BezpiecznaCiaza112023

Mamusie Luty 2015

9 lata 5 miesiąc temu #941422 przez Ejka84
Dziewczyny, brzuszki śliczne, rosną, oj rosną :P . Mój też całkiem pokaźny, jak sie ogarnę z tej choroby to też wrzucę. Bo póki co wyglądam mało fotogenicznie ;) .
Marti- zdecydowałam że pójdę w ten antybiotyk bo czuje się okropnie, przeziębienie przeziębieniem, ale teraz to bolą mnie nawet zęby :blink: .
Wzięłam wczoraj jedną i tak sie zastanawiałam, czy brać wieczorem drugą. Położylam się spać po południu, myślałam, że wygrzeję, wyleżę i trochę ulży, ale jak wstałam to myślałam że się przewrócę. Uszy mam zatkane, nos, głowa mnie boli - fatalnie po prostu. Ale do antybiotyku biorę sobie miodek lipowy, herbatkę z cytrynką, a na noc krople bo idzie się udusić :( . Muszę jeszcze chyba zaaplikować coś dopochwowo, żeby mi się nic nie przyplątało. Macie coś fajnego na wzmocnienie dowcipnej flory w ciąży ;) ?
Gosiaczek - u mnie póki co, pranie stanęło w miejscu, uprałam tylko kołdrę, poduszke, poszewki i rożek, a i tak koleżanki moje szanowne mnie wyśmiały, że za wcześnie, że mi się ukurzy i zalęgną się roztocza, eee no bez pierdół :blink: . Ja kupiłam do prania kolorów Dzidziusia i odplamiacz do tkanin Dzidziusia, a do białego Lovelę, bo akurat była w promocji w Biedrze.Wyprawkę miałam kończyć i też dupa z tego, trzeba by do hurtowni podjechać po drobiazgi, jakiś termometr, przewijak na łóżeczko itd.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 5 miesiąc temu #941424 przez Justa82
Melduję się po przerwie :)
Widzę, że bezsenność się niektórym udziela. Ja całe szczęście nie mam z tym problemu. Nawet jak budzę się na siku (2-3 razy) to i tak od razu zasypiam.
Gosiaczek fajnie, że z glukozą wyszło dobrze. Zazdroszczę tym, które są już po. Mnie czeka to pewnie w najbliższym czasie :( Też zastanawiam się nad szkołą rodzenia, ale z tego co widziałam u nas nie trwa to aż tak długo.
Kasiuszka fajny ten rożek minky. Chyba też się skuszę bo może służyć również za kocyk. Brzuszek cudny i dodaje Ci powagi, bo buźkę masz jak mała dziewczynka :)
Ejka jak zdrówko? Mam nadzieję, że już lepiej i przegoniłaś choróbsko.
Marti moje lomi lomi trwało 50 minut. Normalnie tzn. bez ciąży u tej dziewczyny trwa ok. 2 godzin i jest intensywniejsze. Mogłam w każdej chwili przerwać i iść na siusiu, ale nie było takiej potrzeby. Zrobiłam przed masażem i bez problemu wytrzymałam. Niby jeden krotki masaż a pozbyłam się bólu na żebrach pod biustem, który dokuczał mi dość długo.
Monique nie zazdroszę Ci tego kłucia i diety. Ja bym na pewno miałabym z tym problem, bo na diecie nigdy w życiu nie byłam, a krwi bym sama sobie nie zbadała. Dzielna dziewczynka! A wózek bardzo mi się podoba. Myślę, że to dobry wybór. Co do butelek to się nie wypowiem, bo dla mnie to temat zagadka. Też chętnie poczytam opinie doświadczonych mam.
Justyna fajnie, że twój mąż chce być przy porodzie. Myślę, że to ważne mieć przy sobie bliską osobę w takiej chwili. Nawet jeśli nie pomoże Ci zbyt wiele to sama jego obecność na pewno będzie potrzebna.
Meli dobrze, że po wizycie wszystko ok. Ja mam jutro i też bez usg. Brzuszek śliczny :)
Ivet ja mam na razie 3 koszule ciążowe/do karmienia i chyba jeszcze z jedną dokupię.
Luska no teraz to dopiero widać, że nosisz domek dla dwóch małych mężczyzn. Robi wrażenie :)
Ja już przeniosłam prawie wszystkie niepotrzebne rzeczy z pokoju małego i powoli zapełniam szafę jego ubrankami. Jak widzę te wszystkie malutkie ciuszki czekające na niego to dociera do mnie, że za 3,5 miesiąca zostanę mamą. Szybko leci ten czas :) W najbliższym czasie chcemy kupić łóżeczko :)
Podziękowania: monique1983

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 5 miesiąc temu #941426 przez Justa82
Ejka właśnie doczytałam, że choróbsko nie odpuszcza :( Trzymaj się i wracaj szybko do zdrowia!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 5 miesiąc temu #941444 przez Ejka84
Dzięki Justa :) , jakoś się trzymam.
A używała któraś w ciąży kropli do nosa takich na przetkanie, bo mam zalecone w razie zatkania, ale też jakoś średnio mi się widzą, bo ponoć mają duże wchłanianie przez śluzówkę i mogą zakłócać przepływ krwi przez łożysko kurcząc naczynia krwionośne :woohoo: ? Myślałam, że to miejscowo działa, dziadostwo normalnie. Sorry że tak truję, ale zwariować idzie :( .

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 5 miesiąc temu #941490 przez kocham_cie
Hejka :)
Kto chce troszkę słońca? u mnie dziś go pod dostatkiem... a i temperatura tak wysoka że chodziłam po dworze w skórze i było mi ciepło...rewelacja jednym słowem :)

Widzę że nie tylko mnie męczy bezsenność... :unsure: kurcze skąd to się bierze? rozumiem gdybym cały dzień leżała na kanapie i zbijała bąki, spała do południa, i jeszcze fundowała sobie popołudniową drzemkę... ale nie... przecież wstaję najpóźniej o 7 rano cały dzień zapierdziel za rocznym dzieciakiem, gotowanie, sprzątanie, spacery.... i co? na koniec dnia powinnam być tak padnięta że jedyne co to powinnam paść na pysk i ani drgnąć! .... a może to lepiej? bynajmniej będzie nam łatwiej do dzieciaków wstawać w nocy... ;)

Justyna_1709 kurcze na super że jednak będziecie rodzić razem... ja sobie nie wyobrażam w ogóle sytuacji że mojego męża miałoby nie być w takim momencie przy mnie... był przy pierwszym porodzie i jakoś nie widział krwi ani nie zaglądał mi między nogi więc o traumie nie ma mowy.... z resztą on twierdzi że był tak przerażony moim cierpieniem że za wiele nie pamięta z tego porodu :cheer:

monique1983 bardzo ładny ten x-lander a kolor ten bierzecie?
a butelki z medeli tzw dr brown są podobno dobre na kolki ale jak zobaczyłam z ilu one się elementów składają to odpuściłam, jak dla mnie za dużo elementów na których mogą zostać niedomyte resztki mleka... ja juz kiedys pisałam że przeszłam chyba wszystkie butelki na rynku i jak dla mnie najlepsze są od tommee tippee bo maja bardzo szerokie wejście i można spokojnie wsadzić rękę do środka i ją dokładnie umyć a dla mnie to jest najważniejsze.

Ejka84 oj ale cię porozkładało... no kuruj się dziewczyno
A krople do nosa... hmmm mi pani w aptece nawet jak karmiłam piersią nie pozwoliła stosować :/

meli1990 jesteś z wagą na 0 :blink: :woohoo: :pinch: jaaaaa to żeś mnie zabiła tą wiadomością! i brzucho- taki mały... o ja jak ty to robisz?

Ivet u mnie siara na sutkach jest od końca 3 miesiąca ale mleko nie cieknie

Kasiuszka pisałam ci już że ładna z ciebie kobietka prawda ;) no to oczywiście to podtrzymuję ... a brzuszek taki krąglutki , bardzo ładny :)

luska moge zapytac o historie Amelki? co się stało- miała juz kiedys pytać ale chyba mi to z głowy wyleciało.
A co się stało że gwiazda z tatusiem w szpitalu? cos pominęłam ?
AAaaaaa no nareszcie masz brzuch! kiedy on ci tak urósł co ???? ale masz małe dupsko! może ci troszkę tłuszczyku z mojego oddam co :P

ivet89 no to żes mnie rozbawiła! potężna ? masz malutki zgrabny brzusszek!!!!! no fakt na drugiej fotce jest troszkę większy ale naprawdę tak czy inaczej jest bardzo zgrabny... kurcze wyogóle taka zgrabna jesteś że powinnas sobie jakąś sesyjkę ciążową strzelić ;)

dobra idę pomyć podłogi póki mały spi i zabieram się za obiad... dziś spaghetti bolognese

Magda M


Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 5 miesiąc temu #941506 przez meli1990
ivet ładny masz brzuszek taki zgrabny i wcale nie duży. 27 tydzień to 7 miesiąc i zarazem 3 trymestr :)

Gosiaczek1331 ja używam proszek lovely i właśnie od dzisiaj są proszki i płyny w biedrace za 14,99

Ejka84 spytaj w aptece o coś. mi lekarz mówił o laktovaginal np. co do kropli do nosa to ja nie wiem

kocham_cie chyba mam łaskawych synków że dużo nie tyje. i to mnie cieszy :)

a ja się trochę martwię że jak mąż dostanie lepszą prace to może go nie być przy porodzie a sama to chyba sobie nie poradzę :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 5 miesiąc temu #941514 przez Marti
Halo :) Ja dzisiaj zaliczyłam wycieczkę do zusu, żeby wyrejestrować wreszcie moją nianię. Kurczę, nie dałoby się takich rzeczy jakoś internetem załatwić? Strata mojego czasu, strata czasu pani w okienku, wypełnianie dwóch formularzy tylko po to, żeby poinformować, że rozwiązałam umowę z nianią. Ja ogólnie jestem praworządna, ale jak patrzę na tę biurwokrację, to się nie dziwię, że nianie się na czarno zatrudnia.

Ejka, Ty wiesz najlepiej jak się czujesz, więc jak się zdecydowałaś, to ja tylko kibicuję, żeby jak najszybciej pomógł Ci ten antybiotyk. Co do kropli też słyszałam, że te obkurczające są mało bezpieczne w ciąży :S A próbowałaś napsikać sobie soli morskiej do nosa? Ale tak naprawdę solidnie, żeby Ci gardłem leciało i w ogóle każdą dziurą. I potem wydmuchać nos. I od nowa, tak kilka razy. Mi pomogło, przynajmniej dałam radę zasnąć. Co prawda po tej soli mnie trochę w nosie szczypało, ale szybciutko zaaplikowałam do środka maść majerankową i dało radę przeżyć. Trzymaj się Kochana! Globulki to ja znam te same co Meli - lactovaginal. Ale spytaj w aptece, chyba cokolwiek z kwasem mlekowym może być.

Kocham_cie, mnie bezsenność bierze, jak w nocy do małego wstanę, bo on siusiu chce. A jak się rozbudzi, to jeszcze pogada ze mną na nocniku - wczoraj się wypytywał co na jaką jest literkę o 3 w nocy :woohoo: No to jak się intelektualnie rozbudziłam, to godzinę nie mogłam zasnąć, a moje dziecko zaspokojone wiedzą hop do łóżka i za minutę śpi.

Mój mąż też twierdzi, że niewiele pamięta, bo był tak zestresowany moim cierpieniem i całym zamieszaniem. A niech się chłopaki też trochę postresują :)

O matko, zazdroszczę Ci energii, ja jakaś taka oklapła jestem. Dzisiaj odkurzyłam tylko pokój młodego po tej wycieczce do zusu i tyle dałam radę. Obiadek nam babcia podrzuciła, więc jest spoko, ale sprzątania c.d. już jutro.

Meli, a ta nowa praca ma być wyjazdowa? Czy dlaczego miałoby go nie być? Mój mąż ma nową robotę od listopada, ale już mu kazałam w pracy zapowiedzieć, że w lutym na dupsku w Warszawie siedzi i nigdzie się nie rusza! :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 5 miesiąc temu #941525 przez monique1983
Dzięki dziewczyny za wszystkie opinie odnośnie butelek :)

kocham_cie - tak, zdecydowałam się na kolor beżowy :)

To ja też wrzucam zdjęcie mojego brzuchacza ;)
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 5 miesiąc temu #941533 przez Ania92
Hey Wam Dziewczyny !
Ja dzisiaj po wizycie, choc bylo bez usg takze nic na temat mojej dzidzi nie wiem szczegolnego.
Ejka, mnie tez mecza ciagle uplawy, na poprzedniej wizycie lekarz wzial wymaz na posiew, ale wynik wyszedl jalowy, wiec w sumie ok. Przepisal mi globulki invag, sa bez recepty. Zobaczymy jak bedzie potem.

Wieczorem wstawie zdjecie mojego brzucholka. B)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 5 miesiąc temu #941534 przez Ejka84
Kochamcie - ja nie chcę słońca, bo jak jestem chora i siedze w domu to przynajmniej nie jest mi przykro :laugh: . Takie skrzywienie mam :P
Marti - na początku robiłam wszystko, co należy domowymi sposobami ;) , łącznie z inhalacją, do płukanki na zatoki, mam specjalny roztwór soli i taki specjalny "czajniczek". Wlewa się do jednej, przepływa przez zatoki i wylatuje drugą dziurą, ale to jak się nie ma spuchniętej śluzówki, a problem w tym że ten roztwór soli nie chce wcale przepłynąć przez mój zatkany nochal, jak wleję do jednej dziury to tak zostaje i nie może przepłynąć :S . Fakt, troche piecze, ale da się znieść, tylko niestety mi nie pomaga w tej sytuacji.
Ale muszę przyznać, że zaaplikowałam te krople na noc i do teraz mam względny spokój. Także użyłam ich ze dwa, trzy razy na noc i myślę, że więcej nie będzie potrzeby - mam nadzieję, że wieczorem się nie nasili aż tak bardzo :). Ale widać, że trzymacie kciuki bo już mi trochę lepiej ;) . A dzidzia fika, aż miło więc chyba nic mu nie dolega :laugh:
Monique - jaki masz malutki brzuszek :woohoo: ! Super.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 5 miesiąc temu - 9 lata 5 miesiąc temu #941542 przez Ania92

Oto moj brzucholek :laugh:
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 5 miesiąc temu #941564 przez meli1990
Marti to ma być praca zagranicą od stycznia jak się uda, co miesiąc zjazd. ale nie wiadomo kiedy zacznę rodzić :) a własnie mąż przyszedł i mówi że może nawet wyjazd będzie w poniedziałek

monique1983 śliczny masz brzuszek

Ania92 kolejny śliczny brzuszek

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 5 miesiąc temu #941609 przez olka_ka
kocham_cie ja kupiłam mniejszy minky. Do wózka idealny. Większe mam, więc kupiłam tylko do wózka.

monique1983 to jest przerażające. Będą męczyć biedne kobiety, żeby więcej kasy dostać :/

Ejka84 zazdroszczę umytych okien. Też mnie to czeka niestety

J.J. ja miałam badania na toxo na początku ciąży. Nie wiem czy się to jeszcze raz robi później?

Co do imion to u nas Antków brak ;) Za to Kaja faktycznie staje się popularna :) Jaś niby w rankingach popularny, ale wśród naszych znajomych brak. U nas będzie Jan, ale będziemy mówić Janek. Jaś strasznie mi się nie podoba ;)

Też coś w nocy spać nie mogę. W dzień jestem strasznie słaba. Nie wiem czy to niskie ciśnienie czy anemia. W przyszłym tyg mam wizytę to się pewnie dowiem od czego to może być.

ivet89 Mnie też już cieknie :/ W pierwszej ciąży miałam niestety tak samo

monique1983 wózek bardzo fajny. Oglądałam na żywo. My zdecydowaliśmy się jednak na Mutsy Igo. Butelki kupiłam Tommy Tippee zestaw startowy na allegro, smoczki uspokajające lovi. Poprzednio miałam butelki i smoczki Avent. Smoczki ok, ale butelki mi przeciekały.

To prawda porodu nie można przegapić. Mnie wody nie odeszły. Zaczęło się od skurczów. Pęcherz miałam przebijany dopiero w trakcie porodu.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 5 miesiąc temu #941611 przez olka_ka
aaaaaa jeszcze jedno.... co polecacie na zgagę, bo też mnie już dopadła :/ Mleko pomaga tylko na chwilę :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 5 miesiąc temu #941618 przez monique1983
Dzięki dziewczyny, mówcie mi tak więcej ;)

olka_ka - Mutsy też mi się podoba, wahałam się, ale przeważyła praktyczna strona, czyli różne dodatki :) Co do butelek to też wzięłam jedną tommee tipee, a drugą Medela Calma, jednak jak wiele dziewczyn pisało to jednak dziecko zdecyduje co mu spasuje, a w ogóle to mam nadzieję, że będę piersią karmić :) Co do uspokajaczy też wziełam Lovi - dużo dziewczyn chwali, a drugi Mam Baby- też chwalony, zobaczymy co to w praktyce wyjdzie :) Na zgagę brałam rennie jak mi już migdały nie pomagały.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl