BezpiecznaCiaza112023

Mamusie marzec 2013

11 lata 5 miesiąc temu #529803 przez Depeche
Antygen HBs – antygen, którego poziom świadczy o zakażeniu wirusem HBV (wywołującym wirusowe zapalenie wątroby typu B, WZW B)- najczesciej jest zlecany na poczatku ciazy, ja bynajmniej tak miala za kazdym razem

GBS - badanie na obecnosc paciorkowaca w drogach rodnych, robi sie je w 35 t.c. Paciorkowiec jest grozny dla dziecka jezeli rodzi sie naturalnie, podaje sie wtedy antybiotyk i po klopocie.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 5 miesiąc temu #529817 przez Depeche
wiewiorka napisał:

Depeche napisał:

Andzia, ja nie wiem, ja robilam HBS na poczatku ciazy i wydaje mi sie, ze nie trzeba go powtarzac, albo nie pamietam. Na pewno trzeba GBS zrobic, ale to jakos w 34 t,c, chyba.

No i co bylysmy w Faktach, nie uda sie z tym dluzszym urlopem macierz. mowie wam, kurde bedziemy sciskac nogi do konca, a jak sie moj nie obroci, to chyba lekarza na kolanach bede blgac, zeby mi cesarke wyznaczyl najwczesniej na 18 marca.

MOja zgaga mnie wykonczy, mam caly dzien, po wszystkim, nawet po wodzie!!!!!!!!!! Wzielam wlasnie tabletki, popilam mieta i boje sie zjesc kolacji. No czy to jest nornmalne, zeby baba w ciazy bala sie zjesc kolacji?! Nieeee.

Jutro rano ide do okulisty po zaswaidczenie czy jakby co moge rodzic normalnie. Pewnie takie mi wystawi, bo ona nie z tych, ktore zachecalyby do cesarki, a ostatnio nic sie nie dzialo z moja siatkowka, a jedynie chyba to jest powaznym przeciwskazaniem. Dobrze , ze sobie przypomnialam, bo zapewne zasiadlabym przed kompem na forum, a wizyta by przeleciala. Chociaz po tym usg czuje nadal niedosyt, no przywyklam , ze na usg wszystko widze.


Co to jest HBS i GBS? Ja tez mam cały dzień zgagę!!!Jest tak silna, że śmiem twierdzić że aż boli. Ja noszę soczewki, też potrzebuje zaświadczenie od okulisty, że moge rodzić naturalnie?


Ja mam tzw. plusy, wiec teoretycznie nie potrzebuje, bo wkazania sa przy minusach chyba powyzej -6. Ale najwazniejsza jest jakosc siatkowki, bo przy zwiekszonym wysilku moze sie ona odkleic i slepota, wiec uwazam, ze nalezy sie skontrolowac. A juz po tej akcji z kuzynka mojego meza, co sie jej po porodzie jaskra pojawila to na pewno. Ja chodze w okularach wiec pierwsze co na izbie przyjec sie mnie o wade wzroku pytali, przy sozewkach moze nie beda pytac, ale ja bym poszla.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 5 miesiąc temu #529822 przez andzia_zg
To jak teraz bede robila morfologie to zrobie tez Hbs.





[*] Aniołek 10.2014

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 5 miesiąc temu #529825 przez Gosia27
Dziewczyny, każda z Was koniecznie musi mieć zrobione w ciąży p/chiała HCV,antygen-Hbs oraz p/ciała HIV oraz przebadane co najmniej 2 razy p/ciała we krwi. Na początku ciązy również powinno się mieć wykonane badanie Wr(na kiłę)
Spadam poczytać. Dobrej nocy

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 5 miesiąc temu #529837 przez 25malinka
Wr( na kiłę) to miałam robione,ale HBs i GBs nie miałam,teraz będe miała wizytę 25 stycznia to może każe mi zrobic a jak nie to sama się zapytam

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 5 miesiąc temu #529863 przez marchewka
czy ktoras z was miała robione badanie ktg? interesuje mnie to w ktorym tyg sie je wykonuje i czy jest to badanie podstawowe w czasie ciąży?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 5 miesiąc temu #529875 przez 25malinka
marchewka napisał:

czy ktoras z was miała robione badanie ktg? interesuje mnie to w ktorym tyg sie je wykonuje i czy jest to badanie podstawowe w czasie ciąży?

[/i]


Z tego co wiem to ktg robi się chyba pod koniec ciąży,przed porodem

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 5 miesiąc temu #529897 przez xxElaElaEeexx
Witajcie dziewczyny :)

Cieszę się ,że wszystko dobrze po wizytach :)
Ja swojej się nie mogę doczekać,ale to dopiero w lutym...

Teraz jestem strasznie padnięta chodzeniem po sklepach... ;)
Na szczęście udało nam się kupić lodówkę,piekarnik,płytę,mikrofalę,okap,odkurzacz w promocyjnych cenach.Jeszcze musimy poszukać fajnej i taniej zmywarki :)

Dobrej nocki i do jutra :kiss:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 5 miesiąc temu #529899 przez andzia_zg
Kurde jak ja miałam mało badań podczas ciąży... jedynie na poczatku HIV, grupa krwi i toksoplazmoza, a tak to ciagle tylko morfologia i mocz... teraz jedynie niby oprocz morfologii i moczu mam zrobic CRP ale nie wiem czemu :S





[*] Aniołek 10.2014

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 5 miesiąc temu #529906 przez marchewka
a co do GBs ja bede miała robione w przyszlym tyg tez miałam ostatnio o nie zapytać a sam mi o nim powiedział ze 35 tyg sie je wykonuje

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 5 miesiąc temu #529912 przez 25malinka
andzia_zg napisał:

Kurde jak ja miałam mało badań podczas ciąży... jedynie na poczatku HIV, grupa krwi i toksoplazmoza, a tak to ciagle tylko morfologia i mocz... teraz jedynie niby oprocz morfologii i moczu mam zrobic CRP ale nie wiem czemu :S

[/i]

Andzia nie przejmuj się ja też dużo nie miałam,lekarz wie jakie trzeba zrobic,także bez obaw jeszcze trochę czasu jest,a to badanie co wymaz pobierają to robi się chyba w 36 tyg,tak gdzieś czytałam

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 5 miesiąc temu #529916 przez andzia_zg
Ja kolejna wizyte mam 31.01 wiec to bedzie akurat 35tydzien wiec moze mi wtedy gina kaze zrobic GBS.





[*] Aniołek 10.2014

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 5 miesiąc temu #529928 przez 25malinka

Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 5 miesiąc temu - 11 lata 5 miesiąc temu #529937 przez marchewka
ja na poczatku tez miałam mało badani pozniej jak sie zaczeła szyjka otwierać załozono krązek to chyba wszystkie mozliwe badania miałam robione crp 2 razy biocenoza to samo morfologia nie wspomne ile razy robiona. bezsensu robić niektore badania gdy niema potrzeby

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 5 miesiąc temu #529939 przez koticz
Zgadzam się z malinką! Moja gina kazała mi zrobić teraz dokładnie te same badania co andzia ma do zrobienia,a przecież pracuje w szpitalu to na bank wie co za badania mam mieć porobione!Andzia don't worry

Ide robić jajeczka na miękko :P a potem zjem truskawki,bo zakupiłam dziś w biedrze

Przyszła mi dziś paczka z allegro z osłonkami na sutki,prześcieradełkami i tetrowymi pieluchami,jeszcze czekam na paczkę z pościelą i w piątek idziemy zamówić wózek,po drodze zakupię sól fizjologiczną do oczek i gaziki na pępuszek i ABSOLUTNY KONIEC!!!!!!

allegro.pl/canpol-pierwsza-szczoteczka-d...lec-i2919563530.html
kupiłam też takie coś i mam zamiar dość szybko tego zacząć używać,jak czasem patrzę na zęby dzieci na ulicy toooo brrrrrrrrrrrrrrr trzeba wyrobić nawyk i w sobie i w dziecku,że co by się nie działo trzeba dbać o zęby!!!!

Dobranoc misie :kiss:





http://www.suwaczki.com/tickers/nzjdgox1ta3px[img] www.suwaczki.com/tickers/nzjdgox1ta3px

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilonaInsomnia
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl