BezpiecznaCiaza112023

Mamy Kwietniowe 2013

11 lata 6 miesiąc temu #470232 przez agat
Dziewczyny mam okazję dziś iść po promocyjnej cenie na basen solankowy i saunę. To, że do sauny w ciąży wchodzić nie wolno to wiem, ale solanka? Wiecie coś na ten temat?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 6 miesiąc temu #470264 przez kaikai
Dzień dobry :)

dziękuje wam dziewczyny za wsparcie :)

agi- dobry pomysł z tym listem , tylko muszę się zebrać na napisanie bo wczoraj M był taki kochany a ja tak mam ze szybko zapominam co źle ;)

postarałam się wczoraj być dla niego mila , mile smsy itp... no i był zaskoczony trochę , tez mu sie humor poprawił poplotkowaliśmy trochę na jego brata dziewczynę i fajnie było :)
seksu M na razie nie chce bo się boi ze skurczu dostane ehh... jakoś nie mogę go przekonać chociaż nawet lekarz pozwolił , rozumiem go ze się martwi ale ja przez to czuje się taka nie kochana a on na to ze przecież mnie kocha no i taka rozmowa :dry:

co do ruchów dziecka to tez czasami się martwię jak nic nie czuje , ostatnio przez dwa dni nie czułam , aż w końcu poczułam tylko teraz zupełnie inaczej ,wcześniej to były takie fikołki a teraz takie falowanie i kopniaczki małe już nie burczy mi tak w brzuchu tylko czuje wyraźnie dzieciątko nawet gdzie ma główkę , no i czuje większy ucisk na pęcherz
brzusio tez mi urósł fajnie , smaruje kremem strasznie boje sie rozstępów

tez się męcze bardzo szybko nawet nie raz jak buty nakładam to jak stara baba ;)

dziewczyny mam pytanie ,byłam w sklepie dla dzieci i oglądałam smoczki , tyle tego jest nie mogę się połapać skąd mam wiedzieć jaki będzie dobry dla mojego dzidziusia , jakiej firmy i jaka butelka z którym smoczkiem ??
i który laktator jest dobry , normalny, elektryczny, droższy , tańszy , matko można oszaleć :unsure:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 6 miesiąc temu #470317 przez kasia1329
Kaikai no widzisz może jednak wszystko wróci do normy :)

Co do smoczków i butelek to ja kupowałam z aventu i lovi na zmianę. Kształt smoków jest podobny a kupowałam takie które były akurat w promocji. Oczywiście smoczki silikonowe i w lekko spłaszczonym kształcie te uspokajające. Jedyny minus że po kilku wyparzeniach silikon robi się taki matowy.
A tak w ogóle to jeśli zamierzasz karmić piersią to na początku kupiłam jedną butelke. Może się bowiem okazać że dzidzius będzie miał kolki i wówczas są do tego odpowiednie butle i smoki. Moja ciotka kupowała z dr. Browna antykolkowe.

Jeśli chodzi o laktator to ja kupiłam ręczny z tommy tippee koszt 90 zł. Był w.miarę ok jednak ściąganie pokarmu trwało długo. Ja korzystałam z niego sporadycznie więc mi to nie przeszkadzało.
Ciotka korzystała z elektrycZnego Medela i był super. Błyskawicznie opróżniala obie piersi. Ale kupiła używany w zasadzie w cenie lepszego ręcznego a i tak większość cZęści się.myje i sterylizuje przed.użyciem więc nie było problemu.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 6 miesiąc temu #470333 przez Dave
Ja się witam, poczytałam ale zmykam. Maja dziś też nie śpi. Więc nie wiem czy to tymczasowe, czy już zrezygnowała z drzemki.

Pogoda taka piękna, że zaraz znowu zmykamy :side: :side:



Aniołek - tak maleńki i tak ważny!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 6 miesiąc temu #470456 przez kasia1329
Barszcz czerwony i paszteciki z kapustą i grzybami ... Mniaaaam

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 6 miesiąc temu #470460 przez agi-p
Kasia cieszę się , ze Matek nie ma problemu z lekami .Przynajmniej jeden problem z głowy :)
Dzięki za info o tym specyfiku na zaparcia :) Zaraz odpiszę nazwę :)

Agat chyba solanki nie są dobrym pomysłem,ale głową nie ręczę . Najlepiej zadzwoń do lekarza .

Kaikai super,ze wczoraj tak miło z Mężem spędziliście czas :) Oby tak dalej :)
Co do smoczków ,to faktycznie można bzika dostać . Ja np nastawiłam się , ze nie będę chciała uczyć Ami smoczków uspokajających .Miałam jeden ,który dostałam w wyprawce ze szpitala . Szybko jednak zmieniłam zdanie ,bo Ami miała wielką potrzebę ssania . Jednak moja uparciuszka nie chciała smoczka.Wypychała go językiem.Wykupiłam każdy model smoczka , z końcówkami silikonowymi i kauczukowymi , o kształcie anatomicznym i innym też . I miałam w domu tyle modeli ,co w dobrym sklepie ,ale Amelka żadnego nie zaakceptowała .
To samo było z butelkami .Żadnej nie chciała, tylko pierś :P I tak 14,5miesiąca :P

Co do laktatora ,to miałam ręczny z Medeli . Używałam jednak bardzo rzadko, bo tak jak wspominałam Ami tylko pierś akceptowała .

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 6 miesiąc temu #470468 przez monia89
Hej dziewczynki :)
ja dopiero teraz weszłam na forum rano zakupy zaszalałam :)
Odbiłam sobie wczorajszą nerwówkę kupiłam kurtkę buciki i torebkę :woohoo: :silly:
A noc z moim M bezcenna :P :evil:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 6 miesiąc temu #470476 przez Anabelle
A Ci dobrze Monia, ja śpię sama od 2 nocy, ale dzisiaj mój Bobas wraca :) :) :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 6 miesiąc temu #470490 przez kaikai
Agi ja bede karmic piersia i czytalam na innym forum
zeby nie kupowac laktatora na poczatek a wrazie czego
lepiej reka odciagac pokarm bo to szybciej i nie boli tak.
Nie wiem czy to dobry pomysl.

Kasia ja nie jem grzybow, pytalam sie gin czy mozna i pozwolila,
wiec zrobilam sobie zupke grzybowa i tak mnie wieczorem
brzuch rozbolal ze myslalam po pogotowie dzwonic
naszczescie przeszlo po nospie i koperku. Teraz boje sie, moj
maz poiedzial ze sa ciezko strawne lepiej uwazac.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 6 miesiąc temu #470492 przez agat
agi-p napisał:

Agat chyba solanki nie są dobrym pomysłem,ale głową nie ręczę . Najlepiej zadzwoń do lekarza .

Zapytałam wujka google i w większości przypadków ciążę wymieniano jako przeciwskaznie do kąpieli solankowych. A szkoda, potrzebny mi dziś taki relax.
Dziś ja mam spadek formy. Pół nocy sie kręciłam, nie mogłam spać, budziłam się bo było mi a to gorąco, a to niewygodnie, później obudziła mnie włączająca się zmywarka (pierwszy raz mi się to zdarzyło) i już nie spałam chyba przez godzinę. No i taka chodzę struta od rana. Teraz się zdrzemnęłam na godzinkę, ale średnio pomogło na poprawę humoru.
Chciałabym zacząć czuć ruchy maleństwa, wszyscy dookoła już coś czują a u mnie cisza :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 6 miesiąc temu #470496 przez kasia1329
Kaikai ja w pierwszej ciąży jadlam grzyby i teraz już nie pierwszy raz i nic mi po nich nie jest. Ja to już się nie mogę wigilii doczekać :) i tych smakołyków.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 6 miesiąc temu #470509 przez kaikai
To widocznie ja mam tylko takiego pecha a uwielbiam grzybki i mam duzo w domu,suszone, marynowane i mrozone :(
a swiat tez nie moge sie doczekac juz myslalam zeby gin cos mi przepisala na wzdecia zebym mogla sie delektowac porzadnie przy swiatecznym stole, o rety ale mi sie karpia chce i schabiku pieczonego mamusi :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 6 miesiąc temu - 11 lata 6 miesiąc temu #470515 przez agi-p
Kaikai ja też byłam mega nastawiona na karmienie piersią :) Ale przez pierwsze 3 dni pokarmu miałam niewiele , a w 4 dniu zrobił mi się zastój i myślałam , ze mi piersi eksplodują . Amelka nie dała rady ssać , bo nie miała tyle siły . Ryczałam jak bóbr . Mąż mi odciągał , boja nie dałam rady .
A ręczne odciaganie nic nie dawało,tylko bolało jak cholera .
Potem już było ok :) Używałam laktatora później jak zaczęłam Amci kaszki robić na swoim mleku i podawałam łyżeczką .

Agat solankowe kąpiele nie wskazane,ale na basen można chodzić :) Może taka forma relaksu ???

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 6 miesiąc temu #470519 przez Azja
Dziewczyny a słyszała moze ktoras z Was ze w ciazy nie mozna jesc kiełków, ja ostanio spróbowałam i mi bardzo posmakowały i podobno maja duzo witamin a kolezanka z pracy mowi ze jej lekarz w ciazy powiedzial ze nie mozna jesc kielków,tylko nie pamieta dlaczego juz sama nie wiem chyba nie mozna popadac w paranoje ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 6 miesiąc temu #470529 przez Anabelle
Moja mama mówi "dawniej się wszystko jadło, wszystko robiło, badań zbyt wiele nie było, płci się nie znało do porodu i dzieci zdrowsze były niż teraz" :D
To jej odpowiedź na moje "nie mogę tego jeść"
Najlepiej zapytać się lekarza prowadzącego, ale chyba nie ma co popadać w paranoję.
Jak coś smakuje Tobie, to widocznie dzidzi też :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl