BezpiecznaCiaza112023

Mamusie Luty 2015

9 lata 5 miesiąc temu #949547 przez Justa82
Meli prawdopodobnie będzie Bartosz :) No chyba że nam się odmieni jak zobaczymy naszego szkrabika :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 5 miesiąc temu #949548 przez meli1990
Mi też się to imię podoba ale mężowi już nie

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 5 miesiąc temu - 9 lata 5 miesiąc temu #949551 przez J.J.
Justyna – witaj, podziwiam Cię ze tak długo pracujesz, a siedzenie 8 godzin przed kompem to już w ogóle nie lada wyczyn, ja do końca 3 m-ca siedziałam po 11, więc Cię doskonale rozumiem

Ejka – ja biorę ubranka na 56 i 62, po np. 3 z każdego, a i tak te rozmiary są w cały świat, ja biorę szlafrok średnio gruby, ale to na drogę po korytarzu w razie siku, teraz jak leżałam to różnie dziewczyny miały, i grubsze i cienkie całkiem, jakoś to będzie, też mam uczucie latania brzucha w każdą stronę

kocham_cie -ty to masz przygody, ale jesteś pewna że to siku? Teraz to się zastanawiam jak tak piszesz czy tych podkładów 5 szt to nie za mało kupiłam? To u Ciebie trzeba mieć swó roztwór do lewatywy? Może coś się zmieniło przez te 14 lat, i co uratowało się to coś w piekarniku?

K1C1A – daj znać jak z tą twoją kruszynką, mnie żadna reklama tu nie lata, może ją zjadłaś :)

Meli- niestety nie mam pomysłu na prezent, sama się zastanawiam, myślę by teściowi i jego partnerce kupić vouchery do kina, ale dla reszty nie mam pomysłu

Justa -ty to masz zdolności, Bartosz bardzo ładnie :)

Coś się miałam Was zapytać ale zapomniałam :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 5 miesiąc temu #949559 przez Marlena_
Cześć Mamuśki :)
Się wysiedziałam dzisiaj na uczelni, aż się moje plecy odezwały a tyłek mnie od siedzenia boli a do tego jeszcze Mały wsadzał mi cały czas prawie stópkę pod żebro :lol:

J.J. skleroza Cię dopadła :P
monique1983 chodziło mi bardziej o cukrzycę typu 1 a nie ciążową :) tylko nie skończyłam pisać

ogólnie to już nie mam siły dzisiaj na nic, a tu jeszcze goście wieczorem :ohmy:

Ejka mój brzuch tez żyje wlasnym życiem ;)
Justyna_1709 znam ten ból, dla mojego P. na zabawę z dzieckiem tez najodpowiedniejsza pora to jest noc, na początku mi to ne przeszkadza ale po pół godz zaczyna sie robic denerwujące, co prawda Mały też najaktywniejszy jest w nocy, chyba po rodzicach preferuje nocny tryb życia :lol:

"Nie ma rzeczy niemożliwych"

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 5 miesiąc temu #949589 przez Ejka84
Hej dziewczęta. Wróciłam dziś po udanych zakupach.
Wreszcie kupiliśmy panel prysznicowy do naszej łazienki, remont był rok temu, wszystko jest, kabina jest a nie mieliśmy panela i latałam się kąpać na dół w wannie, ale co raz ciężej mi się do niej wchodzi, poza tym już się trochę boję, że sie poślizgnę :unsure: . Teraz bedę miała spokój :cheer: .
No i wanienkę na stelazu dla dzidzi, majtki wielorazowe siateczkowe z babyono i wkładki laktacyjne (wzięłam 60 sztuk, jakieś superchłonne na noc, myślałam, że są takiej samej wielkosci jak reszta, ale są prawie wielkości miseczki od stanika :woohoo: , ale fajne są, mięciutkie i mają przylepce hehe, no nic jakoś je zużyję :P. Aaa i jeszcze wzięłam podpaski poporodowe 1 opakowanie z canpolbabys, bo wydały mi się najlepsze, anatomiczne i na przylepiec przede wszystkim.
Dwa prześcieradła z froty i frotowy leżaczek do kąpieli - może się przyda. No i silikonowe nakładki na sutki bo w wykazie wyprawki z mojego szpitala podali, więc kupiłam :) . I takie termoopakowanie na butelkę, ale nie styropianowe w środku tylko z taką folią srebrną termiczną.
No i chyba tyle :P . Skoczę jeszcze do tesco po pajace z F&F, bo były ostatnio w promocji, ale nie wzięłam bo myślałam że mam na tyle...
Ehhh, się opisałam. Jutro lecę rano na badania kontrolne, przeciwciala muszę zbadać, a wizytę mam za tydzień i już się nie mogę doczekać!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 5 miesiąc temu #949604 przez meli1990
Ja już dla wszystkich mam coś a dla taty nic. może w sobotę coś kupie z mężem

Ejka84 niezłe zakupy zrobiłaś. ja nakładki kupowałam przy Dominiku bo mi nie chciał dobrze łapać i położna mi mówiła żeby tak spróbowałam. nie wiedziałam ze taki wymóg jest w szpitalach nie których

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 5 miesiąc temu #949654 przez Kasiuszka
Hej dziewczyny!

Ja oczywiście jak co dzień od 4 na nogach...:/ Od kilku dni tak wstaję:/

Dzisiaj mam usg i wizyte:))) W końcu! Nie mogłam się doczekać...mam nadzieję, że wszystko będzie git. Po wizycie uciekam juz do mamy na święta a mój luby dojedzie dopiero w wigilię :( Trochę długo nie będziemy się widzieć ale może ten tydzień rozstania dobrze nam zrobi ;)

Ja mam tak samo jak wy z brzuchem:p Młody jak sie rozkopie to końca nie widać, czasem aż łzy w oczach stają jak da po wątrobie ;)
Do szpitala wyprawki dla siebie niestety nie mam kompletnej i raczej reszte ogarne na początku stycznia, bo jestem spłukana w tym miesiącu :huh: A szlafrok mam taki misiowy, raczej ciepły ;) Dla młodego biorę ciuchy 56 i może z jedne śpiochy i body na długi 62. W razie co dowiozą :)

Słuchajcie o 23 z moim menem zachiało nam się straszliwie jeść więc od pół roku totalnego odcięcia od fast foodów zjedliśmy hamburgera w macu :unsure: Masakra co za shit! Kiedyś to jadłam a teraz się tak odzwyczaiłam że ledwo mi przez gardło przeszło :huh:

I dziś we śnie włączyła mi się jakaś inwencja twórcza bo...wymyśliłam piosenkę disco polo :woohoo: oczywiście z podkładem :side: W ogóle czasem moje sny są zadziwiające, kiedyś miałam taki pomysł żeby je zacząć zapisywać, nieźle pokręcona książka by z tego wyszła :p

Z prezentami też już ogarnełam :) Wczoraj bratu dokupiłam rękawiczki i finito :whistle:

Sory że ogólnie ale wątpie żebym Was nadrobiła pisarki :woohoo:

Miłego B)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 5 miesiąc temu #949656 przez kocham_cie
dzień dobry :)
nie ma to jak nieodparta chęć na kakao i rogala z miodem o 6 rano :laugh: mmmmmmm jest pysznie... dobrze że jeszcze zdążyłam złapać D. przed pracą i wysłać po świeże pieczywko.... mmmmmm mniami mniami :) :) :)

hihi ale widze że nie tylko ja spać nie mogę i Kasiuszka też już na nogach :cheer:

Ejka84 ooo to poszalałaś na zakupach.... a co do wanny to ja też już mam ogromny problem, wejść jakoś wejdę ale wyjście... o boże czuję się jak hipopotam ... wyższa szkoła jazdy... teraz zaczęłam dopiero doceniać prysznic który miałam w poprzednim mieszkaniu

Marlena_ z tobą jeszcze nie udało mi się przywitać ... więc hej helooo miło że do nas dołączyłas i mam nadzieję że zagościsz na dłużej bo jak widać po naszej tabelce to wiele dziewczyn przychodziło witało się i słych po nich zaginął

Aaaaa włąsnie może to pora żeby zrobić jako taki porządek w tablce, bo prawda jest taka że udziela się z niej gasta dziewczyn a reszta to sztuczny tłum

J.J. mi podkładów poszło tak dużo min dlatego że poród zaczął się od odejścia wód płodowych i tak leciało ze mnie aż do końca więc żeby mieć łożko suche to położna wymieniała mi je co godzinę... także tym razem wolę żeby zostały niż znowu ma braknąć w razie w wykorzystam na przewijak ;)

K1C1A a właśnie miałam pytać cię w czym śpi twój pierworodny w łożeczku dalej czy w łózku dziecięcym???

Justa82 ojej jaka ty twórcza jesteś :) no pięknie!
a o pomadce ja pisałam bo mi przy poprzedniej ciąży w szkole rodzenia położne o niej powiedziały i widzisz... zapomniałam zupełnie żeby ją dopisać do listy... a naprawdę poprzednim razem mi się przydała ;)

dobra mykam jeszcze do wyrka może z godzinkę uda mi się zdrzemnąć zanim szerszeń się obudzi :)

miłego dnia

Magda M


Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 5 miesiąc temu - 9 lata 5 miesiąc temu #949665 przez ivet89
Hi lasencje ::):)

Kicia ja tez lubie romansidla miedzy innymi i ta teraz, ktora czytam Adele Parks " Mow do mnie jeszcze" do takich chyba nalezy i wciagla mnie, ciekawa jestem jakie bedzie zakonczenie. A jesli moge spytac bo nie wiem czy dobrze mysle, mieszkasz w Czechach tak? Co was tam sprwadzilo? Praca? Jak sie tam zyje? Bo slyszlam same dobre opinie, blisko i ze praca i warunki zyciowe lepsze niz tu.

Marti u mnie Ali dzis wolne, w nocy sie dusil i kaszlal. Kuzwa niech juz te choroby dadza nam spokoj! Trzymam kciuki za Piotrusia, zeby juz zlapal odornosc. Hehe rozmieszylo mnie to ' you have got mail' , fajne to musi byc. Romantic :D.

Meli udalo mi sie kupic ten termometr, dzieki za info:) tak sie ciesze z niego :) a no i Twoja i dziewczyn wyprawka dla nas szpitalna bardzo dla mnie przydatna. Podpatrze napewno;) ja bede brala najmiejszy rozmiar ciuszkow jaki mam a najwyzej mi dowioza w razie czego. Narazie jeszcze nawet torby nie mam

Kocham cie - no coraz ciezej teraz bedzie, ja tez jak nagle kicham musze uwazac hihi, a wogole to nie cierpie kichac.

Kasiuszka radochy z usg i wspanialego czasu u mamy:) napisz koniecznie jak po wizycie :) ja mam dopiero 22. Nie moge sie doczekac juz.

Justa ale boskie te rzeczy!!! Ty to serio sama zrobilas? Masz talent. Moim zdaniem mogla bys na tym zarabiac. Przeurocze. Jestem pelna podziwu, jak mozna takie cuda umiec:) jak sie tego nauczylas? Zamowienia zbieraj :):)

Co do podkladow itd sama nie wiem ile tego pokupic mam.
Ale fajnie tak co chwile jak kurier puka, hehe ale to musi byc frajda:) fajnie tak poszalec ;)
Ja szlafrok mam gruby i cieply ale na korytarzu poprzednio bylo zimno, wiec mysle ze bedzie ok. Wogole to na sali mialam okno nieszczelne, pizdzialo jak nie wiem. Pamietam ze marzlam i wsciekalam sie ze to nie dopuszczalne przy dzidziusi i sie martwilam.

Ja rozgladam sie za prezentami. U nas losowalismy. Ja mam mojego brata Darka a maz wylosowal mojego tate. Dodatkowo dziecia kazdy kupuje ale raczej jakies drobne zabawki.

Ostatnie dwa dni mialam zas po mojej energi, placzace i jakas chandra mnie zaatakowala, ale dzis slonko humor poprawia.

Nie wiem jak to mozliwe, ale przy Aleksie w 9 miesiacu potrafilam skosic co trzeba tu i owdzie a teraz juz kompletnie nic nie widze ... czy to mozliwe ze w drugiej ciazy brzuch dwa razy wiekszy? Moj sie smieje ze wygladam juz jak do porodu...:)

Lece do sklepu i biore sie za obiad. Buziaki milego dnia wszystim :*

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 5 miesiąc temu #949671 przez Justa82
Dołączam się do grona bezsennych :( Od 5 na nogach bo spać nie mogłam. Kocham_cię ja też o 6 piłam kakao :) I to wszystko przez Ciebie bo pisałaś, że jak wstajesz to pijesz i tak mi się przypomniało, że nie wytrzymałam :)
Dzięki za pochwały mojej dziubdzianiny :) Zarobić się raczej na tym nie da, bo takie komplety na allegro kosztują ok 50 zł. Ja robię na drutach dość wolno. Dla mnie to ok. 2 dni oczywiście z przerwami no i jeszcze koszt materiałów. Teraz mogę chociaż wykorzystać resztki włóczek, bo tak na większe rzeczy to za mało, a na taką główkę dziecka to niewiele trzeba. No i sobie dziubdziam, a dziubdziania nauczyły mnie babcia i mama kiedy byłam jeszcze dzieckiem. Pewnie do porodu jeszcze niejedno dzieło stworzę to się pochwalę ;) A co!
Widziałam w ofercie textil market piżamki za 11,99 zł. Może podjadę dzisiaj i zobaczę na żywo i jak będą ok. to kupię ze 3 szt. na 56, bo takich mam mało.
Popieram kocham_cie i porządki w tabelce!
Kasiuszka wypoczywaj u mamy i korzystaj na maxa, a rozłąka na pewno dobrze Wam zrobi. Sama bym chętnie gdzieś myknęła i zostawiła mojego na tydzień :) Może doceniłby wtedy ile ja rzeczy codziennie w domu robię :lol:
A z prezentami świątecznymi jestem w lesie, ale coś tam już mam w głowie zaplanowane. Czekam aż ten rąbany ZUS sobie o mnie przypomni :angry:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 5 miesiąc temu #949688 przez Justyna_1709
Justa bardzo fajne rzeczy wyszły. Sesja pewnie będzie super :)

Dziewczyny, jak tak Was czytam z tym, co macie do tego szpitala już, to ja jednak jestem w czarnej de... chyba. Ale spokojnie Was nadrobię, bo nigdzie mi się nie spieszy. ;)

kocham_cie a Ty przypadkiem nie oferowałaś kiedyś tego kakao? Bo ja ciągle czekam.

Marti kurczę jak nie lubię takiej rozłąki z moim... Co prawda ja nie wyjeżdżałam aż tak daleko, ale każda delegacja nie była dla mnie zbyt przyjemna, właśnie przez to, że jego ze mną nie było. Ale jak potem fajnie się wraca :D Synuś tez pewnie zawsze szczęśliwy jak tata wraca. Ja się nawet teraz zastanawiam, jak mój będzie funkcjonował jak ja w szpitalu będę :P

Ja nie wiem, co Wy macie z tą bezsennością. Ja bym mogła cały dzień przespać. Ciekawe jak będę potem funkcjonowała :D

Prezenty... nawet o tym jakoś nie mam czasu pomyśleć. A o czytaniu nic mi nie mówcie... W domu rodziców zostawiłam moja piękną biblioteczkę pełną książek, które uwielbiam. Mój M. niestety nie podziela mojej pasji i dla niego nie ma potrzeby "zagracania" tym domu. Ale ja tylko czekam, na nowe meble :D i wtedy moja kolekcja do mnie wróci :P Za romansami nie przepadam. Po prostu jak zaczynam to czytać, to od razu wiem, co będzie dalej. Ale mój gust książkowy jest wypaczony przez ilość tomiszczy, jakie musiałam czytać na studiach :)

Popieram pomysł z uporządkowaniem tabeli. Która na ochotnika się za to weźmie? i pomysł z wymianą numerów też bardzo dobry. Tylko tabela nie jest do tego dobrym miejscem moim zdaniem. Najlepiej jakby jedna podała swój numer, wtedy reszta by mogła pisać do jednej, która nas by informowała, gdyby coś :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 5 miesiąc temu #949703 przez monique1983
U mnie na stronce szpitala chcieli takie podkłady. Napisane 5 sztuk, ale wzięłam dużą paczkę, żeby nie brakło jak coś i resztę wykorzystam jak kocham_cie na przewijak :)

www.aptekagemini.pl/podklad-higieniczny-...mx60cm-30-sztuk.html

Takie pieluchy - podkłady dla mam

www.aptekagemini.pl/podklad-higieniczny-...-mamma-10-sztuk.html

A takie mam wkładki laktacyjne

www.aptekagemini.pl/lansinoh-wkladki-lak...uzytku-36-sztuk.html

I majtki siateczkowe, jak już któraś dziewczyna pisała z Baby Ono, w sumie muszę na nie zerknąć czy rozmiarowo są ok

www.aptekagemini.pl/baby-ono-majtki-wiel...miar-l-2-sztuki.html

U mnie jest taka lista, ale pewnie co szpital to inna

Dokumenty:

karta ciąży,
dowód osobisty,
karta ubezpieczenia zdrowotnego,
wynik laboratoryjny grupy krwi!
wynik wymazu z pochwy w kierunku paciorkowca
aktualny wynik ukladu krzepnięcia i morfologii,
karta konsultacji anestezjologicznej, jeśli planuje znieczulenie zewnątrzoponowe,
adres poradni dziecięcej, do której zgłoszone zostanie dziecko,
imię i nazwisko oraz telefon kontaktowy położnej środowiskowej celem umówienia wizyty patronażowej po porodzie.

Rzeczy osobiste:

podkłady jednorazowe Seni 5 szt,
szlafrok,
koszula 2 sztuki rozpinane (do porodu 1 bawełniana, krótsza),
pantofle lub klapki,
przybory toaletowe,
ręczniki, majtki siatkowe jednorazowe,
pieluchy bella.

Rzeczy potrzebne dla dziecka:

chusteczki nawilżone,
pampersy 3-6 kg,
śpiochy, koszulki, kaftaniki lub body (po 3 szt. z każdego rodzaju),
rożek dla noworodka.

Byłam wczoraj u dentysty i okazało się, że kanałówka mnie czeka, dopiero było coś widać jak została rozwiercona stara plomba, także pewnie kilka wizyt mnie czeka. A dzisiaj wizyta u laryngologa ze względu na krwawienia z nosa. Mam nadzieję, że niedługo się te wizyty skończą.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 5 miesiąc temu #949754 przez Marlena_
Hejka Mamuśki :P

Ja nie wiem co wy dziewczyny macie z tą bezsennością, ja dzisiaj np wstałam o 10 :)
Kasiuszka wena twórcza Cię dopada ;)
kocham_cie hej hi hello :) nie planuję się nigdzie skąd zabierać, podoba mi się tu :laugh:
Justa cuda normalnie robisz :)
Ejka84 przyszalałaś z zakupami :laugh:

ja dopiero wizytę mam 23.12 ale nie będę miała usg bo na ostatniej wizycie miałam, ale przynajmniej usłyszę serducho mojego Brzdąca :)


Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.


co do wychodzenia z wanny to mam rączkę, w postaci ściany :laugh: , ja nie wiem co to będzie za miesiąc :ohmy:
a wyprawka dla mnie, składa się narazie jedynie z kapci :whistle: ale ale nadrobię wszystko :)

no więc narazie dziewczynki miłego dzionka :)

"Nie ma rzeczy niemożliwych"

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 5 miesiąc temu #949767 przez Gosiaczek1331
Heloł Kochane:-)
Nie wyrzucajcie mnie ze sie nie udzielam ale ciezko mi ostatnio bo przez te moje oczy nie wiem na czym stoje dzis ide na ten laser a na dodatek znow mi wypadl ten zab i jestem mega zdolowana bo nie wiem czemu tak sie dzieje dzis bylam na badaniach mocz i morfo ciekawe co tam wyjdzie ciekawego jakos mnie nie ciesza te swieta moze przez to ze mi ciezko a moze dlatego ze kasy brak oj juz nie wiem deprecha jakas cieszy mnie tylko to ze we wtorek mam wizyte i zobacze co u mojej malutkiej slychac a do wanny tez mam juz problem z niej wyjsc i teraz bym docenila prysznic a nie lubie zazdraszczam lozeczek my mamy dostac od mojego m brata uzywane po 2 dzieci tylko jest jedno ale bo musze na nie uwazac bo oni pozniej chca z powrotem dla szwagierki siostry i to mnie troche wkurza ale nie bylo jak odmowic
Musze w koncu cos zadzialac z ta wyprawka dla siebie ale jak ciagle brak kasy
Współczuję wszystkim które nie moga spac ja sie w nocy przewracam ale w koncu zmeczona zasne i spie do 10:-)
Marlena ciche dni pomagaja u nas to ciche godziny bo zadno z nas tak dlugo nie wytrzymujr
Kasiuszka to podziel sie ta piosenka:-)
Ejka to zakupy udane
Justa podziwiam te robotki ja mam dwie lewe rece
:-)
Ostatnio robilam z kolezanka pierniki na choinke fajne nam wyszly tylko kregoslup mi wysiadl
A ostatnio jak pojechalam na zakupy to nie moglam wrocic ledwo szlam

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 5 miesiąc temu #949769 przez Gosiaczek1331
Przepraszam ze wszystkim nie odp personalnie
Mialam wstawic fotke brzucha ale przerazilam sie jak zrobilam i nie wiem czy sie nadaje zeby innym pokazac ale Wam moge sorki ze w takim neglizu
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl