BezpiecznaCiaza112023

Mamusie marzec 2013

11 lata 5 miesiąc temu #483464 przez Unbreakable
Nie. Jestem zatrudniona w firmie która zatrudnia poniżej 20 pracowników, więc jak poinformował mnie ZUS to oni, a nie pracodawca będzie mi wypłacał zasiłek chorobowy. Na L4 jestem od września i za pierwsze 33 dni zwolnienia płacił pracodawca. Teraz, wypłatę za październik powinnam dostać z ZUS u no i tak sobie czekam... W firmie płacili mi do 10 go więc myślałam, że ZUS też wypłaci mi zasiłek do 10 - go listopada, ale niestety.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 5 miesiąc temu #483466 przez mamcia2013
Depeche napisał:

To jest kwestia umowna pracodawca - Zus, duzi pracodawcy maja obowiazek wypacac sami, ale mali chyba juz nie. Musisz sie dowiedziec jak to bedzie w Twoim przypadku.


kurczę no właśnie. Bo ta moja pracodawczyni to jest zakręcona jak rondo. Zanim coś się dowie u księgowej to szok... A ja w barze pracowałam więc mała działalność.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 5 miesiąc temu #483467 przez Depeche
no to sobie poczekasz, pociesze Cie, ze ja w styczniu pewnie tez.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 5 miesiąc temu #483470 przez mamcia2013
Unbreakable to Ty czekasz jeszcze na wypłatę za październik?? Przecież w grudniu już za listopad musisz dostać. Kur*a robią sobie co chcą :ohmy:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 5 miesiąc temu - 11 lata 5 miesiąc temu #483473 przez Agnieszka86
Andzia Ty śpiochu:P
Gosia nie ma co szaleć z ubrankami, jak coś zobaczysz i Cię złapie za serce to kup Zosi, mężowi nie musisz pokazywać. Ja przed kupieniem pierwszych bodów miałam straszne wątpliwości, ale teraz to już kupuje to co będzie nam i tak potrzebne.
Lenusia, Unbreakable no to poszalałyście, nie ma co? :P Przynajmniej wiecie już teraz czym "pachną" takie wyprawy, najlepiej siedzieć na dupce:) :S
AniaCzajka współczuję Ci z całego serca, potrzeba Ci teraz spokoju i odpoczynku, a nie denerwowania się z powodu nawiedzonej baby! Może jakoś dacie radę, a jak nie to faktycznie przenieście się do Twoich rodziców, może świrce też da to do myślenia...

U mnie była siostra na kawce:) Wpadła bo kupiła mi płaszcz na ciucholandzie:) Ten na pewno posłuży mi do samego porodu i jest grubszy niż ten, do którego kiedyś wrzuciłam Wam linka:)
Zjadłam właśnie obiad, kasza gryczana, duszona ryba z warzywami i kiszona kapusta z marchewką:) Pyszne:)
A dla męża będę gotować trochę później...

Jednym okiem cały czas jestem z Wami, idę prasować....

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 5 miesiąc temu #483479 przez Depeche
moze tam sie przejdz albo zadzwon... jaja sobie robia, a poltorej roku sciagaja moje zalegle skladki niezaplacone przez pierwszego pracodawca w latach 2000-02. Taki maja rozped! Ciekawe czy sie do mojej emerytury wyrobia?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 5 miesiąc temu - 11 lata 5 miesiąc temu #483493 przez Unbreakable
Ależ ja dzwoniłam ;) "Wypłata będzie, tylko Pani która się tym zajmuje jest chora"
Już nawet nie chce mi się denerwować
Agnieszka86 wczoraj właśnie doceniłam moje L4. Chyba bym umarła spędzając tyle czasu poza domem na pełnych obrotach

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 5 miesiąc temu #483517 przez patrycja85
sorki bo nie w temacie-używa któraś z was musteli? wydajna jest?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 5 miesiąc temu #483521 przez kika1985
ja się pytałam w pracy koleżanki jak była na macierzyńskimi imówiła że dostawała normalnie o czasie jak nasza wyplata w pracy i dostawała właśnie od pracowadcy, u nas jest około 120 osób zatrudnionych więc pewnie potem się z ZUSem rozliczają

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 5 miesiąc temu #483522 przez kika1985
patrycja85 napisał:

sorki bo nie w temacie-używa któraś z was musteli? wydajna jest?


ja jeszcze żadnego kremu czy balsamu na rozstępy nie używam mój normalne też m isię skończył więc czas kupić coś konkretnego :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 5 miesiąc temu #483530 przez Depeche
Unbreakable napisał:

Ależ ja dzwoniłam ;) "Wypłata będzie, tylko Pani która się tym zajmuje jest chora"
Już nawet nie chce mi się denerwować
Agnieszka86 wczoraj właśnie doceniłam moje L4. Chyba bym umarła spędzając tyle czasu poza domem na pełnych obrotach


To moze zadzwon, albo lepiej napisz oficjalne pismo do naczelinika, czy kto tam jest wyzej od tych zwyklych w ZUSie. Co jak ona jest chora to masz za przeproszeniem z glodu zdechnac.

Co do Mustelli, ja nigdy jej nie uzywalam, bo mi kasy bylo szkoda. W pierwszej ciazy uzywalam fissan, dobry, tlusty, ale smierdzi. Teraz uzywam ziaja mamma, ale na koniec sie na ten fissan przestawie, bo on tlustszy.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 5 miesiąc temu - 11 lata 5 miesiąc temu #483541 przez Agnieszka86
patrycja85 napisał:

sorki bo nie w temacie-używa któraś z was musteli? wydajna jest?


niestety nie pomogę, nie używam i nie używałam... ja stosuję oliwkę Johnson&Johnson jestem bardzo zadowolona, wolę ją od klasycznej Bambino, której używałam od 3 miesiąca. Póki co rozstępów nie ma, a po posmarowaniu brzuszka wieczorem, rano jeszcze czuję, że jest dobrze nawilżony:) Zrobiły mi się cellulit na udach!!! :ohmy: Obrzydlistwo, bleeeh... Kupiłam sobie krem, śmierdzi, ale mam nadzieję, że pomoże!!!

Jakiś czas temu pisałam Wam, że kupiłam książkę "Język niemowląt" T.Hogg i że napiszę opinię jak przeczytam. Jeszcze nie skończyłam, ale zbliżam się do końca więc już się wypowiem... książka jest ciekawa i jeśli ktoś spodziewa się pierwszego dziecka, to warto przeczytać:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 5 miesiąc temu #483543 przez sylwia2
wITAM,Ja czekam na kase z ZUSU równy miesiac od zwolnienia, mowili ze niby na pierwsza kase sie czeka długo czyli ponad miesiac a pozniej szybciej placa ale u mnie to cały czas to samo bity miesiac. :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 5 miesiąc temu #483545 przez Depeche
Kochana na cellulit to pomaga zgubienie wagi, kremy nie za bardzo, moze troszke.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 5 miesiąc temu #483551 przez Gosia27
Moja mała ma czkawkę :laugh: ale miłe uczucie.
Ja używam Perfecta Mama 22zł w rossmannie, jestem bardzo zadowolona. Mega wydajna.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilonaInsomnia
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl