BezpiecznaCiaza112023

Mamusie Marcowe 2015 :)

9 lata 7 miesiąc temu #925099 przez Anabelle
Mnie brzuch nie swędzi jak na razie.

lalka napisał: dzień dobry!!!
u mnie panuje"im mniej robię tym mniej mi się chce"
czekałam na kuriera i przed chwileczką się doczekałam...przywiózł mi rogala w kształcie litery C..teraz to mąż do niczego mi nie jest potrzebny...hi..hi..hi..no może do wypłaty!!!!

:laugh: :laugh:

monique bardzo dobre wiadomości :) :)
Podziękowania: monique1983

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 7 miesiąc temu #925102 przez Agula89
Hej :)
Witam po weekendzie ! :) Mnie dziś naszła ochota na żeberka z kapusta kiszona ! :P g :P geslerowej się na oglądalam ostatnio :laugh: i szykuje sie na jutro obiadek.

Też "wpadłam" kiedys na stronke www.srokao.pl/2011/03/analiza.html
chwalą tam ten balsam i oliwke z rossmana. Ja zakupiłam sobie na początek z mustella olejek i Palmers Cocoa.Rano balsamem sie smaruje a wieczorem oliwka. Oliwka jest fajna bo szybko sie wchłania, a ja na ogół nie przepadam za oliwkami.. Wedle analizy na stronce najlepsze nie są ale jak już mam to zużyje a nastepnym razem zakupie sobie sobie z rossmana.

Dziś szefostwu oznajmiłam radosna pieśń :cheer: no szef sie Bardzo ucieszył że znowu musi kogoś szukać.. :) koleżanka w lipcu na L4 zwolnienie ciążowe poszła :)
Ale co mi tam :)
Lalka z jakiej firmy kupiłas poduche ?? sama sie rozgladam na przyszłość za jakąś.
Ja brzuszka jeszcze nie mam, nic a nic :) jedynie oponka z tłuszczyku i nazbieranje wody sie zebrała.. :angry: :)
i zniecierpiwością czekam na tel od lekaza z wynikami genetycznymi.... musi być dobrze bo jak nie to amniopunkcja... :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 7 miesiąc temu #925107 przez Karlinka
Monique super, że wszystko ok :) może na następnej wizycie Maleństwo będzie mniej wstydliwe i pokaże co ma między nóżkami ;)
Agula najważniejsze , że już szefostwo poinformowałaś a teraz to niech oni się martwią. A na l4 idziesz?
3mam kciuki za te genetyczne ! kiedy mniej więcej mają być wyniki?

Za mną dzisiaj chodzi jakaś pikantna węgierska zupka, muszę tylko jakiś przepis znaleźć :)
Podziękowania: monique1983

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 7 miesiąc temu #925162 przez monique1983
Mnie brzuch nie swędzi ale smaruję się od początku ciąży, a właściwie przed ciążą też używałam oliwkę na mokre ciało lub jakiś balsam. Ja mam balsam i oliwkę z Rossmana Baby Dream fur Mama, z oliwki jestem zadowolona, a z balsamu nie bardzo, kiepsko się wchłania i ciężko go wsmarować. Używam teraz z Lirene i fajnie się wchłania, ładnie pachnie i skóra fajnie nawilżona, kupiłam teraz z Musteli, ale jeszcze nie próbowałam.

Agula89 - ja mam poduchę z Mothercare, zdaje się Anabell wrzucała jej zdjęcie, fajnie się na niej śpi :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 7 miesiąc temu #925182 przez Agula89
karlinka na L4 jeszcze nie..
Chcialabym do konca listopada zeby miec jeszcze wiecej kaski na swieta... bo niestety czesc wyplaty dostaje do reki...ehh
Ale to tez jak bombel na to pozwoli :laugh:

Genetyczne wyniki maja byc w tym tyg wiec czekam.. :dry:
monique1983 dzieki za info to juz dwie dobre opinie :) bede musiala sobie u kogos zamowic na prezent ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 7 miesiąc temu #925192 przez Anabelle
Kurde byłam na jednym wątku - tam o blogu sroki. Wchodze tutaj i też o blogu sroki. Szok ;D Wkleje więc to co pisałam bo nie mam siły znowu pisać :D

Tylko ten blog sroki o kosmetykach to tak patrzcie z przymróżeniem oka, bo mnie sporo wypowiedzi bawiło. Wszędzie biadoli, że jakiś konserwant, o substancjach pisze tak, jakby jedynie z wykazu, spisu zczytwała. Nie wiem czy wiecie ile kosmetyk np krem wytrzyma jeśli nie ma substancji konserwujących? 7 dni i to w lodówce! Każdy kosmetyk ma konserwant. Każda emulsja musi zawierać związki powierzchniowo czynne oraz stabilizujące emulsje, a sroka wszystkie takie rzeczy podkreśla, jakby dodano coś z kosmosu. Dla mnie to coś w stylu "batonik z czekoladą - skład: kakao, cukier - o nie, kakao to alergen - nie wolno!, a cukier to biała śmierć! nie wolno" itd a z czego ma się składać batonik z czekoladą? :blink: omg -_- robiłam na studiach kremy, szampony... więc po przeczytaniu ze 3 artykułów u sroki wyłączyłam tego bloga bo tylko się wkurzałam, że bzdury popisane.

PEG nie jest niczym złym, są po prostu różne rodzaje... ehh Gdyby nie PEGi to substancja byłaby mało stabilna, przykładowo krem przeciwsłoneczny by się rozwarstwiał w cieple, filtry by się rozłożyły i można by sobie ten krem do toalety wylać. Szampony by się nie pieniły albo krem natłuszczający mógłby się lepić jak miód. Na dodatek produkty dostępne na rynku europejskim nie mogą przekroczyć dopuszczalnej normy na PEG. Nie występują więc w stężeniach szkodliwych. PEGi zresztą też moga mieć działanie rozpulchniające dzieki czemu składniki preparatu lepiej się wchłaniają.

whatever.

świata nie uratuję :P

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 7 miesiąc temu - 9 lata 7 miesiąc temu #925200 przez MlecznaMama
heloł
ooo Anabella! ja bardzo lubię ten blog sroki i znam go już jakiś czas. Cenię sobie to co jest tam napisane i w zakupach kieruję się tamtymi rekomendacjami. Niemniej jednak dobrze poznać Twój punkt widzenia jako też chyba specjalisty w tej dziedzinie! Chwalą tam kosmetyki z Hippa które cenię sobie bardzo i ceniłam zanim poznałam ten blog. Prawda jest też taka ,że kosmetyk bez konserwantów na pewno nie wytrzyma tyle ile kosmetyk z konserwantami.. Ja natomiast jeśli mam wybór staram się nie wybierać kosmetyków nafaszerowanych dziadostwem...
zupa węgierska?????? marzenie!!! piszę się na te pyszności!!!
Monika gatuluję udanej wizyty! jak się czujesz ogólnie? ja myślę,że będzie dziewczynka, chociaż wszystko jest jeszcze możliwe

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 7 miesiąc temu #925212 przez Dżasta86
Yoooo,

Ja też czytałam tego bloga:) Moim zdaniem, kosmetyki jednak powinny zawierać śladowe ilości pebu, parabenów, czy innych sztucznych pachnideł.
Lepiej kupować produkty często z krótką data przydatności.Ale to moje Eko podejście.
Chemii nigdy nie lubiłam. W spożywce też mamy dopuszczalne dawki składników rakotwórczych, jedni to kupują drudzy nie.
Wszystko jest teraz naginane żeby robić standardy europejskie i światowe, nawet banan nie może być prosty :P

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 7 miesiąc temu #925215 przez Karlinka
Mleczna i pod Twoim komentarzem to sie obiema łapkami podpisuje. Wiadomo nie ma co przeginac ani w jedna ani w drugą stronę;-)
Dzisiaj mialam dzień lenia a czuję sie zmeczona jak rzadko kiedy. Lenistwo mi nie służy;-)
Dobranoc Mamuśki ;-)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 7 miesiąc temu - 9 lata 7 miesiąc temu #925218 przez Dżasta86
A tu krótki wycinek z artykułu dotyczącego Parabenu czyli konserwantu przedłużającego ,,żywot" kosmetyków

Jednak najnowsze dane wskazują na to, iż parabeny mogą zaburzać gospodarkę hormonalną. Szczególnie niepokojąco jawi się estrogenne działanie butyloparabenu, które może prowadzić do zwiększenia ryzyka zapadalności na raka piersi. Parabeny mogą niekorzystnie wpływać na rozwój zarodka i płodu. Ponadto często działają drażniąco na skórę, wywołują reakcje alergiczne, zaczerwienienie, pokrzywkę czy świąd[2], szczególnie u osób o skórze wrażliwej czy alergicznej./b]

link : dziecisawazne.pl/czy-parabeny-sa-szkodliwe/

Bardzo fajnie napisali dalej o parabenie, iż jest do substancja ,,potencjalnie szkodliwa" , i chodzi przede wszytskim o to żeby obudzić w ludziach świadomość potencjalnych zagrożeń :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 7 miesiąc temu #925227 przez nesQa
Ja tam jednak jestem za sprawdzaniem produktów przed zakupem. Wiele składników jest i w jakimś stopniu szkodliwych i np jak ktoś ma wrażliwą skórę, to albo wysadza albo powoduja jakieś zaczerwienienia. Chemia to chemia. Trzeba na nią uważać. Swojego czasu trochę na ten temat czytałam i dzięki zmianie kosmetyków np pozbylam się problemów skórnych. Wiec ja polecam czytać składy :P. Im ta lista ze składem krótsza, tym lepiej.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 7 miesiąc temu #925233 przez bujanka
Hejka :) ja nadal leżę, w nocy spać nie mogę. Pomooocy...... Mój pies zwariował, a tak na serio to myślę, że głównym powodem jego dziwnych zachowań jest starość- 13 lat zaraz skończy :S Ale to jest nie do wytrzymania..... I oczywiście cyrki robi tylko w nocy, dyszy i sapie jak jakiś zboczeniec nad swoją ofiarą, łazi po pokoju, trzęsie się, poza tym już na jedno oko chyba w ogóle nie widzi, a na drugie powoli już zaćma też wchodzi :unsure:
Mowię wam nie wiem jak my w domu jeszcze długo tak pociągniemy, nerwy mam takie na niego a z drugiej strony szkoda mi go bo widzę że się męczy :pinch:

Też czytałam ten blog, zastanawia mnie tylko jedna rzecz autorka bloga chwali najbardziej 2 kosmetyki i obydwa z rossmana. Ale ja i tak uważam, że warto przemyśleć swoje zakupy pod względem chemii w nich zawartej, ale znowu bez przesady bo w dzisiejszych czasach gdzie tej chemii nie ma.

Monique gratuluje wstępnie córci, mój mąż też tak nastawia się na corke że muszę go co chwilę stopować. Więc u nas pewnie będzie chłopak :lol:

Agula dobrze, że już po rozmowie z szefem. Masz już to za sobą, jednak szef może też okazać się nie taki zly, skoro reakcja w miarę ok :) A o co chodzi u Ciebie z tymi genetycznymi, bo chyba coś przegapiłam, źle coś wyszło z usg, czy po prostu chciałaś zrobić te z krwi, bo rozumiem że czekasz właśnie na ten wynik z krwi?

U mnie już w środę wizyta i wam powiem, że zauważyłam, że na kilka dni przed wizytą coś zaczyna mnie boleć. Np. od wczoraj czuje takie lekkie pobolewanie w podbrzuszu i dolnej części ciała :huh: ale myślę że po prostu sobie wkręcam :whistle:
Podziękowania: monique1983

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 7 miesiąc temu #925239 przez Agula89
bujanka miałam genetyczne z krwi bo lekarzowi "nie podobał się " wynik z Kanaliku fałdu karkowego ( chyba dobrze to napisałam :) miałam wynik 1,33 mm, co niby jest w normie... no ale zrobiłam... i czekam na tel gdy będa już wyniki z testu PAPP-A .
Wczoraj natchnełam się jeszcze na artykuł w gazetce mamusiowej o amniopunkcji i przynjamniej wiem co to jest :) ale mam nadzieje ze nie bede musiała tego wykonywac !!

a co do opinii kosmetyków z różnych stron, forum to zawsze sobie przeczytam a i tak swoje wnioski wyciagam :) ale dobrze ze tu wszystkie dzielicie się swoimi opiniami bo to potrzebne :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 7 miesiąc temu #925265 przez Karlinka
Dobry, chociaż raczej powinnam napisać niedobry.
Straszną nockę miałam , spać nie mogłam , co chwilę do kibelka latałam ;/ Do tego dzisiaj od rana hormony dają się we znaki i sama dla siebie jestem nie do wytrzymania...
Mam nadzieję, że chociaż u Was trochę lepiej ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 7 miesiąc temu #925266 przez karola1322
hej ja cały czas latam w nocy do ubikacji albo budzę się nad ranem i głodna jestem i czasem rano jestem nie do wyrzynania

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl