BezpiecznaCiaza112023

Mamusie marzec 2013

11 lata 3 miesiąc temu #526739 przez koticz
To ja chyba zakończę dziś dzień!

Posiedzieliśmy u znajomych i super było choć mnie już to męczy,Ci znajomi mają synka 7miesięcy i była jeszcze jedna para z córką 14miesięcy,tak,że wyło wesoło,przytachaliśmy bujaczek od nich,tak,że jeden zakup z głowy.

Pokoik już prawie prawie,jutro zawieszę firaneczkę i jeszcze tylko zawiesić lampkę i przybornik i można dychnąć,ale śmierdzi mi ten nowy dywan :cheer:
Powiedzcie mi najpierw ma dzidziuś spać na kokosie czy na gryce????

Mąż się narypał i chrapie już więc i ja zaraz się kładę...


Jeśli mogę się wtrącić w temat fotelików,to wydaje mi się,że na ten pierwszy nie ma co przepłacać.Synek moich znajomych waży 8kg i jest mu już trochę ciasno w tym 0-13kg więc chyba ten większy który się kupuję na dłużej powinien być porządniejszy,ale ja też mam w zestawie z wózkiem,więc nie wiem dokładnie...

Spokojnej nocy :kiss:





http://www.suwaczki.com/tickers/nzjdgox1ta3px[img] www.suwaczki.com/tickers/nzjdgox1ta3px

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #526782 przez AniaCzajka
Hej dziewczyny:)

U mnie noc minęła nawet spokojnie tylko dwa razy budziłam się na siku i Franek był litościwy dla matki i nawet dziś mnie tak nie skopał:) Dzień zapowiada się leniwie w domu albo w domu rodziców:)

Mam pytanie czy któraś ma może listę co z kosmetyków i medykamentów trzeba mieć dla naszego maleństwa, bo ja niby pokupowałam już większość ale nie wiem czy to dobre i czy czegoś mi brak:)

MIŁEJ NIEDZIELI DZIEWCZYNY:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #526803 przez Beata 26
Paulina 77 napisał:

hej Babki :) podczytuję Was cały dzień, ale ciezko odpisywac na lezaco.
My mamy pozyczony maxi cosi cabriofix z bazą - kolega-ojciec mówił, że jej zaleta jest to, ze dziecko siedzi wyzej i wiecej widzi podczas podrózy.

Od kolezanki-mamuski dostalam super filmik o uspokajaniu niemowlat:


Film zawiera kilka naprawdę interesujących momentów, myślę, że będę probowała niektórych metod! więc dzięki. poza tym uważam, że zwłaszcza druga część jest dziwna, ten specjalista - jak mi się zdaje, wcale nie odpowiada na pytania rodziców, tylko w kółko powtarza swoje odp. na temat 5 metod.
mimo wszystko warto obejrzeć, dla zainteresowanych - znalazłam również stronę gdzie można kupić fajne nagrania prenatalne na cd

spokojny-sen.pl/

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #526804 przez Beata 26
andzia_zg napisał:




No i dziś byłam na porodówce u mnie w mieście i powiem Wam,że po rozmowie z połozną jestem mega pozytywnie nastawiona. Obeszłam sobie oddział połozniczy i porodówkę. Nawet jedna babka szykowała sie do porodu. Widziałam pokoik do porodów rodzinnych, potem poszlismy obejrzeć sale na porodówce. Ogólnie sale po porodze są 2 osobowe ale w miare mozliwości jak nie ma duzo rodzących to każda mamę daja osobno żeby czula sie swobodnie. Oczywiście mozna miec majtki siateczkowe, mozna nawet miec majtki bawełniane jeśli wszystko dobrze sie goi. spokojnie mozna tez odwiedzac (nie ma ograniczen) No i bardzo stawiaja na karmienie piersia wiec mówiła, ze mam sie nie martwic bo mi pomoga w karmieniu i mnie wszystkiego nauczą. Ogólnie bardzo mila byla ta rozmowa.
Połozna tez mówiła, że w razie gdybym np miala jakies bole albo bym sie zle czula do czasu porodu to mam od razu przyjechac i sie nie krepować, ze np jadę tam z jakąś pierdołą, bo one po to sa zeby wszystko sprawdzić.

No i czas zleciał,wszystko zobaczyłam i się na maksa uspokoiłam. Mam nadzieje, że będzie tak jak mówiła.
Powiem Wam, że jakos nie boje sie porodu. Bardziej boje sie tego co będzie potem, czy sobie dam radę i obawiam sie ze obie babcie wejdą mi na głowę. Nienawidze wtrącania. i to własnie najbardziej tego sie obawiam. A przy porodzie dam rade. bo niby czemu mialabym sobie nie dac rady...


Andzia - fajnie usłyszeć tak dobre wiadomości!
nie martw się jako mama dasz sobie radę, a babcie już teraz uczulaj jakie masz życzenia co do ich "porad".. powiedz, że będą pierwszymi osobami, które zapytasz o pomoc, ale nie chciałabym żeby każdy mówił co i jak, bo teraz Ty jesteś mamą i to Ty metodą prób i błędów chcesz się nauczyć swojego dziecka.* będzie dobrze. ja już swoją mamę uczuliłam, ale o dziwo pojawiły się jakieś fochy ze strony siostry, tego się nie spodziewałam - ale i z tym damy radę. :*

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #526808 przez 25malinka
Hej
Obejżałam kawałek filmu i myślę,że zawiera cenne wskazówki,potem dokoncze reszte

Wypiłam kawę i siedze,kicha mi się jak nie wiem,żebym tylko nie była chora,mąż mówi,że zle się czuje też go chyba bierze,ide zrobić jakąs herbatke
Będe pozniej pa
P.S. Dopisuje sie do prośby AniCzajki w sprawie listy kosmetyków i medykamentów

: :) )

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #526821 przez andzia_zg
Cześć laseczki :-)

Dopiero sie zwlekłam z łóżka... Od 1:00 do 4:00 Wojtek szalał w brzuchu więc nie mogłam spać,a rano zasnęłam jak smok.

Zapomniałam jeszcze napisac wczoraj o jednej rzeczy na która kazała mi zwrócić szczególną uwagę połozna z porodówki.
Otóż oprócz karty ciąży i wyników podstawowych badań mam zwrócic uwagę czy miałam robione badanie na HBS, bo jesli nie to mam na najbliższej wizycie powiedziec o tym lekarzowi, bo bez tego badania często opóźnia sie moment szczepienia dziecka, bo trzeba w szpitalu czekac na wyniki. No i oczywiście GBS i orginał grupy krwi.
Ja akurat nie miałąm robionego jeszcze HBS i GBS wiec bede musiała o tym powiedzieć lekarzowi. Dobrze, że zwróciła na to uwage.





[*] Aniołek 10.2014

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #526825 przez Kinga2424
Cześć:)

Czytałam o tych kołysankach prenatalnych. Jest to super rzecz.

Znalazłam na allegro za 34,90:
allegro.pl/kolysanki-prenatalne-kojace-d...-cd-i2892504508.html

i na chomiku też jest:
chomikuj.pl/tatanka26/MUZA/Muzyka+spakow...ki+prenatalna%281%29

Serdecznie pozdrawiam:):):)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #526832 przez kika1985
aksa napisał:

moja choinka po rozebraniu :lol:



boska :P

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu - 11 lata 3 miesiąc temu #526837 przez andzia_zg
AniaCzajka napisał:

Mam pytanie czy któraś ma może listę co z kosmetyków i medykamentów trzeba mieć dla naszego maleństwa, bo ja niby pokupowałam już większość ale nie wiem czy to dobre i czy czegoś mi brak:)


Jeśli chodzi o kosmetyki to ja juz sobie pokupowałam chyba wszystko. Napiszę tak mniej więcej co trzeba:

do kapieli
: emolient - Emolium, Oilatum, płyn do kapieli lub mydełko(ja wybrałam płyn do kapieli Hipp'a,ale zastanawiałam się tez nad Nivea. nie wybralam emolientu bo stwierdzilam,że nie chce przyzwyczajac malego do kosmetykow na AZS. Gdyby cos Wojtka uczulilo to zawsze moge kupic emolient, a jak kupie od razu Oilatum lub Emolient i pojawi sie uczulenie to wtedy co? wiec zaczynam od płynu do kapieli

krem lub mleczko do pielegnacji ciała i buźki (tu też wybrałam Hipp'a),a moze być krem,mleczko, oliwka do ciala... co kto woli
krem na każdą pogodę (tu mam akurat nivea)
krem przeciw odparzeniom (praktycznie każda firma ma krem przeciw odparzeniom, ja akurat mam przetestowany na mega wrażliwej skórze chrzesnicy krem ochronny Bambino wiec po myciu pupki bede nim sparowała pupke)
maść przeciw odparzeniom - np Linomag, Sudocrem (ja w przypadku pojawienia sie odparzeń zaczne od Linomagu, a jesli to by nie pomogło to wtedy Sudocrem)
sól fizjologiczna do przemywania oczek
woda morska do noska

pielęgnacja pepka - w zależności od szpitala są rózne sposoby. Albo przemywanie woda z mydłem,albo stosowanie Octeniseptu, albo stosowanie spirytusu. Ja kupilam sobie profilaktycznie gaziki do pepka Leko (4zł) Wstrzymałam sie z kupnem Octeniseptu bo nie wiem co mi powiedza na porodowce. Jak każa go stosowac to mąż kupi. A te gaziki mam w razie gdyby w ciagu dnia cos mi sie zabrudzil pepuszek czy cos)

A dla mamusi:
Tantum Rosa
na brodawki - do wyboru Bepanthen, Maltan, Puralen 100,Lano Maść z ziajki (ja akurat mam Maltan bo nie trzeba zmywac)

Jak cos sobie przypomne to dopiszę. To jest taka lista co mam kupione ja. Ale każdy kupuje pod siebie. Każdy ma tez swoje wyrobione zdanie na temat kosmetyków. Wszytskoi zalezy od tego co kto chce stosowac do pielegnacji.





[*] Aniołek 10.2014

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #526841 przez kika1985
witam w leniwą niedzielę

ale z nas torpedówy już ponad 1000 stronek wow :cheer: :cheer: :cheer: :cheer:

wczoraj byliśmy w mężem na urodzinach kolegi i niby wróciliśmy po 24 ,wstałam po 8 ale jestem strasznie niewyspana, dziś mam Natalkę w domu bo siostra pojechała z mężem na wieś bo z Anglii przyjechało ciało szwagra brata i mają jakieś modlitwy odprawiać,m różaniec i nie chciała żeby dziecko tam się plątało, jutro pogrzeb, zobaczę jaka będzie pogoda, jeśli będzie w miarę ciepło i nie będzie padało to pojadę na sam pogrzeb

za oknem zimno i dużo śniegu, pogoda wymarzona na sanki ale jakoś nie mam siły iść z dziećmi

wczoraj chodziliśmy po sklepach oglądać wózki i nic nam się nie podoba ;) nawet pościeli ładniej nie mają tu u mnie, więc zamówię na allegro , a wózek to chyba zostanie Graco Symbio , ale bez bazy bo koleś w sklepie powiedział że Graco robi bazy tylko dla małych fotelików do 13 kg, a potem już ta baza do niczego nie pasuje , więc zbędny wydatek

Ania Czajka bardzo ładnie wyglądasz

Andzia ty już wszystko masz a ja jeszcze tyle ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #526844 przez kika1985
wow zaczęłam 8 miesiąc !!!!!!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #526849 przez Kinga2424
kika1985 napisał:

wow zaczęłam 8 miesiąc !!!!!!


Serdeczne gratulacje:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #526853 przez aksa
bry :)

Magdalenaa boske zdjęcia a to z językiem no wymiata!! :lol:

andzia ojej ale sympatycznie u ciebie w szpitalu..żeby wszystko się potwierdziło w trakcie to miłe traktowanie i pomoc to tylko iść rodzić :silly: fajnie, że jesteś spokojna i pewnie, że dasz rade wszystkie damy rade!!
a wtrącania się też się obawiam... :dry:

Waszka kichaczu zdrówka życzę!!

ja też się męczę i wszystko musze robić z przerwami bo z sił opadam :dry:

my wczoraj byliśmy na domóweczce, nic nie zjadłam :cheer: nie miałam ochoty :cheer: ale za to wypiłam całą puszkę pepsi :side:
ach i dostałam komplementy,że się 'nie rozrosłam', a 'od tyłu to nie widać, że w ciąży jestem' hihihi

nas czeka dziś intensywny dzień, musimy jechać do meblowego wpłacić zaliczkę za łóżko bo przelewem nie można...zrobić jakieś jedzeniowe zakupy teściom - i wyjechać po nich do Pyrzowic - dziś wracają kiedy ten czas minął?!

mam nadzieję,że w połowie dnia nie padne :silly:

http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=53612 [/url]
http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=43127 [/url]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #526856 przez aksa
kika a ten 8 miesiąc to od skończonych czy zaczętych tygodni się liczy?
bo jeśli od zaczętych to ja też zaczęłam 8 miesiąc :cheer: :cheer: :lol:

http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=53612 [/url]
http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=43127 [/url]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #526870 przez Beata 26
Hey, to ja wg usg wczoraj zaczęłam 8 miesiąc :) gratuluje Wam:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilonaInsomnia
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl