystko przez zle dobrane hormony dawno temu:/
ale wychodze z założenia ze kazdy musi byc inny bo by nudy na tym świecie były:D

no używamy 2 ale dzis na noc stwierdziłam ze sprawdzę jak się zachowają 3 bo mam cala paczkę a 2 akurat mi się skończyły chodź te 3 to zapinam jej tak ze napis dada jest cały zakryty a nie powinno tak być to znaczy ze za duże:D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #706332 przez michasia
Aneta mogę Cie pocieszyć "liczbami" bo ja mam 160cm, i obecnie też 75 kg...przed ciążą było 70, a najmniej ostatnio 4 lata temu 65. Tak naprawdę to gruba jakaś nie jestem, myślę, że wyglądam przeciętnie, ale jakoś tak od podstawówki byłam większa od koleżanek i takie mi spojrzenie na siebie zostało.

Satine od dawna nic takiego nie wypełniałam, może jakoś przed porodem...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #706334 przez Alina2408
aneta co ty piszesz ja tez do drobiazgow nie naleze :) ja mam 180 cm i 90 kg wagi :P lepiej ci ??? :):)

ja tez dostalam to z hippa i wykorzystalam okazje bo kupilam na sprobowanie tego ze znizka i odebralam tez kolejna paczke tam byla lyzka sloiczek z obiadem i soczek :)

satine rzeczywiscie sie nie oplaca :P




...nie oddam Cię nikomu...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilonaInsomnia
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl