BezpiecznaCiaza112023

Styczniówki 2015 :)

9 lata 6 miesiąc temu #939598 przez kasiah06
asik witaj :) co do kosmetyków to jeszcze na pewno krem do pupy i na wyjścia do buźki musisz kupić,no a jak będziesz kąpała np w emolium to do smarowania nic nie potrzebujesz chyba że w zwykłym płynie no to wtedy jeszcze coś nawilżającego po kąpieli i z kosmetyków to chyba wszystko + apteka (woda morska, sól fizjologiczna, coś do pępuszka) ale to osobna bajka ;) a o planie porodu i opieki nic mi nie wiadomo więc nie pomogę...
monika obrobić bank to jest dobry pomysł :laugh:
mamomunika no właśnie ty już wiesz co to znaczą skurcze, ja bym pewno spanikowała...a z tą sauną to faktycznie u nas zabraniają,moja gin to mi nawet na kąpiele tylko letnie pozwala co o tej porze jest średnio przyjemne :S co do pogody to u mnie nadal ciepło choć pochmurno dzisiaj
luśka cieszę się że wyniki OK :)
kelis mi brzuszek też twardnieje i moja gin powiedziała że po 30 tyg to normalne a szyjkę mi mierzyła i ma nadal 5cm i wszystko szczelnie zamknięte więc chyba nie masz powodu do zmartwień ale oczywiście powiedz ginowi i niech wszystko posprawdza lepiej dmuchać na zimne :)
mamuśka mi się jedzenie po 30 tyg tak włączyło :blink: ale na szczęście mogę zjadać tylko bardzo małe porcje bo zaraz jestem pełna, inaczej nie wiem co by było :)
studentka super że dobrze wszystko po wizycie :)

a mnie plecy bolą codziennie coraz bardziej,no ale cóż taki urok...a mały przez to swoje ułożenie kopie mnie trochę powyżej pępka ale tak bardzo bardzo z boku , śmieszne uczucie-pewno znów ma nóżki nad głową i się nimi bawi- ostatnio robił tak w czasie usg :cheer: ale jak nadepnie mi na pęcherz i wydaje mi się że zaraz po nogach mi poleci to już mniej śmiesznie się robi :P
co do rozstępów to ja używam palmersa nie jest drogi ok 20 zł w promocji w Rossmannie i jak na razie rozstępów brak

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 6 miesiąc temu #939600 przez Stokrotka34
Mamomuminka ja sie uda to poprosze:-) lubie taka biala zime:-) mam mieszkanie na peryferiach wro i u mnie zawsze ladnie nie to co w miescie:-)

A w jakim jezyku romawiasz z Miro? On to ma wesolo trzy jezyki zdolniacha:-) ostatnio bylam swiadkiem takiej stuacji ze przyjechala corka do rodzicow do PL i wnuczek nie mogl porozmawiac z dziadkami:-\ wg mnie slabe to bylo, ale nie wiem jaka u Ciebie jest stuacja i czy Miro bedzie mial kontakt z PL

Ja tez nic nie slysze.

Aniołek Zosia 09.01.2014

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 6 miesiąc temu #939605 przez luska
hej z wieczorka
Myślałam , że będę miałą więcej czasu , a tu jednak nic z tego nie wyszło......

Wiatm nowa mamę , no i kolejny chłopak , ja nie wiem ale jakiś męski rok :P

Co do tego planu p[porodu itd , owszem niby coś takiego prawnie funkcjonuje , ale ja jak na razie nie spotkałam się z czymś takim.......

Ja w tym tygodniu byłam na zakupach i troszkę nakupowałam maluchom , ale się już pogubiłam co i jak , co mam a co by się przydało w jakim rozmiarze , ale jak na razie nie będę miała czasu usiąść i to posegregować .a czasu już najwyższy,,,,,,,

Mi ostatnio też brzuszek twardnieje , ale nie za często i nie za mocno , także nie panikuje , zresztą przyszły tydzień darmowe spa , to mnie przebadają:)

A właśnie poszłam za waszym przykładem i zamówiłam dziś kosmetyki dla maluchów , oczywiście drugie tyle mi zostało , ale już spasowałam z kasą :dry: W tej aptece gemini są premium care za 19.90 paczka 30szt. taka paczka w sumie idealna do szpitala , ja ofkors wzięłam dwie :P

Mamomuminka no Wow śnieg.... u nas tak ciepło , że młoda w jesiennej kurtce znowu chodzi , bo w zimówce ostatnio strasznie się spociła

Ela nie chcesz do mnie wpaśc na to segregowanie :)

Stokrotka super ten komplet mebelków , jak bym miała gdzie to bym sama zainwestowała , ale nie upcham tego


Nie na sterydy idę w przyszłym tygodniu , musi być skończony 26tc , i kazał mi po 11.11 sie stawić .Prawdopodobnie jak się wyrobię to stawie się 12 , ale nie wiem ile nam z małą zajmie to badani w szpitalu dziecięcym

Studentka wow twój synek to rośnie jak na drożdzach.dobrze , że bakterii już nie ma

Martadiana mnie też takie skurcze czasem męczą , ale jak na razie nic poważniego sie z nich nie wykluło
oj to witam w klubie , mi tez już każdy gada o odrostach ....... ale wrado czekam do grudnia , na święta sobie zrobię
'
Mamomuminka mi się wydaje , że to chyba normalne , w końcu mieszkacie tam.Na codzien to jest język kóry słyszy , a dwa tam chodzi do przedszkola i to pewni nie polskiego , więc co się dziwić.Naw jak bys z nim spędzała więcej czasu i tak by przeważał jeżyk tamtejszy.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 6 miesiąc temu #939609 przez maja001
Jak moge przeklinac to przeklne, znowy wykasowałam jakos wiadomość,do dupy z tym laptopem nie moge go ogarnąć,, Prawie konczyłam wiadomośc i dupa, Przeprasza ale ie mam jak wam drugi raz teraz odpisać :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 6 miesiąc temu #939610 przez Stokrotka34
Ja za tydzien ide na ombre :-) juz nie moge sie doczekac:-)
Dziewczyny ja od roku nie farbowalam wlosow.....szok pierwszy raz tak mam od 16 roku zycia:-)

Aniołek Zosia 09.01.2014

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 6 miesiąc temu #939612 przez mama89muminka
Kasiah ja tam nie lubie tego kopania po bokach, ale uniknac sie go nie da...

Stokrotka postaram sie wrzucic cos specjalnie dla ciebie. Moja siostra studiuje we wro i ona jakos w centrum wynajmuje, miasto jak miasto, na mnie wrazenia nie zrobilo.
Ja mowie do niego po polsku, maz po finsku, a ja z mezem po angielsku (z mojej wlasnej wygody nie przerzucilam.sie jeszcze na finski). Wlasnie tego sie obawiam, ze z moimi rodzicami nie bedzie sie mogl porozumiec, ale moze ma jeszcze czas... juz sama nie wiem.

Co do tych kopniakow glosnych to tak slychac jak folia babelkowa :p nie wiem, moze ja mam jakies inne wnetrznasci i w cos kopie :d

Luska zazdroszcze pogody :D ja nie lubie tego sniegu, chyba ze popatrzec tylko przez okno jak sypie :p

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 6 miesiąc temu #939615 przez mama89muminka
Maja spokojnie, bedziemy czekac na twoja wiadomosc jutro. Mam nadzieje ze z wami ok :kiss:

Stokrotka od 16rz farbujesz caly czas? :D wow, jak ci sie nie niszcza wlosy?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 6 miesiąc temu #939626 przez EwelinaS
Cześć dziewczyny :P mój pojechał na nockę a ja sobie nadrabiam zaległości na forum, mam dziś sjeste, robię nic.

Monika_1985 cieszę się że u Ciebie i dzidzi wszystko dobrze, buziolkę ma naprawdę śliczną aż mi sie łezka zakręciła w oku że to tak widać nosek i oczka...
Stokrotka34 mój brzuch też jest coraz większy tydz. temu ważyłam 71 kg i miałam 94 cm w pasie dziś już 74 kg i 99 cm więc rossssnę mocno. I tak każdy szukał u mnie brzucha do połowy 6 miesiąca tak teraz nikomu nie muszę mówić że jestem w ciąży bo mnie wywaliło. Też przymierzam się do kupna łóżeczka na dniach i zastanawiam się gdzie je postawić żeby bez przeciągu, nie za blisko grzejnika i funkcjonalnie a co dopiero dwa łóżeczka- życzę powodzenia. Śliczne te białe mebelki szczególnie łóżeczko mi się podoba
maja001 zobaczysz do 19.11 zleci raz dwa
kasiah06 a to l4 dla taty jest tylko dla tych co rodziły przez cc czy normalnie też??? i to jest tak że jak poprosi to dostanie czy lekarz może odmówić jeżeli z dzieckiem i wg wszystko ok??
martadiana zazdroszczę Ci że macie dla taty tam aż tyle wolnego a PL to niby kraj prorodzinny
Anna1991 dobrze że u Ciebie wszystko Ok i że nie masz anemii. też na początku nie chciałam znać płci ale jestem chyba zbyt ciekawska nie dała bym rady. Podziwiam.
ela85 nie zazdroszczę tych wymiotów ja miałam tak do 5 miesiąca póki co mam spokój
Witam Asiu to dzięki temu że do nas dołączyłaś już nie jestem nowa :P :P :P ja o też panicznie się boję porodu i nawet czasami nie świadomie coś przeczytam np. o załatwianiu swoich potrzeb fizjologicznych podczas porodu i jakoś nie mogłam się z tym pogodzić i dość mnie to przybiło choć niby to dość normalne.
mama89muminka dobrze że piszesz że można iść na saune też sobie myślałam żeby iść tym bardziej że ostatnio miałam katar taki zalegający a to niby pomaga. Na pomorzu pogoda też nie rozpieszcza pochmurno i zbiera się na deszcz :S :S
luska oby tak dalej z wynikami
kelis3 u mnie jest prawie tak samo jak u Ciebie tylko ja jeszcze za wiele nie kupuje póki co dopisuje do listy i końca nie widać.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 6 miesiąc temu #939631 przez Stokrotka34
Ewelina nie martw sie tylko pamietaj o lewatywie i bedzie dobrze:-) ja ostatnio sie dowiedzialam ze nie w kazdym szpitalu robia lewatywe z automatu, czasami trzeba poprosic:-)
Ta komoda jest taka sobie ale musze gdzies ciuszki trzymac:-)

Mamomuminka bo po 20 zaczelam byc blondynka przez jakies 8 lat i na koncu juz mialam slabe wlosy, a pozniej sie zbuntowalam i przeszlam na mroznykasztan z loreal casting i dla mnie ta farba byla rewelacja i wlosy po niej tez super:-) ja polecam!
Ja ogolnie lubie moje miasto, ale od kiedy na imprezy chodze sporadycznie o wole dalej od centrum:-) ale jak bylam kolo 20 to fajnie bylo :-D polecam;-)

Ciezko mi cos poradzic ale sa dzieci ktore w pozniejszym okresie nawet wstydza mowic sie po polsku:-\ albo np rozumieja doskonale ale nie mowia wcale.
Moze popytaj osoby ktore maja tak ja Ty czyli mieszane malzenstwa.

Moj brat mieszka w UK ale i on i jego narzeczona sa polakami wiec bedzie im latwiej jak beda miec dziecko.

Maja mozesz smialo:-D

Aniołek Zosia 09.01.2014

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 6 miesiąc temu #939634 przez martadiana
mamamuminka mozesz tak pisac heh no bede odpoczywac ale musze z mama do gina jechac bo sie nie dogada i odrazu spytam o moje swedzenie ;)

mamuska2222 no moze i masz racje na kazdego co innego dziala.. u mnietez juz 13 kg mam nadzieje ze do 20kg dojdzie i koniec bedzie ;))

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 6 miesiąc temu #939648 przez kasiah06
ewelina to l4 po normalnym porodzie też dają :) moja gin mówiła mi że wypisują bez problemu jak tylko ktoś chce ale w razie gdyby trafił się jakiś dziwak to można podjechać do niej czyli może też wypisać gin prowadzący i faktycznie te zwolnienia są chyba normą bo jak wpisałam w net to mi o nich dużo wyskoczyło :) a mój mąż też na nocce ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 6 miesiąc temu - 9 lata 5 miesiąc temu #939732 przez Anna1991
.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 6 miesiąc temu #939758 przez Asik92
MAMAMUMINKA To fajnie w tej Finlandii masz, i Miro taki uzdolniony w tylu językach ohhoo, mów do niego tylko więcej po polsku to pomorze i z dziadkami w Polsce sobie pogada :)

CHASAMI Witam również :)

KELIS no włsanie od gina dostałam ale kurde nic mi nie powiedziala co mam z tym zrobić, zobacze teraz 18.11 mam wizyte i sie dopytam,

STOKROTKA ładne mebelki, gdybym miała więcej miejsca w pokoju też bym w taki zestawik zainwestowała.

MARTADIANA no w sumie wolałabym cesarke nawet jakby było wszystko ok, ale wątpie czy będzie aka możliwość, a mój mąż niby ma rzucić palenie ale boje sie ze mu to nie wyjdzie bo w lutym juz raz rzucił od lipca pali znowu i teraz mu juz ciężko, najwyżej będzie wychodził z domu albo nie będzie w domu palił w ogóle, ja niestety mieszkam z teściami :/ i tesc tez pali tylko u siebie w pokoju, ale bede musiała zwalczać palaczy bo przecież nie bede z dzieckiem tylko w naszym pokoju siedziec caly czas no nie :)

KASIAH06 witam również, dzięki bardzo :) a ta woda morska będzie mi odrazu po porodzie potrzebna? o pępuszku zapomniałam dzieki bo bym w ogóle nic nie kupiła, tylko kurde co można stosować u maluszka to narazie nie wiem.

LUSKA witam również, no ten 2015 rok to taki męski sie robi :)

EwelinaS witam, ja juz sie staram o niczym takim nie myśleć bo można zwariować,

ANNA1991 no wydaje mi sie że moja gin chce mnie tylko zmobilizować zebym mniej jadła ale taki tekstem to tylko mnie nastraszyła i nic wiecej, no fakt troche przytyłam ale to nie moja wina ze jestem ciągle głodna, i w 3 tyg przybieraz średnio o 4- 5 kg. No właśnie 3 listopada skończyłam 22 latka i jestem stara :) to łądnie ten twój mąż zrobił, ze nic nie widziałaś, ja mam nadzieje ze ten mój rzuci to palenie bo tylko nipotrzebnie kase traci, a ja go troche rozumiem bo paliłąm wczesniej i tez bylo by mi ciezko :)

NO a mnie właśnie cały czas od wczoraj wieczora młody kopie, i nie wiem czy to żle czy nie, i to tak w bok że boli, a dziewczyny ta apteka internetowa to dobra jest? podacie mi linka?

ide chyba spać bo mnie plecy strasznie bolą od tego siedzenia przy lapku :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 6 miesiąc temu #939787 przez martadiana
anna u mnie tez z ruchami to masakra juz sa na tyle mocne ze czasami nie moge sie skupic na snie hehe

asik no z tym paleniem to naprawde gon go jak mozesz ! a i pokaz brzuszek wrzucaj fotke :D


a ja dzisiaj na 14.40 do gina jade z mamuska to odrazu o te swoje swedzenie zapytam moze przy okazji mnie zbada oby albo niech mnie zapisze na wizyte szybciej :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 6 miesiąc temu #939803 przez kelis3
Hej dziewczynki, krwi mi już upuścili, zakupy zrobiłam, obiadek wstępnie naszykowany, ciacho zrobione, więc zabrałam się za nadrabianie zaległości tutaj.
Ela skoro już komoda pusta, to teraz nic tylko prać,prasować i układać;), mnie też w nocy twardnieje, bardzo często nawet, zresztą u mnie ostatnio prawie cały czas twardy, dlatego się martwię...

Stokrotko pewnie nie żolądek się skurczył,tylko młodzież się rrozpycha gdzie się da :laugh: , ale ja też widzę,że już tyle w siebie nie dam rady wcisnąć, jak wcześniej. Świetne te meble, napatrzeć się nie mogę;) Idę do innego gina, bo chcę,żeby ktoś "z boku" powiedział mi jak widzi te skurcze, a mój gin to tylko mnie nastarszył,że na to trzeba uważać, bo się szyjka będzie skracać, dał leki rozkurczowe, ale nawet szyjki mi nie zmierzył, tylko stwierdził,że sprawdzi na następnej wizycie za miesiąc, a z racji tego,że wcześniej nie mierzył to przecież nawet nie ma porównania, czy się skraca. Ten gin, u którego bylam na USG zmierzył mi szyjkę i kazał sprawdzić za dwa tyg, czy nic się nie dzieje. Ombre- już Ci zazdroszczę, mne się marzyło jakiś czas temu, ale mąż się śmieje,że mnie w tym nie widzi i zrezygnowałam

Studentkae super,że pozbyłaś się bakterii, no i dzidzia jaka już duża :blink: ! Mam nadzieję,że dziś już się lepiej czujesz!

Martadiana ja na rozstępy używam Palmersa, n arazie żadnych nie zauważyłam, ale smaruję się regularnie, rano i wieczorem, juz od jakiegoś 3-go miesiąca. Nie biegaj tyle Kochana po tym miescie, skoro Cię jakieś skurcze łapią, lenić się proszę i odpoczywać;)!

Mamomuminka odpoczęłam u rodziców, ale nie ma to jak we własnym domku jednak, już mi się strasznie tęskniło do domu, no i do męża oczywiście, bieaczek nie mógł się już mnie doczekać;) To z Twoich dzieciaczków poligloci wyrosną;) Super, jak tak dzieci od małego mają styczność z kilkoma językami, będą mieć w życiu łatwiej dzięki temu. Dlatego nie zaniedbuj nauki polskiego też,bo nie dość,że fajnie żeby may mógł pogadać z dziadkami, to a pewno przyda mu się znajomość polskiego w przyszłości. Mnie nic nie pyka, powiem szczerze,że jakoś nie umiem sobie za bardzo wyobrazić tego pykania;)

Mamuska skoro apetyt dopisuje, to jedz, nie żałuj sobie, w końcu kiedy kobieta może sobie pozwolić, jak nie w ciąży;)

Kasiah zazdroszczę tej 5cm szyjki, moja prawie połowę krótsza, dlatego się stresuję, gdybym miała taką jak Ty, to żadne skurcze nie byłyby mi teraz straszne;), pisałam już zresztą,że moja mama w pierwszej ciąży miała takie skurcze częste i urodziła w 7-mym miesiącu i to mnie dodatkowo martwi

Luśka dzięki za info o tym premium care, ja niedługo zabieram się za II-gą turę zamówienia na gemini i na pewno też się zaopatrzę

EwelinaS to faktycznie rośniesz w oczach;) no ale kiedyś wreszcie musi się brzusio pojawić,skoro tak długo się ukrywał;)

Anna fajny pomysł z tą karteczką u gina, nie wydaje mi się,żeby miał Cię wyśmiać, pytanie tylko, czy mąż się później prezd Tobą nie wygada;), ale dołączam do grupy podziwiającej Twoją cierpliwość, mnie by ciekawość zjadła! Z tymi potrzebami fizjologicznymi, to z tego co wiem zdarzają się podczas skurczy partych,a wtedy no cóż, pewnie wstawanie i bieganie do toalety jest jedną z ostatnich czynności na które ma się siłę i o czym się myśli, wydaje mi się,że najbezpieczniej poprosić o lewatywę,jesli któś stersuje się,ze coś się może "zdarzyć". Mnie też dziś w nocy delikatnie pobolewało gardło, trzeba się wygrzać i leczyć póki czas, więc kuruj się!

Asik92 - stara?! :laugh: masz rację,najlepiej gina podpytaj, skoro od niego dostałaś, mój nic nie wspominał,ze coś takiego istnieje. Apteka gemini- wpisz sobie w google, ja mogę polecić z czystym sumieniem, zamawiałam tam już wiele razy, zawsze wsyztsko jest ok, no i ceny konkurencyjne.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl