BezpiecznaCiaza112023

Mamusie Luty 2015

9 lata 5 miesiąc temu #940989 przez Marti
Gosiaczek, to dużo masz tych spotkań! Oby było warto :) Jak się dowiesz czegoś superciekawego, to dawaj na forum :)

Meli, fakt, jak się miało toxo, to nie trzeba już powtarzać, tak samo jest z różyczką i cytomegalią. A z tym tyciem, to cóż, trochę musisz przytyć w ciąży, taki urok tego stanu... I tak jak jesteś na razie na zero, to chyba najmniej przytyłaś z nas wszystkich :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 5 miesiąc temu #941030 przez kocham_cie
Aaaaa! Szlag! Antek mnie obudził i już po spaniu! 2 w nocy a ja się pałetam po domu i nie wiem co ze sobą zrobić! nie wytrzymam z tą moją bezsennością!

Magda M


Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 5 miesiąc temu #941031 przez MagdaK
Kocham cie witaj w klubie ja od 3 nie śpię. Za dwie godziny trzeba wstawać do pracy a ja rozbudza. Wiść dołączam do klubu nocnych marków.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 5 miesiąc temu #941040 przez J.J.
No to nieźle z tym tokso, jutro zapytam gin.

Monique – przepraszam zapomniałam o twojej cukrzycy, rzeczywiście przy diecie waga ci raczej nie skoczy a może my też powinnyśmy się na taką dietę przerzucić, przynajmniej tobie byłoby miło :)

kocham_cie – jak zwykle nici z fotek :(, bo jak pojechaliśmy na Jasną Górę to nam tak zeszło, że później już czasu nie było, a mój wczoraj musiał jeszcze dokończyć robotę u siostry w zakładzie, bo chciała już po święcie otworzyć :) nie wiem czy ta piękna jesień da mi jeszcze jedną szansę na zdjęcia?

Gosiaczek – wózek bardzo ładny, wygląda na bardzo dobry stan :)

Jak tam nocne marki? Dajecie radę za dnia?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 5 miesiąc temu #941042 przez MagdaK
J.J. ja już po kawce udało mi się usnąć 5.30. więc do 6,30 sobie przedłużyłam i na razie odpukać nie jest źle. Na szczęście ja dziś tylko do 13 więc jak wrócę, to będę mogła się położyć chociaż nie wiem czy to będzie dobre, bo znowu w nocy nie będę mogła spać. Jakoś brzuch nie chciał mi się ułożyć i do tego maleństwo kopało i tak się turlałam z boku na bok :side: .

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 5 miesiąc temu #941044 przez J.J.
MagdaK- ja też tak często mam że jak śpię po południu to później nie mogę zasnąć, wiec wolę się przemęczyć, ale wystarczy pół godziny snu i wtedy jest ok :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 5 miesiąc temu #941045 przez Gosiaczek1331
Marti jak bedzie cos ciekawego to napewno sie podziele;-)
J. J. no to prawda ze wózek w swietnym stanie no i z fotelikiem za malo kasy tylko nie ma skretnych kol ale to chyba nie jest taki straszny problem nie jestem doswiadczona w tych sprawach ale nawet jak będzie z nim cos nie tak to zawsze moge kupic drugi;-)
Właśnie wypilam ta okropna glukoze a teraz 2 godziny w poczekalni :-(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 5 miesiąc temu #941048 przez J.J.
No to powodzenia i cierpliwości przez te 2 godziny :) Podziel się po wszystkim wynikami :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 5 miesiąc temu - 9 lata 5 miesiąc temu #941062 przez ivet89
Hejka laski :)

Jak wam minal 11 listopada? U mnie piekna sloneczna pogoda, dzis z reszta rowniez takze od rana szaleje a popoludnie zamierzam spedzic na swiezym powietrzu;)
My wczoraj grilowalismy bo bylo tak pieknie, ze szkoda bylo siedziec a w domu.
Mam takie pytanko... czy wydobywa wam sie juz cos z piersi? Ja mam bardzo male cyce- prawie wcale a zauwazylam mokry delikatnie stanik.
.aaa to juz sie zaczelo...nie za szybko?
Wspolczuje Wam dziewczyny tej bezsennosci , ja w przeciwienstwie do was moglabym chyba przespac cala dobe, ale wiadomo ze przy dziecku nie ma takiej opcji a jak jest w przedszkolu to do poludnia duzo zajec domowych;)
Buziaki i milego dnia dla was wszystkich w ten piekny sloneczny dzien :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 5 miesiąc temu #941072 przez Justyna_1709
Dzień dobry Lutóweczki :)
Myślałam, że po weekendzie ciężko będzie Was nadrobić, ale widzę, że nie ma tragedii :)

monique - dwa kilo powiadasz... :S Dieta, nie dieta, ale pozazdrościć jest czego!

Kasiuszka - też mi się wydaje, że rozstępy to sprawa genów. Moja koleżanka używała bio oilu - wszyscy tak zachwalają, a mimo wszystko cały brzuchol w kreskach... Chociaż cieszyła się, że do 7 miesiąca nic jej nie wyskoczyło - a wszyscy jej mówili, że jak do 7 nic nie będzie, to znaczy, że rozstępy już się nie pojawią. A tu jednej nocy małe swędzenie i rano już ślady na brzuchu. Dooopa... i ja po sobie też widzę, że teoria 7 miesiąca się nie sprawdza. Do 7 nie miałam śladu rozstępów, a teraz widzę dwa po wewnętrznej stronie ud. Ale ja skłonności to tego dziadostwa miałam zawsze i właśnie najwięcej mam w tym miejscu. Oby nie to nie rozprzestrzeniło ;)

kocham_cie - w ogóle guziczki i dzieci jakoś mi w parze nie idą, a co dopiero mówić na plecach.

Justa82 - ja na razie staram się unikać dentysty. Tym bardziej, że już 3 trymestr rozpoczęty... Jakoś wytrzymam do porodu...

gosiaczek - najlepsiejszego wszystkiego i bardzo zgrabniutki brzuchol

Dżasta - dla mnie glukoza to zło... Ale dobrze, że u Ciebie obyło się bez "komplikacji"

meli1990 - dobrze, że mały wychodzi na zdrowotna prostą. Co do chudnięcia w ciąży - ja nie miałam rewolucji i na początku może schudłam z 2 kilo, ale liczę i tak od agi wyjściowej. Czyli jestem już 8 kg do przodu, a podejrzewam, że najgorsze dwa miesiące przede mną.. .OMG... da miesiące jak to brzmi w ogóle...

Ejka84 kuruj się!

Marti Ty się martwisz, jak to wszystko zorganizować, jak już się zacznie, a ja się martwię, skąd będę wiedziała, że się już zaczęło :blink: Jak poznam te skurcze, przy których trzeba już panikować, skoro na razie nie wiem, czy mam jakieś skurcze czy nie - nie umiem tego rozpoznać. Brzuch twardnieje, ale po wysiłku np i to utrzymuje się nie kilkanaście sekund a dobrych kilka minut. I nie wiem, czy to już te skurcze... A jak wody odejdą? To już trzeba się zbierać? Czy już wcześniej trzeba być? Jakoś nie wiem jak to chronologicznie wygląda. Echhh skomplikowane to wszystko...

kocham_Cię, MagdaK - współczuję bezsenności. Ja na szczęście nawet jak wstaję siusiu to potem zasypiam w sekundę. Ale brzuchol już coraz bardziej przeszkadza i zgaga :( Możliwe, że ta zołza tylko nocy się pojawia?

J.J. - szkoda, że sesja nie doszła do skutku, ale miejmy nadzieję, jeszcze nic straconego ;)

Gosiaczek1331 - przetestujesz wozidło i sama najlepiej będziesz wiedziała, czy potrzeba Ci coś więcej. A za taką kasę, to grzech nie brać ;) glukoza.... brrrrrrrrr....

ivet89 co do przeciekających piersi też właśnie ostatnio coś zauważyłam. Nie jest tego dużo, ale plamka na koszuli się pojawiła. Widocznie tak musi być. Zaraz zaraz...

w ten piekny sloneczny dzien :)

czy to jakaś ironia??????? Gdzie to słońce?? Ja też chcę...

A ja wczoraj przeżyłam imieniny mojego ślubnego. Nie powiem, zła byłam jak cholera, bo oczywiście jego rodzinka zwaliła się nam na głowę. Dobrze, że coś miałam naszykowane na wszelki wypadek, więc teściowa nie mogła narzekać. Chociaż i tak pewnie użyła sobie potem. A co najlepsze kupiła mojemu M. m.in. zapach do domu o zapachu... mięta-cytryna. Kazałam zabrać mu to dziadostwo do pracy, bo mnie mdli na samą myśl o tym smrodzie... nienawidzę zapachu mięty i cytrusów. No i oczywiście żadnego napoju z miętą nawet nie spróbuję - hehe błędy młodości - cavallier jabłko-mięta pozostanie w mojej pamięci na zawsze :P

Poza tym czuję, że mój dzieć już coraz wyżej siedzi i ciężko mi się oddycha. Aaa i nie wiem czy Wam mówiłam, ale mój M. zadecydował, któregoś pięknego poranka, że jednak chciałby być przy porodzie. Ja mu tego zabronić nie mogę - bo wychodzę z założenia, że to tak samo moje dziecko jak i jego, a poza tym, nawet bym nie chciała - coraz bardziej wydaje mi się, że nawet to jak mnie za rękę potrzyma, dużo mi da. A jak zemdleje, to trudno. Do końca życia będę się z niego śmiała :silly: Dzisiaj w nocy przytulając się do mnie położył rękę na brzuchu i dostał solidnego kopniaka :D Oczywiście musiał mnie obudzić i mi o tym powiedzieć - jakbym nie czuła... - i skwitował to stwierdzeniem - ale dziwne to musi być uczucie, jak ktoś tak od środka Cię kopie. Pewnie to podobne uczucie do tego, jakby mieć założony ten pas elektryczny do odchudzającego masażu brzucha. Jak widać męska fantazja nie ma granic :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 5 miesiąc temu #941127 przez monique1983
J.J., Justyna_1709 - dziewczyny nie ma czego zazdrościć, życie pod reżim diety i glukometru jest męczące, nawet nie wiecie jak bardzo mi się marzy jakieś ciasto, albo kakao czy budyń, albo herbatka z miodem. A co do tycia to ja startowałam z wagą 68 kg przy wzroście 165 cm także jak widzicie, lepiej, że za dużo nie przytyję ;)

Jeździłam ostatnio po sklepach i w końcu zdecydowałam się na wózek, w grudniu go kupię, będzie jednak x-lander x-pulse. Zaczęłam kompletować jakieś artykuły pielęgnacyjne, higieniczne, dla mnie i dla dziecka i niezłe mam dylematy ehhh...


Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 5 miesiąc temu #941147 przez Ejka84
Cześć dziewczyny. Dziś sie dopiero melduję bo nie miałam siły.
Od niedzieli się męczyłam z nochalem, stosowałam domowe sposoby, ale się nasiliło. Nie spałam dwie noce, myślałam że się uduszę i głowa mi pęka.
Byłam dziś u lekarza niestety okazało się, że mam zapalenie zatok i dostałam antybiotyk Ramoclav :( . No i biję sie z myślami, bo chciałam tego uniknąć, ale bakterie też nie są dobre dla dzidzi :dry: . Mam nadzieję, że nic sie małemu nie stanie.
Lekarz powiedział że to bezpieczny lek, ale ja tam nie wiem... :unsure:
No i apap mogę brać na ból głowy w razie czego i krople do nosa.
U mnie też była piękna pogoda wczoraj ale cóż z tego jak gniłam w łóżku :( .
Trzymajcie się cieplutko, a ja się kuruję, może się trochę prześpię bo ledwo na oczy widzę.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 5 miesiąc temu - 9 lata 5 miesiąc temu #941157 przez meli1990
dziewczyny współczuje bezsenności. ja ostatnio tak mam że obudzić się nie mogę do Dominika albo na siku

Gosiaczek1331 jak tam po glukozie?

ivet89 mi narazie nic nie leci z piersi ale kocham_cie chyba pisała że już tak

Justyna_1709 ciekawe porównanie kopniaków dziecka do pasa odchudzającego :)

Ejka84 zdrowia życzę. ja na przeziębienie zażywałam 3*2 rutinoskorbin, na wieczór przez dwa dni apap, na gardło tantum verde albo tabletki na gardło i przeszło

monique1983 fajny ten wózek

U mnie po wizycie wszystko dobrze. szyjka długo z tego się ciesze. nie miałam usg dzisiaj ale na następnej wizycie nie podaruje. kolejna 2 grudnia i dostałam skierowanie na badania. co do wagi to mam tyle ile przed ciążą czyli można powiedzieć ze na 0 jestem. a tak na prawdę 6 kg na plus. przy Dominiku miałam 7 kg do końca ciąży. mam nadzieje że 10 kg na plus teraz nie przekroczę. pokaże mój brzuch z dzisiaj. i zmierzyłam się to rośnie mi tylko brzuch i piersi wiec jest super

sorry za negliż ale tylko to dobrze wyszło bo się śpieszyłam

Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 5 miesiąc temu #941162 przez Marti
Ivet, mi od dawna się coś wydobywa z cycków, ale raczej taka żółta oblepiająca wydzielina, a nie na mokro. Wydaje mi się, że może być już tak, że i mleko leci, w końcu zaczynamy 3. trymestr już :)

Apropo, wiecie, że po skończonych 26 tygodniach są już bardzo duże szanse przeżycia wcześniaka? Ja dziś kończę 26 tygodni :)

Justyna, nic się nie martw, tego się nie da przegapić :) Chociaż żadna z nas Ci dokładnie nie powie, co będziesz czuła, bo każda czuje to inaczej. Teoretycznie jak odchodzą wody i są czyste, to powinnaś niespiesznie udać się do szpitala. Niespiesznie znaczy w ciągu 6 h - tak mi powiedzieli na szkole rodzenia. Ale jakbym ja tyle czekała, to bym w domu urodziła :) Więc moja rada, żeby raczej za długo nie czekać. Lepszy fałszywy alarm niż stres i poród w jakimś niespodziewanym miejscu :) a twardnienie brzucha to właśnie delikatne skurcze - ćwiczenia, jak któraś napisała. Tylko na razie nieregularne i niebolesne.

Hehe, fajną masz teściową :) Jednak powinna trochę pomyśleć o innych mieszkańcach domu kupując prezent do domu... Ja z kolei nie cierpię wszelkich prezentów typu pierdółki do postawienia, tu figurka, tam aniołek, tu filiżaneczka. Nie mam nawet gdzie tego stawiać, bo tak urządziliśmy mieszkanie, że odkrytych półek mamy bardzo niewiele. A nie wypada od razu wywalić jak to prezent od teściowej...

I ciesz się, że facet chce być przy porodzie. Przecież nie musi Ci zaglądać w rozwarcie, a przyda się na pewno w pierwszej fazie!

Monique, ja nie zazdroszczę. Wiem, że dla dzidzi wiele można znieść, ale ja bez słodyczy życia sobie nie wyobrażam... Wózek wygląda bardzo fajnie, nie widziałam go chyba na żywo. Jak masz dylematy, to się dziel, może coś poradzimy!

Ejka, przeżyłam to samo, Piotruś mnie zaraził. Zapchany nos, problemy z oddychaniem, nieprzespane dwie noce z rzędu, bo co się kładłam, to myślałam, że mi głowa eksploduje tym katarem ze środka! A powiedz, jak lekarz Ci zdiagnozował zapalenie zatok? Bo mi kiedyś rentgen robili żeby zatoki sprawdzić a wiadomo, że w ciąży nie można? Robił jakiś wymaz? Wiadomo, że na pewno bakterie? Bo jak tak to na pewno lepiej wziąć antybiotyk niż narazić się na jakieś komplikacje, ale może to wciąż wirusówka?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 5 miesiąc temu #941171 przez Gosiaczek1331
Hej nawet nie bylo tak zle po tej glukozie troche niedobrze ale wyniki jutro mam nadzieje ze beda ok
Co do wozka to racja przetestuje sie i zobaczymy jak sie sprawdza
Meli super ze wizyta ok i ze szyjka dluga:-) ja czekam na swoja wizyte mam, 18.11 lekarz kazal odstawic luteine i mimo ze nie lubilam tego dziadostwa to teraz sie martwie ze cos zlego sie stanie :angry:
Ja tez nie wiem jak to jest z tymi skurczami czy juz je czuje i czy nie przegabie jak zacznie sie dziac cos powazniejszego :-(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl