BezpiecznaCiaza112023

Styczniówki 2015 :)

9 lata 3 miesiąc temu #961762 przez ela85
Montresor ale właśnie te czopki rozluźniają odbytnicę i mniej boli, bo ja też odczuwałam ból zanim je użyłam.
A jeszcze mam pytanko czy smarujecie już czymś brzuszki, ja wczoraj zaczęłam bo dostałam od siostry krem ujędrniający po porodzie od pierwszych dni i brzuszek i uda już smaruję. A i jeszcze chciałam zapytać tych co mają rozstępy na brzuchu, czy one was swędzą? Bo mnie diabelnie i nie mogę się opanować żeby ich nie drapać.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 miesiąc temu #961763 przez ela85

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 miesiąc temu #961774 przez studentkaae
Kochane ja jak zawsze wpadam, krótka info co u pediatry na naszej wczorajszej wizycie patronażowej - wszystko niby ok, Mały waży już 4030 g, czyli od wyjścia ze szpitala, czyli po 13 dniach przybrał na cycu aż 380 g - takze mega sporo. dokarmiać w takim razie nie ma sensu, skoro tak przybiera, ale nie dziwota skoro na cycku non stop mi wisi.

Kochane w sumie to przychodzę po pomoc/radę, bo ja już nie wiem co mam robić, żeby moje dziecko więcej spało, a zwłaszcza w swoim łóżeczku, którego nie toleruje. śpi ze mną w łóżku, mąż na kanapie, ale ile można. jak zaśnie twardo to go odkładam do łózeczka i zaraz się budzi i jest płacz. jak Wy sobie z tym radzicie?? śpią Wasze szkraby z Wami czy w łóżeczkach?? aaaaa i otulacie je jakimiś otulaczami, rożkami czy przykrywacie tylko kocykiem??? bo ja już nie mam siły - help!!!!! znajoma poradziła mi zakup otulaczka, ale jak w różku on leżeć z abardzo nie chce, ani omotany pieluszka to nie wiem czy to coś da :(

kryzys już mam, za mało snu, czasu na nic, nawet zjeść nie mam kiedy i na forum to już wcale jak widzicie... oooooo, już płacze, po cycku spał może z 10 minut i już woła.... :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 miesiąc temu #961794 przez maja001
studentka moja malutka spi ze mna cala noc bo ona kadnue spi i ja sie w miare wysypiam.Nie wiem jak by zareagowala po odlozeniu do lozeczka musze sorobowac to napisze jej reakcje.Ja mala otulam w beciku i nakrywam kicykiem

Montresor Infakol ja pidawalam synkowi jak skonczyk 2,5 tygodnia mimo ze pisze iz oowinno sie oozniej i nic mu nie bylo.Jesli chodzi o oczka to synek mojej przyjaciolki mial ten zabieg i to nic strasznego pidobnierz

martadiana nie pomoge z tymi plamkami bo ich nie widze wiec cuezko co kolwiek doradzic :(

dziewczyny a czy wasze dzieci maja bialy jezyk???Bo ja juz nie wiem czy to od mleka czy to plesniawki.Dobrze ze wizyte mamy we wtorek u oediatry to sie moze cos dowiem.Mam nadzueje ze malutka przybiera na wadze bo sporo spadla w szpitalu.
a i pytalyscie ile wasze dzieci jedza dzus musialam pidac makutkiej mm bo po zastrzyku musialam odciagnac pokarm i malutka pije 60ml jednorazowo

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 miesiąc temu #961882 przez martadiana
Studenkae moja mala to prawie caly czas w wozku spi na noc klade ja do lozeczka ale nad ranem juz jak wstanie jesc to biore ja do siebie do lozka .. ona lubi spac w lozeczku tylko ja jestem przewrazliwiona troche ze cos jej sie stanie.. mala otulam w rozek i przykrywam kocykiem albo koldra zazwyczaj :)

Maja moja mala ma czerwony jezyczek ... a co do plesniawek to nie mam pojecia :/

U nas wizyta przebiegla dobrze. Nikola wazy 4520 wiec troche schudla :P wiec dziekuje za trzymanie kciukow :D

Ten laktator mi tak pomaga ze az mi lzej o 5 kg chyba :D dobra sprawa troche dlugo schodzi ale mam spokoj i tak nie boli bo wczoraj tak masakra byla juz mialam mysli zeby przestac karmic ale nie mam serca odstawic malej tak szybko..


Dziewczyny a jak u was z wlosami wypadaja wam czy nie ?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 miesiąc temu #961895 przez ulka1983
Hej ja na szybko :whistle:

Monia kochana gratulacje :kiss: trochę cię wymęczyli ale warto było się poświęcić bo synka masz slicznego i duzego :laugh: te pomiary usg to szkoda gadac :huh:

Studentka ja na początku też miałam problem bo Patrycja sie budzila jak ja odkładałam do kołyski ale to chyba przez te zimne w dotyku materiały bo jak włożyłam jej cieplutki kocyk to jest ok :) jak ją karmię to kładę na rożku i pieluszce franelowej i jak zaśnie to razem z tym ją odkładam i przykrywam kocykiem albo dwoma bo ona strasznie ciepło lubi :)

Ewelina nic się nie dzieje ?

Pozdrawiam was cieplutko :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 miesiąc temu #961908 przez EwelinaS
Hej mamusie :kiss:
Ulka no nic się nie dzieje, wydaje mi się że to moja wina że jeszcze nie urodziłam po prostu blokada psychiczna, mózg nie wysyła sygnału. Ja sie zawsze bałam porodu i się boję do tego stopnia że mam blokade :P To tak pół żartem pół serio :P Czekam jeszcze jakby nie było mam prawie 26 h żeby być styczniówką.
Martadiana Cieszę się że wizyta przebiegła dobrze.

Podczytuję was na bieżąco no ale ja wam nie pomogę w kwestii maluszków ale widzę że problemy są a to kolki a to spać nie chcą maluszki, trzymam kciuki za wasza CIERPLIWOŚĆ i życzę wszystkim powodzenia jestem z wami i bardzo mocno każdej z was kibicuje oczywiście razem z Mikołajem.
Mniej się udzielam bo się nie będę mądrzyć skoro czekam na pierwsze dziecko i sama jestem zielona jak dolar. Czerpie z was teraz jak najwięcej chociaż sucha teoria z waszym doświadczeniem myślę że coś mi w głowie zostanie i przyda się na sam początek. A tak to staram się zrelaksować nie stresować i korzystam z ostatniego weekendu w pakiecie 2w1.

Ściskam mocno gdyby coś się działo na pewno dam znać.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 miesiąc temu #961913 przez agat
Hej :)
Pozdrawiam wszystkie dzieciaczki te w łózeczkach i te jeszcze w brzuszkach u mamy ;)

U nas powolutku. Jagoda w miarę grzeczna, potrafi przespać cały dzień, by kolejnego dnia nie spać prawie w ogóle... Mam nadzieję, ze jej się unormuje niedługo. Brzuszek zaczyna ją powoli męczyć, więc wprowadziłam kropelki. Wczoraj byliśmy na wizycie w przychodni i mała waży już 4090g, przybrała 700g w 1,5 tyg :woohoo:
Co do spania to w nocy spi w swojej kołysce, a w dzień różnie - raz w kołysce, innym razem na kanapie w duzym pokoju. Jest przyzwyczajona do hałasu, moze spać przy bawiącym się Adasiu, włączonym TV itp. Będę musiała chyba uruchomić chustę, bo strasznie "naręczna" jest :P
Na koniec fotka, bo zmykam spać.

Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 miesiąc temu #961919 przez Mon.tresor
Maja, dałam mu ten preparat, dostaliśmy go na kupki nie na kolki, ale kolek póki co nie ma... a kupki jeszcze nie było od podania, więc zobaczymy czy w ogóle był sens go kupować. A ten zabieg, rzeczywiście nic strasznego, tylko strasznie wygląda, bo igłę się w kanał łzowy wpuszcza i płucze solą fizjologiczną ;) Też to miałam gdy byłam noworodkiem, mój brat to samo, więc to rodzinne.

Martadiana - do zeszłego tygodnia u mnie nic się nie działo z włosami, ale od niedawna owszem, lecą mi. Prawdę mówiąc... niewiele bardziej niż przed ciążą, ale może dlatego że biorę cały czas suplementy diety dla ciężarnych ;)

Studentka - ja tak samo jak Ulka, karmię Arturka w pieluszce flanelowej owiniętego i tak go odkładam do łóżeczka i raczej się nie budzi.

Ewelina, nas też dużo zielonych, nie przejmuj się ;) Czekamy na rozwiązanie i prawdę mówiąc, trzymam kciuki żebyś była styczniówką ;)

Ela, ja smaruję, kupiłam sobie z tołpy (podobno genialna jest, zobaczymy :D) olejek do mycia na rozstępy i serum SOS na rozstępy. Smaruję 3 dzień i nie zauważyłam różnicy, ale zobaczymy dalej. Co do swędzenia, nie, mnie swędzi wszystko po za rozstępami właśnie ;D
Prawdę mówiąc rozstępy to najbardziej wrażliwe miejsca na moim ciele, bolą jak diabli przy choćby najmniejszym dotyku - najgorzej te gdzie mały miał tyłeczek, bo one są największe. Masakra!

Rozmawiałam z rodzicami i potwierdzili moje myślenie, że Artur przez te wizyty u lekarza to już wywerandowany jest i jutro idziemy na pierwszy spacerek, ale na razie króciutko, tylko na 20 minut maksymalnie. Jestem podniecona jak nie wiem :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 miesiąc temu - 8 lata 3 miesiąc temu #961938 przez Anna1991
.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 miesiąc temu - 9 lata 3 miesiąc temu #961943 przez ela85
Mają z tego co pamiętam to synek mojego brata miał biały język i to nie pleśniowy, a właśnie od mleka taki nalot, podobno to normalne, że taki nalot mają maluszki od mleka.
Studentka mój Oluś od momentu powrotu do domu śpi tylko i wyłącznie w łóżeczku. Zazwyczaj po odbiciu się, zawijam go w rożek i czasem jeszcze przykrywam kołdrą.
Wiecie co dziś za numer odpaliłam o 3była pora karmienia więc obudziłam się bo bolał y mnie cycochy, zapomniałam o moim maluszku bo słodko spał i odciągnełam mleko i poszłam spać, a mój synuś godzinę później upomniał się o jedzonko. Jak widać zmęczenie daje o sobie znać.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 miesiąc temu #961986 przez Angela1
Co do pleśniawek Zuzia nie ma. Ale pamiętam jak starsze dzieci miały i wystarczy im języczek przemywać pieluszką zamoczoną w ciepłej wodzie.

Na pewno nie zaszkodzi mycie jamy ustnej a pleśniawek się pozbędziesz ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 miesiąc temu #962001 przez maja001
hej
Angela tez slyszalam zeby sorawdzic czy to plesniawki nakezy pdzemyc jezyk ciepla woda i gazikiem ale jakos nie mam serca wlizyc paluszka do tej malej buzi

Martadiana mi wlosy nie wypadaja na razie w pierwszej ciazy zreszta tez mi zaczely wypadac dopuero jakues 3 miesiace po porodzie. Dobrze ze po wizycie wszystko dobrze

Angela czekamy na maluszka

Anna to Mirianka miala spacerek

Montresor ja ten Infakol podawalam na kolki a nie na zaparcia.Na zaparcis u synka podawalaw 1/3 czopka glicerynowego ake takiego dla dzieci sa w aptece albo delikatnue poruszalam termometrem w odbycie umiczonym w oliwce na pobudzenie jelit

A ja dzis caly dzien w domku malutka soi za to z synem mam orobkemy od wczoraj nue chce spac i robi histerie.Jak jedno dziecko aniol to drugie diabel. Nie wiem czy to jakis skok rozwojowy czy tak reaguje na to ze teraz makej poswiecam wiecej czasu.Za chwike sasuedzi sie zbuegna czemu on tak placze ale juz nue mam na niego sposobu.:(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 miesiąc temu #962003 przez maja001
hej
Angela tez slyszalam zeby sorawdzic czy to plesniawki nakezy pdzemyc jezyk ciepla woda i gazikiem ale jakos nie mam serca wlizyc paluszka do tej malej buzi

Martadiana mi wlosy nie wypadaja na razie w pierwszej ciazy zreszta tez mi zaczely wypadac dopuero jakues 3 miesiace po porodzie. Dobrze ze po wizycie wszystko dobrze

Angela czekamy na maluszka

Anna to Mirianka miala spacerek

Montresor ja ten Infakol podawalam na kolki a nie na zaparcia.Na zaparcis u synka podawalaw 1/3 czopka glicerynowego ake takiego dla dzieci sa w aptece albo delikatnue poruszalam termometrem w odbycie umiczonym w oliwce na pobudzenie jelit

A ja dzis caly dzien w domku malutka soi za to z synem mam orobkemy od wczoraj nue chce spac i robi histerie.Jak jedno dziecko aniol to drugie diabel. Nie wiem czy to jakis skok rozwojowy czy tak reaguje na to ze teraz makej poswiecam wiecej czasu.Za chwike sasuedzi sie zbuegna czemu on tak placze ale juz nue mam na niego sposobu.:(

Agat sliczna ta twoja Jagodka.A jaki prezent dostalas in rmf fm??? Pochwal nam sie na forum

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 miesiąc temu #962042 przez martadiana
Hej cos tu cisza zapadla jak to w weekendy :)

U nas dobrze malutkiej odpadl pepuszek dzisiaj w nocy.. ale smrod byl jejku :/ z mala spalysmy 8 godz w nocy wstala tylko 2 razy na jedzonko :) oby tak dalej bylo z tym spaniem .. a tak mi nudno jak ona w dzien spi ze tragedia bym chciala caly czas z nia siedziec :/ dzisiaj ostatni raz do nas polozna przychodzi i dzieki bogu bo juz mam dosc jej wizyt :D ide cos porobic zeby mi czas zlecial..

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl