BezpiecznaCiaza112023

Mamusie Marcowe 2015 :)

9 lata 8 miesiąc temu #923974 przez Anabelle
Cholera w Krakowie było 1 marca :(
Ale do Katowic w sumie mamy z godzine.... :P
Kusisz Monique! :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 8 miesiąc temu #923975 przez Dżasta86
Juz sobie wyobrazam te kolejki :P

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 8 miesiąc temu #923979 przez Anabelle
Podobno trzeba przyjść przed 10 i stanąc w kolejce ;)

Ja jeszcze dodam, że spanie na plecach w bardziej zaawansowanej ciąży utrudnia oddychanie. Macica napiera na przeponę i klatkę piersiową, brzuch osiada na wnętrznościach i ja próbując na chwile tylko położyć się na plecach - nie mogłam oddychać.

Dżasta ale ci dobrze, kończysz 17 tydzień. Weź się zamień :P

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 8 miesiąc temu #923980 przez monique1983
Anabelle - też się nad tym zastanawiam, tylko nie wiem jeszcze który termin :)

Dżasta
- no na usg kolejki pewnie straszne, ale można też posłuchać co nieco i jakiś prezencik dostać ;)
W programie akcji m.in.:
- pokaz kąpieli noworodka
- pokaz pierwszej pomocy u niemowląt
- prelekcja dot. karmienia piersią
- prelekcja anestezjologa nt. łagodzenia bólu porodowego poprzez znieczulenie zewnątrzoponowe
- prelekcja dot. karmienia niemowląt

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 8 miesiąc temu - 9 lata 8 miesiąc temu #923987 przez Dżasta86
Anabell ja sadze ze ciężarówki będą już parkowac pod gabinetem przed wschodem słonca :P hehehe to tak półżartem pisze. Gdybym to było w wawie pewnie bym poszła nawet dla samych wykładów które napisala Moniqa :)
Najlepiej sie spi na nietoprza :P trza se drązek przemontować i włala !!
Wiesz tycie po kilogramie co dwa tygodnie to tak niebałdzo, ale cóz ruszyła machina. Nawet się nie martwie że az tak przytyje o ile będę tyć równomiernie i sukcesywnie :P Zresztą tak jak pisałam dr szczyt robi cuda, a ja sie operacji nie boje wiec jak trzeba będzie coś usunąć czy wyrównać to co mi tam. jedyny problem to to że na konsultacje podobno czeka się rok :P w sumie jak się teraz już zapisze heheh

No i właśnie trzeba się będzie zapisać do szkoły rodzenia , bo co ja tam wiem o rodzeniu i pielęgnacji

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 8 miesiąc temu #923989 przez Anabelle
Dżasta ja bylam w 2 szkołach rodzenia. Jedna była super, nawet lalki były wagowo jak dzieci, i można było je kąpać w wodzie, a druga szkoła na nfz była z miejscową położną - porażka na całej linii, badziewie.

Pytałyście o wage? U mnie stoi w miejscu. Waha się miedzy 68,1 - 68,6 dzisiaj rano przed śniadaniem znowu 68,1 widziałam. I oby jak najdłużej.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 8 miesiąc temu #923990 przez Dżasta86
oooo a jak dobrze pamiętam jestes mieszkasz w Warszawie? jak dobrze pamietam to która była ta prywatna ?
Ja tylko do prywatnej moge sie udać z racji tej że nie wyrobię sie chyba z zameldowaniem w nowym domu, jeszcze nie ma odbioru a to trochę schodzi.
No i waga super nie ma na co narzekac :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 8 miesiąc temu #923997 przez karola1322
Ja spie raz na prawym raz na lewym raz na plecach jak wygodnie w nocy a nad tym 4d sie zastanawialam daleko nie mam . Kolejna wizyte na 17

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 8 miesiąc temu #924007 przez Agula89
Wytrwalam. Napilam sie kawy z mlekiem i lezalam z pol dnia z recznikiem na czole. Maz zakupil apap ale nie wzielam, kupil mi tez apap w plastrach z mentolem chlodzacym. Śmieje sie ze wygladam jak z podpaska na czole :laugh: ale bol prawie ustapil. Dobrze ze jestem w domu, bo jak bym tak miala pracowac z tym bolem glowy to nie wiem co bym zrobila...w pon do pracy eh :( czytalam w jakiejs gazetce dla mam o tych bezplatnych badaniach usg. Niestety ja wszedzie mam daleko.
O spaniu na lewym boku tez czytalam, tylko u mnie to nie wykonalne bo zasne na lewym a za 2 min bede na prawym :cheer: ja wizyte mam wstepnie na 4 pazdziernika no chyba ze wyniki beda nie dobre genetyczne z krwi..

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 8 miesiąc temu #924037 przez lalka
dzień dobry a raczej dobry wieczór!!!

mnie póki co bóle głowy oszczędziły..zdarzyły mi się może ze dwa razy,ale leków nie brałam tylko tak jak pisała Anabelle spacer i kąpiel..dodatkowo okład i działało!!!
pytałam się gina odnośnie spania..na prawym boku można spać nic złego się nie stanie.....no a z plecami to tak jak dziewczyny pisały gorsza sprawa!!!ja nie wytrzymam całą noc na lewym boku..kupiłam poduszkę w kształcie litery C...może ona choć trochę mi w tym spaniu pomoże

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 8 miesiąc temu #924054 przez Ada2424
Melduje się po usg genetycznym :) udało mi się wcisnąć wcześniej bo troche nie chciałam ryzykować w poniedziałek na ostatni możliwy dzień. Z dzidzią wszystko dobrze :) wszystkie parametry w normie, gin nie widzi żadnych wad, dzidziuś zdrowy i baaaaardzo ruchliwy :cheer: całe usg ruszało rączkami, nóżkami, głową, podskakiwało nawet usta otworzyło, cudowne uczucie :cheer: jest troszke starsze niż z suwaczka, jak na ten tydzień to spory maluszek ma juz ponad 7cm :) Mąż był ze mną, oboje się wzruszyliśmy. Ogromnie się cieszę, że maluszek jest zdrowy i tak pięknie się rozwija, ulga straszna :cheer: płci jeszcze nie znamy. Następna wizyta za miesiąc, w drugiej połowie października.

[/url] [/url]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 8 miesiąc temu #924143 przez kristi*
Wyszykowałam męża do pracy i już spać nie mogę.
Jakieś przeziębienie go dopadło, w nocy temperaturę jeszcze miał, - dwa dni na aspirynie i mu przeszło.
Mnie kilka dni jakiś upierdliwy kaszel męczył.

Jak tak patrze na suwaczki - to strasznie szybko ten czas leci :lol:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 8 miesiąc temu #924152 przez ewawawa

bujanka napisał: Anabell u mniie 17 października wizyta.
Ja narazie kilogramów na wadze jeszcze nie widzę, ale coś czuje, że przez to ciągłe leżenie ( czyt. ciągłe jedzenie) trochę mi przybędzie :P ;)
Dziewczyny coś mi się obiło o u uszy że w ciąży nie można spać na plecach i prawym boku? To chyba jakieś głupie zabobony, bo co zostaje tylko lewy bok? :lol:


nie jestem ekspertem od spraw ciążowych ale to by było trochę dziwne, żeby przez 9 miesięcy spać tylko na lewym boku :P można się dorobić odcisków :P

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 8 miesiąc temu #924192 przez Kalinka90
Cześć Mamusie :kiss:

Ja dziś tez mam wizytę na 19 na genetyczne :woohoo:
Cieszę się bardzo. I dodam, że dla klientek dr do którego chodzę usg genetyczne kosztuje 130 zł.

Ja lubiłam spać na brzuchu więc teraz bardzo się pilnuję, żeby tak nie leżeć.

A dziewczyny które mają już dzieci, czy wybieracie się jeszcze do szkoły rodzenia??

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 8 miesiąc temu #924208 przez Anabelle

Dżasta86 napisał: oooo a jak dobrze pamiętam jestes mieszkasz w Warszawie? jak dobrze pamietam to która była ta prywatna ?
Ja tylko do prywatnej moge sie udać z racji tej że nie wyrobię sie chyba z zameldowaniem w nowym domu, jeszcze nie ma odbioru a to trochę schodzi.
No i waga super nie ma na co narzekac :)

Ja mieszkam pod Krakowem :P

Ciąża trwa 10 msc ;P 40 tygodni :P

Kalinka ja już nie idę do szkoły rodzenia, byłam w 2 w ciąży z Antkiem, nic nowego się nie dowiem :P Poród przeszłam, opieke nad noworodkiem też - nasłuchać się ponownie książkowej teorii ? :P Szkoła rodzenia to super sprawa dla nowych rodziców o ile jest prowadzona profesjonalnie, a nie na odwal się.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl