BezpiecznaCiaza112023

Mamusie Marcowe 2015 :)

9 lata 1 miesiąc temu #972964 przez Brukselka
anioleczek208 No niestety, karmienia uczy się i mama, i dziecko. Masz rację, że jak będzie mm, to maluch zobaczy, że z butelki to łatwiej się ciągnie, a z cycusia trudniej, więc będzie wolał butelkę i rzucał się przy piersi. Jak przetrwać? Na spokojnie, przyczyn płaczu są setki, niekoniecznie musi chodzić o głód.
malina219 Co do ważenia, to warto zapytać położną, na podstawie których siatek centylowych wylicza wagę, bo w Polsce obowiązujące siatki są ustalone dla dzieci karmionych mm. Tu siatki WHO dla dzieci kp: www.rcpch.ac.uk/child-health/research-pr...s-0-4-years/uk-who-0

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 1 miesiąc temu #972970 przez kristi*
syza24 mała śliczna jest

MlecznaMama a co u ciebie?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 1 miesiąc temu #972975 przez malina219
Napisałam dlugiego posta i przez przypadek mi się usunal bo pisze z telefonu........ :angry: :evil:
Wiec Kalina zwazona z 2 530 zrobilo sie 2 610 od wtorku wiec jak widac najada sie 5 minutowym jedzeniem.
Co do smoczka my uzywamy od drugiego dnia w szpitalu. Po prostu wlozylam do buzi jak chciała cycka na chwilkę i zalapala.
Dzis polozna poruszyla temat szczepień i zwariowałam..... Nie mam pojecia co wybrac bo boje się ze podejmę decyzje przez ktora Kalina zachoruje na jakas powazna chorobę typu autyzm... Z drugiej strony większość dzieci bylo szczepionych na bezpłatne obowiązkowe i wszystko jest ok :( . Na pewno chce dodatkowo ja zaszczepić na rotawirusy i to jedyne co wiem...
Piękne dzieciaczki! :*

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 1 miesiąc temu #972995 przez monia89
Malinka śliczna Niunia :-) a Twój brzuszek niczego sobie.
Aniołeczek Antoś boski!!! Kochana a jakbyśz 15 min wcześniej dała mu cyca nim zacznie chcieć jeść?
Bo skoro masz pokarm to może Tosik za bardzo głodny jest i z tąd ta frustracja?
Syza Lila jaka Laleczka :-)
Malina ja powiem swoją opinie i metode co do szczepień.
my szczepiliśmy tymi odpłatnymi szczepionkami bo przy jednym kłuciu płakał a co dopiero przy 3 czy 4 te inne roty czy pneumo odpuściliśmy sobie po opiniach znajomych. Szczepie Antka kiedy Ja uważam że można! Nigdy z kaszlem katarem czy czymś co mnie nie pokoi jeżeli to lekka infekcja 2 tyg odczekuje i dopiero szczepie jeżeli traktujemy dziecko syropami antybiotykami to po zakonczonej kuracji me czekam na szczepienie. I co że jest z opóźnieniem szczepiony? Teraz została mu jeszcze jedna dawka szczepionki 11 skonczył antybiotyk więc dopiero w kwietniu dostanie kiedy powinien mieć prawie bilans 2 latka.
Od znajomej słyszałam żr córka jej kołezanki została zaszczepiona na tydz po antybiotyku i xapadła na autyzm dobrze że mieli znajomych i skierowali ich do poznania na detoks bo dziecko z dnia na dzień przestało mówić chodzić teraz jest już prawie ok.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 1 miesiąc temu #973013 przez malina219
Monia dziękuję za opinie :* Niewiem jeszcze co wybiorę. Bezpłatnie jest aż 14 kuc i to mnie przeraza :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 1 miesiąc temu #973015 przez *Beata*
Ufff...udało mi się nadrobić Wasze wpisy;) Dzieciaczki wszystkie przeslodkie!!! Jeszcze raz gratuluję ;)
Anioleczek ja miałam ten sam problem, próbowałam karmić piersią, ale po chwili płaczu małej odpuszczalam, bo mi jej było szkoda i pewnie gdyby nie pomoc położnej, która siedziała z nami ok 2 godz i nie pozwoliła odpuścić mimo płaczu i buntu ze strony małej podejrzewam, że sukcesu by nie było...no ale przez ta zoltaczke jesteśmy zmuszone do przerwy z karmienia pierpiersią,więc walczę z laktatorem,bo szkoda mi tego co juz osiagnelysmy...

Hania póki co spokojna, budzi się w nocy ok 3, a później ok 6. Napije się i śpi dalej ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 1 miesiąc temu #973017 przez anioleczek208
Mleczna Mama no wiem ze jak sie nie uda to trudno ale mimo to bylo by mi przyko...no ale przeciez nic nie zrobie ;/ staram sie jak moge teraz przykladalam go pil z jednej drugiej potem zasnal za chwile znow kwik mowie moze nie chce lezec ale coraz bardziej plakal no to cyc znow pil z jednej i zasnal po 15 min :) i taka historie mialam z 3 razy ...ale warto bo widzialam ze naprawde pije juz moze mniej nerwowo;) ale jeszcze nie jest to co ma byc...
Monia prowbowalam juz tak...
Beata to super ze sie udalo pewnie ze nie marnuj tego i nie poddawaj sie po takich przezyciach dacie rade i wszystko bedzie ok :) wierze w to :) i zycze Wam tego :)
Dzis bedziemy mieli piewsza kapiel ale sie stresuje :) hehe o ktorej godzinie kapiecie Wasze Skarby?? macie jakas jedna???

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 1 miesiąc temu #973019 przez *Beata*
Dzisiaj Hania przeszła sama siebie ze snem...jak zasnęła o 6 rano tak się obudziła o 13...Juz się zastanawiałam czy wszystko ok... Ale wwygląda na to ze tak bo teraz nadrabia z mleczkiem ;)

Anioleczek co do kąpieli to najlepiej ustalić jedną porę, ja mam między 19 a 20.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 1 miesiąc temu #973022 przez karola1322
miedzy 19 a 20 ale nie zawsze sie udaje bo spi

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 1 miesiąc temu #973023 przez *Beata*
Hania
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 1 miesiąc temu #973026 przez *Beata*
Ile Wasze maleństwa przybierają na wadze? Bo Hania w ciągu 2 dni przytyla 150 g, niewiem czy to dużo?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 1 miesiąc temu #973028 przez karola1322
ja dopiero we wtorek będę wiedziec

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 1 miesiąc temu #973037 przez karola1322

tak śpię po jedzeniu
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 1 miesiąc temu #973050 przez Karlinka
Beata Hanua śliczna- taka czarnulka:-D
Co do przybierania na wadze to Filip w 11dni przybrał 630gr będąc tylko na piersi i ani Położna ani pediatra nie mialy zastrzeżeń nawet chwalily że dla niego to dobrze!;-) podobno karmiąc piersią nie można przekarmic
Co do szczepień-my szczepimy 5w1 z polecenia pediatry. Dostaniemy tez darmowe szczepienie na pneumokoki ze względu na zakażenie wewnątrzowodniowe. I po jakimś czasie zaczepimy na meningokoki ale to jak nie będzie tylu szczepień na raz. Na rota nie szczepimy bo jak to pediatra stwierdziła "na to się nie umiera ci najwyżej w szpitalu ląduje".
A kąpiel staramy się robić o stałej porze ale wszystko zależy jak się Filip obudzi

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 1 miesiąc temu #973067 przez MlecznaMama
a dziękuję Kisti czuję się dzisiaj inaczej niż zwykle. Mam od 13 skurcze co 5 minut. w skali od 1 do 10 bolą na ok 3. dzwoniłam do lekarza i kazał czekać na rozwinięcie się akcji. jak coś to czeka na mnie w szpitalu.... tylko jak zaczęło się o 13 to się nic nie zmienia!!!!! ani nie wzmacnia ani nie słabnie... totalnie jestem zdezorientowana..

hehe w Lipcówkach urodziłam jako ostatnia... ciekawe czy i tu tak będzie :)

buziaki dla słodkich maluszków!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl