BezpiecznaCiaza112023

Mamusie marzec 2013

11 lata 9 miesiąc temu #401393 przez Misia
Ja też się boje bo szczupła nie jestem ... i mam tendencje do tycia ... i chciałabym max przytyć 12 kilo ..... na początku ciąży schudłam dwa ... mam wrażenie, że dużo jem bo niczego sobie nie odmawiam ... ale nie tyje na razie ... będę dalej obserwować wagę i jak coś się ruszy to będe musiała zacząc sie ograniczac .. zobaczymy jak to będzie ..

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 9 miesiąc temu #401438 przez hoborr
Dziewczyny nie przejmujcie się wagą. Waże żeby dzieci były zdrowe:) Ale duża waga obciąża ogranizm. I jak ktoś dużo tyje w ciąży może mieć podwyższone ciśnienie - a to już dobre nie jest:)

Gosiach - witamy i gratulujemy:) Napisz koniecznie jak po wizycie na kiedy masz termin:) Ja chciałąm aby dzieci nie miały dużej różnicy wieku. Ale w sumie to nie planowaliśmy aż tak szybko drugiej ciąży:) Ada ma dopiero roczek:) Ale i tak sie bardzo cieszę bo o pierwsza ciążę staraliśmy się ponad 2 lata. A tu w pierwszym cyklu się udało!!! :)


A ja ciągle mam mdłości! Dopiero jak coś wmusze i zjem to delikatnie przechodzi...


Dziewczyny bierze któraś luteinę? Jeśli tak do dopochwowo czy pod język???

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 9 miesiąc temu #401482 przez mamcia2013
Misia Ja też bym chciała max 12 kg przytyć :) ale najważniejsze aby dziecku się nic nie działo.

Hoborr ja nie biorę luteiny.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 9 miesiąc temu #401653 przez ufolka
mamcia ja w poprzedniej ciąży nie słuchałam mamy i żałuję ;p mówiłam jak urodzę to schudnę i dooopa :P
misia dołączam się do tych 12 kg :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 9 miesiąc temu #401872 przez mamcia2013
Ufolka ale co tu zrobić jak wiecznie się chce jeść ? Wodę pić ciągle? :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 9 miesiąc temu #401935 przez mamcia2013
Jaka cisza na naszym forum :/ dziewczynki się pochowały :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 9 miesiąc temu #401938 przez AniaCzajka
ciepło się na dworze zrobiło to i mamuśki na dwór wybyły:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 9 miesiąc temu #401942 przez mamcia2013
No właśnie, a ja się wyspałam i się nudzę, chłop w pracy to i nudno :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 9 miesiąc temu #401960 przez gosiach
Kochane termin mam na 20 marca ale po usg będziemy wiedzieć dokładnie. Dziewczyny co do wagi to muszę wam powiedzieć że w pierwszej ciąży przybyło mnie 22 kg zaowocowało to wielkimi rozstępami, szczerze mówiąc to było moje zaniedbanie myslałam że poprostu wolno mi tak tyć bo jestem w ciąży, a po porodzie staję na wagę a tam tylko 6 kg mniej, złapałam się za głowę myślałam że dziecko plus płyn owodniowy i łozysko więcej waży a to ja tylę ważyłam. Nie wiem jak tera będzie bo już mam wrażenie jakbym rosła :S

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 9 miesiąc temu #401971 przez macka
Dziewczyny jeśli chodzi o jedzenie to jedzcie z głową : )Ja miałam dziś i wczoraj okropne mdłości, teraz mi przeszło i zajadam mleczko z tubki takie strasznie słodkie i nie ukrywam, że zjadłabym jakiegoś śledzia mega ostrego, takiego w occie najlepiej. Śmieszne to ale mam niezłe zachciewajki w tej ciąży, w pierwszej tak nie miałam..

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 9 miesiąc temu #401972 przez Misia
Najważniejsze jest dziecko, ale jak będzie się można pilnować tak, żeby to nie miało wpływu na dziecko to jak najbardziej. Ja mam od kilku dni takie mdłości, że się tego nie spodziewałam bo cały czas dobrze się czułam miałam tylko zawroty głowy i bóle piersi a teraz to tak mi całymi dniami niedobrze, że już ryczę z bezradności... ja nie mam na nic ochoty .... wręcz bym nic nie jadła ale trzeba ...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 9 miesiąc temu #402063 przez Unbreakable
Ja od wszystkich słyszę "jedz dużo warzyw" a tymczasem nie jestem w stanie w sklepie nawet przejść obok stoiska z warzywami i owocami - tak mi niedobrze.

Kobitki a Wy w czasie ciąży w domku siedzicie czy może pracujecie? Pytam, bo z powodu senności nie jestem w stanie wysiedzieć przed komputerem i zastanawiam sie czy tez tak macie ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 9 miesiąc temu #402085 przez patka1603
ja jak byłam w ciąży to praktycznie żyłam na samych warzywach i owocach ale to pewnie przez świadomość że muszę teraz bardziej o siebie dbać! a wcześniej w ogóle ich nie jadłam. natomiast jeśli chodzi o senność to mnie w I trymestrze strasznie męczyła nie mogłam nawet na chwile usiąść bo od razu spać mi się chciało

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 9 miesiąc temu - 11 lata 9 miesiąc temu #402110 przez kasia123m
Ja na poczatku do obiadow robilam warzywa na parze ale chyba.jak lezalam w 6tyg to mnie odrzucilo i teraz nawet garnka niewyjmuje bo sam zapach parowanych warzyw ble...jem pomidory czesto na kolacje,papryke czerwona na wedline kroje,ogorki cebule.jem jablka,czasami brzoskwinie,kalarepe w plasterki z sola,ogorka.raz mnie wzielo na winogrona.kukurydze ale kukurydza chyba nie ma wartosci odzywczej choc moze sie myle.twraz wlasnie szukam co zawiera zelazo bo mi juz powoli anemia sie zaczyna.



Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 9 miesiąc temu #402128 przez Misia
Z senności to mam tylko tyle, że wcześnie jak na mnie się kładę bo koło 22 i śpię do 9 lub 10 :) ale ogólnie w dzień jest ok ... a jeśli chodzi o jedzenie to taj jak mówiłam nic bym nie jadła .... dzisiaj cały dzień to samo aż mi się z domu nie chce wychodzić tylko leże.... a staram się jeść też pomidory (bo ja ogólnie przed ciążą od dziecka tak mam, że wymiotuje od pomidorów, ale jak mam do tego ogórka to mogę jeść)więc jem pomidory, ogórki, to jak robię sobie kanapki a tak to na śniadanie brzoskwinie zjem lub śliwki jadłam też arbuza i paprykę chciałam sobie kupić ale tylko jem pomarańczową a jak szukałam dwa razy ostatnio w sklepach to nie było ... a tak to jeszcze pije soki pomidorowe i kubusie :) no i chce się jeszcze zmusić do maślanki truskawkowej :) bo tą w miarę toleruje a zwykłej bym nie wypiła .. ogólnie to nie mam tak, że czegoś nie mogę jeść a na coś mam ochotę... chociaż dzisiaj a na obiad ledwo wcisnęłam w siebie buraki i parówkę ... aha no i wiadomo,że jeszcze kalafior jem i fasolkę żółtą :) ale inne rzeczy też jem kiełbase z grila czy zapiekanke :P Lece na zakupy :) Jakoś muszę dać radę :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilonaInsomnia
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl