BezpiecznaCiaza112023

Styczniówki 2015 :)

9 lata 3 miesiąc temu #958768 przez EwelinaS
hej dziewczyny,
jak tam kto robi mamie prezent na dzień babci i urodzi wnuczka lub wnuczkę??
Asik to jednak osutki były Angela miała racje. Co lekarze o tym mówili zejdzie Ci to czy zostaną jakieś blizny/znaki po tym?? Pierwszy raz wg słyszę że dziecko się w krochmalu kąpie :P Człowiek mądrzejszy jak się naczyta. Współczuje bólu podczas karmienia mam nadzieje że Ci to minie. Płacze podczas kąpieli ja myślałam że wszystkie maluszki lubią pluskać dupki w wodzie. U mojej siostry to był najlepszy moment dnia dla mojej chrześnicy czasami ją kąpali godzine bo tak lubi wodę, teraz mała ma 1,5 roku i też kąpie się jak szalona.
martadiana mój też rozbiera się tak gdzie stoi ale ogólnie dużego bałaganu on nie lubi wiec posprząta. Nierzadko myje podłogę czasami lepiej ode mnie i łazienkę bo uważa ze za dużo chemii do wdychania tam dla mnie. Za to Twój czasami coś Ci ugotuje a mój NIC. Na laptopie też mam tabelkę ślicznie Ci wyszła i u mnie wszystko póki co się zgadza czekamy na wagę długość i datę rozwiązania. Też bym chyba nie chciała takiego tłoku na porodówce ale dziwne że aż dwie osoby mogą Ci towarzyszyć.
Anna śliczne zdjęcie malutkiej. Z jednej strony dobrze że już ładnie schudłaś a z drugiej źle że niedobrze się czujesz w swojej skórze. Wejdziesz w tryby to poprawi Ci się samoocena tak jak mówią dziewczyny coś dla siebie zrób troszkę podkładu różu na poliki i buzia nie będzie już Ci źle wyglądać. Głowa do góry.
Monika u mnie jest tak samo jak u Ciebie zero skurczy, czopów, wód i innych objawów. Ty czekasz na kocyk a ja na falbankę maskująca. Dostałam od siostry 8 el zestaw do łóżeczka na święta a nie ma tam falbanki na szczebelki byłam w hurtowni w kolorze takim jak chce nie mieli i mówili że zamówią i mam czekać no i tak czekałam i wczoraj powiedziałam tej babie że sama sobie zamówię na allegro bo na nich nie można liczyć. Pewnie tez nie przyjdzie do porodu, maluch będzie miał pierwszy prezent od rodziców :P
kelis3 zorganizowana jesteś jak czytam Twoje posty to sobie też obiecuje że taka ogarnięta będę w sumie to muszę bo mieszkamy z J sami i jak on bedzie w pracy to muszę obiad zrobić i troszkę posprzątać, siebie ogarnąć i wyjść na spacer z małym, Mam nadzieje że tak mi się uda. Lubię czytać jak piszesz o karmieniu maluszka to naprawdę jest coś niesamowitego a nie tylko zaspokajanie głodu boje się czy dam radę ale już nie mogę się doczekać aż mój mały będzie tak na mnie patrzył jak będę go karmić i się do mnie tulił. Ja mam bujaczek- lażaczek 3w1 z Tiny Love uważam że dobre rozwiązanie jeżeli chcesz np coś zrobić w kuchni i malucha mieć na oku. Poza tym wolę mieć małego w bezpiecznym leżaczku-bujaczku niż na sofie obłożonego poduchami. To bedzie takie jego i tylko jego.
Mamuśka daj znać jak KTG my mamy ten sam termin porodu jestem ciekawa jak u Ciebie to wygląda. Ja też mam KTG w pt.
Kasiah jedna butla mm to chyba nie grzech, tym bardziej że wam to służy.
chasami tak jak dziewczyny uważam że wyglądasz świetnie, wszyscy wyglądacie super na tym zdjęciu. Kolek współczuje moja chrześnica tez miała i widziałam jak mała sie męczyła siostra szwagier, to jest najgorsze. Mam nadzieję że szybko małej to minie.
Mon.tresor imiona synka naprawdę brzmią dumnie. Mój też ma nieważny dowód od 8 stycznia ale ma złożony wniosek o nowy tylko ciekawe czy zdąży go odebrać. Mam nadzieje że w razie czego baby w cywilnym nie będą robiły problemów tak jak u Ciebie. Dobrze że piszesz o akcie urodzenia dziś jade do dziadków to muszę wejść do rodziców wziąć swój bo też jestem panna. Czekamy na zdjęcie wózka a prezent od dziadzi dla malucha fajny pierwsza fura!

No i nie wiem komu co jeszcze napisać. Kawa zbożowa wypita w towarzystwie forum lepiej smakuje. Mój dziś w pracy do 18 potem jedzie do Kwidzyna na grody dziadków ja za to wieczór spędzam na wsi u swoich dziadków. Poza tym że źle śpię bo bolą mnie biodra to u mnie wszystko dobrze, cisza i spokój. Dziś ostatnie prasowanie bo leży od weekendu i jakoś samo się wyprasować nie chce :silly:
Miłego dnia :P I pamiętajcie o babciach :laugh:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 miesiąc temu #958769 przez EwelinaS

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 miesiąc temu #958780 przez Monika_1985
Montresor ło matko jaki sen :ohmy: Nie dziwię się, że zasnąć nie mogłaś. Takie realistyczne sny są fajne dopóki są miłe ale jak to taki koszmar jest to masakra, brrrrrr. Dzięki za info o smoczku. Oby pogoda dopisała na spacerki weekendowe bo słyszałam od kogoś, że ma zima wrócić/przyjść :S

Martadiana Ty i tak długo wytrzymałaś bez wizyty w szpitalu więc nic się nie stanie jak podjedziesz i nawet trochę wyolbrzymisz te skurcze. Z tymi wodami to jestem zdziwiona, że u położnej przebijają. W Polsce chyba tylko w szpitalu to robią bo po kilku godzinach może dojść do zakażenia i dają antybiotyk (tak słyszałam).

Mamo muminka trzymam kciuki!!! Te córy są niemożliwe i jakie przekorne, cały dzień spokój a na ktg harcuje :laugh: Ale chociaż się uspokoiłaś :)

Maju korzystaj z badań, zwłaszcza jak za darmo masz taką możliwość! :)

Angela hehe oby tak właśnie było. Trzymam kciuki! Prezent na dzień babci byłby najpiękniejszy na świecie!

Kelis mój to niby tyle właśnie waży z ostatnich pomiarów na usg co Twój synuś po urodzeniu. :) Mam nadzieję, że dzięki temu, że taki mały to łatwiej mu będzie "wyskoczyć" ;). Hehe sąsiedzi jeszcze nie zapukali to chyba nie jest najgorzej ;).

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 miesiąc temu #958781 przez mama89muminka
Ja sie melduje ze w nocy nic sie nie dzialo, ovudzilam siew takim suprowym humorze i maz mi go popsul wiec odezwe sie jak mi przejdzie :dry:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 miesiąc temu #958797 przez EwelinaS
Mamomuminka ja myślałam że Ty rodzisz! a tu szum, szum i teraz cisza. Szybkiego powrotu humorku.
U mnie sobie sypie maleńki śnieżek wiec Maja może masz racje że zima idzie.
Piszecie o tych waszych dietach mam karmiących i sobie dziś na obiad zrobie mascarpone z kurczakiem pomidorami, OSTRĄ PAPRYKĄ i makaronem póki mogę jeść na ostro. A wczoraj zrobiłam śmietanowca z kostkami różnokolorowych galaretek [ tzw. kolorowe jarmarki] łechtam podniebienie. Jak ktoś ma ochotę to zapraszam na pomorze:P

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 miesiąc temu #958816 przez martadiana
Mamamuminka to ladnie jak caly dzien cie skurcze trzymaly :) moze urodzisz na dniach :)

Angela kapiel przyspiesza ? ja myslalam ze uspokoja skurcze.. bo jak dzwonilm ostatnio do szpitala ze skurczami to kazali isc pod prysznic hehe :)

Kelis ja rok temu pilnowalam synka kolezanki mial 8 miesiecy i tez strasznie krzyczal jak mu sie zmienialo pieluszke :/ za kazdym razem tak nie lubil ze tragedia i ta kolezanka mowila ze tak od urodzenia mial :/ Przepraszam za pomylke w tabelce ciezko bylo to wszystko ogarnac ale juz zmieniam :)

Monika tutaj wgl jest wszystko dziwne .. zobacz ja jestem po 40 tyg i nawet ktg mi nikt nie robil :S:S

U mnie jak sie mala urodzi to moze byc problem ze spacerami bo nie wiem czy slyszalyscie to u nas ciagle sie dymi z wulkanu i jak duzo jest tej siary w powietrzu to nie mozna wychodzic z takimi niemowlakami ostatnio polozna dala mi strone na ktorej mozna sprawdzac i jak jest zielone swiatelko to mozna isc a jak pomaranczowe albo czerwone to nie :)

Mnie w nocy jakis dziwny bol obudzil zaczelo sie od biodra pozniej az na caly brzuch przeszlo i krzyz i tak mnie bolalo ze ledwo sie podnioslam z lozka pochodzilam i minelo za chwile ... jade do mamy siedziec pozniej sie odezwe

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 miesiąc temu - 9 lata 3 miesiąc temu #958822 przez ulka1983
Hej :) malutka śpi to mam chwilke żeby zajrzeć co u was :)

Montresor super że dziadek wnukowi nowy wuzek sprawił udanego spacerku :)

Dziewczyny u mnie co dzień pada :( czy wy w taką pogodę wychodzicie ze swoimi maluchami na spacery ? Bo ja jeszcze nie byłam i nie wiem czy dobrze robię :(

Kasia ze szukaniem odpowiedniego smoczka bardzo dobrze cię rozumiem :laugh: dla najstarszej córki kupowaliśmy chyba z 10 zanim trafiliśmy w odpowiedni B) mój mąz też jeszcze córy nie opijał ;) jak na razie to się przeziebił i małej nawet na ręce nie bierze żeby nie zarazić dobrze że ma nadgodziny w pracy to mniej jest w domu i zarazków nie rozsiewa :P

Maja ja dokarmiam bebilonem :) pediatra w szpitalu kazała jednej dziewczynie żeby kupiła nan lub bebiko ( ale chyba nie chciała jaj nic droższego proponować ) a jak zapytałam co sadzi o bebilonie to stwierdziła że to super mleko więc kupiłam zresztą karmiłam nim najstarszą córę i było ok a Natalkę dokarmiałam nan i kupki nie mogła przez to zrobić i też było potem bebiko ale chyba z 1 opakowanie bo na dokarmianie dużo nie potrzeba :)

Kelis to nasze dzieci mają podobne charakterki :laugh: :laugh: moja też przy przebieraniu drze się ile tylko może bo strasznie zimna nie lubi . W szpitalu jak ją przebierałam to połozne przybiegały żeby sprawdzić co się dzieje :woohoo: imienia już nie zmienimy bo mąż by zawału dostał :laugh: jak usłyszał od rodzinki że Jaśminka by mogło być na pierwsze to oczy by mu z orbit wypadły :P niech już zostanie po jego i bedzie Patrycja ;)

Ewelina ale mi smaku narobiłaś :whistle: a o takim czymś to tylko sobie mogę pomarzyć :P korzystaj póki możesz :)

Marta robiłaś poprawkę w tabelce ? Bo mi się wyswietla ale bez poprawki i nadal nie ma daty urodzenia :(

Martadiana Angela Mamamuminka widzę że u was ostatnie chwile przed porodowe ciekawe która pierwsza urodzi :silly:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 miesiąc temu #958857 przez Mamuśka 2222
hej....
EwelinaS ja mam na 28 wizyte ostatnią u gin a ktg to nawet jednego nie mialam robionego i wlasnie sie dziwilam....bo chcialabym wiedziec juz teraz czy wszystko ok...a tu dziecko takie duze a on o ktg nic :huh: napewno napisze co tam po wizycie :) narazie zadnych oznak porodu ale mam nadzieje ze w styczniu urodze....mialam taka cichą nadzieje na dzis ale marne szanse....dzis w dzien babci moja córka konczy 4 latka i jeszcze jakby jej siostra sie urodziła to wogóle łał by bylo :woohoo:

Martadiana i Angela trzymam za was kciuki zeby wasze male,, niunie,, wreszcie zechcialy wyjsc :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 miesiąc temu #958860 przez maja001
Ulka dziekuje za info o mleku .Js synka tez dokarmialam roznymi mm i wlasnie jedynie Bebilon mu podszedl bo po nanue i bebiku byly problemy z zaparciami.Choc i tak po czasie przeszlam na bebilon pepti bo maly bardzo wymiotiwal ake to mleko jedynie na recepte.Pytam jednak bo chciala bym wiedziec jak wasze maluszki toleruja rozne mm i jestem wdzieczna za kazda info.na ten temat
Angela i co u ciebue rodzisz?
Martadiana wiec u ciebie sie uspokoilo narazie.Ja duzo czytalam na temat porodu w Nl i dlatego podczas pierwszej ciazy wrocilam do Pl bo jakos podejscue do porodu i ciazy mi sie nie podoba
EwelinaS mi terz najlepiej smakuje kawa jak czytam forum bo to taka chwila tylko dla mnie
Mamomuminka czyli u ciebie tez jak na razie wszystko ustalo.Aj faceci to sa naprawde czasem do bani z nimi to tylko ciagle jakies problemy
Monika tez tak mysle skoro moga mi zrobic jakies badanue za darmo to czemu mam nue skorzystac

Ja tez bym chciala juz urodzic ale ja msm jeszcxe tydzien do porodu.Zobaczymy co bedzue sue dzialo na puatkowym ktg bo na razie cisza zero skurczy czopu sluzu wiecej doslownue nic
Ja juz obiadek ugotowany podlogi pomyte posciel wywietrzona karteczka na dzien babci i dziadka od Oskarka podana jeszcz tylko zmywanie mnue czeka i wizyta w biedronce ake to jak maly sie obudzi

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 miesiąc temu #958871 przez martadiana
tak wgl to u mnie dzisiaj termin z miesiaczki jest :) fajnie bybylo jakby mala wyszla na dzoen babci albo dziadka swietny prezent :)

mi juz brzuch opadl nawet moj to zauwazyl i jak chodze to czuje wiekszy ciezar na dole i jakby mial mi spasc heh

dzisiaj znowu biegunka :/ i mam straszne ciagniecia jak chodze i krzyz mnie boli co jakis czas

wiec mam nadzieje ze juz blisko bo jak tak was czytam o karmieniu spacerach itp to az sie juz chce tez miec takie zajecia :)

a ten bol co mialam w nocu to naprawde bolalo strasznie ale juz zapomnialam co to byl dokladnie za bol wiec mysle ze tak samo bedzie z porodem ze szybko sie zapomni o bolu :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 miesiąc temu #958925 przez maja001
Martadiana z tego co piszesz to porid u ciebie juz tuz tuz

A ja sie zaczynam msrtwic bo od pinad 30 min mala tak sie kreci ze jeszcze nie pamietam zeby kiedy kolwiek wczesnuej tak sie ruszals.Mam nadzueje ze nic jej nie jest bo jak pisalam ktg dopiero w piatek rano a nue chce wyjsc na histeryczke i jechac na IP

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 miesiąc temu - 9 lata 3 miesiąc temu #958931 przez ela85
Hej styczniówki.
Na początek gratuluję wszystkim rozpakowanie i życzę radości z bycia mamami.
My już w domku, Aleksander urodził się 19, poród zaczął sie naturalnie do 7cm rodziłam siłami natury, ale okazało się że mały źle wchodził w kanał i by to było dla niego trochę męczące, bo skakało mu tętno i zapadła decyzja o cesarce.Mimo to obydwa porody wspominam dobrze.
Mały ma problem z chwytania skutków, ale z nakładkami powoli dajemy radę. I na główce ma niedużej kwiatka przez to właśnie, że szedł bardziej na moje kości tam w kroku, ale na szczęście wszystko się wchłonie. Pozdrawiam was i nie wiem kiedy teraz zajrzę.

A to Oluś
Załączniki:
Podziękowania: ulka1983

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 miesiąc temu #958988 przez kasiah06
martadiana to u ciebie już chyba lada moment coś się ruszy :)

maja ja mojego maluszka dokarmiam Hipp bio combiotic poleciła mi położna i jak czytałam w necie to miało dobre opinie no i nam póki co służy :)

kelis no to piękną masz pamiątkę :) mój mężul był cały czas ze mną w szpitalu więc nawet nie miał okazji zabalować ;) a jakie to wzruszające jest jak tatusiowie w synków wpatrzeni :) mój to puchnie z dumy jak mówia że Bartuś to kopia tatusia ;) ja leżaczka bujaczka nie mam,ale dostałam taką bujaczkę na podobę tego i myślę że już niedługo będziemy korzystać więc gdybym jej nie miała to na pewno w leżaczek bujaczek bym zainwestowała :)

ewelina ale ci zazdroszczę że masz jeszcze dziadków na pewno spędziłaś miły wieczorek :) fajnie że masz dobre samopoczucie chociaż już końcóweczka ciąży u ciebie :) zajadaj póki możesz :)

ulka u nas też pada niestety i jak wczoraj była u mnie położna to jej pytałam czy wychodzić czy lepiej nie w taką pogodę i powiedziała żeby jak najbardziej spacerować,no chyba że było by powyżej -5, a tak to nie ma przeciwskazań,więc my spacerujemy z folią na wózku niestety ;)

mamuśka ja swoje pierwsze ktg miałam na porodówce

ela śliczny Twój Oluś :) I dobrze że pomimo niełatwych przeżyć masz dobre wspomnienia :)

a my po pierwszym dniu babci i dziadka :) było mnóstwo wzruszeń nawet się nie spodziewałam że ten dzień będzie taki wyjątkowy :) w ogóle minęły trzy i pól tygodnia odkąd Bartuś jest z nami a mi wydaje się jakby był z nami od zawsze i nie potrafię już wyobrazić sobie życia bez mojego serduszka :)
Podziękowania: ulka1983

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 miesiąc temu #958995 przez Asik92
Hej dziewczyny ja tak tylko na szybko bo mały zaraz sie obudzi, u nas niestety same problemy bo mi chyba pokarm zanika albo ja juz nie wiem na początku miałam tyle pokarmu ze cycki miałam nabrzmiale a teraz sie takie flaki zrobiły nie wiem co mam robić jem normalnie tak jak trzeba, pije duzo, nie wiem moze mały jak ssie to mi ich nie pobudza, a jeszcze do tego jesteśmy wszyscy chorzy, tylko najgorzej jest ze mna i małym, mąż jakoś jeszcze sie nie rozłożył do końca, mały ma katarek ale to taki ze co chwile mu babolki lecą, kupiłam sol morska i jest troche lepiej ale dzisiaj dostał kaszelku kurde nie wiem co robić dzisiaj byliśmy na wizycie patronażowej i sie okazuje ze przez tydzien mały nic nie przybrał waży nawet mniej niz przy wyjściu ze szpitala teraz na 3500 a przy wyjściu miał 3580, kurde tak sie o niego boję ze co chwile płacze ;(
Dziewczyny mi polozna kazała juz po tygodniu od urodzenia wychodzic na dwór z małym na 10-15 minut i tak wczoraj zrobilam ale to byl chyba błąd bo moze przez to te nasze choroby, i kazała nam go kąpać codzień w tym krochmalu i mysle ze to byl zly pomysł, jutro przychodzi znowu jestem ciekawa co powie , pewnie ze to moja wina ze jak sie stalo ale zobczymy najwyzej ja bede musiala opieprzyć, nic uciekam bo mały juz sie przebudza ;)
Dziewczyny które lada moment mogą rodzic trzymam kciuki będzin dobrze ;) powodzenia trzymajcie sie ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 miesiąc temu #959004 przez martadiana
Ulka tak robilam poprawke na tabelce .. nie wiem czemu tego nie widzisz :/

Maja jak masz tydzien do terminu ? suwaczek sie myli ?

Ela dobrze ze masz dobre wspomnienia z porodow :) synek cudny taki malusi :*

Asik oj to nie ciekawie u ciebie :S a nie jest tak ze dziecko po narodzinach moze stracic troche na wadze ? zycze powrotu do zdrowia :*

U mnie cisza tylko ciagniecie mam takie w podbrzuszu az do pipki i bolesne to doysc jest no i ... mala sie tak kreci ze ojezu juz 2 godz nawet zmywalam to sie krecila nie wiem czy to normalne :S no nic jutro wizyta na 13 wiec zobaczymy co mi poradza ;) oby cos zadzialalo bo juz sie czekac nie chce :/

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl