BezpiecznaCiaza112023

Styczniówki 2015 :)

9 lata 7 miesiąc temu #940433 przez ninoczka
jagodzianka duza ta twoja cora jak na 35 tydzien

[/url]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 7 miesiąc temu #940446 przez chasiami
jagodzianka a z dzidzią wszystko bylo w porządku? Bo jak z pewnością rozumiesz martwimy sie o dzieciaczki? a jeśli można zapytac dlaczego doszło do porodu? cc? czy sn? Pierwsze dziecko? sorki ze sie tak pytam, ale jakoś ciągle mnie straszą przedwczesnym porodem i nie tylko mnie na tym forum też mamy inne mamuski. Oby dotrzymac do porodu :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 7 miesiąc temu - 9 lata 7 miesiąc temu #940452 przez Mamuśka 2222
Jagodzianka hej :) ja tez jestem ciekawa dlaczego wcześniej i cc czy naturalnie...z mila checia poczytam...naszczęście wszystko ok :)

Kelis nawilżacz powietrza jak najbardziej tak...jestem za ale z tym czujniekiem oddechu nie popadałabym w paranoje....to tylko urzadzenie ja bardziej ufam swojemu instynktowi niz jakiemuś urządzeniu elektronicznemu....ale to jak tam kto uważa...kazdy ma prawo do wyboru :)

ela85
zgadzam sie z twoja kolezanka w sprawie karmienia w 100%....napewno bedzie bolalo nawet ja z drugim dzieckiem a i tak wiem ze bedzie ciężko na początku,przy pierwszej córce to bolalo ale w porównaniu do innych mam to i tak zle nie mialam,bo innym to krew z sutków to sie doslownie lala,a one plakaly z bólu...

nioczka
ja nie polecałam bym podkładu gąbkowego....ze wzgledu na różne dziwactwa które tam sie moga zasiedlić,nie wiem moze dobrze go suszyc albo cos moze wszystko by bylo ok ale ja jednak nie przekonam sie...
Podziękowania: kelis3

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 7 miesiąc temu #940456 przez ela85
Ninoczka moja bratowa ma taką gąbkę do wanienki i dobrze ją musi wypłukiwać po kąpieli i suszy i dzieci nigdy nie miały problemów ze skórą, ja mam taką matę antypoślizgową gumową do wanienki dziecięcej kupiłam ja jeszcze w NL na nią mogę kłaść pieluszkę jeszcze mam taką plastikową podstawkę taką podtrzymującą dzidziusia pod skosem ale moja bratowa np mówiła że z takiej podkładki się maluszki zsuwały.
Nawilżacz powietrza na razie nie będę kupować, spróbuję wilgotne ręczniki lub pieluszki a jak nie to dopiero zainwestuję w nawilżacz.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 7 miesiąc temu #940457 przez maja001
martadina z jednej strony twoja kolezanka ma rację, ja po porodzie czasem miałam ochotę wróic do stanu ciązowego,ale z czasem jak dzidzia rośnie jest coraz lepiej, bo teraz to ma znowu buntownika w domu, ale jak juz się ma dzieci to trzeba sie przyzwyczaić do pewnch zmian w zyciu.Jedno jest pewne zycie po porodzie zmienia sie diamentralnie
jagodzianka twoja córeczka to jak dzidzia urodzona o czasie
mamuska ja tak miałam po porodzie, mały pil mleko z krwią na poczatku, az musiałam go odstwic od piersi na jakiś czas

Ja nie mam nawet możliwości skorzystania z kompa normalnie, bo mój terorysta i rzadziciel mi na to nie pozwala, normalnie szok :woohoo:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 7 miesiąc temu #940462 przez Stokrotka34
Dziewczyny ale duzo napisalyscie:-)
Ja dzisiaj pojechalam do Ikei po komode, byla tansza niz z kompletu i nie bylo na niej zyrafy bez glowy:-D

Kelis na szkoleniu polecali monitor oddechu angelcare - taki bez niani wydaje mi sie ze kosztowal okolo 200 zl., ale ja nie mam zdania na ten temat, wiem ze mowili tam ze to bardzo czule urzadzenie np. ja bym miala problem z psiakiem bo moze zaklocac jego dzialanie.
Jezeli ma dac spokoj komus to mysl ze warto kupic, no i tak jak Luska pisze przy wczesniakch sie przydaje. Kelis ja patrzylam na alegro na pieluchy, ale w koncu zalatwilismy gdzies u Klienta w dobrej cenie.

Dziewczyny mi sie wydaje ze z tym karmieniem to fajnie trafic na polozna ktora nauczy przystawiac ponoc jak to sie dobrze zrobi to nie powinno byc ran.
A mnie nie wiem dlaczego juz sutki bola:-\

Ninoczka ja tez nic nie kupuje do wanienki, wydaje mi sie ze moze byc problem wlasnie z suszeniem.

ja ostatnio czytalam o tych wczesniejszych porodach i wydaje mi sie ze duze znaczenie ma waga dziecka:-)

W piatek moja kolezanka miala cc koniec 39 tc i maly wazyl 4200 i dlugi na 58 cm:-)

Luska no ja chyba bede na balkon wynosila i czekala na powrot tatusia:-)

Martadiana ale super, zawsze marzylam o dopuszczeniu swojej suni, ale rozsadek dziala nie mam psiaka hodowlanego wiec zastala wysterylizowana, moze kiedys. O papilonach slyszalam super opinie! Czekam z niecierpliwoscia na zdjecia potomstwa:-) Jej jak ja lubie psiaki:-) !

Aniołek Zosia 09.01.2014

Podziękowania: kelis3

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 7 miesiąc temu #940483 przez Asik92
Witajcie dziewczyny z wieczora :)

Udało mi sie z tym suwaczkiem :)

Ela85 dzieki za podpowiedz :)

noniczka ale ci zazdroszcze że już niedługo maluszki beda z tobą tez bym chciala zeby moj maluszek byl przy mnie :P a co do tego chłopca w szpitalu to az mi sie łezka w oku zakrecila, ale lepiej ze zostal w szpitalu niz mama miałaby mu krzywde zrobic

Monika1985 niestety ale zakupy mi sie nie udały :( bo kuzynka mnie odwiedziła i juz mi sie nie chciało wieczorm jechać :) no niestety prałam ręcznie ale byłam głupia do teraz mnie plecy bolą, i to było pierwszy i ostatni raz :P

Kelis to jak możesz to wyślij mi na mejla Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. z góry dziekuje :) a pieluchy to zamówiłam na tym gemini te happy z42 szt za 22 z groszem :) nie wiem czy są dobre zaoczymy

Luska no ja zazdroszcze tym
Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.


Stokrotka ja tez mam nadzieje ze mnie połozna dobrze nauczy bo chciałąbym jak najdłuzej karmic, i nie wiem czemu ale tez mnie sutki od kilku dni bola i swedzą i takie mocno czerwone mi sie zrobiły za tydzien do gina ide to zobaczymy co mi powie :)

A co do sylwestra to ja chyba wyląduje w szpitalu, albo juz maluszek bedzie z nami, bo wszyscy mi mówią ze mi już brzuch opada na dół, więc chyba w tym tygodniu juz uszykuje do konca torbe do szpitala :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 7 miesiąc temu #940485 przez martadiana
ela dlatego ja jak bede miala pokarm to nie mam zamiaru dawac cyca tylko mleko bede odciagac i z butelki dawac duzo moich kolezanek tak robi i chwali to nawet bo mleko i tak i tak trzeba odciagac wiec nie ma co sie meczyc z sutkami :)

ninoczka tak jak mamuska napisala nie polecam tez tej gabki do kapieli bo to strasznie duzo bakteri sie zbiera bys musiala za kazdym razem ja naprawde dobrze myc i suszyc ;) ja zobacze albo kupie cos z gumy albo plastiku a jak nie to sama pieluszke poloze i tyle moja mama mowila zeby pieluszke klasc i z glowy ona tak robila ;)

stokrotka ja to sie smieje ze szybciej ''babcia'' niz mama zostane hehe :D moja suczka kochana pozazdroscila mamusi i tez zaszla :D:D a ta twoja kolezanka to naprawde duze i dluugie dziecko urodzila ciekawe jakie nasze beda:) twoje to na 100 % beda mniejsze bo bliniacza ale chodzi mi o te pojedyncze ciaze :D

asik ja tez musze juz torbe do szpitala spakowac bo to juz nie zarty pozniej na szybkiego to nie pojdzie tak latwo ;) ale obysmy do terminu wytrzymaly :)

ja na sylwestra to mam zamiar albo w domu ze swoim tylko siedziec albo do mamy pojedziemy bo nie ma co szalec hehe :)

a ja popoludniu sie zdrzemnelam dzisiaj jak nigdy bylam z moja psinka na spacerze i malo co sie nie wywrocilam tak slsisko jest az mnie plecy zabolaly tak mnie wygielo :/
dziewczyny jakie wy witaminy teraz bierzecie trzeba konkretnie brac jakies jak wit D czy cos ? bo mi ta polozna nic nie mowila ..

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 7 miesiąc temu #940493 przez maja001
ninoczka a ja przy synku własnie miałam zykla gabke do kapieli i nic złego sie nie działo i mi nawet pasowała. Dobrze ja wyciskałam i tyle. Zmieniałam co miesiąc na nową, bo wiadomo jak wyciskana to i sie podarła w końcu. Teraz tez zakupiłąm gabkę
Asika
Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.
Ty juz mysisz o szykowaniu torby d szpitala a ja mysle by to zrobic dopiero po sylwestrze, no chyba że cos się zmieni
martadiana ja metody ściągania mleka i podawania butelka probowałam przy synku, nie z własnej woli ale z przymusu, bo may nie umiał sać i wcale mi sie to nie podobałao. Jak mały spał ja ściagalam mleko bo bałam sie o zaoje w piersiach, jak wstał to go karmiłam przewijałam i tak naprawede nie miałam czasu dla siebie. Jednak wszystko zalez od upodobań i może laktatra ja mialam ręczn może elektrcznym jest łatwiej
Dobranoc dziewczyny

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 7 miesiąc temu #940496 przez Asik92
Martadiana no ja bym chciała po nowym roku urodzic bo lepiej bedzie dla maluszka ale cos czuje ze niedoniese :P

Maja widze ze mnie rozumiesz
Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.
no ja niby mam termin na 9.01.15 ale cos czuje ze to i tak szybcej nastąpi :) i chce juz sie szykować do tego :) a jutro juz chyba po wózek pojade :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 7 miesiąc temu #940497 przez Asik92
Dziewczyny a na zgage można jakieś tabletki brać bo mi mleko nic nie pomaga :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 7 miesiąc temu #940499 przez kasiah06
jagodzianka dzięki za ciepłe słowa wsparcia i przyłączam się do prośby dziewczyn: napisz nam coś więcej :)
martadiana ja podobnie do ciebie myślę o ściąganiu pokarmu :) ja biorę witaminer z dha i moja gin mówi że OK :) ja też czekam na zdjęcia maleństw twojej suni ;)
maja no właśnie mnie czasem dopada taka nostalgia i trochę boję się tych zmian w życiu...czy podołam no i ogólnie jak to będzie...

a ja torbę spakuję jak dostanę paczkę z gemini,
i mam pytanie które pieluszki mają wycięcie na pępuszek? bo w szpitalu w którym chcę rodzić takich wymagają

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 7 miesiąc temu #940503 przez Monika_1985
Kelis ja już myślałam, że tylko ja tak mam ale to pocieszające, że takie humorki nie tylko mnie dotyczą. Chociaż oczywiście każdej z nas życzę by te dziwne nastroje dopadały nas jak najrzadziej. Ja o nawilżaczu bym pomyślała ale mamy od kilku lat problem w sypialni z grzybem i boję się. Niby w tym roku ociepliliśmy i zabezpieczyliśmy tą problematyczną ścianę ale na razie ją obserwuję. Co do czujnika ruchu to bardzo się długo zastanawiałam nad tym, rozmawiałam na ten temat na szkole rodzenia z położnymi i zawsze słyszałam, że nie ma sensu go zawczasu kupować. W szpitalu zalecają kupowanie ich tylko przy wcześniakach, które mają problemy z oddychaniem.Znajomi mieli takiego wcześniaka z problemami i mieli firmy tomme teppe czy jakoś tak ;). Nawet zastanawiam się nad kupowaniem niani elektronicznej bo mamy małe mieszkanko i chyba nie będzie potrzebna. Kelis patrzyłam na stronę www tesco i tam jest informacja, że 30 % rabatu jest tylko na wybrane pidżamy i laczki, a nie na wszystkie :(. Jednak nie byłam w sklepie stacjonarnym więc może jest inaczej. Zazdroszczę pakietu w luxmedzie! Super sprawa :). Biorę żelazo więc myślałam, że te krwawienia przejdą i z 2 tygodnie ich nie było a jak już zaczęłam się cieszyć że przeszły to poleciało z nosa za te 2 tygodnie ;). W czwartek idę na badania więc zobaczymy co się dzieje.

Ninoczka no niestety/stety przed ciążą nosiłam rozmiar XXS/XS. Teraz jest różnie ale głównie XS. Trochę jak nastoletnie dziecko w ciąży :silly: . To najważniejsze rzeczy masz, a drobiazgi to jedna wizyta w sklepie lub zamówienie w internecie :). Gąbkowej wkładki raczej się nie poleca ze względu na bakterie i inne świństwa, które lubią sobie w tym zamieszkać. Natomiast są takie plastikowe wkładki zwane foczkami. Można na nie położyć na początek pieluchę albo ręcznik aby maluszek się nie zsuwał i było mu wygodniej :). Z ciuszkami nie pomogę bo u nas tylko na wyjście są potrzebne więc niewiele.

Kasiah tak lakierowałam ale lakierem wodnym więc nie szkodzi. Ja ten przewijak malowałam wcześniej na biało i teraz chciałam go zabezpieczyć. Ale idzie mi jak po grudzie.. Mam nadzieję, że w końcu robota nabierze tempa bo do porodu nie zdążę ;). O kurczę między świętami a sylwestrem już Bartuś może być z Tobą! :) Jak czujesz ruchy w tych samych miejscach to faktycznie może się za bardzo nie kręcić. Widocznie tak mu dobrze i wygodnie ;).

Maju ja tam też nie mam ciśnienia na jakiegoś super sylwka. Nie przepadam nawet za takimi imprezami. Tak jak piszecie, muszę ze znajomymi jakoś inaczej to zaplanować. :)

Stokrotka hehe to dobrze, że kupiliście bez żyrafy z uciętą głową. A na jaką w końcu się zdecydowaliście? :)

Asik nie martw się tym co mówią inni. Ja słyszałam, że mam brzuch na dole miesiąc temu już :laugh: A na zgagę mleko, migdały bez skórki, no i dziewczyny pisały, że ranigast bodajże można kupić (poratujcie mnie bo nie pamiętam ;) ).

Martadiana fajne są te witaminy co kasiah poleca i w dobrej cenie przy okazji. Muszę porównać swoje i te bo do tej pory brałam ladee vit a one są droższe a na pierwszy rzut oka widzę, że mają mniej kwasów DHA a słyszałam, że w 3 trymestrze warto zwiększyć ich dawkę.
Podziękowania: martadiana, kelis3

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 7 miesiąc temu #940505 przez martadiana
maja moze masz racje ja bede miala lektator elektryczny to mam nadzieje ze nie bedzie az tak ciezko..

asik ja tez ciagle mysle ze nie donosze ale znajac zycie jeszcze po terminie bede chodzila haha

uciekam spac na dzisiaj dosc mam siedzenia :) a pewnie i tak mala bedzie wariowac w brzusiu to szybko nie zasne

dobranoc ;:*

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 7 miesiąc temu #940509 przez luska
Ninioczka a sam ciąża jednokosmówkowa nie jest u ciebie wskazaniem na cc :blink: teraz mnie z nóg powaliłaś

Kasiah mnie dziś bezsenność wykończyła przed 4 wstałam :angry: i coraz częściej chodzę nerwowa

Ciekawe czy mały się obrócił , ja nie wiem nigdy nie czułam dopiero mi na usg lekarz mówił , ale moje to na razie maluchy .Aczkolwiek dają mi już popalić , że czasem jest to nie przyjemne

Maja ja się pocieszam sam , że dzieci to może kiedyś z tego wyrosną , a małżonka wyrzucę z domu :P

Jagodzianka wowo na 35 tydzien , to twoja mała miałam piękna wagę , ja córeczkę rodziłam 39 i miała 3150 :woohoo:
Ale nie waga w końcu najważniejsza , tylko , że zdrowa :)

No i muszę się podpisac pod słowami Mai , ja po porodzie tęskno spoglądałam na brzuchatki , ale z drugiej strony mieć szkraba w domu , to super sprawa .Zycie się zmienia , ale jak dla mnie na lepsze , jest ciężko na początku , ale do czasu.Tak na pocieszenie te z 3 lata trzeba jakoś przeżyć , potem chyba jest lepiej :lol: :lol:

Dziewczyn z tym karmieniem , to pamiętajcie połowa sukcesu siedzi w głowie.Jak podejdziecie do tego z nastawieniem będę karmiła i koniec , bez problemów i dam rade , to nic wam na drodze nie stanie .

Stokrotka daszi mi namiary jeszcze raz na twoje minky i rzeczywiście one grube są ??

Martadiana właśnie nie trzeba nic odciągać, trochę na początku kiedy następuje ten nawał, ale ja dałam radę bez , a walka z laktatorem a później butelka to dla mnie bez sensu jest, ale to moje zdanie i doświadczenie
ja biorę też z dha ja kasiah i teraz kupiłam omegapregna i witamine D dla niemowląt i tez chyba będę brała
Asik ja biorę reni , co do brzucha mi już każdy mówi , że mam nisko .....ale jak dla mnie to taki średni objaw zbliżającego się porodu , u mnie chłopaki są tak wciśnięci jakoś nisko i dlatego

Kasiah chyba hugges ale nie jestem pewna.

No i jest 5 ......a mi się spać zachciało , teraz to bez sensu.....
Podziękowania: kasiah06

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl