BezpiecznaCiaza112023

RODZIMY W LUTYM 2011

13 lata 2 miesiąc temu #78297 przez dormag22
Czesc dziewczyny ja jestem troszke podlamana i zestresowana. Moje maleństwo ma powiekszone gruczoły piersiowo dosc sporo ponad norme podobno. Musze pilnowac zeby nie podeszły ropą bo wtedy czeka mnie interwencja u chirurga a tego chyba nie przeżyje. Robie jej okłady z altacetu i narazie czekam. W piatek byłam u lekarza na kontroli i okazalo sie ze mała przybrala tylko 5 dag a ciagle wisi na cyku i nie wiem co jest grane ze nie przybiera na wadze, doktórka dała mi jeszcze tydzien jak nie zwiekszy wagi to musze przejsc na sztuczne mleko a tego bym nie chciala juz robie wszystko zeby sie polepszyłó, ale to chyba ode mnie nie jest zależne. Teoria a praktyka to dwie różne rzeczy, myslałam ze to wszystko bedzie łatwiejsze a jak narazie to same problemy.A ile lakaryz tyle zdan :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 2 miesiąc temu #78482 przez Groszek
Dormag początki są zawsze ciężkie, ale dacie radę :) Przystawiaj małą jak najczęściej do piersi, może jeszcze się uda... a jeśli nie to przecież butelka też dla ludzi :) trzymam za Was kciuki :kiss:

http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=7557

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 2 miesiąc temu #78503 przez dormag22
Dzieki!

Tak robie przystawiam jak najczesciej, ale w nocy nie chce zeby ja karmic co 3 godziny, jak poje ok 20.30 tak budzi sie dopiero o 2.00 w nocy i potem co 3 godziny. Nawet rozbieranie jej nie pomaga nie chyci piersi i koniec. Uparciuch mały. :P

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 2 miesiąc temu #78511 przez Amelia
Dormag z dnia na dzień będzie lepiej ja chwilami łapie doła, za to mój mały ssał by piers na okragło, pospi od 18 do 22 i potem juz co 40 minut i wielkie krzyki, ale jak sie dorwie do cyca to połowe cycka w buzi ma, dokarmiam go mlekiem bo choc przystawiam go często i litrami pije wode jakos pokarmu mi brakuje.

Viszka mój synuś ma na imię Karol

15.02.2011r. - Nasz kochany KAROLECZEK jest już z Nami !

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 2 miesiąc temu #78521 przez sylka
Doromag ja maiałam dużo pokarmu a mały ciągać piersi nie chciał za słabo zasysał jak to u wcześniaków bywa. Walczyliśmy bo mam dużo pokarmu i odpowiednie brodawki a tu nic pomogły nam nakładki z aventu. Najgorsze było wybudzanie małego bo ciągle by spał ale pilnowałam pory karmienia i uparcie budziłam. Wyjada pierś i muszę go dokarmiać jeszcze swoim mlekiem z butelki tylko nie wiem ile ml mu podawać. Wczoraj wciągnął 75 ml po piersi i nie wiem czy to za dużo czy w sam raz. Niekeiedy nie dojada sama pierś mu wystarcza i przesypia 2,5-3 h a następnym razem budzi się co godz.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 2 miesiąc temu #78586 przez _aga86_
sylka jesli maluszek nie ulewa zbyt mocno (bo troszeczke zawsze moze sie zdarzyc) to napewno nie dostaje za duzo.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 2 miesiąc temu #78587 przez Amelia
Sylka to Twój Kubus jest starszy o 1 dzień od mojego, dziewczyny a jak jest z odbujaniem po jedzeniu, bo ja boję się go brac tak na ramie i przewaznie w rożku noszę i mamy problem z odbijaniem,i czasmi wymiotuje z tego powodu.Napiszcie jak to robicie???????

15.02.2011r. - Nasz kochany KAROLECZEK jest już z Nami !

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 2 miesiąc temu #78588 przez Czincza
Hej dziewczyny :)

Dormag nie przejmuj się... Ja sobie wymyśliłam poród w basenie, a wyszło inaczej, bo czasu nie było. Chciałam karmić piersią, ale Maluszek tak mnie pogryzł, że przeszliśmy na butelki. Głodomorek straszny z Niego, a mi niestety zaczyna ubywać już pokarmu. Co zrobić, w końcu trzeba będzie tylko formułę podawać, ale przecież niektóre mamy nie mają pokarmu, karmią butelkami, a maluszki żyją i mają się dobrze.

Nie wszystko da się zaplanować, ale trzeba się pogodzić z tym, co się ma.
Trzymamy kciuki za Twoje Maleństwo :*


Amelia do mnie przyjechali rodzice i mama powiedziała, że Maluszek musi nauczyć się odbijać, nie ma innej rady. Tak więc biorę go na ramię i ładnie odbija :) Ustawiam Go tak, żeby brzuszkiem opierał się trochę na mojej piersi. Nigdy nie podejrzewałam, że będę się tak cieszyła jak Mu się odbije :) Ważne, żeby się nie bać i trzymać pewnie dzidzię. Masowanie po plecach też pomaga :)


Ja od dzisiaj sama, tzn. z Mężem.. rodzice rano wyjechali, a byli od samego początku z maluszkiem, bo przylecieli akurat w dniu porodu :) Popłakałam się, ale co zrobić. Teraz trzeba tylko wszystko ogarnąć... :)


Jutro przychodzi do mnie pediatra, więc dowiem się co z Maluszkiem. Ma jakąś wysypkę i trochę się martwię, ale mam nadzieję, że będzie dobrze :)

Pozdrawiam :)

A to mój Kropek :) Alexander Kamil :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 2 miesiąc temu - 13 lata 2 miesiąc temu #78589 przez Czincza
Alex :)
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 2 miesiąc temu #78606 przez kaaroolina
Czincza śliczny Maluszek!! :laugh:
U mnie Kubuś przybiera na wadze - głodomór jeden :woohoo:Czasami zastanawiam się czy pokarm mam treściwy bo maluszek cały czas się domaga jedzenia no ale skoro przybiera na wadze to nie jest chyba źle - co prawda widzę, że mam go już zdecydowanie mniej niż na początku :dry: W nocy budzimy się 3 razy o 1, o4 i o6 więc nie mam co narzekać tyle tylko, że kupki mnie zaczynają martwić - są strasznie wodniste - wydaje mi się, że powinny mieć konsystencje takiej rzadkiej papki a tu więcej wody niż papki :dry: i jak się załatwia to strasznie się biedactwo napina :dry: i oczywiście zaraz się budzi :dry: Jak to u Was wygląda?? Nigdy nie myślałam, że będę tak wnikliwie oglądać dziecięcą kupe :silly:

http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=13363
http://www.suwaczek.pl/cache/4e5eba1b35.png?html"></a>
http://s2.pierwszezabki.pl/037/037105982.png?5329

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 2 miesiąc temu #78638 przez sylka
Aga86 mój mały wogóle nie ulewa ani nie odbija jak go ponosimy w pionie- ponoć niektóre maluchy tak mają.

kaaroolina Mój Kubuś jak ma robić kupkę lub puścić bąka to podobnie jak u ciebie strasznie się napina i robi grymasy na twarzy.
Co do kupy to jest papkowata. Oststnio nie robi kupy codziennie tylko co 3 dni nie wiem czy to dobrze bo do ok 1,5 tyg robił codziennie ale też nie dużo z 1-2.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 2 miesiąc temu #78705 przez dormag22
Amelia napisał:

Dormag z dnia na dzień będzie lepiej ja chwilami łapie doła, za to mój mały ssał by piers na okragło, pospi od 18 do 22 i potem juz co 40 minut i wielkie krzyki, ale jak sie dorwie do cyca to połowe cycka w buzi ma, dokarmiam go mlekiem bo choc przystawiam go często i litrami pije wode jakos pokarmu mi brak

Amelia u mnie jest to samo a jednak na wadze nie przybywa, choc w nocy spi jak zasnie ok 20.30 to dospi do 2.00 a potem co trzy godzinki do 7 i potem moze ciagle wisiec na cyku.
Tez lapie dołki zwlaszcza jak nie moge sobie poradzic z Miśką, ale to raczej przez te hormony.
A w dodatku jeszcze moja mamusia stwierdzila ze robie wszystko zle bo ja przegrzewam i jak kape to powinnam ja ubierac tak a ja to robie jakos innaczej, a mnie jest tak wygodniej poprostu itd, itd...

Ameli sproboj zrobic sobie bawarke i wypic tak z 0,5l dziennie, mnie pomogło

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 2 miesiąc temu #78706 przez Martynka__89
Śliczny Alex :) Oj moje początki też były trudne, jak sobie przypomnę przyjazd do domu eh.. Płakałam, miałam załamania. Ale na drugi dzień przyszła położna miałam kilka kartek pytań zapisanych odpowiadała, pokazywała różne czynności i było ok. Instynkt matki dużo daje. A teraz jest idealnie :) Pozdrawiam.



Moja Kropeczka:(9.02.2015

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 2 miesiąc temu #78710 przez dormag22
u mnie problem z ulewaniem bo odbic jej sie odbija bo noszę ja nawt 15 minut zeby jej sie odbiło bo podobno dzidzia musi nauczyc sie odbijania, a i tak ulewa ito dosc sporo i mysle ze dlatego nie przybiera na wadze. Dobrze jest jeszcze położyć dziecko tak zeby ciałko lezało po skosie na boczku tak jak w szpitalnych łóżeczkach ja to zaczelam praktykowac zobaczymy rezultaty.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 2 miesiąc temu #78751 przez Groszek
Dziewczyny jak mało pokarmu to polecam herbatkę np z hipp'a na laktacje :)
Powiem Wam że o pokarm z piersi walczyłam jak lwica, w szpitalu dokarmiali Miśka butelką a potem nie chciał cyca, załamałam się, ale powiedziałam sobie że tak łatwo nie odpuszczę... Brodawki mnie bolały, że jak miałam Małego karmić to łzy na samą myśl płyneły, leżałam z nim praktycznie całymi dniami, bo pokarmu mniej, cycki bolały nieziemsko i do tego jeszcze duże brodawki, których Misiek nie mógł złapać... ale powolutku (taki stan trwał około 3 tygodni) w dzień leżałam praktycznie cały czas i dawałam pierś... wkońcu porozumieliśmy się i mam prawdziwego cycocholika :lol: ma 8 miesięcy a dodatkowego jedzenia może nie być... nie potrafi pić z butelki, używamy niekapka :) smoczka nie chce, a teraz jak przyjdzie mi go od piersi odzwyczajać to dopiero będzie męka...

http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=7557

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl