BezpiecznaCiaza112023

Mamusie luty 2013 !

11 lata 6 miesiąc temu #453148 przez justyna84
dlaczego musisz mu powiedziec przeciez jak teraz do niego pujdziesz to tez ci bedzie robil takie usg i jak jest dobry lekarz to wykryje to co ten poprzedni ,czy nei ? . Co tam sie bedziesz przejmowac wymyslisz cos ,swoja droga masz do tego prawo w,chociaz moze go to troche zdenerwowac bbo pomysli ze po co do niego chodzisz jak nie masz zaufania powiedz , a ja juz sama nei wiem ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 6 miesiąc temu #453149 przez jadziatopol
no wlasnie...nie wiem co zrobic :( powinnam mu powiedziec,zeby porownal rozmiar miedniczki.

[/url]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 6 miesiąc temu - 11 lata 6 miesiąc temu #453151 przez [email protected]
justyna gratuluje synka :)

anoda uważam ze lepiej rozmawiac nie zamykac sie,dobrze ze masz takie podejscie a rodzina też na pewno przezywa i może nie wiedza jak sie zachować,ciesze sie ze masz takie wsparcie w mezu,sciskam mocno :)

princess nie wolno wyrywac nic z sutków,tak mi powiedział onkolog,ja mam 2-3włoski i czasem skubnełam,też mnie to wkurza

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 6 miesiąc temu #453183 przez gabilee
princess to musi byc uciazliwe ;( przykro mi , ze stracilas swojego maluszka , ale musisz myslec , ze tam u gory mu jest lepiej kochana :*

aganobla a czemu nie mozna wyrywac? ja wyrywam regularnie i nic sie nie dzieje :)

jadzia nie musisz sie tlumaczyc lekarzowi , poprostu powiedz , ze bylas a usg 3d jeszcze u innego lekarza i stwierdzil ze masz powiekszona miedniczke i chcialabys zeby sie temu rowniez przyznal , bo nie wiesz co z tym dalej robic. musisz powiedziec pewnie i stanowczo masz prawo chodzic do 10 lekarzy innych. Wogole sie tym nie przejmuj , bo jak on zobaczy twoje poczucie winy to cos powie glupiego co moze cie zrazic do niego . wiec sie nie martw kochana tylko glowa do gory i ciesz sie , ze Hubiego zobaczylas:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 6 miesiąc temu #453187 przez Pliszka
Dzień dobry Dzoewczyny :) W szkole rodzenia było bardzo fajnie, prowadzące super i dowiedziałam się już wielu ciekawych rzeczy. Mają bardzo fajne podejście, upewniają nas, że nie ma nic bardziej naturalnego, że kobiece ciało zostało stworzone by dawać życie i ze musimy sobie zaufać :) Opowiadały jak ważne jest aby od razu po porodzie nie odcinać pępowiny tylko poczekać aż przestanie tętnić, bo w tym czasie maluszek pobiera bardzo wiele przeciwciał, jak ważny jest kontakt skóra skóra zaraz po porodzie (jesli wszystko z dzidziusiem ok to ważą go i mierzą dopiero 2h po urodzeniu, a do tego czasu leży sobie sobie na mamusi, przykryty pieluszkami, które tata wcześniej miał chwilę pod koszulą, zeby je ogrzać i żeby nabrały jego zapachu i zeby maluch się od pierwszych chwil oswajał z naszą florą bakteryjną... Świetna ta położna, widać, że praca to jej miłość i pasja. Potem były zajęcia z położną, która jest instruktorką fitness i też jest w ciąży i pokazała jakie ćwiczenia warto robić żeby przygotować się do porodu.
Mam tylko nadzieję, ze na kolejnych zajęciach będzie jeszcze więcej udziału położnych, a mniej wypowiedzi uczestników, bo grupa jest duża i jakoś nie jestem zainteresowana fobiami innych przyszłych mam ;) Jestem pozytywnie nastawiona do tego co mnie czeka i mam nadzieję się w tym umacniać, a laski opowiadały takie rzeczy.... Jedna była najlepsza, mówi, że panicznie się boi szpitali, igieł i w ogóle sobie nie wyobraża jak to wszystko przeżyje. Na co położna jej mówi, że przy Szpitalu Świętej Zofii otworzono Dom Narodzin, gdzie warunki są domowe, nie stosuje się farmakologii, wenflonów i że w takim razie może to jest dla niej wyjście. A laska się pyta: a można w Domu Narodzin rodzić ze znieczuleniem? Położna mówi: oczywiście nie, bo to już nie jest poród fizjologiczny. A laska: a nie, to wolę w szpitalu ;)
Ja wiem, że każdy ma jakieś obawy, no ale tych zajeć nie jest dużo, więc myślę, ze to nie czas ani miejsce na terapie indywidualne.

A to jest nasz plan zajęć:
1.
Fizjologia ciąży i porodu - co dzieje się z matką, co dzieje się z dzieckiem?
Poród w szpitalu.
Poród w domu.
Ćwiczenia.

2.
Stany emocjonalne charakterystyczne dla okresu ciąży.
Kontakt z dzieckiem w łonie matki.


3.
Emocje a hormony w czasie porodu.
Rola osoby towarzyszącej.
Środki łagodzące ból porodowy.
Ćwiczenia - pozycje korzystne dla porodu, masaż, techniki oddechowe i relaksacyjne.

4.
Karmienie piersią jako najlepszy sposób żywienia niemowląt.
Problemy laktacyjne.

5.
Noworodek bezpośrednio po porodzie. Kąpiel i pielęgnacja.

6.
Higiena połogu.
Kondycja psychiczna kobiety po porodzie.
Seksualność a relacje małżeńskie.
Zagadnienia prawne i pokaz filmów




A glukoza mi wyszła super i pozostałe wyniki też Mam jeszcze więcej (!) żelaza, hemoglobiny i czerwonych krwinek niż miesiąc temu, i to bez żadnej suplementacji :)

Robię sobie kawkę i zabieram się za czytanie zaległości, bo widzę, ze nowych postów jest dużo. ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 6 miesiąc temu - 11 lata 6 miesiąc temu #453199 przez gabilee
pliszka to super te zajęcia :D tez sie zapisze , moze tez bedzie tak fajnie :D

ja dzis spac od 6 nie moge jak n szedl do pracy ;/ zawsze stara sie mnie nie obudzic , ale dzis slabo mi sie spalo ... jak leze na lewym boku to boli mnie ramie i kark od czego to moze byc ? :(

pogoda u nas słaba :( a szkoda , bo az wychodzic sie nie chce... jak dzis wasze samopoczucie?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 6 miesiąc temu #453224 przez Pliszka
My wczoraj wieczorem oglądaliśmy Dextera i potem miałam jakieś krwawe sny i od czwartej sie przewracałam zboku na bok :angry: Już więcej nie oglądam ;) Same komedie i kreskówki :lol: U nas niebo błękitne, zaraz się wybiorę na spacerek i po jakieś zakupy, bo wieczorem odwiedzi mnie koleżanka z pracy i chcę zrobić jakieś ciasto :) Mam pewien pomysł, jak wyjdzie fajnie, to wkleję Wam przepis i zdjęcie na zachętę ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 6 miesiąc temu #453225 przez jadziatopol
Madlen Tobie lekarz powiedział,ze dzidzius ma powiekszoną miedniczke...tak? bylas juz na kolejnym usg? kiedy kazal ci przyjsc? u mnie miedniczka ma do 10 mm i to samo ma moj mąż :( moze taki ich urok? jak bylam z mezem robic usg to wyszla powiekszona miedniczka u niego ale lekarz powiedzial,ze mogl sie z tym urodzic. Ja mam za 2 tygodnie zrobic kontrolne usg i tak do konca ....

[/url]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 6 miesiąc temu #453234 przez Monia_T
Cześć

Jadzia idź do swojego lekarza na usg....on ma dobry sprzęt? Najpierw poczekaj czy sam wypatrzy te zmiany, jeśli nie wspomnij, że byłaś zrobić 3D u innego doktorka i powiedz co on zauważył. Nie denerwuj się na zapas, Hubcio i tak ma dużo stresów przez ostatnie dni :) Mam nadzieję, że wszystko będzie w porządku :)

Pliszka fajny ten plan zajęć :) Ale rzeczywiście lepsze są zajęcia w mniejszych grupach niż słuchanie grupy przerażonych, obcych mamusiek ;)
Płacisz za te zajęcia??

Ja dziś wybieram się znowu do diabetologa, ciekawe co mi powie. Spodziewam sie podwyższenia dawek insuliny, bo mimo ograniczeń cukier czasami skacze :dry:

Justyna te objawy przy twardnieniu brzucha, które opisywałam są niebezpieczne bo mogą przerodzić się w przedwczesny poród. A jesli dodatkowo jest biegunka (co nie jest rzadkie) to tym bardziej wskazuje na zbliżające się rozwiązanie :)

Gabilee coraz trudniej będzie nam znaleźć wygodną pozycję do spania. Polecam kilka poduszek, pod plecy, brzuch, między nogi lub rogala. I jeśli Ci niewygodnie nie musisz uparcie na lewym boku leżeć :) Tak jest lepiej ale też nie cały czas, zmieniaj sobie pozycję :)

http://www.rodzice.pl/suwaczki/showticker/13743

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 6 miesiąc temu - 11 lata 6 miesiąc temu #453238 przez michasia
hej, moje samopoczucie fatalnie. Mama wróciła z nocki, wzięła psa na spacer, pies się w czymś wytarzał i mama go kąpała. Efekt taki, że pies mamę podrapał, dom cały mokry, bo mama stwierdziła, że mam wypuścić psa z łazienki i go wytrzeć, a jak pies zobaczył uchylone drzwi, to zaczął latać po całym domu. Jakoś kąpałam psa nieraz i nie dość, że nie wychodziłam z tego podrapana, pies mi nie skomlał cały czas, to wycierałam go pod prysznicem i w łazience i jakoś było ok. Ale jak się mojej mamie zwróci uwagę, to się obraża i w ogóle, bo jest mama i trzeba się słuchać, jakby z 5-latkami miała do czynienia. Nienawidzę jak mama wraca z pracy, bo zawsze się o wszystko czepia. Gdyby nie finanse, to chętnie bym się wyprowadziła. Jej wszystko wolno, krytykować i w ogóle, jak jak na nią się coś powie, to ....
Przeważnie jest ok, ale dziś przegięła.
Nie ma to jak miła atmosferka w domu.

A co do szkoły rodzenia, to ja chce iść do przyszpitalnej. Ale jeszcze czekam aż coś ogłoszą w szpitalu w którym chce rodzić, bo w zeszłym tygodniu otworzyli wyremontowany oddział i mają zachęcać, by więcej kobiet tam rodziło. Narazie mają szkołę rodzenia 4 spotkania po 2 godz, a w szpitalu współpracującym jest 8 spotkań po 2 godz. Także albo zmienią i pójdę tam, albo do tego współpracującego, trochę dalej z dojazdem, ale to nie problem.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 6 miesiąc temu #453239 przez Monia_T
jadziatopol napisał:

Madlen Tobie lekarz powiedział,ze dzidzius ma powiekszoną miedniczke...tak? bylas juz na kolejnym usg? kiedy kazal ci przyjsc? u mnie miedniczka ma do 10 mm i to samo ma moj mąż :( moze taki ich urok? jak bylam z mezem robic usg to wyszla powiekszona miedniczka u niego ale lekarz powiedzial,ze mogl sie z tym urodzic. Ja mam za 2 tygodnie zrobic kontrolne usg i tak do konca ....


Jadzia a co teraz z wyjazdem? Czy w Stanach będziesz miała możliwość kontrolowania tej miedniczki?

http://www.rodzice.pl/suwaczki/showticker/13743

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 6 miesiąc temu #453242 przez gabilee
michasia nie deerwuj sie nie ma domku bez ułomku :) czasem kazdy ma zly dzien ;/ zrob sobie herbatke i posiedz sama to troszke sie uspokoisz kochana :
monia mam rogala , zapewne zaraz przejdzie , ale dzieki za rady :*

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 6 miesiąc temu - 11 lata 6 miesiąc temu #453255 przez Monia_T
Michasia wiem co to znaczy mieszkanie z rodzicami...a właściwie u nich ;) My mieszkaliśmy z moimi rodzicami 7 lat...po kolejnej "wymianie zdań" spakowałam się i wynajęłam kawalerkę. Córka miała 4 i pół roku, a było to równo miesiąc przed naszym ślubem. Mój mąż był wtedy zagranicą, był w szoku jak przyjechał juz na inne mieszkanie. Później był kolejny najem i w końcu w Sylwestra zeszłego roku wprowadziliśmy się na własne M-4. Oczywiście z pomocą banku :) Powiem Ci, że nawet jak było bardzo krucho z kasą to wolałam jeść chleb z masłem niż wrócić do rodziców. Tym bardziej, że odkąd się wyprowadziliśmy nasze stosunki są idealne. Mieszkanie kupiliśmy w bloku obok nich, na tyle blisko, że w każdej chwili pomogą np. przy naszej córce, na tyle daleko, że nie zaglądamy sobie w okna. Mieszkamy osobno już 6 lat i nadal twierdzę, że ta "nagła" wyprowadzka to była najlepsza decyzja.
Uważam, że ogromnym luksusem jest możliwość mieszkania młodego małżeństwa na swoim. Ale realia w naszym kraju są jakie są :angry: Jeśli nie macie możliwości wyprowadzki, to chyba najlepszą metodą jest zaciśnięcie zębów i przeczekanie, bo jak się zaczną kłótnie będzie tylko gorzej. A u Ciebie nerwy nieskazane :)

http://www.rodzice.pl/suwaczki/showticker/13743

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 6 miesiąc temu #453257 przez princess
Jadzia ja chodzę od początku ciąży do dwóch ginów i nie wiedzą o sobie nawzajem.

aganobla to ciekawe z tymi sutkami, aż się spytam. Ja też wyrywam regularnie, choć w ciąży mi nie rosną :)

Pliszka, ja też zawsze mam dobrą morfologię, wszyscy sie zawsze dziwią, że nie jem mięsa a wyniki książkowe :)

Gabilee, kark i ramię mogą Cię boleć od ogólnej pozycji, może krzywo leżysz? Albo spróbuj spać z poduszką między nogami albo głowę trzymasz za wysoko lub za nisko?

Michasia, rozumiem Cię, ja jak kąpałam psa to też wszystko szło szybko i sprawnie, i nie tylko kąpanie ale większość czynności. Jak tylko moim psem zajęła się mama czy ktoś inny to zaraz pies dostawał małpiego rozumku. Niektórym po prostu brakuje dyscypliny, i do tego jak zwrócisz uwagę to się obrażają, znam to :)

Noc była dla mnie męcząca, ciągle się wierciłam z boku na bok, bolały mnie plecy. Dopiero jak M poszedł do pracy, rozwaliłam się na całym łóżku i pospałam bez zakłóceń do 8 :) Głowa mnie na szczęście dziś nie boli, za to wczoraj myślałam, że umrę. Pogoda u nas też taka sobie, pochmurno. Dziś gotowaniem obiadu nie muszę się martwić bo mamy pomidorową z wczoraj :) Natalko a Ty zrobiłaś zupkę?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 6 miesiąc temu #453266 przez jadziatopol
Monia wiem,ze nie powinnam sie denerwowac...ale ostatnio pojawiaja sie problemiki a ja jestem sama. Nie wiem co z wyjazdem w takiej sytuacji...bo jezeli mam monitorowac miedniczke co 2 tygodnie to mnie nie bedzie stac na to....i chyba zostane. Dzisiaj rano (chyba z nerwow) mialam cukier na czczo 93 a po godzinie od jedzenia 139! Umowie sie na wizyte we wtorek do mojego ginekologa. On raz w tygodniu przyjmuje w gabinetach usg Volumed ...tam maja tak samo dobry sprzet jak tak gdzie wrobilam wczoraj. I zobaczymy czy cos zobaczy.
Princess jak ty to robisz? duze rozbieznosci sa miedzy informacjami twoich lekarzy?

[/url]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilonaInsomnia
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl