BezpiecznaCiaza112023

zostanę mamą w maju 2011 roku :)

11 lata 2 miesiąc temu #590856 przez Kozłowska
Witajcie kochane
Ja tylko na chwilkę bo czasu brak. Non stop w pracy jestem bo jedna poszła na zwolnienie druga na urlopie i juz padam. Dziś np ide na 15 zostaje do 5 rano bo mamy inwenture wracam żeby zmienic męża bo on na 6. Długo nie pospie o ile wogóle zamknę oko bo młody wstaje ok 6-7 i na 15 znów do pracy będę na pewno wyglądać kwitnąco :silly: a wolne dopiero w poniedziałek :( :(
Co do wysypki Mateusza to znikła pare dni temu. Mięczaka zaleczyliśmy ale przeniósł sobie brodą i teraz mamy 4 :ohmy: ale walczymy Co prawda lek na to dostać to jakas paranoja gdyby nie znajomi znajomych to nie wiem co by bylo. Jedyny lek na mięczaka a dostaliśmy ostanie opakowanie. :( Ale widać już efekty. Teraz jeszcze walczymy z odparzeniem na pupie :angry: Młodemu idą 5 i chyba 6 od razu i jeszcze mamusia uraczyła go kapusniakiem i dostał rozwolnienia i pupa stan dramat :(
Swoją drogą dawno nie robiłam młodemu takich papek na obiad bo nic nie chce jeść byle nie gryżć wszystko zblenderowne na papke.
Sylka ciekawa jestem co tam twój młody podłapał ojj kurcze to jakiś obłęd.....
Dobra mam chwile mlody śpi to możę nadrobie co tam pisałyście.
Dużo zdrówka :kiss: :kiss: :kiss: szczególnie dla ciężarówek hihi :kiss: :kiss: :kiss: :lol:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #591232 przez agi-p
Agusiu u Nas też Ami wiecznie chodzi i woła "Tatooo" . Co weźmie do ręki telefon , to dzwoni do tatusia , jak domofon dzwoni , to też mysli , ze Tatuś i tak cały czas . Jednak córcie to Tatusiowe są :P
Chociaż jak jesteśmy razem w trójkę , to ja jestem nr 1 :P


Megi mnie też wkurza , ze teraz kasa i kasa najważniejsza . Takie głupie czasu mamy niestety . Ostatecznie do świąt jeszcze tylko chwilka :)

Oj i nowa sunia będzie ? Oby się szybko zaaklimatyzowała :)

I trzymam kciuki za aplikację kropel Tymciowi . To takie nieprzyjemne uczucie i jeszcze większość , to szczypie strasznie .


Gosiu tort prezentuje się bajecznie :) Ale jestem pewna , ze jaki nie zrobisz , to będzie fenomenalny i pyszny :)

A z tymi chorobami przynoszonymi z przedszkola to porażka . Pamiętam jak Paula co chwile mi z katarem czy kaszlem przychodziła . Ale chyba każde dziecko musi "odchorować" swoje w tym wieku .

i ciekawe co Michałkowi się z tym spaniem poprzestawiało ? zapewne taki etap przechodzi .


Kozłowska ale masz maraton w pracy ! Dobrze , ze w ogóle funkcjonujesz jeszcze . Byle do poniedziałku .

Super , ze wysypka ustąpiła . Trzymam kciuki , zeby z nowymi mięczakami poszło szybko . Dobrze , ze juz wicie z czym amcie do czynienia i jak z tym walczyć .


Ja dziś byłąm na kolejnych "ostatnich" zakupach :P Wiecznie za czymś jeżdżę i czegoś nadal mi brakuje :P Jedno z listy skreślam , żeby dopisać kolejne :P
Ale kupiłam dziś ten podobno cudowny olejek na rozstępy ...bio oil . Zobaczymy . Wyglądam koszmarnie , jeszcze nigdy nie miałam tylu rozstępów , nawet zliczając obie poprzednie ciaże . Moje biodra , uda i tyłęk są całe w czerwonych pręgach :(


Miłego popołudni :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #591284 przez sylka
Hej jesteśmy w domku, w wolnej chwili nadrobię Was. Stwierdzono wysypkę wirusową i alergiczna tylko nie wiadomo na co :/ Póki co mamy zaleconą emulsje do kapieli i balsam z Cetapil Restoraderm, Zyrtec, diete hipoantygenową. Za 7 dni wisyta u pediatry i jak wysypka nadal będzie to wizyta u alergologa. Zła jestem bo zrobili mu IgE całkowite a ze specyficznych tylko na kurz i jajko kurze- którego prawie nie je bo nie lubi :/ Wiec chyba na własną ręke jeśli alergolog szybko nie zleci zrobimy testy z krwi. Póki co musze eliminowac pokarmy. Dla mnie to dziwne że przez 2 lata nic a tu nagle alergia. Ponoć infekcja wirusowa mogła aktywowac alergie. Kuba ygląda okropnie cała skura w drobnogrugkowej wysyple + miejscami rumienie. W dotyku to chodzaca tarka, dobrze że chocaż go to nie swędzi.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #591322 przez megi23
hejla Kozlowka wspolczuje takich godzin pracy ale oby do wolnego i dobrze ze juz z Matim lepiej oby tak dalej
Agi mam nadzieje ze juz niczego nie zapomnisz i masz wszystko z zakupow :)
dobrze ze juz w domku jestescie Sylwia .. kurde dziwne z ta alergia i teraz... cos mi sie wydaje ze oni sami nie wiedza co mu jest..
ja juz w domku bylam te krople zamowic beda na jutro na 19 ale sypie ... ledwo doszlam .. i bylam pytac o torty bo Tymek na nastepny tydz ma urodziny :ohmy: ale i tak robie na swieta jak S przyjedzie :P cena mnie powalila 80 zl za 2kg .. nie ma mowy widzialam w cukierni mase plastyczna do kupienia i gotowy wzor kubusia puchatkai inne dodatki doszlysmy z mama do wniosku ze same cos upieczemy a oddatki pokupuje i wyjdzie mi 40 zl za tort a nie 80 :ohmy: :lol:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #591558 przez Agusiak
dobry wieczór :)

Ja na chwilkę bo chyba coś mnie rozbiera :(

Kozłowska trzymaj się dzielnie i w pracy i w walce z tymi mięczakami. Buziaki dla Was :)

Gosia tort świetny, wierzę że sobie poradzisz z jego przygotowaniem a jak nie to każdy inny też będzie bomba :)

Sylka super że już w domku ale dziwna sprawa z tą wysypką :dry:

megi już urodziny Tymcia niebawem :ohmy: szok, nasz kolejny dwulatek :)
No ceny tortów niestety tak się szacują i ja jako beztalencie totalne będę musiała tyle wydać :(

agi z tymi zakupami to już tak jest że lista się nie kończy :) A dużo musiałaś dokupić? Bo rozumiem że to zakupy dla Ciebie i Majeczki, tak?

My dziś skoczyliśmy na szybko do sklepu i kupiliśmy Lince na zajączka zestaw obiadkowy z porcelany, fajny bo ma malutki kubeczek a przeważnie to takie wielgachne są w tych zestawach. Ale na te z Biedronki też poluję bo to się pewnie zaraz potłucze :blink: :S
Przyszedł dziś ten plecaczek ze smyczą i jest extra :lol: :lol:
Już się nie mogę doczekać wycieczki do lasu :)

lecę się położyć bo głowa pęka i katar cieknie z nosa :(

Spokojnej nocki i do jutra :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #591568 przez agi-p
Dobry wieczór :)

Sylka jak dobrze , ze jesteście w domu :) Z tą alergia to dziwna sprawa . Ale teraz lubi wyjść po czasie . Koniecznie musisz powtórzyć testy i może bardziej szczegółowo dowiesz się co uczula Kubę . I moze być tak jak w przypadku Ami ... piła cały czas kakao , jadła czekoladowe rzeczy i nagle okazało się , ze ją to uczula . Po czasie ! Skumulowało się to wszystko w organizmie i wysypało ją :( Ale 3 miesiące ograniczeń i minęło jak ręką odjął .
Teraz je wszystko i nic jej nie ma .
Ja wiem , ze u Kubusia to poważniejsza sprawa , ale liczę , ze też dowiecie się co tak naprawdę Małemu dolega , wykluczycie alergeny i będzie dobrze .
Całe szczęście, ze Kubusia to nie swędzi i że tak świetnie sobie radzi :)


Megi super , ze postanowiłyście z Mamą same tort zrobić :) A ile satysfakcji będziecie miały :) Robicie imprezę ?
I już urodziny Tymka będą ! Szok ...czas leci szybciej przy dzieciach :)


Mi dzień zleciał szybko :) A jutro chyba jadę do domku :) Zresztą zobaczymy jak będę się czuła .
Uciekam poszperać na allegro i czekam na Serial :)

Miłego wieczorku :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #591576 przez sylka
Agi Kuba wygląda mniej wiecej tak tylko bledsze te zmiany matkaemigrantka.files.wordpress.com/2012/02/105_05292.jpg

Narazie wyeliminuje nabiał, czekoladę, soki owocowe, pistacje i zmienię proszek na Lovele. Mąz kupił mleko mm Hipp HA.

Agi to widzę oststnie dopięcia do wyprawki Majci :lol:

Tymek jeszcz troche i 2 latek tak samo HAnia :) Torty napewno wyjda fajne i zabaawa będzie przy nich :D Ja się ubawiłam ale i narobiłam :P Do 2 w nocy piekłam biszkopty :P

Agusiak daj znać jak plecaczek sie sprawdzi i fajnie że zakupy zaliczyliście.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #591669 przez Gosia_Krupa
Dobry wieczór!

Czas leci,strasznie :( Hania urodzinki ma równo za miesiąc :)
Mąż ze względu na masę kryjącą preferuje ul. A ja się napatrzyłam na tą Minnie, przeanalizowałam i stwierdziłam,że to w sumie nic trudnego. Ale decyzję zostawiłam mojemu Rafałowi.

Megi,Ty to możesz zrobić tort podobny jak Sylka,bo Tymek lubi Gumi Misia,a on włochaty jak Elmo :)

Sylka,będzie dobrze. Na pewno wszystko niebawem się wyjaśni.

Ja słyszałam kiedyś(jeszcze jak Michałek był maleńki),że ważne jest wprowadzanie nowych pokarmów wg kalendarza żywienia właśnie ze względu na późniejsze alergie. My się skupiamy na "aktualnie",a tymczasem uczulenie może wyjść po długim czasie. Nie wiem ile w tym prawdy,nawet nie pamiętam gdzie to słyszałam czy czytałam. Ale powiem Wam,że mam dwie znajome,które w sumie nie za bardzo się przejmowały tym kiedy co podają dzieciom i obaj synkowie jednej z nich to alergicy(stwierdzono dopiero po 3-cim roku),a u drugiej u synka alergia się pojawiła niedawno,a mały skończy w maju 2 latka. Może to zbieżność faktów,a może coś w tym jest...

Miłej nocki!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #591848 przez Agusiak
dzień dobry, albo raczej nie dobry :S

Padam, rozebrało mnie na maxa, gardło masakra i ogólnie do dooopy :(

Miłego dnia

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #591871 przez megi23
a bobry agi kuruj sie ... gdzies ty sie zakiprawila??
gosia super pomysl z gummi misiem :D musze go mamie powiedziec :silly: zielona posypke musze poszukac :)
u mnie nocka fajna maly cala noc spal u siebie cos kwekal ale udalo mi sie go uspac bez wstawania:)
masakra pogoda zasypalo meni doslownie pol metra sniegu na oknach ... auta po kola zasypane S dzwopnil i mowil ze pol garazu zasypalo :ohmy: no i chcialo mi sie sniegu ale nie az tak duzo ale mam plan pozniej wyjsc na podworko z Tymkiem bo dalszych wycieczek nie przewiduje wieje i zimno i utopilby mi sie a ja tu zadnych sanek nie mam .. mialam nartosanki ale dalismy kuzynowi i on je zlamal .. :angry:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu - 11 lata 2 miesiąc temu #591884 przez agi-p
Dzień dobry :)

Agusiu biedulko strasznie Ci współczuję . Teraz nie masz zbytnich możliwości leczenia , więc oszczędzaj się ile mozesz .

Czekamy an zdjecia Linusi w plecaczku :)

A co do zakupów , to ja musiałam dokupić niemal wszystko :P Po Ami mam rzeczy dopiero po roczku zostawione , wcześniejszych się pozbyłam :P
Teraz musze jeszcze materac dokupić i stelaż pod wanienkę . Za materacem jeździłam trochę , ale tu po sklepach same po 200 zł są . Mam juz wybrany na all , wiec tylko zamówić i tyle .


Sylka oby ta eliminacja przyniosła rezultat .
A Kubuś pije chetnie to HA ? Pewnie ciężko mu bez krowiego jak pił go takie ilosci .



Gosiu też czytałam taki artykuł . Ale patrząc na moją Paulinę , to nie ma to nic wspólnego z prawdą . Tylko pierwsze soczki,zupki i deserki wprowadzałam zgodnie z zaleceniami . Ale później to juz Pauli pochłaniała wszystko i w każdej ilosci . Z jedzeniem nie było nigdy problemów . Ostatnio oglądałyśmy film z jej dzieciństwa i w wieku 8 miesięcy siedziała z bułą z serem zółtym i zajadała się w najlepsze , gdzie Ami teraz mając 2 lata prawie nie tknie się takiego jedzenia . W ogóle to Pauli wszystko szybko jadła i do dziś śladu alergii nie ma . Tyle , ze kiedyś nie było żadnych piramid żywieniowych , żadnych schematów itp

Być może niektóre dzieci są podatne na alergie i przypisuje sie to potem nawykom żywieniowym . Albo w niektórych przypadkach faktycznie tak jest . U Nas w każdym razie do dziś nie ma problemów :)


My jedziemy dziś do domu :) Mężuś do pacy nie poszedł i niedługo przyjedzie :) Po drzemce jedziemy w str domu . Najpierw jednak po prezent dla Pauli . Postanowiliśmy zrobić jej jeden na zajączka i urodziny :) i będzie prze szczęśliwa :)

A z gorszych wieści , to nasypało przez noc tyle śniegu , ze nawet w zimie tego nie było :(

Miłego dnia :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #591917 przez sylka
dziewczyny noc okropna Kuba wymiotowal przez sen :( o 1.30 przyszedl do nas z mokra bluzka. Mysle co ona taka mokra przeciez w lozku picia nie ma. Ide po nowa apalam swiatlo a tam w lozeczku pogrom. Az mi ciarki przeszly bo ani ja ani maz nic nie slyszelismy. Ogarnelam to i Kuba spal u nas. Znow go rwalo we wsnie a on nie umial zwymiotowac i probowal polykac. Ja go trzymalam spiacego a maz wkladal mu palec i wymuszal wymioty. Nidgy jeszcze nie wymiotowal nam. Wymiotowal zolta woda sama trescia zoladka. Nie wiem czy to po mleku Ha ale wypil go tylko z 4 lyki i poszedl szczesliwy spac do swojego lozka.

Agi eliminacja 1 produktu to po 3 tyg moze pokazac poprawe. Poki co nic nie widac.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #591982 przez megi23
Sylwia do 3 godz reakcja wystepuje po mleku wiem bo z tykiem tak mialam jak mu probowalam bebiko i bebilon dac w ciazgu 3 godz zygal nosem i buzia naraz...wspolczuje nocy moj tez sie dusi jak wymiotuje...chdz ostantio to chlustalo z niego ... w sumie nie wiesz o ktorej zaczal wiec moze byc po mleku..a jakies leki mu juz dawalas??

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #591992 przez Agusiak
Sylka jeju straszną noc mieliście, bardzo Wam współczuję :( Oby leczenie dało rezultaty.

T był w aptece, kupił mi prenalen syrop i prenalen gardło, mam nadzieję ze mi pomoże, a Paulince do nacierania Depulol od 6 miesiąca życia.

Mam nadzieję że mi przejdzie przez weekend ale w razie czego myślicie że mogę iść na badania w poniedziałek, krew, mocz, i inne?

agi super że do domku jedziecie :)

A jaki prezent wymyśliłaś dla Paulinki?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #592095 przez sylka
megi dostal acidolac baby i tyci ors z hippa. Teraz biegunke ma wiec podejrzewam wirusa albo nowy albo reaktywacja tego co wywolal reakcje alergicza.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl