BezpiecznaCiaza112023

Mamusie marzec 2013

11 lata 5 miesiąc temu #463031 przez lenusia7
Kochana zobacz pod zjeciem z usg powinno byc

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 5 miesiąc temu #463036 przez lenusia7
mam tez na zdjeciu napisane tez musisz miec

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 5 miesiąc temu #463049 przez andzia_zg
Nigdzie nie mam na żadnym zdjęciu. Jedynie na zdjeciu z drugiego usg jest długośc CRL. Na pozsttałych zdjeciach nie mam nic.

ale sie zdenerwowalam. Aż sie zaczęłam dziwnie trząść z nerwów :dry:





[*] Aniołek 10.2014

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 5 miesiąc temu #463061 przez lenusia7
Hmm nie denerwuj sie kochana jsli nie chcesz czekac na kolejne , zapisz sie na usg 3d i wtedy bedziez mialoa szczegolowy opis niezapomniany widok i plytke na cale zycie z ruchami tam poprosisz o wyjasnienia . mi na 1 tez niczego nie powiedziano na 2 wybralam sie w inne miejsce i wypytywalam az babeczka miala dosc . Nie wkurzaj sie widzisz to chyba zalezy od nastroju i widzi mi sie naszych lekarzy.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 5 miesiąc temu #463064 przez Asiulka_Lech
Andzia dziękuje za pomoc z suwaczkiem! jesteś niezastąpiona:)
Gosia pomodlimy się dziś z mężem(Adam)o zdrówko Twojej Zosi.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 5 miesiąc temu #463075 przez andzia_zg
Lenusia zdenerwowalam sie bo jak sobie pomyslalam ze gdybym nawet wylądowala na izbie przyjęć bo np bolałby mnie brzuch to tak na dobra sprawe w karcie ciazy nie mam nic o przebiegu mojej ciazy. Tylko wyniki badan z laboratorium i moje cisnienie i wagę. O dzieciątku ani słowa. Kompletnie zadnej informacji o jakimkolwiek usg itp. Zadnej długości,żadnego pomiaru, informacji o narzadach...zupelnie nic...





[*] Aniołek 10.2014

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 5 miesiąc temu #463087 przez lenusia7
Nie wiem Andzia ale chyba wiedza co robia moze w takiej sytuacji pierwsze co to wykonuja usg po swojemu. Nie wiem zobaczymy co napisza dziewczyny , moze tylko niektóre z Nas maja to wpisane a jesli nie to musisz zadzwonic do swojego ginekologa i niech robi jeszcze raz porządnie z opisem .

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 5 miesiąc temu - 11 lata 5 miesiąc temu #463097 przez sylwka727
Gosia dobrze że nic innego jeszcze nie wykryli ale teraz musisz czekać na wizytę u kardiologa dopiero wtedy będzie wiadomo co i jak leczyć :kiss:

Ja mam jeszcze wpisane w karcie w zaleceniach jakie tabletki dostawałam luteina, anttybiotyk itp A połówkowe będę miała dopiero w czwartek na nfz i będę się umawiała na 3d z moją ginką



24.12.2011-26.12.2011Mateuszek
24.12.2011-30.01.2012Adrianek
Moje Aniołki[*]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 5 miesiąc temu - 11 lata 5 miesiąc temu #463100 przez andzia_zg
W czwartek się zapytam. Zobacze co mi powie. Kurcze płace a nie mam żadnego opisu do usg. Nawet do połówkowego :-(





[*] Aniołek 10.2014

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 5 miesiąc temu #463102 przez koticz
No to mnie troszkę zdziwiłyście!
Ja mam w karcie ciąży:moją wagę i ciśnienie,wyniki morfologii i moczu,zapisane jakie leki przyjmuję,odnotowane pobyty w szpitalu,wyniki badań serologicznych,winiki cytologii i uzupełnione badania usg:Wiek,waga i imię małej plus info o łożysku i pessarze.Od lekarza co mi robi prenatalne mam kartkę a4 w dwuch identycznych kopiach i tam są wszystkie szczegóły dotyczące badania,moja gin kazała mi nosić to razem z kartą ciąży.Na tej kartce jest wszystko: wiek wielkość BPD HC AC FL waga czynność serca,ruchy i położenie płodu,łożysko plus opis w punktach budowy dziecka(głowa,kręgosłup,twarz,nerki itp) kończy się wyznaczeniem ew.ryzyka chorób gen.np :ryzyko wyjściowe trisimii 21(down) 1: 1074
Czyli wszystkie informacje,ale nie chcą w szpitalu tej kartki oglądać :P





http://www.suwaczki.com/tickers/nzjdgox1ta3px[img] www.suwaczki.com/tickers/nzjdgox1ta3px

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 5 miesiąc temu #463106 przez patrycja85
Andzia nie denerwuj sie. w karcie ciąży mają być twoje wyniki badań bo one wskazują czy ciąża przebiega prawidłowo. a pierwsze co robią w szpitalu ciężarnej to własne badanie usg. gdyby coś na kolejnych usg na tych prywatnych wizytach było nie tak to miałabyś wypisane mase skierowan na badania i wyniki tych badan wpisane w karte ciąży.

ja też mam w karcie tylko podstawowe info ale zawsze po usg dostaję zdjęcia ze szczegółowym opisem. tylko że zdjęcia są bardziej dla nas a nie dla lekarzy w szpitalu bo oni robią swoje usg. tak myślę.

Gosia-to teraz trzymamy kciuki za konsultację z lekarzem od serduszka. przy takim wsparciu forumowych cioć, modlitwach i kciukach musi to się wszytsko dobrze skończyc:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 5 miesiąc temu #463110 przez andzia_zg
koticz napisał:

Od lekarza co mi robi prenatalne mam kartkę a4 w dwuch identycznych kopiach i tam są wszystkie szczegóły dotyczące badania,moja gin kazała mi nosić to razem z kartą ciąży.Na tej kartce jest wszystko: wiek wielkość BPD HC AC FL waga czynność serca,ruchy i położenie płodu,łożysko plus opis w punktach budowy dziecka(głowa,kręgosłup,twarz,nerki itp) kończy się wyznaczeniem ew.ryzyka chorób gen.np :ryzyko wyjściowe trisimii 21(down) 1: 1074
Czyli wszystkie informacje,ale nie chcą w szpitalu tej kartki oglądać :P


Ja wlasnie nic takiego nie mam o glowie, kregosłupie, twarzy, nerkach itp. Niby teraz ma mierzyc jeszcze glowke bo maly tak sie odwrocil ze nie mogla zmierzyc ostatnio glowy wiec moze teraz po wizycie mi cos da. zobacze w czwartek.





[*] Aniołek 10.2014

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 5 miesiąc temu - 11 lata 5 miesiąc temu #463113 przez xxElaElaEeexx
andzia Nie przejmuj się :kiss: Ja mam wpisaną
-datę
-tydzień ciąży
-wagę
- obrzęki żylaki(kreska)
-cisnienie
- Morfologia :hb,ht,erytrocyty,leukocyty (w trombocytach i poziomie glukozy nic mi nie wpisuje)
-mocz : bialko,cukier ,leukocyty,bakterie,ciężar własc. (mam napisane w skrócie bz. czyli bez zarzutów)
-zalecenia (tam mi co wizyte wpisuje co mam zrobić np.morf,mocz )

No i mam miejsce na 3 badania USG :
-data.........................
-tydzien ciaży................
-ciążą (poj. lub mn.).........
-Łożysko :....................
-Wody płodowe.................
-Położenie płodu..............
-Tętno T.p....................
-BPD/FL/CRL...................


I właśnie myslalam ze mi wpisze wszystko w te rubryki badania usg nr 1(bo przecież to połówkowe było).



Mam jeszcze stronę z badaniami serologicznymi :
hiv,HbsAg,Odczyn Wassermana,Miano lg przeciwróżyczkowych,Miano lg przeciwtoksoplazmowych,Odczyn Coombsa

I Wszystkie rubryczki puste ,bo żadnego badania nie robiłam.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 5 miesiąc temu #463116 przez andzia_zg
xxElaElaEeexx napisał:

No i mam miejsce na 3 badania USG :
-data.........................
-tydzien ciaży................
-ciążą (poj. lub mn.).........
-Łożysko :....................
-Wody płodowe.................
-Położenie płodu..............
-Tętno T.p....................
-BPD/FL/CRL...................


Wlasnie w karcie ciąży też mam te rubryki a wszystkie są puste :-( ani jednego wpisu :-(





[*] Aniołek 10.2014

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 5 miesiąc temu - 11 lata 5 miesiąc temu #463119 przez koticz
pati ma rację,jak się idzie do szpitala to oni najpierw robią usg i swoje badania ginekologiczne,niezależnie od tego czy idziez z ciśnieniem czy biegunką zawsze robią usg

andzia ela te rubryki to mi moja gin uzupełniła na podstawia tych kartek z prenatalnych





http://www.suwaczki.com/tickers/nzjdgox1ta3px[img] www.suwaczki.com/tickers/nzjdgox1ta3px

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilonaInsomnia
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl