BezpiecznaCiaza112023

Mamusie marzec 2013

11 lata 8 miesiąc temu #418451 przez Unbreakable
Cześć Dziewczyny

Przyznaję że nie czytałam poprzednich postów, bo tylko na chwilkę wpadłam.
Jesteśmy po USG genetycznym i jest wszystko ok. Jednak przyznaje że jestem tym badaniem bardzo rozczarowana, być może dlatego że było to badanie refundowane przez NFZ.
Samo badanie trwało może 5 minut, krócej niż zwyłe USG u mojego lekarza. Wykonane przez powłoki brzuszne tak, że naprawdę niewiele było widać. Zmierzył kilka parametrów, powiedział, że ok i na tym się skończyło. Kiedy zadawałam pytania (np czy widać rączki, kręgosłupek itd) dostawałam lakoniczną odpowiedź, albo "to na następnym badaniu". Beznadzieja. Oczywiście cieszę się że nic nie wypatrzył ale w sumie zastanawiam się czy w ogóle miał szansę robiąc wszystko w takim tempie. Pobrano mi jeszcze krew i za tydzień powinnam mieć wyniki.
Mam nadzieję, że traficie lub trafiłyście w lepsze miejsca. Ja zastanawiam się nad badaniem prywatnym, tylko musiałabym je zrobić do wtorku i nie wiem, czy to trochę nie za często :/

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 8 miesiąc temu #418457 przez vernix
Andziajeśli tak uważa Twoja ginekolog to musi mieć ku temu powody. Po prostu zadzwoń, pójdź do niej i zapytaj, że słyszałaś o takich badaniach- przezierności karkowej, o badaniu kości nosowej i organów wewnętrznych maluszka i chciałabyś dowiedzieć się czemu tego nie zrobi teraz tylko wystarczą jej badania we wrześniu. Musi Ci odpowiedzieć:)

Ja tam dzwoniłam 3 razy w tygodniu do swojego gina, gdy plamiłam i pytałam o wizytę w szpitalu. Łaski nie robią, ja też chodzę prywatnie, więc chcę czuć się "bezpieczniej".:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 8 miesiąc temu #418459 przez vernix
Badanie usg- genetyczne u mojego ginekologa jest w cenie wizyty, tj.150zł.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 8 miesiąc temu #418511 przez Misia
hej dziewczyny!

ja też nie miałam jakieś tego badania dokładnego a z lekarza jestem zadowolona ... chyba zna się na rzeczy więc skoro podsumował ze dzidzia zdrowa to nie wnikam ... jutro odbieram wyniki z krwi po ponad dwóch tygodniach ...

Dziewczyny a bierzecie jeszcze kwas foliowy bo ja nie jestem pewna ale wydaje mi się ze w pon na wizycie powiedział ze mam go już odstawić ... przepisał mi witaminy i tam też jest kwas foliowy więc chyba dobrze słyszałam ze nie mam już brać tego kwasu samego ... bo jak jest w witaminach to po co jeszcze jeden ... jak uważacie ?? na rozstępy i zaczęłam się tym okładać hehe :P Oliwka po kąpieli a tak to na uda pośladki i brzuch mam

Aha i nakupiłam wczoraj kilka kremów na rozstępy ... i zaczęłam się tym okładać hehe :P Po kąpieli stosuje Oliwkę bambino ... a tak to na uda pośladki i brzuch Pharmaceris Foliacti a na piersi Perfecta mama ale to za bardzo intensywnie pachnie i chyba nie będę tego używać ...kupiłam jeszcze babydream bo tanie ale nie nawale na siebie wszystkiego naraz hehe :P

a Wy kobitki stosujecie już coś ... ?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 8 miesiąc temu - 11 lata 8 miesiąc temu #418515 przez andzia_zg
Misia jeśli chodzi o kwas foliowy to np mi lekarka mówiła, żeby brać go do 12 tygodnia ciąży włącznie, więc już go odstawiłam.

A jeśli chodzi o rozstępy to w przyszłym tygodniu wybieram się do Rossmanna kupić oliwkę dla dzieci Bambino i chce kupić jakiś krem na rozstępy. U mnie w aptece babka radziła mi wybrać balsam Palmers na rozstępy dla kobiet ciężarnych. Dla porównania ma on 250ml, a inne np "Perfecta mama" czy "AA Mama i ja" mają tylko po 150ml. Więc zastanawiam się czy go nie kupić.





[*] Aniołek 10.2014

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 8 miesiąc temu #418524 przez kasia123m
Ja bralam femibion 1 do 12 tyg a po 12 biore feminion 2 i nic poza tym.w tym preparacie jest kwas foliowy.
Na rozstepy mam ziajke mamma mia.wchlania sie dobrze.czy dobra nie wiem.przy pierwszym dziecku mialam jakis drogi garnier chyba .na brzuchu nie mam nic.na posladkach duzo.moze zamalo poslakdki smarowalam.wiec posladki tez smarujcie i wew strone ud.



Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 8 miesiąc temu #418529 przez Magdalenaaa
Cześć kobitki

Ja też jestem w trakcie brania femibion 1 do 12, brałam oprócz tego folik.
Jestem w jedenatym miesiącu i przybrałąm już 3 kg. Od kilku dni zawzięłam się i kontroluję wszystko co jem. Za dużo przytyłam, a co będzie późnie. Nie wydaje mi się, zebym jadła jakoś dużo więcej niż wcześniej.

Dziewczyny chodzicie na jakies zajęcia grupowe? Ćwiczycie coś??

Jutro mam kolejne USG
Mój lekarz nie zaproponował mi USG genetycznego. Jutro się go wypytam o nie.
Fajnie jest poczytać wasze rozterki, tymbardziej gdy w tym temacie jest się niedoświadczonym. W artykułach piszą takie suche wiadomości.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 8 miesiąc temu - 11 lata 8 miesiąc temu #418553 przez andzia_zg
Tak sobie przeglądam nasza listę porodów... sporo nas :lol: Fajnie, że mamy taką fajna grupkę :lol: Dla przypomnienia wklejam ją jeszcze raz wg terminów porodów :lol:


Misia - Dominika 22lata - 2/3.03.2013
anneem6 - Anna 27 lat - 2/3.03.2013
AniaCzajka- Ania 24 lata - 3.03.2013
andzia_zg - Ania - 27 lat - 06.03.2013
katarzyna1702 - Kasia 24 lata - 07.03.2013
Vernix- 08.03.2013
mamcia2013-Paulina-23 lata-09.03.2013
chiczi- 09.03.2013
patrycja85- 9.03.2013 r.
Unbreakable - Aneta - 25 lat - 11.03.2013
Sylwia-28lat-19.03.2013
gosiach 29 lat- 20.03.2013
Sylwka727-Sylwia-22lata-20.03.2013
macka- Magda-28lat-21.03.2013
Magdalenaaa - Magda 30 lat- 22.03.2013
Monika-24 lata- 25.03.2013
Madga-24lat-27.03.2013

Mam nadzieję, że jesteśmy wszystkie :lol:

Vernix i chiczi - jakie macie imiona i ile macie lat?





[*] Aniołek 10.2014

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 8 miesiąc temu #418557 przez katarzyna1702
Magdalenaaa kilka dni temu zakupiłam sobie piłkę do ćwiczeń i miałam zacząć sama ćwiczyć idą jesienne wieczory więc będzie warto się troszkę pogimnastykować dla zdrowia i lżejszego porodu. Jak tylko wydobrzeje i wszystko już będzie oki to wezmę się za Nią ;) Bliżej porodu na pewno wybiorę się do szkoły rodzenia ale to jeszcze.
Co do tych kg to ja też nie zauważyłam żebym się objadała nie wiem jak a jednak rosnę zobaczymy teraz jak naprawdę kontroluje to co jem ;) Tylko owoce zero słodkości i woda ;) no i dużo mleka bo jakoś przez ostatnie dni ciągnie mnie do niego ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 8 miesiąc temu #418565 przez andzia_zg
Magdalenaaa moja siostra ma taką piłkę do ćwiczeń i nastepnym razem jak będę u niej to musze ją sobie pozyczyć :-)

Mam też do Was pytanie odnośnie jedzenia.
Nie wiem jak Wy, ale ja jak nie zjem z ok 2 godz to jestem mega głodna. Muszę zrobić sobie wtedy kanapkę, bo mi bardzo burczy w brzuchu. Jak np wstaję o 8, to ok 9 śniadanie, ok 11 już kanapka bo mam głoda, ok 13 znów mnie ssie, czasem nie wytrzymuje do obiadu o 15:30 (jak wraca mąż) tylko znów coś pałaszuję. nie jem dużo bo to jednak 1 kanapka ale fakt, że ciągle mam głoda.
A jak to u Was jest z jedzeniem?





[*] Aniołek 10.2014

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 8 miesiąc temu #418570 przez Magdalenaaa
andzia_zg zdaj relacje z piłki :)

A tera powiem co sobie niedawno zafundowałam (tylko proszę bez śmieszków :blush: )
Wyczytałam, że powinno się już od ok 11 tyg. ćwiczyć mięsnie kegla - a dość skuteczną i przy okazji przyjemną formą - jest spacerowanie z kulkami gejszy. Więc je nabyłam... i bardziej polubiłam spacery :lol:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 8 miesiąc temu #418572 przez Magdalenaaa
I też co róż podjadam - ciężko jest opanować ssanie w żołądku :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 8 miesiąc temu #418576 przez Magdalenaaa
katarzyna1702 śłepota ze mnie, nie zauważyła Twojego wpisu :) Poćwicz może dziś delikatnie na piłeczce i daj znać, czy Ci się spodobało :)
Do szkoły rodzenia - też chcę się zapisać, ale tak jak napisałaś, za jakiś czas

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 8 miesiąc temu #418580 przez vernix
Vernix i chiczi - jakie macie imiona i ile macie lat?[/quote]

Weronika, mam 28 lat:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 8 miesiąc temu #418582 przez vernix
Misia - Dominika 22lata - 2/3.03.2013
anneem6 - Anna 27 lat - 2/3.03.2013
AniaCzajka- Ania 24 lata - 3.03.2013
andzia_zg - Ania - 27 lat - 06.03.2013
katarzyna1702 - Kasia 24 lata - 07.03.2013
Vernix- Weronika - 28 lat- 08.03.2013
mamcia2013-Paulina-23 lata-09.03.2013
chiczi- 09.03.2013
patrycja85- 9.03.2013 r.
Unbreakable - Aneta - 25 lat - 11.03.2013
Sylwia-28lat-19.03.2013
gosiach 29 lat- 20.03.2013
Sylwka727-Sylwia-22lata-20.03.2013
macka- Magda-28lat-21.03.2013
Magdalenaaa - Magda 30 lat- 22.03.2013
Monika-24 lata- 25.03.2013
Madga-24lat-27.03.2013

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilonaInsomnia
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl