BezpiecznaCiaza112023

Mamusie marzec 2013

11 lata 8 miesiąc temu #416260 przez patrycja85
witam po weekendzie:) ja też jestem non stop zmęczona i muszę się zdrzemnąć w ciągu dnia. ale poza tym nie mam takich objawów jak wy i nie wiem czy to dobrze czy nie:/ nic mi się nie rozciąga póki co, nie latam co chwila do wc, piersi już nie bolą. jedyne co mi dokucza to to zmęczenie. jutro usg genetyczne-trochę się denerwuję:/

vernix jak masz ochotę na czytanie to polecam jeźdzca miedzianego. piękna historia o miłości. to pierwsza część trylogii. sam tytuł zupełnie nie zachęca i ja też nie byłam przekonana, ale koleżanka mnie namówiła. przeczytałam wszystkie części jednym tchem:) i wracam cały czas-pierwszą część czytałam 4 razy:) każda z koleżanek i mam koleżanek którym polecałam jest zachwycona więc polecam każdej z Was w ramach ciążowego relaksu:)

pozdrawiam

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 8 miesiąc temu #416275 przez andzia_zg
A dla miłosniczek kryminałów polecam Harlan'a Cobena :-) ostatnio wzięłam się za jego książki :-)

A z 2 lata temu czytałam książki Gardnera - cieniutkie kryminały, akurat na 1 wieczór

A tak poza tym to zabrałam się za niemiecki. 7 lat nie miałam styczności z językiem i zaczęłam przypominać sobie słówka (a właściwie uczę się ich na nowo, bo już nic nie pamiętam) Mam repetytorium tematyczno-leksykalne i się działami staram uczyć,ale na razie ciężko mi to idzie. Ale staram się...





[*] Aniołek 10.2014

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 8 miesiąc temu #416280 przez andzia_zg
A tak poza tym wkleiłam dla przypomnienia nasza listę porodów, bo chyba nie ma nas wszystkich wpisanych. Co jakiś czas uaktualniajmy ją :D

Misia - Dominika 22lata - 2/3.03.2013
AniaCzajka- Ania 24 lata - 3.03.2013
andzia_zg - Ania - 27 lat - 06.03.2013
Vernix- 08.03.2013
mamcia2013-Paulina-23 lata-09.03.2013
chiczi- 09.03.2013
Unbreakable - Aneta - 25 lat - 11.03.2013
Sylwia-28lat-19.03.2013
gosiach 29 lat- 20.03.2013
Sylwka727-Sylwia-22lata-20.03.2013
macka- Magda-28lat-21.03.2013
Madga-24lat-27.03.2013





[*] Aniołek 10.2014

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 8 miesiąc temu #416322 przez sylwia2
Witam po weekendzie. Mój minął szybko, całą sobotę poświeciłam na sprzątnie, takie większe, okna, firanki itp. no i chyba trochę przesadziłam bo niedziele przeleżałam wykończona. Oczywiście dostało mi się od mamy i meża za to. Nawet na obiad poszliśmy do mamy, a że kupiła komodę , tata wyjechał na 2 tyg do siostry do Londynu, więc mama w gorącej ,,wodzie kąpana '' musiała mieć ją już złożoną, w tygodniu mąż pracuje do 20 to tylko niedziela została. Ja spałam , mężulek składał. Wczoraj leżałam sobie w wannie i nie wiem czy to w mojej głowie czy naprawdę ale poczułam coś w brzuchu, jeszcze na ruchy maleństwa za wcześnie ale to było dziwne inne uczucie, jak by się coś ruszało. Jak u was samopoczucie bo oprócz senności chodź już mniejszej, to nic mi nie jest, piersi nabrzmiałe ale nie bolą, brzuch tez nie boli , mam nadzieje ze jest wszystko ok, wizytę mam dopiero 7 września.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 8 miesiąc temu - 11 lata 8 miesiąc temu #416339 przez andzia_zg
Dziewczyny mam nietypowe pytanie.Otóż zauważyłam u siebie taka dziwną rzecz. Otóż od 2 dni jak wychodzę spod prysznica to zauważam na sutkach biała wydzielinę. jak tego potem dotknę to nic nie leci, w dzień tez nic nie leci, ale po każdej kąpieli biały sutek :unsure: Czyżby to już mleko? No i od tych 2 dni bardziej bolą mnie piersi. Czuję jakbym dźwigała balony. Słyszałyście może o czymś takim?

A tak poza tym to dziś dość mocno dretwieja mi nogi. Czytałam w internecie, że to macica przygniata naczynia krwionośne i stąd takie drętwienia. Uroki ciąży :P





[*] Aniołek 10.2014

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 8 miesiąc temu #416368 przez Mirella
po weekendzie Emilka utraciła pierwsze miejsce, do końca konkursu pięć dni, zagłosujcie proszęęęęęęę pl.lennylamb.com/user/show_photo/5035

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 8 miesiąc temu #416412 przez mamcia2013
Hej Dziewuszki :) ja właśnie posprzątałam całą chałupę, aż mnie prawa strona razem z biodrem boli :/ Ja całą niedzielę przeleżałam razem z moim :)
Mi też nic nie dolega oprócz pobolewania brzuszka, piersi troszkę urosły ale nie bolą :)
Pozdrawiam :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 8 miesiąc temu #416466 przez AniaCzajka
a ja mam remont w domu i okropny bałagan;/ ale już niedługo się skończy bynajmniej mam taką nadzieje, mnie bolą piersi a czasami aż tak swędzą ze muszę się drapać, brzuch czasami pobolewa i czuję taka twardość w nim, a co do weekendu to minął szybko w sobotę pomagałam przy tapetowaniu a wczoraj się leniliśmy z mężulkiem.

Pozdrawiam z deszczowego Parzenia:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 8 miesiąc temu #416474 przez chiczi
andzia_zg napisał:

Dziewczyny mam nietypowe pytanie.Otóż zauważyłam u siebie taka dziwną rzecz. Otóż od 2 dni jak wychodzę spod prysznica to zauważam na sutkach biała wydzielinę. jak tego potem dotknę to nic nie leci, w dzień tez nic nie leci, ale po każdej kąpieli biały sutek :unsure: Czyżby to już mleko? No i od tych 2 dni bardziej bolą mnie piersi. Czuję jakbym dźwigała balony. Słyszałyście może o czymś takim?


Też cosik takiego zauważam od kilku dni...

Poza tym standard- ból raz z lewej, raz z prawej strony brzuszka z naciskiem na lewą ;)
Jutro badania: krew i mocz.
W czwartek wizyta :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 8 miesiąc temu #416537 przez Unbreakable
Hej Dziewczyny ;)
Mój weekend intensywny, urodziny, parapetówka u znajomych, ale jednak w domku na wygodnej kanapie z Mężulkiem czuję się teraz najlepiej ;)

Ja dziś byłam na badaniach krwi i czekam na wyniki, ale coś czuję że idealne nie będą bo ostatnio bardzo często robi mi się słabo. Pewnie jakieś niedobory wyjdą.
W środę wizyta u gina a w czwartek genetyczne, zaczynam się bardzo denerwować. Jak wyglądają takie badania? no i już pytałam ale nikt mi nie odpowiedział, badanie przez brzuszek, tak?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 8 miesiąc temu - 11 lata 8 miesiąc temu #416549 przez vernix
Patryacja85 dziękuję za podanie tytułu książki. Z chęcią przeczytam całą trylogię, jak wciągnie mnie pierwsza część. Już szukam na allegro:)

Ja Wam polecam tematycznie co do forum :) "Dziecko z bliska"-fenomenalna książka Agnieszki Stein, która opisuje w jaki sposób budować od pierwszych chwil z dzieckiem relację, która ładnie brzmi: "rodzicielstwo bliskości".
Bardzo ciekawe przykłady, niby w wielu punktach nie jest odkrywcza, (bo przecież dziecko najbardziej w świecie potrzebuje miłości i bliskości)-tak myślałam przed zajrzeniem do książki, ale muszę przyznać, że daje ona myślenia.Polecam!

Sylwia2, dałaś czadu z tym sprzątaniem:) podziwiam! Gdybyś nie miała co robić to zapraszam do mnie:):):)

A tak na serio, to od tygodnia? odczuwam też "coś" dziwnego w brzuchu. hmm...przelewanie, pływanie?? Mąż śmieje się i mówi, że to jelita tak pracują pod naporem rozszerzającej macicy, ale ja tam wiem swoje:):)Ktoś się tam rusza:)

Andzia
z tymi drętwieniami to masz rację, witaj w klubie. Dzisiaj mój D. masował mi rano kolano i lewą rękę-nie mogłam nimi ruszyć tak mi zdrętwiały. Cóż nie mamy powoli wpływu na nasze ciało. Ono żyje własnym życiem:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 8 miesiąc temu - 11 lata 8 miesiąc temu #416556 przez vernix
Unbreakable ja tylko z opisu wiem jak wygląda, bo sama idę na takie badanie za tydzień w środę i już się bardzo denerwuję.. Z tego co się orientuję to gin bada przezierność -grubość fałdu karkowego maluszka, nie może ono przekraczać wartości 2, 5 mm. Jeśli jest wyższe, to może wskazywać na wady. Ginekolog tłumaczył mi podczas ostatniej wizyty, że w takim wypadku kieruje mnie i męża w ciągu 2 godzin na badanie genetyczne z krwi. To badanie to test podwójny. Pobierają jego próbkę i moją. Wysyłają do laboratorium-badają na podstawie programu komputerowego możliwość wystąpienia wad genetycznych -Downa, Edwardsa, Turnera itd.

Podczas wizyty gin mierzy kość nosową dziecka, mózg, narządy wewnętrzne, wyklucza, albo nie daj Boże potwierdza wady serca itd.

To wszystko co wiem na ten temat. Proszę napisz koniecznie jak było w Twoim przypadku, będę czekała na relację.
Trzymam kciuki, będzie ok!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 8 miesiąc temu #416559 przez Unbreakable
Dzięki.
Jak tylko będę wiedziała to dokładnie opiszę wizytę w czwartek. Mam nadzieję, że będą to tylko miłe i przyjemne wiadomości.

Trzymajcie się, ja niestety wracam do pracy :/

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 8 miesiąc temu #416574 przez patrycja85
vernix-cieszę się że zachęciłam, ale jak zamawiasz to zamów od razu całość-po pierwszej części nie możesz się doczekać drugiej, a jak zamówisz komplet to jest taniej i jedna przesyłka:)poczytaj co o tej książce piszą na forach:)

ja mam jutro to usg genetyczne. powiedziano mi przez tel że wykonuje je się przez powłoki brzuszne, ale moja koleżanka która ma termin na początek marca miała w piątek dopochwowo, więc nie wiem.

miłego popołudnia:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 8 miesiąc temu #416581 przez vernix
Patrycja, już "obczaiłam" 3 części-na allegro 70zł, więc tragedii nie ma jak za 3 książki, a że mam niebawem urodziny to przypadkiem napomknę mojemu małżonowi:) co chcę:) Dzięki jeszcze raz. Lubię taką tematykę. Polecam jeszcze podobne losy wojenne polskiej arystokratki i księcia pruskiego w książce pt." Sekrety notatnika". Pochłonęłam ją w 2 wieczory, wciąga

Napisz jutro o swoich przeżyciach po badaniach usg. Także trzymam za Ciebie kciuki!!
Z tego co wiem to badanie przez powłoki brzuszne, masz rację. Chociaż dopochwowe niby jest dokładniejsze, to chyba zależy od lekarza.

Pozdrawiam

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilonaInsomnia
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl