BezpiecznaCiaza112023

Mamusie Marcowe 2015 :)

8 lata 10 miesiąc temu #987756 przez Alesandra
Malinka Kalinka pięknotka!!!
Kristi ja będę rozszerzać jak skończy 6mcy

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 10 miesiąc temu #987757 przez Alesandra
popycham :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 10 miesiąc temu #987781 przez malina219
Aleksandra aaa no tak zapomniałam ze Alusia jeszcze mniejsza! :kiss:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 10 miesiąc temu #987783 przez syza24
Ale Alusia Kruszynka no i Kalinka też drobniutka :blush:
Kristi z rozszerzaniem diety wg jakiś tam badań jest tak że na MM można od 4 m-ca a na KP od 6 m-ca tylko gluten powinno się wprowadzić między 5 a 6. Ja teraz bardzo dużo czytam o rozszerzaniu diety i ciekawi mnie metoda BLW tylko nie wiem czy starczy mi na to siły jakby któraś była zainteresowana to podaje link poczytajcie sobie babyledweaning.pl/

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 10 miesiąc temu #987797 przez monia89
Jeju jakie Niunie Słodziutkie :kiss: co do rozszerzania diety ja czekam do 5 me.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 10 miesiąc temu #987808 przez kristi*
Po wczorajszej wizycie, mały ma drobną infekcje do obecnych leków doszło nam Wit C, spray do noska i inhalacje.

Mleczna ostatnio siostrzeńcowi zdjęłam z kubeczka tą silikonową osłonę - kubek nie jest już niekapkiem ale na młodego podziałało.

Oglądałam filmik na YouTube o karmieniu niemowląt kubeczkiem, z racji że Marcinek obraził się na wszelkiego rodzaju smoczki, butelki też, w filmiku polecali "kubeczki" które są przykrywką butelek Lovi, w sumie plus tego jest taki że i z normalnego kubka potem będzie łatwiej uczyć.

Za 3 tygodnie mamy wesele i jak na razie jest opcja zostawić małego u siostry, musiałabym ściągnąć ok 5 porcji po 150ml,a wczoraj uruchomiłam laktator i udało się jedynie 30 ml z obu :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 10 miesiąc temu #987810 przez kristi*
Syza słyszałam coś o tej metodzie, kilka osób już mi polecało, będę mieć co czytać :laugh:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 10 miesiąc temu #987896 przez Agula89
Ja poczekać do 6 m z rozszerzaniem diety małemu. A o tej metodzie BLW już też slyszalam ale nie wiem sama jak to w praktyce "użyć"
Bo tu trzeba czekać nawet aż dziecko siedzi samo, wykazuje zainteresowanie jedzeniem, potrafi chwytać i wkładać do buziaka rzeczy.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 10 miesiąc temu #987912 przez Alesandra
hej
my już po chrzcinach.Alusia przepłakała całą ceremonię,ogólnie ostatnio jest bardzo marudna. Dziewczyny czy wasze Skarby też się strasznie śliną?? bo moja Alusia to cała zaśliniona i wkłada całe piąstki do buźki , nie wiem co się dzieje...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 10 miesiąc temu #987916 przez nesQa
Alesandra moja Lili ma to samo. Jeszcze tydzień temu dziecko anioł, teraz w dzień strasznie marudna i rączki w buzi. Przypuszczamy, że to ząbki. Kupiłam maść i od jutra będę smarować, zobaczymy czy pomoże :P

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 10 miesiąc temu #987950 przez Alesandra
nesqa no ja też myślę, że to ząbki. przedwczoraj szok przeżyłam małą wzięła teściowa na ręcę a ta się wydarła tak jakby ktoś jej krzywdę robił :( jak ją wzięłam do siebie to z 10 minut musiałam ją uspokajać. tylko u mnie jest spokojna i czasami u męża.
Malinka dziś Kalinka miała chrzest. mam nadzieję, że zniosła lepiej cała ceremonię niż moja Alunia<3

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 10 miesiąc temu #987973 przez Agula89
To normalne że dzieciaczki się nam slinia teraz, podobno kilka miesięcy przed pierwszym zebem już tak jest.
A masc to chyba potrzebna jak już wychodzi ząbek tak mi się wydaje..

Marcel też lubi ssać swoje paluszki lub całą piąche. Czasem go nawet z 2 razy przebiore bo bluzka/body mokre od śliny ;)


Marcel od 3 dni to taka maruda że masakra ! No ale cóż kiedyś chyba mu to w końcu minie :p

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 10 miesiąc temu #987995 przez Anabelle
Obecnie zaleca się rozszerzanie diety po 6 miesiącu także wg WHO, ale dopiero jak dziecko samo wykazuje zainteresowanie jedzeniem. Niektórzy rozszerzają nawet w 7 czy 8 msc życia.
Ja będę czekać min do 6 msc życia, im później tym lepiej wykształcony układ pokarmowy. A dziecko zdąży się jeszcze najeść marchewek czy jablek w zyciu, ale chyba generalnie w polsce jest trend ze im cos dziecko wczesniej robi tym wiecej można się nachwalić przed ludźmi :P

Leoś własnie zasnął, jeszcze mi drugi truteń został do ogarnięcia :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 10 miesiąc temu #988011 przez malina219
Hej mamusie :) my po chrzcinach. Bylo super, zaplakala troszke na poczatku mszy bo spiaca byla ale uspalam ja i obudzila sie w aucie w drodze do karczmy. Sama karczma piekna w góralskim stylu jedzenie pycha. :) a w środku czekala na nia drewniana kolyska z czyściutka wykrochmaloną pościelą wiec od razu ja wlozylam i zasnela. Wrzucę zdjęcia jutro :)

Co do skinienia sie to u nas to samo. Czasami tak głęboko wciśnie palce ze ja naciąga. Mam nawet nagrany filmik na telefonie jak mlaska na palcach haha :D I Kalina tez maruda od kilku dni... Nie wiem czemu. Tylko na rękach i oglądać wszystko a jak nie to wrzask... Cycek be leżaczek be tylko nosić i nic więcej.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 10 miesiąc temu #988015 przez kristi*
Teraz jest ten wiek kiedy ślinianki się rozkręcają i dlatego się tak dzieciaczki ślinią. Co do ząbków - u każdego dziecka w swoim czasie, póki co Marcinek się też mocno ślini że nieraz jest tak mokry że trzeba go przebierać, do buzi wkłada wszystko co ma w zasięgu rączki, i marudzi i płacze gdy leży, najwygodniej mu na rękach. Dziąsełka nawet opuchnięte nie są nic nie widać.

Malina mam podobnie i mówią że to skok rozwojowy.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl